Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 20:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Zapytaj tych co dawali i przestali. Ja nie chciałbym za nich odpowiadać. Myślę, że ludzie istotnie chętniej by dawali, gdyby Kościół spełniał ich oczekiwania, choć nie jestem pewien czy oczekiwaniem większości bogatych obywateli UE jest homoseksualny seks z klerykami w kościele....

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt mar 16, 2012 16:15
Zobacz profil
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Val napisał(a):
akruk- czyli skoro inicjacja seksualna się obniża, to jak nastolatek przekona 8latkę o tym, jak ifajne jest seks i dojdzie do stosunku, to jest ok?
Czy masz w głowie wyłącznie seks, że nie rozumiesz, że określenie "dojrzała osoba" nie odnosi się do biologicznej dojrzałości seksualnej?

Val napisał(a):
A jakie kryteria stosujesz do oceny, czy zwierzę czerpie przyjemność z seksu z człowiekiem?
Bo skąd wiesz, że zwierzę nie chce stosunku i się broni? :shock:
Jeśli dla ciebie zwierzę to jest "dojrzała osoba", to nie mam więcej pytań.


Pt mar 16, 2012 16:16
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
akruk- skoro uważasz, że w tym wypadku Twoja moralność jest wyznaczana przez prawo państwowe, to wobec tego bezkrytycznie przyjmujesz każdą definicję w tym zakresie?

Ja nie wiem, czy zwierzakowi coś się podoba czy nie. Nie wiem jak Ty sprawdziłaś, że się nie podoba na pewno.
Wśród zwierząt zdarza się, że ten sam zwierzak nie kopuluje z swoim gatunkiem, a z innym. Skoro tak to jest to naturalne.W końcu przyjęło się ,ze skoro występuje to w przyrodzie, to taka biologia. Dlaczego zoofilię krytykujesz, a homo nie? I dlaczego nie uzasadniasz jak sprawdziłaś, że zwierzę wtedy cierpi? Ja nie mam pojęcia czy cierpi czy nie. Ale Ty wiesz- więc mi napisz.

Mnie obrzydzałby stosunek z moją płcią, ale toleruję to, że są osobniki, które tak robią.
Potrafisz czepiać się drobnostek u innych, ale u siebie już nie.


Zadałam pytanie w nadziei, że podasz swoją moralną definicję osoby dojrzałej. Jaki to wiek, jakie kryteria?


Ostatnio edytowano Pt mar 16, 2012 16:28 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt mar 16, 2012 16:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
akruk napisał(a):
Dalej nie rozumiesz - brak dobrowolności jest jedną z przesłanek, ale wcale nie jedyną.


To ty nie rozumiesz i to bardzo poważnie nie rozumiesz. Jeśli mowa o przestępstwie z art. 200, to nie tylko nie jest "jedną z przesłanek", ale w ogóle nie jest żadną z przesłanek. Tam jest tylko jedna przesłanka - wiek poniżej 15 lat.

Cytuj:
Ale nie jest DOJRZAŁĄ OSOBĄ.


Tam nie ma nic o żadnej "dojrzałej osobie". Tam jest tylko i wyłącznie wiek poniżej 15 lat. Podkreślić ci jeszcze bardziej, może większą czcionką? Bardzo cię proszę, powstrzymaj się od kategorycznych sądów o kwestiach, których najwyraźniej nie rozumiesz.

Cytuj:
To jest NIEPRAWDA!


Oczywiście że prawda.

Cytuj:
Jeśli ktoś miał chwilową, czasową niepoczytalność psychiczną, upośledzenie, to wykorzystanie seksualne zgłasza sam. W pozostałych przypadkach - nie ma obowiązku udowadniania wykorzystania. Bo ono jest OCZYWISTE.


Niestety, nie rozumiesz tych przepisów. Art. 205 stanowi tyle, że w przypadku, gdy stan ofiary spełniający przesłanki z art. 198 nie jest wynikiem trwałych zaburzeń psychicznych, mamy do czynienia z przestępstwem wnioskowym. Jeżeli natomiast zaburzenie jest trwałe, to jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego. W niczym to nie zmienia faktu istnienia po stronie oskarżyciela obowiązku udowodnienia, iż zaszły znamiona czynu zabronionego. A te znamiona są, jakie są - inne (szersze) niż w art. 200. Nie ma tu niczego OCZYWISTEGO.

Cytuj:
I CO Z TEGO?


Właśnie o to chodzi, że nic - przepis nie bierze tej możliwości pod uwagę.

Cytuj:
Napisałem "dojrzałe" osoby, a ten od razu widzi w tym "dojrzale seksualnie"!


Czyli chodzi ci o osoby, które są "dojrzałe", ale "niedojrzałe seksualnie"? :? A co to zmienia? Czy sądzisz, że osoba która jest "niedojrzała seksualnie" jest w stanie podejmować dojrzałe decyzje w kwestiach seksu, bo jest "dojrzała" w innych sprawach? :twisted:

Cytuj:
Nie żadne "nie ma znaczenia", tylko Z ZAŁOŻENIA nie spełniają warunku dojrzałości.


Właśnie, i dlatego nie ma znaczenia, czy konkretna osoba poniżej 15 roku życia jest dojrzała czy nie - ZAKŁADA się, że jest niedojrzała.

Cytuj:
Ustawodawca nakłada arbitralną granicę wieku, ale zgodną z powszechną normą, według której wyjątkowo rzadko zdarzają się dojrzałe osoby 15-letnie


Co to za "powszechna norma"? :o Jest wiele takich norm. Na przykład, według innej "powszechnej normy" niedojrzałe są osoby poniżej 18 roku życia - nie mogą np. kupić alkoholu. A według jeszcze innej "powszechnej normy" niedojrzałe są osoby poniżej 17 roku życia - nie mogą odpowiadać karnie. A wedle jeszcze innej "powszechnej normy" niedojrzałe są osoby poniżej 13 roku życia - nie mają zdolności do czynności prawnych. No pogubić się można w tych "powszechnych normach" :lol: Zresztą, z mojego doświadczenia wynika, że bardzo niewiele osób wie o tym, iż w wieku 15 lat już są "dojrzali" (według szanownego prawodawcy) do tego, by uprawiać seks. Większość myśli, że wolno dopiero od osiemnastki :-D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 16, 2012 16:27
Zobacz profil
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Val napisał(a):
akruk- skoro uważasz, że w tym wypadku Twoja moralność jest wyznaczana przez prawo państwowe
Nic podobnego NIGDY nie twierdziłem, ani nie nawet sugerowałem. [...]

Val napisał(a):
Ja nie wiem, czy zwierzakowi coś się podoba czy nie. Nie wiem jak Ty sprawdziłaś, że się nie podoba na pewno.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, więc może powstrzymaj się od pokusy wtrącania swoich trzech groszy [...]


Ostatnio edytowano Pt mar 23, 2012 10:33 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz

bez uwag personalnych proszę



Pt mar 16, 2012 16:34
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Przypomnę co pisałeś, bo jak widać, zapominasz co osobiście piszesz
Cytuj:
Prawo nie ingeruje w seksualność obywateli, jeśli seks uprawiają dobrowolnie DOJRZAŁE osoby.
Dlatego ani seksu z dziećmi, ani zoofilia nie są porównywalne z homoseksualizmem - co najmniej jedna ze stron (w przypadku seksu z dziecmi) NIE spełnia tego warunku.


Cytuj:
Czy masz w głowie wyłącznie seks, że nie rozumiesz, że określenie "dojrzała osoba" nie odnosi się do biologicznej dojrzałości seksualnej?

Tak- kwestia dojrzałej osoby odnosi się w tym kontekście do prawa odbywania stosunku seksualnego. Wg prawa dzieckiem jest się do 18 lat. Więc każdy stosunek seksualny z osobą poniżej 18 lat, jest stosunkiem seksualnym odbywanym z dzieckiem.
I kontekst osoby dojrzałej, w Twoim rozumieniu jest tu istotny. Ale Ty zasłaniasz się prawem, zamiast uzasadnić swoje twierdzenia. Jako osbnik dorosły wpada uzasadnić po swojemu, a nie co w prawie pisze, bo wtedy wychodzi na to, że Twoją moralność w tej kwestii wyznacza prawo. Jeśli jest inaczej, to uzasadnij swoje zdanie.

Twój ostatni post jest świadectwem, że gdy brak Ci argumentów to zniżasz się do poziomu gimnazjalisty. Zdawało mi się, że jesteś dorosły. Szkoda :P


Pt mar 16, 2012 16:38
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Sądzę, że kwestia prawna była przedstawiona poglądowo. Zresztą to prawo skądś się wzięło i tutaj bynajmniej nie z prawa pochodzi moralność ale raczej na odwrót.

Poza tym chodzi o to, że seks powinien być dozwolony dla dojrzałych osób. Dlatego wykluczone są dzieci, chorzy psychicznie, a także zwierzęta.

Val napisał(a):
stosunek seksualny z osobą poniżej 18 lat, jest stosunkiem seksualnym odbywanym z dzieckiem.
Podobno można już od 15 :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 16, 2012 17:16
Zobacz profil
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Wiem, wiem Soul jak to prawo dopuszcza.
Jednak nie dyskutujmy tu, co prawo pozwala, bo o tym powinno się wiedzieć, ale o moralny punkt widzenia. Akruk takiego nie przedstawił zasłaniając się prawem i nie wyjaśniając niezrozumiałych kwestii ograniczając się do rzucania hasłami.

Dzieckiem jest się do 18 lat, więc pisząc, że "wykluczone są dzieci i ...", to wypada uściślić jaka to ta definicja dziecka jest lub nie pisać dzieci ale osoba dojrzała i tu wypada również uściślić kryteria dojrzałości, bo nawet dorosły w rozumieniu prawa nie zawsze jest osobą dojrzałą i np. KK unieważnia małżeństwo z tego powodu( wybaczcie nazewnictwo ja to tak rozumiem :oops: ).
Zleca się czasem badania psychiatryczne podczas postępowania sądowego, aby sprawdzić dojrzałość osoby, choć oczywiście nazewnictwo jest inne, lecz gdy stwierdzi się, że tej dojrzałości nie ma, to odpowiedzialność w rozumieniu prawa inaczej wygląda.
Więc zgodnie z powyższym, mógłbyś napisać jaka jest def. dojrzałej osoby oraz co rozumiesz pod pogrubionym tekstem:
Poza tym chodzi o to, że seks powinien być dozwolony dla dojrzałych osób. Dlatego wykluczone są dzieci, chorzy psychicznie, a także zwierzęta.
Bo jak wyjaśniłam- dziecko w rozumieniu prawa to osobnik do 18 lat.


Pt mar 16, 2012 17:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Zaczęło się od tego:
akruk napisał(a):
Masz w ogóle pojęcie, DLACZEGO w polskim prawie karalne jest zarówno seksualne obcowanie z dziećmi (art.200), jak i z osobami upośledzonymi (art.198)?
Chodzi o powód, z którego to prawo wynika.

Val napisał(a):
mógłbyś napisać jaka jest def. dojrzałej osoby
Przecież nie ma obiektywnej granicy. Zdanie wcześniej wspominasz o badaniach psychiatrycznych. Czy odpowiadałby Ci zatem sposób określania przyjmowany przez psychologię, uznawany oficjalnie w diagnostyce i respektowany np. przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Psychiatryczne?

Nie rozmawiamy jednak o precyzyjnych sposobach ustalania granic, tylko o ogólnej zasadzie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 16, 2012 18:13
Zobacz profil
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Johnny99 napisał(a):
O tyle mi ciężko uwierzyć w teorie ks. Zaleskiego, że jakoś nie widzę istotnych efektów tych "ogromnych wpływów" jeśli chodzi o nauczanie Kościoła w kwestii homoseksualizmu :(

Smutne jest w tym to, że kapłan i ultrakatolik opluwają innych księzy - bo mówiąc anonimowo, do każdego księdza można przykleić łatkę geja.
Ten sam ksiądz i ultrakatolik za kilka dni będą rozwodzić się, pisać, jak to liberałowie, lewactwo, masoni, niszczą Kosciół.


Pt mar 16, 2012 18:37
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Soul33 napisał(a):
Sądzę, że kwestia prawna była przedstawiona poglądowo. Zresztą to prawo skądś się wzięło i tutaj bynajmniej nie z prawa pochodzi moralność ale raczej na odwrót.

Poza tym chodzi o to, że seks powinien być dozwolony dla dojrzałych osób. Dlatego wykluczone są dzieci, chorzy psychicznie, a także zwierzęta.
100% cukru w cukrze.


Pt mar 16, 2012 20:20
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Jeśli chodzi o ks. Zaleskiego, to takie twierdzenia pewnie w znacznej mierze go zdyskredytują, poza niektórymi skrajnymi środowiskami.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 16, 2012 20:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Johnny99 napisał(a):

To pytanie do was: dlaczego nic nie jest nie tak ze zrównaniem homo z hetero, a jest coś nie tak ze zrównaniem homo i zoo (albo np. homo i pedo)?



:o

No nie wiem co jest nie tak, może chodzi o to, że uprawianie zoofilii jest w zasadzie zawsze gwałtem?


Pt mar 16, 2012 22:42
Zobacz profil
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
A to nie czasem wstępując do seminarium trzeba określić swoja orientację?
W 2005 roku Watykan stwierdził, że homo nie może być duchownym, więc z logiki wynika, że ujawnienie orientacji tej osoby powinno skutkować przeniesieniem do stanu świeckiego.


Pt mar 16, 2012 23:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Powinno się nie tyle przenosić do stanu świeckiego, co stwierdzać nieważność święceń. Skoro ktoś zataił skłonności homo, to znaczy że święcenia były nieważne, a więc taki ktoś nawet nigdy nie był księdzem :D

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So mar 17, 2012 13:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL