Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Następna strona
 KS. PIOTR NATANEK 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Uważam, że wierni traktowani są przez hierarchię jak ....stado baranów.
Od razu zaznaczam, że do poglądów ks. Natanka mi baa...rdzo daleko.
Mogłabym nawet powiedzieć, że jestem dokładnie na przeciwnym biegunie co do poglądów.

Sytuację widzę tak:

Jest gorliwy kapłan gromadzący wokół siebie ludzi.
Głosi kontrowersyjne tezy.
Ale porusza ważne problemy.

To co głosi nie sprowadza do ogłoszenia Jezusa królem Polski i ustanowienia Święta Dwóch Serc.
(co do pierwszej propozycji było jakieś ustosunkowanie się Kościoła, co do drugiej, przyznaję, nie wiem)

Jest tam wiele twierdzeń teologicznych,
jest Kontestacja posoborowego Kościoła.

Jest odwołanie się do:
literatury z Imprimatur biskupim,
do encyklik papieży,
do objawień, również tych uznanych przez Kościół.
Ks. Natanek je interpretuje, jego interpretacje są niepokojące.

Może trzeba by rzetelnej teologicznej analizy tego co głosi i zapoznania ją z nią wiernych?
Może nawet upublicznienia dyskusji z ks. Natankiem?

Od kiedy ostrzerzono wiernych przed błędami ks. Natanka nie pisząc na czym one polegają (bo "ocierające się o śmieszność tezy", "apokaliptyczne wizje" to są ogólniki które nic nie wyjaśniają) o ks. Natanku zrobiło się cicho. mam wrażenie, że chce się nauczanie ks. Natankago zmarginalizować poprzez milczenie.

Od kiedy na ks. Natanka nałożono suspensę udaje się, że go nie ma.
Że temat zniknął. A temat jest.

(Jeżeli to prawda, że GN usunął wątek o ks. Natanku to jest to najlepszy przykład tego co robi się z tym tematem.)

Czy ktoś robił badania ile ludzi słucha kazań ks. Natanka na youtube?
Ci co go słuchają to nie tylko Ci co jeżdżą do Grzechyni na rekolekcje.
Problem jest.

Osobiście oczekiwałabym rzetelnej dyskusji z naukami ks. Natanka, która byłaby upubliczniona, dostępna zainteresowanym wiernym.

(proszę nie rozumieć mnie tak, że to wierni mają dyskutować - mam na mysli, żeby ta dyskusja była dostępna wiernym, a nie żeby pojawił się króciutki komunikat - "analiza nauczania ks. Natanka wykazała, że .... " i tu parę nic nie wyjaśniających ogólników).

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


So paź 22, 2011 10:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Cynick napisał(a):
Johnny99 gdyby zależało Ci na odpowiedziach na Twoje pytania odnośnie ks. P.N. zadałbyś sobie trud dotarcia do osób kompetentnych, a na forum przedstawił swoją reakcję na FAKTY.


Masz po części rację. Przyznaję, że sprawa ks. Natanka nie jest czymś, co noc w noc spędzałoby mi sen z powiek.

Cytuj:
W Twoim poście buzują emocje już na dzień dobry. Terapeutyczne działanie różnych forów jest znane. Protestuję, by używać do tego trudnych, osobistych spraw ludzi Kościoła. Nagłaśnianie tych problemów to raczej załatwianie SWOJEJ potrzeby. Czy ks.P.N. na to zasłużył? Otoczmy to jakimś rodzajem tajemnicy lekarskiej...


Z twojej enigmatycznej wypowiedzi rozumiem tyle, że z jakichś psychologiczno-moralnych powodów nie powinno się dyskutować o ks. Natanku. Masz prawo do takiej opinii, ale nie ma ona znaczenia w kwestii stosowania regulaminu forum, nie musi być też podzielana przez innych. Oczywiście, gdyby Moderacja to właśnie podała jako przyczynę ogólnego bana na temat - nie zgodziłbym się, ale zrozumiałbym. Rzecz w tym, że nie wytłumaczyła się nijak i to była przyczyna założenia przeze mnie tego wątku.

Cytuj:
Jeśli ktoś wybija szyby w kościele, żeby go przewietrzyć, to trzeba go trochę dyscyplinować (myślę oczywiście o Johnnym99).


A można jaśniej? Kto wybija jakie okna?

jesienna napisał(a):
Od razu zaznaczam, że do poglądów ks. Natanka mi baa...rdzo daleko.
Mogłabym nawet powiedzieć, że jestem dokładnie na przeciwnym biegunie co do poglądów.


Hehe, jakie to stare - antyklerykał (w tym większość ateistów) może się zupełnie z kimś nie zgadzać, ale natychmiast zacznie tego kogoś szanować i domagać się poważnego traktowania tego kogoś, jeśli tylko ten ktoś zadrze z Kościołem. Co jest najlepszym dowodem na to, że ateistom tak naprawdę nie przeszkadza Bóg, tylko Kościół.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So paź 22, 2011 10:29
Zobacz profil
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Cytuj:
ocierające się o śmieszność tezy.....apokaliptyczne wizje

Dziwne, a dla innych śmieszne jest głoszenie Intronizacji Chrystusa - pokornego nad pokornym - z buntem, niezgodą w sercu.
Apokaliptyczne wizje to raczej domena sekt....Jezus napominał nie znacie dnia ani godziny.
Inna, zasadnicza sprawa to oderwanie się dużej części hierarchi od dołów - duchownych niższego stopnia i laikatu.
Biskupi pozamykali się, obwarowali w swoich pałacach, nawet listy apostolskie to drętwe, nie trafiające do ludzi epistoły.
Każda próba dyskusji, poruszenia samozadowolenia biskupów, skutkuje zmasowanym atakiem - ba, wręcz usiłowaniem relegowanie z Kościoła.
- Księża w Polsce mają za duży dystans wobec ludzi. Uważam, że biskupi za mało słuchają co mówi lud Boży. Nie chodzi o to co pisza w gazetach i pokazują w telewizji. Każdy człowiek na kierowniczym stanowisku, a więc także biskup, powinien mieć kogoś, kto potrafi mu powiedzieć prawdę. Może trzeba czasem bbez "świętych szatek" usiąść między luxmi i z nimi porozmawiać bp Brazylii, E. Zalewski dla GN "Zażyć tabaki".


So paź 22, 2011 10:53
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
jesienna napisał(a):
Uważam, że wierni traktowani są przez hierarchię jak ....stado baranów.

Sytuację widzę tak:

Jest gorliwy kapłan gromadzący wokół siebie ludzi.
Głosi kontrowersyjne tezy.
Ale porusza ważne problemy.


Też tak dokładnie odczuwam.

jesienna napisał(a):
Od kiedy na ks. Natanka nałożono suspensę udaje się, że go nie ma.
Że temat zniknął. A temat jest.

(Jeżeli to prawda, że GN usunął wątek o ks. Natanku to jest to najlepszy przykład tego co robi się z tym tematem.)



Oczywiście, że to prawda. Saxon usuwając temat z forum powołał się na jakieś stanowisko jakichś biskupów lub biskupa, którzy jakoby zabronili w mediach katolickich rozpowszechniania informacji o księdzu Natanku.

Kilka dni temu Jo_tka, bez podania przyczyn, zabroniła podawania linków na forum do informacji o Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Litwy, a te, co zamieściłem wcześniej - usunęła z mojej notki.

Niezwłocznie po decyzji Saxona pod artykułami zamieszczonymi w dużych ilościach na stronie http://www.wiara.pl napisanymi jakby na zamówienie i jątrzącymi czytelników przeciwko księdzu Natankowi i jego kazaniom ukazało się mnóstwo klakierskich komentarzy wobec redaktorów i wobec biskupa Dziwisza. Zazwyczaj swobodne komentowanie artykułów, wówczas zostało zatrzymane i każdy komentarz musiał przejść przez wyżymaczkę moderatora. Dla mnie to jest znamienne, bo takie działania znam z czasów PRL.

Nie wygląda to dobrze.
Nawet jeśli ks. Natanek myli się teologicznie (nie mnie o tym wyrokować), to działania katolickich hierarchów w Polsce i katolickich mediów są po prostu tragiczne.

Nie można działać zniewoleniem i kłamstwem, gdy występuje się w imieniu Chrystusa!
Johnny99 napisał(a):
Hehe, jakie to stare - antyklerykał (w tym większość ateistów) może się zupełnie z kimś nie zgadzać, ale natychmiast zacznie tego kogoś szanować i domagać się poważnego traktowania tego kogoś, jeśli tylko ten ktoś zadrze z Kościołem. Co jest najlepszym dowodem na to, że ateistom tak naprawdę nie przeszkadza Bóg, tylko Kościół.


Johnny, nie lep ludziom etykietek, zwłaszcza negatywnych etykietek. Nie wiesz kto jest kim na tym forum.

Nie uważam, by Ks. Natanek zadarł z Kościołem. To raczej Kościół zadarł z Bogiem, co wywołało reakcję ks. Natanka.

Dodam, że wielu ludziom, w tym katolikom, a nie tylko ateistom, przeszkadza w wielu sprawach Kościół, a nie Bóg.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So paź 22, 2011 10:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
maly_kwiatek napisał(a):
Johnny, nie lep ludziom etykietek, zwłaszcza negatywnych etykietek.


Przecież w pewnym sensie to jest pozytywna etykietka :D Oczywiście, nie z punktu widzenia ateistów :D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So paź 22, 2011 10:58
Zobacz profil
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Gdy czytam co GN robi na tym forum i jak manipuluje i jak cenzuruje to na prawdę ręce mi opadają. Dlaczego oni to robią? Mają nas za idiotów, których trzeba prowadzić za rączkę i którym trzeba wiadomości wybierać do czytania, a tematy niewygodne kasować? ŻAŁOSNE. każdy ma swoje własne sumienie i w nim rozsądza takie dylematy jak czy popierać ks. Natanka czy Biskupa Dziwisza. Ja jestem przy ks. Natanku, bo przekonuje mnie to co mówi, jego odwaga i szczerość. A bp Dziwisz poprzez swoje uwikłanie z układy z partią rządzącą ( nie katolicką wcale bo popierająca in vitro i tzw kompromis aborcyjny) i z masonami od których przyjmuje dziwne nagrody jest dla mnie niewiarygodnym biskupem - najwyraźniej zagubionym i potrzebującym pomocy, tego aby ktoś wyprostował jego drogi, które są błędne według mego sumienia.

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


So paź 22, 2011 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 14:46
Posty: 57
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Johnny99 napisał(a):
Z twojej enigmatycznej wypowiedzi rozumiem tyle, że z jakichś psychologiczno-moralnych powodów nie powinno się dyskutować o ks. Natanku. Masz prawo do takiej opinii, ale nie ma ona znaczenia w kwestii stosowania regulaminu forum, nie musi być też podzielana przez innych. Oczywiście, gdyby Moderacja to właśnie podała jako przyczynę ogólnego bana na temat - nie zgodziłbym się, ale zrozumiałbym. Rzecz w tym, że nie wytłumaczyła się nijak i to była przyczyna założenia przeze mnie tego wątku.
...
A można jaśniej? Kto wybija jakie okna?


Moderacja nie musi się tłumaczyć z wszystkiego. Uważam, że sprawy do wyjaśniania w cztery oczy (czytaj: na priva) nie muszą być okazją do publicznego napinania muskułów na forum dla katolików. Nie rywalizujmy ze sobą bez potrzeby.

Sprawa ks.P.N. jest delikatna i osobista. Dyskutowanie o leczeniu w trakcie leczenia, to przywilej lekarzy. Jeśli uważasz się za lekarza w tej sprawie, to co robisz na tym forum? Do roboty! Ale jeśli to tylko okazja do odreagowania, to raczej podziękowałbym Moderacji za już i poprosiłbym o jeszcze, ale grzecznie, bez machania regulaminem.
Nie sądzisz, że problem ks.P.N. nie nadaje się do publicznego roztrząsania (czasem zwanego dyskusją) przez osoby postronne?
Dobrego snu.


So paź 22, 2011 12:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
CYnick napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Z twojej enigmatycznej wypowiedzi rozumiem tyle, że z jakichś psychologiczno-moralnych powodów nie powinno się dyskutować o ks. Natanku. Masz prawo do takiej opinii, ale nie ma ona znaczenia w kwestii stosowania regulaminu forum, nie musi być też podzielana przez innych. Oczywiście, gdyby Moderacja to właśnie podała jako przyczynę ogólnego bana na temat - nie zgodziłbym się, ale zrozumiałbym. Rzecz w tym, że nie wytłumaczyła się nijak i to była przyczyna założenia przeze mnie tego wątku.
...
A można jaśniej? Kto wybija jakie okna?


Moderacja nie musi się tłumaczyć z wszystkiego. Uważam, że sprawy do wyjaśniania w cztery oczy (czytaj: na priva) nie muszą być okazją do publicznego napinania muskułów na forum dla katolików. Nie rywalizujmy ze sobą bez potrzeby.

Sprawa ks.P.N. jest delikatna i osobista. Dyskutowanie o leczeniu w trakcie leczenia, to przywilej lekarzy. Jeśli uważasz się za lekarza w tej sprawie, to co robisz na tym forum? Do roboty! Ale jeśli to tylko okazja do odreagowania, to raczej podziękowałbym Moderacji za już i poprosiłbym o jeszcze, ale grzecznie, bez machania regulaminem.
Nie sądzisz, że problem ks.P.N. nie nadaje się do publicznego roztrząsania (czasem zwanego dyskusją) przez osoby postronne?
Dobrego snu.


A to czemu "sprawa księdza natanka jest:
"delikatna i osobista"
i "nie nadaje się do publicznego roztrząsania" ?

człowiek głosi PUBLICZNIE określone poglądy więc i dyskusja nad nimi powinna być PUBLICZNA.
najprościej powiedzieć, że jego poglądy to "choroba", którą należy po cichu, dyskretnie leczyć
niebezpiecznie mi się to kojarzy...

A jakie to są sprawy do wyjaśniania wyłącznie na priv, bo nie rozumiem?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


So paź 22, 2011 13:15
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Ja nie widzę specjalnie problemu ks. Natanka w tym wszystkim.
To co widzę to jest problem Kościoła, który rozprawia się z niewygodnymi dla siebie osobami przez publiczną próbę ostracyzmu, na szczęście nieudaną w tym wypadku. Widzę też problem hierarchów kościelnych, którzy boją się Chrystusa jako swego Króla i wolą o tym w ogóle nie rozmawiać, jak cynicznie radzisz, ukrywać pod korcem i rozwiązywać za zamkniętymi drzwiami.

Tymczasem Jezus żyje i nie pozwala się ani zamknąć, ani unicestwić za żadnymi drzwiami, mało tego, przyjdzie ponownie za jakiś czas i wtedy przestraszą się wszyscy, którzy chcieli zminimalizować Jego Majestat i Chwałę. Bo Jezus Chrystus jest Królem Świata i Wszechświata - choćby cały Jego Kościół usiłował tego nie głosić.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So paź 22, 2011 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Johnny99 napisał(a):


jesienna napisał(a):
Od razu zaznaczam, że do poglądów ks. Natanka mi baa...rdzo daleko.
Mogłabym nawet powiedzieć, że jestem dokładnie na przeciwnym biegunie co do poglądów.


Hehe, jakie to stare - antyklerykał (w tym większość ateistów) może się zupełnie z kimś nie zgadzać, ale natychmiast zacznie tego kogoś szanować i domagać się poważnego traktowania tego kogoś, jeśli tylko ten ktoś zadrze z Kościołem. Co jest najlepszym dowodem na to, że ateistom tak naprawdę nie przeszkadza Bóg, tylko Kościół.


Jestem ateistką..
Nie wiedziałam, dziękuję za informację...
(to była ironia)

a teraz na poważnie - czemu katolikowi nie może się czegoś w postępowaniu czy wypowiedziach hierarchów nie akceptować?
czemu nie może mieć zdania odrębnego?
opinie biskupów to nie mają statusu wypowiedzi nieomylnych.
czemu nie można z nimi dyskutować?
czemu trzeba ....w pokorze i na kolanach?

takie podejście nikomu nie służy, ani wiernym ani duchowieństwu

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


So paź 22, 2011 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Cynick napisał(a):
Moderacja nie musi się tłumaczyć z wszystkiego.


Nikt nic nie musi. Ale pewne rzeczy powinien.

Cytuj:
Uważam, że sprawy do wyjaśniania w cztery oczy (czytaj: na priva)


Nikt się do mnie na priva nie odezwał. Ani do nikogo innego, z tego co wiem. Poza tym uważam, że działania Moderacji mogą i powinny być dyskutowane publicznie.

Cytuj:
Sprawa ks.P.N. jest delikatna i osobista.


Bzdura. Ks. Natanek działa publicznie i suspendowany został również publicznie, funkcjonuje w obiegu publicznym, problem jest publicznie dyskutowany w mediach itp.

Cytuj:
Dyskutowanie o leczeniu w trakcie leczenia, to przywilej lekarzy.


O czym ty mówisz?

Cytuj:
Nie sądzisz, że problem ks.P.N. nie nadaje się do publicznego roztrząsania (czasem zwanego dyskusją) przez osoby postronne?


Oczywiście że nie sądzę! Dlaczego miałbym tak sądzić? Co w nim niby jest takiego, że nie nadaje się on do publicznego roztrząsania?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So paź 22, 2011 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 19:26
Posty: 115
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
agawa napisał(a):
A bp Dziwisz poprzez swoje uwikłanie z układy z partią rządzącą ( nie katolicką wcale bo popierająca in vitro i tzw kompromis aborcyjny) i z masonami od których przyjmuje dziwne nagrody jest dla mnie niewiarygodnym biskupem - najwyraźniej zagubionym i potrzebującym pomocy, tego aby ktoś wyprostował jego drogi, które są błędne według mego sumienia.


Masz jakieś dowody - oprócz słów księdza, który sprzeniewierzył się swemu kapłańskiemu ślubowaniu - na szczególne związki kard. Dziwisza z masonerią czy PO?


So paź 22, 2011 15:02
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Grzmiały o tych związkach biskupa Dziwisza liczne media, wystarczy trochę przejrzeć internet.
A ksiądz niczemu się nie sprzeniewierzył.

Ludzie z Kurii, w tym wypadku chyba zapomnieli, że gdy biskup żąda czegoś innego, niż Chrystus, to trzeba iść za Chrystusem. Ksiądz wyraźnie o tym mówi w swoich kazaniach, wystarczy je słuchać.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So paź 22, 2011 15:07
Zobacz profil
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Bonifacy napisał(a):
Masz jakieś dowody - oprócz słów księdza, który sprzeniewierzył się swemu kapłańskiemu ślubowaniu - na szczególne związki kard. Dziwisza z masonerią czy PO?

Ksiądz Natanek nie sprzeniewierzył się swojemu kapłańskiemu ślubowaniu, bo ślubował Chrystusowi i pozostał Mu wierny.


So paź 22, 2011 15:14

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 19:26
Posty: 115
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Ślubował cześć i posłuszeństwo swemu biskupowi i jego następcom i temu się sprzeniewierzył, niezależnie od swoich powikłanych prób usprawiedliwienia własnego postępowania. Biskupi są następcami apostołów - wypowiedzenie posłuszeństwa biskupowi jest wypowiedzeniem posłuszeństwa Panu Bogu. "Kto was słucha, mnie słucha. Kto wami gardzi, mną gardzi" - znane są ci te słowa Chrystusa?


So paź 22, 2011 15:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL