Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 09, 2024 20:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna strona
 Z życia Kościoła w Polsce 
Autor Wiadomość
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Czy kto moze mi wyjasnic, dlaczego ksieza katoliccy (bo to oni glownie pracuja w Polsce w kuriach biskupich jako rzecznicy) grzesza klamstwem, jezeli jako dorosli mezczyzni powinni wiedziec, ze klamstwo ma krotkie nogi i prawda (w czasach internetu szybko) wyjdzie na jaw?

Scenariusz byl w Toruniu znany, Program byl
Cytuj:
Scenariusz rekolekcji został wysłany do Diecezji Toruńskiej dużo przed czasem – podkreśla ks. Piotr Kieniewicz MIC. – Decyzja o tym, że wspominana grupa młodzieży pomoże w przeprowadzeniu rekolekcji, zapadła na tyle wcześnie, że program i scenariusz został przygotowany i przesłany do organizatorów z dużym wyprzedzeniem. Co więcej, poznali go oni nie tylko w formie pisemnej, ale też podczas próby generalnej przed rekolekcjami. W trakcie próby nie zostały ukryte jakiekolwiek elementy scenariusza, został on odegrany podobnie, jak można to zaobserwować na fragmentarycznych (a przez to nieoddających odpowiednio całości prezentacji) filmach w internecie.(...)

Program, którego częścią jest pantomima „Klatka”, jest opracowany z myślą o przedstawieniu go w sali, nie w kościele – mówi ks. Piotr Kieniewicz MIC. – Pantomima nie nadaje się do przestrzeni sakralnej, o czym organizator został uprzedzony. I to decyzją organizatorów, a nie Grupy ELO program został pokazany w świątyni.

Po opublikowaniu przez nasz portal pierwszych informacji dotyczących wspominanych rekolekcji skontaktowaliśmy się z ich organizatorem, ks. Mariuszem Wojnowskim. W rozmowie z naszą dziennikarką przyznał, że:

„Jesteśmy po rozmowie z prowadzącymi rekolekcje i zwróciliśmy im uwagę, że to była zbyt mocna [scena].

https://tylkotorun.pl/wiadomosci/diecez ... olekcjach/

I jakie dobro z tego wyjdzie?

I to ma byc wzor i zacheta dla mlodziezy, ze warto zyc wartosciami jakie im ci ksieza wpajaja? Przeciez to porazka na wlasne zyczenie.


So kwi 01, 2023 12:35

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Dla mnie bardziej od rekolekcji jest przerazająca reakcja na nie. Oburza się nagością dziewczyny, nikogo nie oburza przemoc. Wg. twórców pzemoc była słuszną karą.
Oczywiście znamienne jest że tą "szmatą" była kobieta. Tak jak przemocy (też seksualnej) w czasie egzorcyzmów podlegają głownie kobiety.


N kwi 02, 2023 8:28
Zobacz profil
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Cytuj:
Program, którego częścią jest pantomima „Klatka”, jest opracowany z myślą o przedstawieniu go w sali, nie w kościele – mówi ks. Piotr Kieniewicz MIC. – Pantomima nie nadaje się do przestrzeni sakralnej, o czym organizator został uprzedzony. I to decyzją organizatorów, a nie Grupy ELO program został pokazany w świątyni.
Ksiądz nawet nie wie co to jest pantomima. Teraz jeden zwala winę na drugiego. To, co przedstawiono, nie nadaje się nie tylko do przestrzeni sakralnej, to się do niczego nie nadaje, no może do podrzędnej speluny w dzielnicy pod czerwoną latarnią.
pławikonik napisał(a):
Wg. twórców przemoc była słuszną karą.
Manipulujesz i kłamiesz.
pławikonik napisał(a):
Tak jak przemocy (też seksualnej) w czasie egzorcyzmów podlegają głownie kobiety.
Podaj dowody, jeśli ich nie będzie, uznam to za oszczerstwo. Nie interesują mnie anegdotki typu "ktoś cos słyszał" u cioci na imieninach.


N kwi 02, 2023 12:28
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Jest zwyczaj pisania listów do kapłanów w Wielki Czwartek. Piszą papieże i biskupi, tym razem ksiądz napisał list do biskupów polskich z okazji Wielkiego Czwartku.
https://wiez.pl/2023/04/05/list-do-bisk ... rtek-2023/


So kwi 08, 2023 10:16
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Ojciec Marcin Mogielski https://wiez.pl/2023/03/20/mogielski-od ... ywdzonych/
zmienil wyznanie

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wr ... 69782.html

Slow brak.
Kiedy polscy biskupi zaczna czytac i zyc Ewangelia a nie wlasna interpretacja ludzkich praw i przepisow?

P ten biskup
https://wiadomosci.wp.pl/pilatowe-gesty ... 308206528a

Prywata w Wielki Piatek. Bo moze i stoi na ambonie z mikrofonem.


So kwi 08, 2023 14:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1558
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Kael napisał(a):
Ojciec Marcin Mogielski https://wiez.pl/2023/03/20/mogielski-od ... ywdzonych/
zmienil wyznanie

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wr ... 69782.html


Czyli wyparł/zaparł się Chrystusa Eucharystycznego? Przecież to ogromny przeskok.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt kwi 11, 2023 10:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1484
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
@Saqura
ale przecież ewangelicy (luteranie?) wierzą, że w chwili konsekracji czy może w momencie dzielenia się chlebem i winem, stają się one prawdziwym Ciałem i Krwią Chrystusa, a jedynie po "obrzędzie" nie są już tym Ciałem i Krwią.


Wt kwi 11, 2023 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1558
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Z tego co mi wiadome odrzucają naukę/wiarę o przeistoczeniu, a wierzą we współistnienie Ciała i Krwi Chrystusa wraz z chlebem i winem.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt kwi 11, 2023 10:23
Zobacz profil
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Temat wątku jest o Kościele katolickim w Polsce.
Jerzy_67, potraktuj to jako nieformalne ostrzeżenie gdyż znowu umieszczasz temat związany ze sztuczną inteligencją, która akurat na ten temat wyraża się nieprecyzyjnie i gada głupoty.
Przesyłam Ci Twój post na PW, kolejny taki post będzie w koszu. Są watki na ten temat i tam możesz dyskutować o transsubstancjacji lub w Hyde Park w wątku o ChatGPT.


Wt kwi 11, 2023 13:23
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Jeden z użytkowników zwrócił mi uwagę na artykuł, który komentuje rozmowę ks. Wierzbickiego w "Tygodniku Powszechnym".
Tutaj cytat:
Cytuj:
„Konieczne jest przemyślenie doktryny na nowo, które pociągnęłoby za sobą odejście od rygorystycznej wykładni w szeregu spraw, czy też pochopnej moralnej kwalifikacji niektórych działań. Uważam na przykład, że partnerskie związki homoseksualne są do przyjęcia ze strony Kościoła. Sam Franciszek opowiedział się w prywatnej rozmowie za związkami – jak to określił – cywilnymi”.
https://wiez.pl/2023/04/13/ks-alfred-wi ... y-na-nowo/
Moim zdaniem ks. Wierzbicki mocno się zagalopował.


Pt kwi 14, 2023 16:22
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
A w którym miejscu ks. Wierzbicki mocno się zagalopował?
Czy w tym, o zmianie doktryny?
Czy w tym o akceptacji związków homoseksualnych na polu prawa cywilnego?

Czy pamiętasz jaką opinię miał KRK na temat św. Marii Magdaleny, zanim papież Franciszek kanonizował ją?
Czy pamiętasz kiedy został ustalony i przez kogo ogłoszony dogmat o Niepokalanym Poczęciu?

Za link dziękuję. Nie wiedziałam że znajdę tak nietuzinkowe artykuły. Dodałam do ulubionych. Poczytam co inni myślą, uważają. Przemyśle i wyciągnę wnioski.


So kwi 15, 2023 7:20
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Believing napisał(a):
A w którym miejscu ks. Wierzbicki mocno się zagalopował?
Czy w tym, o zmianie doktryny?

Tak, w tym o zmianie doktryny:
Cytuj:
Uważam na przykład, że partnerskie związki homoseksualne są do przyjęcia ze strony Kościoła.
Ks. etyk zapomniał, ze w Kościele katolickim heteroseksualne związki partnerskie są nie do przyjęcia, tak jak i homoseksualne.
Believing napisał(a):
Czy w tym o akceptacji związków homoseksualnych na polu prawa cywilnego?

Jeśli prawodawca uzna, ze takowe są zgodne z konstytucją i potwierdzi to parlament to nie widzę problemu.
Believing napisał(a):
Czy pamiętasz jaką opinię miał KRK na temat św. Marii Magdaleny, zanim papież Franciszek kanonizował ją?
Czy pamiętasz kiedy został ustalony i przez kogo ogłoszony dogmat o Niepokalanym Poczęciu?

Nie odpowiem na te pytania bo po pierwsze jest to OT, a po drugie zanim zabierzesz głos w tym temacie proszę sobie poczytać na temat Marii Magdaleny bo nie chcę być niegrzeczny komentując Twoją wypowiedź :-D.


So kwi 15, 2023 9:21
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Faktem jest, ze albo Kosciol zacznie zyc Ewangelia, a nie kultem swietych, czy encyklikami papiezy, ktorych zreszta ani nie czyta ani nie wciela w zycie, albo zniknie. Bo po co komu zatechla sol?

Struktury (nieewangelicznie) zacementowane na niepodzielnej wladzy jednostek "kontrolowanych" li i jedynie przez papieza, ktorym wladza swiecka i inni wierni moga... czyli nic nie moga, poza grzecznym finnsowaniem luksusowego zycia i skladaniem holdow i poklonow, przezyly sie.
Albo Kosciol to wspolnota i wspolodpowiedzialnosc, wedlug darow i talentow, albo raj dla wyselekcjonowanych mezczyzn w (czesto pozornym) celibacie na koszt milionow bz prawa glosu i wplywu na to co dzieje sie np za ich pieniadze. I jak sprawowana jest "posluga duchowa".

Jezeli o. Mogielski w jednej, jedynej sprawie, istotnej patologii ukrywanej w Kosciele, bo kasa, bo splendory, bo poklask, nie dal rady i odszedl, znajac instytucje od podszewki, to dlaczego wierni maja te instytucje ukrywajaca przestepcow finansowac? Przeciez to jest grzech wspierania zla, ktorego nie mozna zwalczyc.. Sorry, ale takie sa fakty.
Jak to jest wyjasnione w tej scenie.
Kael, na forum zakazana jest promocja treści niezgodnych z przekonaniami gospodarzy forum. Dlatego usunąłem ten link. Believing, robisz OT. bramin


So kwi 15, 2023 9:39
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Odbyło się ogólnopolskie forum Alpha, ktore zajęło się m.in. takimi problemami:
Cytuj:
Prelegenci prezentując różne spojrzenia na temat parafii jako wspólnoty, w której chrześcijanie wzrastają w wierze, próbowali odpowiedzieć na konkretne pytania: Jak docierać z Ewangelią do obojętnych? Jak budować parafię w oparciu o relacje? Jak wykorzystać Alphę jako metodę dzielenia się wiarą? Jak pozyskiwać i formować aktywnych parafialnych liderów? Jak budować płaszczyzny współpracy księży i świeckich? Czego możemy nauczyć się od Kościołów poddanych presji sekularyzacji? Na czym polega program „Boża Renowacja”?

https://www.gosc.pl/doc/8219545.Konserw ... um-Alpha-w


Wt kwi 25, 2023 9:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2022 13:55
Posty: 6
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Czy uczestnikom forum udało się znaleźć odpowiedzi na te pytania? Jeśli tak, to czy zostały gdzieś opublikowane?


Wt kwi 25, 2023 20:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 365 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL