Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 513 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona
 KS. PIOTR NATANEK 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post KS. PIOTR NATANEK
Ponieważ nie dostałem odpowiedzi na moje uwagi i pytania w dziale Moderacja, zgodnie z zapowiedzią zakładam wątek dyskusyjny o ks. Natanku. Dyskusję na ten temat uważam za niesprzeczną z Regulaminem forum, interpretowanym zgodnie z utartą praktyką. Jeżeli Moderacja się ze mną nie zgadza, to uprzejmie proszę o:

1) wyjaśnienie KONKRETNYCH przyczyn nałożenia anatemy na CAŁE forum w tym temacie;
2) wyjaśnienie, jak ma się fakt nałożenia bana na temat ks. Natanka do innych dopuszczonych na forum tematów, których przykłady wymieniłem w topiku w dziale Moderacja i nadal nimi służę;
3) umożliwienie mnie i każdemu innemu użytkownikowi forum odniesienie się do wyjaśnień Moderacji, ZANIM zostanie nałożony na mnie ewentualny ban.

W przypadku, gdy Moderacja nie zamierza przedstawić żadnych wyjaśnień, wnoszę o niezwłoczne zniesienie anatemy na temat ks. Natanka na forum Wiara.pl, z wyłączeniem działów przeznaczonych tylko dla głoszenia poglądów zgodnych z nauką Kościoła - jako nieuzasadnionej i nie mającej podstaw.


Jako temat inauguracyjny wybrałem sobie artykuł o tym, jak to ks. Natanek zamierza w Kościele wprowadzić nowe święto - "Dwóch Serc", które ma mieć "takie same prawa, jak Boże Narodzenie i Wielkanoc" (o jakich "prawach" ks. doktor tutaj mówi, trudno orzec). A dlaczego akurat to? Bo informacja pochodzi z portalu.. Wiara.pl (http://kosciol.wiara.pl/doc/915918.Ks-N ... owe-swieto) i pojawiła się już PO suspendowaniu ks. Natanka - a pod nią znajdują się komentarze.. jak widać, anatema obowiązuje jedynie na forum Wiara.pl, na reszcie portalu już nie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sie 18, 2011 9:44
Zobacz profil
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Jak widać ks. Natanek to Twoje nowe hobby, żyć bez wiadomości o Nim nie potrafisz. Ludziom jest potrzebne powietrze do życia, Tobie ks. Natanek. Masz już albumik o ks. Natanku?
O pomysłach chorego człowieka nie warto dyskutować, Jego trzeba leczyć i modlić się za Niego.


Cz sie 18, 2011 9:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Tu chodzi o zasady, a nie o ks. Natanka. Ks. Natanek interesuje mnie tak samo, jak każdy inny odstępca i antyklerykał, robiący medialną karierę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sie 18, 2011 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 19, 2009 20:00
Posty: 3
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
O pomysłach chorego człowieka nie warto dyskutować, Jego trzeba leczyć i modlić się za Niego.

Z tym się nie zgodzę. Czasem trzeba podyskutować. Sama chętnie znalazłabym odpowiedź na kilka tematów związanych z ks. Natankiem, a niestety ciężko w internecie znaleźć konkrety. Wszędzie filmiki, puste dyskusje i rozstrząsanie koloru i kroju płaszczy. Niestety nigdzie nie znalazłam konkretów- tu i tu ks. rozmija się z oficjalnym nauczaniem Kościoła, tam i tam zaczyna się herezja, w tym miejscu zmianę wprowadził Sobór Watykański, z czym wiąże się suspensa dla księdza i dla wiernych biorących udział np. w Eucharystii przez takiego ks. sprawowanej, czym dla wiernych różni się Eucharystia godziwa od niegodziwej?
Jeśli ktoś zna adres takiej strony, albo może mi pomóc- będę wdzięczna.


Cz sie 18, 2011 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Ma pani słuszność, pani Szklanko. Czy ktoś ma dostęp do jakiejś teologicznej analizy pism i kazań ks. Natanka?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sie 18, 2011 11:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
szklanka napisał(a):
z czym wiąże się suspensa dla księdza i dla wiernych biorących udział np. w Eucharystii przez takiego ks. sprawowanej
Wierni świeccy nie mogą zostać ukarani suspensą - jak już to interdyktem (lub inną sprawiedliwą karą).
szklanka napisał(a):
czym dla wiernych różni się Eucharystia godziwa od niegodziwej?
Godziwa przymnaża łaski a niegodziwa sprowadza grzech świętokradztwa.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz sie 18, 2011 16:27
Zobacz profil
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Własnie lepsze jest posłuszeeństwo od ofiary, uległość - od tłuszczu barana. Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa(1 Sam 15,22-23).
Złamanie ślubu posłuszeństwa jest zasadniczym konkretem.


Cz sie 18, 2011 18:56

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Czy podobny wątek nie został zbanowany? Po co jeszcze raz bić pianę?


Cz sie 18, 2011 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Natanek czy Rydzyk, to tacy kościelni celebryci z tą różnicą, że Natanek wymknął się spod kontroli, gdyż wymówił posłuszeństwo hierarchom i zaczął krytykować swoich przełożonych. O ile Rydzyk który plecie bzdury już od dłuższego czasu, jak do tej pory nie spotkał się z jakąś konkretną reprymendą, o tyle w przypadku Natanka ta reprymenda przyszła jak na warunki w KK niezwykle szybko... To pewnie za sprawą niedopuszczalnej i karygodnej krytyki episkopatu. Na to sobie pozwolić nie mogą.


Pt sie 19, 2011 10:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
O ile wiem, ostatecznym impulsem było stwierdzenie ks. Natanka, że abp Życiński "jęczy w piekle pod łańcuchami" (czy jakoś tak). Z tego co wiem, ks. Rydzyk nigdy nie mówi takich rzeczy, nie ma też w zwyczaju opierać się na prywatnych objawieniach (nieuznanych przez Kościół), zwłaszcza własnych. Generalnie o. Rydzyk jest po prostu.. zbyt świecki. On nie mówi, że jakiś biskup jęczy w piekle, albo że Jezus do niego dzwoni raz na tydzień - mówi tylko że Tusk niszczy Polskę i Radio Maryja, nie dając na geotermię. To jest ta różnica.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sie 19, 2011 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 13, 2011 17:49
Posty: 56
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Gdzie jest napisane, że przyjmujący Komunię Św. ze Mszy Św. sprawowanej ważnie alegodziwie popełniają świętokradztwo?


Pt sie 19, 2011 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Nawiasem mówiąc, TP chyba popełnił błąd, pisząc, że Msze ks. Natanka są odprawiane niegodziwie "A WIĘC są nieważne". Ja takiej reguły nie znam. Z tego co pamiętam to nawet ks. Boniecki pisał kiedyś, że Msza będzie ważna dla wiernych pozostających w dobrej wierze, nawet, kiedy ksiądz jest niewierzący itp.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sie 19, 2011 11:51
Zobacz profil
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
szyszkownik napisał(a):
Natanek czy Rydzyk, to tacy kościelni celebryci z tą różnicą, że Natanek wymknął się spod kontroli, gdyż wymówił posłuszeństwo hierarchom i zaczął krytykować swoich przełożonych. O ile Rydzyk który plecie bzdury już od dłuższego czasu, jak do tej pory nie spotkał się z jakąś konkretną reprymendą, o tyle w przypadku Natanka ta reprymenda przyszła jak na warunki w KK niezwykle szybko... To pewnie za sprawą niedopuszczalnej i karygodnej krytyki episkopatu. Na to sobie pozwolić nie mogą.

4 lata to nie tak znów bardzo szybko.


Pt sie 19, 2011 12:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
Alus napisał(a):
szyszkownik napisał(a):
Natanek czy Rydzyk, to tacy kościelni celebryci z tą różnicą, że Natanek wymknął się spod kontroli, gdyż wymówił posłuszeństwo hierarchom i zaczął krytykować swoich przełożonych. O ile Rydzyk który plecie bzdury już od dłuższego czasu, jak do tej pory nie spotkał się z jakąś konkretną reprymendą, o tyle w przypadku Natanka ta reprymenda przyszła jak na warunki w KK niezwykle szybko... To pewnie za sprawą niedopuszczalnej i karygodnej krytyki episkopatu. Na to sobie pozwolić nie mogą.

4 lata to nie tak znów bardzo szybko.


Jak na realia w polskim KK to jest wręcz oszałamiająca prędkość.


Pt sie 19, 2011 14:33
Zobacz profil
Post Re: KS. PIOTR NATANEK
W polskim Kościele nie było nazbyt buntowników, aby zaistniała skala porównacza czy 4 lata to oszałamiajaca prędkość, czy norma.


Pt sie 19, 2011 16:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 513 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL