Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 23:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Współcześni prorocy. 
Autor Wiadomość
Post Współcześni prorocy.
Współcześni prorocy? Czy są czy ich nie ma?
Mnie nasunęło się takie skojarzenie.
Prorocy XXI wieku są i przemawiają do nas przez muzykę gdy śpiewają o Bogu i ewangelizują ze sceny.
Myślę, że to świadectwo wiary przynosi coraz to większe owoce.
Nie uważacie...?


So paź 02, 2004 15:18
Post Prorocy
Arku, prorocy są wśród nas. A od czasów Mojżesza nic się nie zmieniło. To ludzie - mówiąc delikatnie - najbardziej przez nas nie lubiani. To Ci którzy nas na rożne sposoby przestrzegają przed złem. Jakże jednak wręcz nienawidzimy tych którzy nam np. przypominają, że nasi bliźni mają te same prawa, a czasem większe niż my. My nie lubimy, gdy się nam przypomni, że to "on ma prawo". W wyborach przecież głosujemy nie na tych, którzy nam przypominają nasze powinności ale na tych, którzy nam wciąż wmawiają "macie prawo":
"macie prawo do parzenia się jak pieski na ulicy, nawet gdy jeszcze dziećmi jesteście",
"macie prawo do zabicia człowieka w łonie matki, gdy się wam niechciana ciąża przytrafiła"
"macie prawo..."
Ale to są fałszywi prorocy.
A ci prawdziwi prorocy? Rozejrzyj się. Może ich zauważysz.


So paź 02, 2004 16:17
Post 
Myślę że trudno jest określić kto dziś jest prawdziwym prorokiem. Dla każdego może to być inna postać czy osoba. Chyba nie do nas należy wyrokowanie w tej sprawie.
Ale tak na "chłopski rozum" rzecz biorąc to skoro dziś mamy tylu fałszywych proroków (SJ i im podobni) to powinni być i ci prawdziwi.


So paź 02, 2004 19:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Arek napisał(a):
mamy tylu fałszywych proroków (SJ i im podobni)


ojoj a Ty co do jezuitow masz? :?

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


So paź 02, 2004 20:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
ŚJ = Świadkowie Jehowy, zielonko ;)
Arek chyba zjadł ogonek do literki "ś" ;)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


So paź 02, 2004 20:46
Zobacz profil
Post 
Tak chodziło mi o Świadków Jechowy.
Natomiast Jezuitom - ks. Czesławowi, oraz animatorom Odnowy zawdzięczam moje duchowe uzdrowienie. Jest to dla mnie bezcenny dar.
Pozdrawiam serdecznie
Arek.


N paź 03, 2004 0:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:14
Posty: 487
Post 
To napisał Kazimierz Dąbrowski o ludziach, których nazwał prorokami współczesnego świata.

Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi za waszą czułość w nieczułości świata, za niepewność - wśród jego pewności za to, że odczuwacie innych tak jak siebie samych zarażając się każdym bólem za lęk przed światem, jego ślepą pewnością, która nie ma dna za potrzebę oczyszczania rąk z niewidzialnego nawet brudu ziemi bądźcie pozdrowieni.
Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi za wasz lęk przed absurdem istnienia i delikatność niemówienia innym tego, co w nich widzicie za niezaradność w rzeczach zwykłych i umiejętność obcowania z niezwykłością za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować, że jesteście leczeni zamiast leczyć świat za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę za niezwykłość i samotność waszych dróg bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi.

Ks. Marek Dziewiecki WSPÓŁCZESNY PROROK
Profilaktyk to szczególnego rodzaju wychowawca, gdyż profilaktyka to sztuka wychowania dzieci i młodzieży pośród i pomimo negatywnych uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych. Kompetentny i skuteczny profilaktyk to współczesny prorok, który wskazuje wychowankom optymalną drogę rozwoju, czyli właśnie drogę prorocką, drogę mniej uczęszczaną, drogę prawdy i miłości, drogę wolności i odpowiedzialności.

A to napisał żyd: Elie Wiesel:
Z regułu prorocy odrzucają "przygodę proroczą". Sprzeciwiają się jej. Boja się jej. Odbierają ją jako obciążenie. Są niemalże zmuszani przez Boga do pełnienia swej roli. Według mnie to jedna z najpiękniejszych idei w judaizmie: przeświadczenie, iż proroctwo jest przede wszystkim raną.....

Papież Jan Paweł II uważany jest za proroka naszych czasów. "Wielki Prorok powstał między nami" ks. Ignacy Dec Zasiadając od dwudziestu pięciu lat na Stolicy Piotrowej Jan Paweł II stał się wyjątkowym prorokiem naszego czasu zyskując sobie nie spotykany dotąd i nieporównywalny autorytet moralny nie tylko w Kościele, ale i w całym świecie.

_________________
Bóg zna Twoją przeszłość, ofiaruj mu teraźniejszość a On zatroszczy się o twoją przyszłość.


N paź 03, 2004 11:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 6:33
Posty: 171
Post 
Jest cos takiego jak Dar Prorokowania. Jest to dar, ktorym sie posluguja zarowno duchowni jak i swieccy. Jest to charyzmat potrzebny do budowania kosciola nie do poznawania przeszlosci kolegi z lawki obok lub sasiada.

_________________
ProGóry Team www.progory.pl


So gru 11, 2004 14:39
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL