Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
Vacarius napisał(a):
Za niedługo po wygranej PIS. Będzie:
Nie chodzę w niedziele do sklepu bo jest zakaz Handlu. :mad:
A co z moją wolną wolą? Czy kolejnym krokiem będzie zakaż sprzedaży mięsa w piątki?

Tak. A jeszcze nastepnym krokiem będzie wprowadzenie obowiązku chodzenia do Koscioła w niedzielę i do spowiedzi w każdy pierwszy piątek...
:evil:

Ogarnijcie sie trochę...

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lip 21, 2013 13:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lip 27, 2013 8:25
Posty: 4
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
Dzień dobry!
Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć -być może argument już padł, ale nie mam czasu przeszukiwać 18 stron dyskusji - dlaczego pracownicy supermarketów, sklepów według Kościoła mają prawo do niedzielnego odpoczynku natomiast - przynajmniej według moich rodziców -inni nie. Już wyjaśniam. Według moich rodziców zakupy to grzech, a pójście do kawiarni, kina itp. już nie. A tam przecież też ktoś pracuje? Proszę niech mi ktoś to wytłumaczy!


So lip 27, 2013 8:32
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
To ja jednak polece przeszukac strone. Jest weekend i zamiast pojsc do sklepu, badz kawiarni w niedziele mozesz poczytac co juz tu napisano.


So lip 27, 2013 10:39

Dołączył(a): So lip 27, 2013 8:25
Posty: 4
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
Zgodnie z sugestią - przebiegłam wzrokiem po Waszej dyskusji. Rzeczywiście, moje pytanie zostało już wiele razy zadane w różnych formach, chociażby:"Instytucje służące ratowaniu życia powinny działać, także energetyka oraz te, których wyłączenie jest kosztowne (niektóre zakłady przemysłowe), ale dlaczego mają pracować pozostałe, służące uprzyjemnianiu życia ludzi, skoro na to uprzyjemnianie muszą pracować inni, zamiast się relaksować? Nie rozumiem. Może ktoś mi to wyjaśni?"
Wyjaśnienia z kolei nigdzie nie znalazłam, pod każdym postem z takiej serii następował post odbiegający od tematu. Czy mógłby mi jednak ktoś w prosty, jednoznaczny sposób odpowiedzieć, czy też mam czytać jeszcze raz, dokładniej i wtedy doznam epifanii? PS Sama zakupów w niedzielę nie robię, nie bijcie.


So lip 27, 2013 12:56
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
Nie na wszystko sa proste i jednoznaczne odpowiedzi. Czasami trzeba troche samemu pomyslec i znalezc odpowiedz dla siebie.

Jak dla mnie mozna by spokojnie zamknac kawiarnie i kina, ale ja nie jestem centrum swiata. Albo ograniczyc czas ich pracy, do kilku godzin.
A w ogole polecam ten artykul do zastanowienia.
http://info.wiara.pl/doc/1642196.Jak-na ... -przystalo


So lip 27, 2013 14:28
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
ikatibant napisał(a):
czy też mam czytać jeszcze raz, dokładniej i wtedy doznam epifanii?


Mozesz doznać co najwyżej oświecenia a nie epifanii ;-)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lip 27, 2013 16:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lip 27, 2013 8:25
Posty: 4
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
SJP:
1. Epifania «oficjalna nazwa święta Objawienia Pańskiego»,2. rel. «ukazanie się, objawienie»
3. «niezwykłe doznanie, olśnienie» - w języku potocznym.
Czepiajmy się słówek, a odpowiedzi konkretnej jak nie było tak nie ma. Mój tata zapytany o te nieszczęsne kina stwierdził "bo tak się przyjęło". Czemu tak? Bo tak.


So lip 27, 2013 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 10, 2013 21:27
Posty: 153
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
Vacarius napisał(a):
Za niedługo po wygranej PIS. Będzie:
Nie chodzę w niedziele do sklepu bo jest zakaz Handlu. :mad:
A co z moją wolną wolą? Czy kolejnym krokiem będzie zakaż sprzedaży mięsa w piątki?

Obawiam się że tylko to grozi z ich strony. Kolejnym krokiem będzie np ograniczenie sprzedaży alkoholu,delegalizacja papierosów,wzrost kolejnych podatków (np podatek od bycia singlem)

Tacy to są socjaliści - zakały ludzkości


So lip 27, 2013 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
Ale posiadanie kota będzie zwalniać singla z płacenia :)

_________________
pajacyk.pl


Pn lip 29, 2013 23:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 10, 2013 21:27
Posty: 153
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
No to sobie muszę zafundować ;)


Wt lip 30, 2013 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
tanie_wino napisał(a):
Ale posiadanie kota będzie zwalniać singla z płacenia :)

Pod warunkiem,że będzie "adoptowany" :badgrin:


Śr lip 31, 2013 18:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
Do Sejmu trafiła kolejna obywatelska inicjatywa ustawodawcza. Tym razem prawie 114 tysięcy Polaków podpisało się pod projektem nowelizacji kodeksu pracy zakazującym pracy w niedzielę - donosi "Nasz Dziennik".


Inicjatorzy akcji argumentują, że ich pomysł przyczyni się do wsparcia małych sklepów, które nie wytrzymują konkurencji z hipermarketami. Przekonują również, że ich projekt motywowany jest także względami religijnymi i społecznymi. Podkreślają, że niedziela powinna być dniem poświęconym na pielęgnowanie relacji rodzinnych. Ożywią się także centra miast, częściej będziemy korzystać z oferty kulturalnej i rekreacyjnej - twierdzi Krzysztof Steckiewicz.

http://biznes.onet.pl/uwolnic-niedziele ... rasa-detal

W Naszym Dzienniku piszą zaś tak:

Kodeks pracy z 26 czerwca 1974 r. określa, że praca w placówkach handlowych jest niedozwolona w święta. Inicjatorzy projektu chcą, by zapis ten dotyczył także pracy w każdą niedzielę. Po nowelizacji art. 151 9a pkt 1 ustawy miałby brzmieć: „Praca w niedzielę i święta w placówkach handlowych jest niedozwolona”.

W ocenie Steckiewicza, zakaz handlu w niedzielę ma potrójny aspekt. – Pierwszy to aspekt gospodarczy. Chodzi o wsparcie polskiego handlu, małych przedsiębiorstw, które są wykańczane przez zachodnie, wielkopowierzchniowe sklepy. Drugim aspektem jest religia. Niedziela jest dniem świętym dla katolików. Dlatego bardzo cieszymy się, że ks. abp Sławoj Leszek Głódź, a za nim inni hierarchowie Kościoła poparli naszą inicjatywę – tłumaczy Steckiewicz. Trzeci aspekt, na który wskazuje nasz rozmówca, ma wymiar społeczny.

– Niedziela to jeden dzień w tygodniu, kiedy mogą spotkać się rodziny, spędzić ze sobą czas. Większość osób pracujących w handlu stanowią kobiety, które pracując, nie mogą poświęcić swoim dzieciom, najbliższym zbyt dużo czasu – mówi Steckiewicz.

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... ziele.html

No i tu mam kłopot. Chcą zakazu handlu, a jednocześnie chcą wspierać małe sklepy. To tych małych zakaz handlu ma nie obowiązywać czy jak?
No i nie rozumiem aspektu religijnego. Jak praca od 8 do 16, załóżmy, przeszkadza w uczestnictwie w rytuałach religijnych? Powiecie, że pracuje się od 8 do 20 - pewnie bywa i tak. I wówczas faktycznie trudno znaleźć czas na odwiedzenie miejsca kultu. Ale, przypominam, jeśli ktoś wyznaje katolicyzm, to może odprawić obowiązkowy niedzielny rytuał w sobotę wieczorem. I grzechu nie będzie.


Najbardziej mnie jednak ciekawi podejście do drobnego handlu. Z proponowanego zapisu zacytowanego wyżej wynika, że wszystko co handluje ma być zamknięte. Chętnie przeczytałbym szczegóły. Ktoś ma dostęp do treści tej inicjatywy?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sty 02, 2014 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
Jajko napisał(a):
http://biznes.onet.pl/uwolnic-niedziele,18572,5595906,1,prasa-detal

No i nie rozumiem aspektu religijnego. Jak praca od 8 do 16, załóżmy, przeszkadza w uczestnictwie w rytuałach religijnych?


Nie udawaj, 10 przykazań chyba znasz: "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił"


Cz sty 02, 2014 14:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
Na czym polega święcenie dnia świętego?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sty 02, 2014 14:38
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego nie chodzisz w niedzielę do sklepu?
Poczytaj Pismo sw, to sie dowiesz, jak to wygladalo w wersji judaistycznej.
Albo zapytaj sie tych kolegow dziecka, ktorzy jeszcze na religie chodza.

Albo poczytaj sam:
KKK2168-2188
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm


Cz sty 02, 2014 14:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL