Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 918 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna strona
 "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 27, 2011 13:27
Posty: 101
Post "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
APEL o podpisywanie protestu - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła wniosek fundacji Lux Veritatis o. Rydzyka o koncesję na miejsce Telewizji Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej. Ze względu na fakt, że od 1 sierpnia tradycyjna telewizja analogowa całkowicie ustępuje miejsca telewizji cyfrowej, brak tej koncesji będzie skutkował nieobecnością TV Trwam m. in. w kablówkach.
http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1141192
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła wniosek fundacji Lux Veritatis o. Rydzyka o koncesję na miejsce Telewizji Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej. Ze względu na fakt, że od 1 sierpnia tradycyjna telewizja analogowa całkowicie ustępuje miejsca telewizji cyfrowej, brak tej koncesji będzie skutkował nieobecnością TV Trwam m. in. w kablówkach.

– Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej przyznania koncesji brane pod uwagę było kryterium zapewnienia widzom różnorodnej oferty programowej – wyjaśniła „Rzeczpospolitej” rzeczniczka KRRiTV. Jednocześnie Krajowa Rada nie udzieliła informacji o szczegółowych powodach odmówienia koncesji TV Trwam.

Gazeta zwraca uwagę, że fundacja Lux Veritatis nie ma kłopotów finansowych, przypuszczalnie więc nie pieniądze były powodem odmówienia przyznania koncesji.

Jeśli TV Trwam nie otrzyma koncesji, to zostanie zlikwidowana jeszcze jedna możliwość na ewangelizację.


Pt sty 06, 2012 16:57
Zobacz profil
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
Najwspanialsza wiadomość jaką dzisiaj przeczytałam :D


Pt sty 06, 2012 20:04
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
Jak O Dyrektor odpowiednio zapłaci (i jeszcze jak by płacił podatki) to bez problemu dostałby koncesje. Żyjemy w kraju o gospodarce rynkowej ,więc każdemu wolno prowazić działalność gospodarczą i zarabiać


Pt sty 06, 2012 20:24

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
FRANCISZEK KUCHARCZAK
Dzień w dzień są dyskredytowani i wyśmiewani w prawie wszystkich „wiodących mediach. Oskarża się ich o antysemityzm, obskurantyzm, rasizm, ksenofobię i co tam jeszcze bogini Tolerancja miała. Zrobiono z nich synonim obciachu, wypchnięto z grona tych, co się liczą w obiegu. Rzuca się im pod nogi każdą dostępną kłodę. Ekipy rządzące zbijają kapitał poparcia zapowiedziami, że dobiorą im się do skóry, napuszczą fiskusa, odbiorą rzekome przywileje. Ich szefa śledzą rano, wieczór, we dnie, w nocy. Nasłuch*ją, nagrywają, rejestrują. Nie przepuszczą żadnej okazji, żeby go wykpić. Gdy okazji nie ma, ekipa telewizji poleci za nim nawet do Ameryki, próbując go sprowokować na pokładzie samolotu. W normalnych warunkach mała część tego, co znoszą, wystarczyłaby, żeby ich zdeptać, zrównać z ziemią i zaorać. W normalnych warunkach powinni być już dokumentnie zaszczuci i zakneblowani albo przekupieni i potulni. Ale to chyba nie są normalne warunki, bo pozostają niezależni, a niezliczone burze najwyraźniej im nie szkodzą. 8 grudnia przypadły 20. urodziny Radia Maryja.
Od początku były rzeczy w toruńskiej rozgłośni, które mnie irytowały, ale mimo tego nie mogłem się oprzeć narastającemu wrażeniu, że oni mają błogosławieństwo Boże. Dziś też nie wszystko mi się podoba, ale muszę uczciwie powiedzieć: jestem przekonany, że Bóg sprzyja Radiu Maryja (o, nawet mi się zrymowało). A ponieważ muszę także powiedzieć, że i u mnie nie wszystko mi się podoba a nawet dużo mi się nie podoba z przykrością wnioskuję, że Radio Maryja jest lepsze ode mnie.
O człowieku błogosławionym, czyli takim, co ma błogosławieństwo Boże, autor Psalmu 1 mówi: „Wszystko co czyni, jest udane. To mnie od dawna zastanawiało, że o. Rydzykowi wszystko się udaje. Ileż było po katolickiej stronie prób stworzenia ogólnopolskiego dziennika. On stworzył. Różne środowiska katolickie próbowały zrobić swoją telewizję. On zrobił. I tak dalej. Nawet ta geotermalna dziura w ziemi jednak okazała się sukcesem, choć miała być klapą.
Z czego się to bierze? Myślę, że wiem z czego. Kiedyś, jeszcze jako redaktor „Małego Gościa, zostałem oddelegowany na jedno z lokalnych spotkań Podwórkowych Kół Różańcowych. Całość była pilotowana przez Radio Maryja. Przyjechały tłumy dzieci. Gdy tak patrzyłem na te uśmiechnięte twarze małolatów, uświadomiłem sobie, że każdy z nich codziennie odmawia przynajmniej dziesiątkę Różańca. To jest potęga! pomyślałem sobie. A to przecież była tylko niewielka część tych, co się modlą. Trzeba doliczyć jeszcze znacznie więcej dorosłych. Ci ludzie, korzystając z religijnych treści rozgłośni, stale są w zasięgu słowa Bożego. I to chyba najbardziej wkurza macherów od inżynierii społecznej że to słowo Boże, a nie ich. No bo jak oni mają zmanipulować tych, co nie potrzebują ich mediów?
Zatem, z okazji urodzin: dalszego Bożego błogosławieństwa. I wystarczy.
Czy ten felieton jest oznaką „kościelnego zwierania szeregów? Nie wiem. Z nikim go nie konsultowałem. Ale może dowiem się z „Wyborczej.


Pt sty 06, 2012 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 01, 2012 14:15
Posty: 17
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
g_victoria napisał(a):
brak tej koncesji będzie skutkował nieobecnością TV Trwam m. in. w kablówkach.

No nareszcie!
Może w końcu w to miejsce dadzą jakiś porządny kanał telewizyjny.


Pt sty 06, 2012 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 02, 2010 20:22
Posty: 80
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
Na pewno nie jestem fanem TVTRwam i raczej apelu nie podpiszę ale pewnie gdyby miała koncesję to bym kierując się wspomnianą zasadą "kryterium zapewnienia widzom różnorodnej oferty programowej" sobie ją pooglądał (choćby po to by poznać inne punkty widzenia).

Teraz w ramach różnorodności mamy jakiś koszmar - PoloTV...zobaczcie sami! A właśnie miałem zapłacić abonament... abstrahując od tematu TV Trwam toż to chyba grzech będzie popierać głupotę!


Pt sty 06, 2012 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
No nie teraz to się dopiero zacznie... Już mogliby im przyznać tą koncesję. A teraz to będzie, że męczennicy i prześladowani.


Pt sty 06, 2012 22:52
Zobacz profil
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
merkaba napisał(a):
FRANCISZEK KUCHARCZAK
Dzień w dzień są dyskredytowani i wyśmiewani w prawie wszystkich „wiodących mediach. Oskarża się ich o antysemityzm, obskurantyzm, rasizm, ksenofobię i co tam jeszcze bogini Tolerancja miała. Zrobiono z nich synonim obciachu, wypchnięto z grona tych, co się liczą w obiegu. Rzuca się im pod nogi każdą dostępną kłodę. Ekipy rządzące zbijają kapitał poparcia zapowiedziami, że dobiorą im się do skóry, napuszczą fiskusa, odbiorą rzekome przywileje. Ich szefa śledzą rano, wieczór, we dnie, w nocy. Nasłuch*ją, nagrywają, rejestrują. Nie przepuszczą żadnej okazji, żeby go wykpić. Gdy okazji nie ma, ekipa telewizji poleci za nim nawet do Ameryki, próbując go sprowokować na pokładzie samolotu. W normalnych warunkach mała część tego, co znoszą, wystarczyłaby, żeby ich zdeptać, zrównać z ziemią i zaorać. W normalnych warunkach powinni być już dokumentnie zaszczuci i zakneblowani albo przekupieni i potulni. Ale to chyba nie są normalne warunki, bo pozostają niezależni, a niezliczone burze najwyraźniej im nie szkodzą. 8 grudnia przypadły 20. urodziny Radia Maryja.
Od początku były rzeczy w toruńskiej rozgłośni, które mnie irytowały, ale mimo tego nie mogłem się oprzeć narastającemu wrażeniu, że oni mają błogosławieństwo Boże. Dziś też nie wszystko mi się podoba, ale muszę uczciwie powiedzieć: jestem przekonany, że Bóg sprzyja Radiu Maryja (o, nawet mi się zrymowało). A ponieważ muszę także powiedzieć, że i u mnie nie wszystko mi się podoba a nawet dużo mi się nie podoba z przykrością wnioskuję, że Radio Maryja jest lepsze ode mnie.
O człowieku błogosławionym, czyli takim, co ma błogosławieństwo Boże, autor Psalmu 1 mówi: „Wszystko co czyni, jest udane. To mnie od dawna zastanawiało, że o. Rydzykowi wszystko się udaje. Ileż było po katolickiej stronie prób stworzenia ogólnopolskiego dziennika. On stworzył. Różne środowiska katolickie próbowały zrobić swoją telewizję. On zrobił. I tak dalej. Nawet ta geotermalna dziura w ziemi jednak okazała się sukcesem, choć miała być klapą.
Z czego się to bierze? Myślę, że wiem z czego. Kiedyś, jeszcze jako redaktor „Małego Gościa, zostałem oddelegowany na jedno z lokalnych spotkań Podwórkowych Kół Różańcowych. Całość była pilotowana przez Radio Maryja. Przyjechały tłumy dzieci. Gdy tak patrzyłem na te uśmiechnięte twarze małolatów, uświadomiłem sobie, że każdy z nich codziennie odmawia przynajmniej dziesiątkę Różańca. To jest potęga! pomyślałem sobie. A to przecież była tylko niewielka część tych, co się modlą. Trzeba doliczyć jeszcze znacznie więcej dorosłych. Ci ludzie, korzystając z religijnych treści rozgłośni, stale są w zasięgu słowa Bożego. I to chyba najbardziej wkurza macherów od inżynierii społecznej że to słowo Boże, a nie ich. No bo jak oni mają zmanipulować tych, co nie potrzebują ich mediów?
Zatem, z okazji urodzin: dalszego Bożego błogosławieństwa. I wystarczy.
Czy ten felieton jest oznaką „kościelnego zwierania szeregów? Nie wiem. Z nikim go nie konsultowałem. Ale może dowiem się z „Wyborczej.

To już teraz rozumię, czemu jeszcze parę lat temu Kucharczak z kulturą i klasą punktował różną głupawkę w życiu politycznym, społecznym a od jakiegoś czasu jest tak zjadliwy, napastliwy, aż niestrawny.....upodobnił się do linii o. Rydzyka.
A TVTrwam koncesję dostanie jak w banku....ktoś tylko dołożył o. Rydzykowi palmę męczeństwa - z głupoty, albo kierujac się pragnieniem przysłużenia nimbu męczennika.


So sty 07, 2012 12:36
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
Cytuj:
Przejście z nadawania analogowego na cyfrowe nie uniemożliwi odbioru TV Trwam - poinformował zasiadający w KRRiT Krzysztof Luft.
Przejście na nadawanie cyfrowe w najmniejszym sposób nie zmienia TV Trwam, która i tak dzisiaj nie jest nadawcą analogowym, ale - jak dziesiątki innych nadawców - rozprowadzana jest i będzie przez satelitę i w sieciach kablowych - powiedział.
Podkreślił, że w multipleksie cyfrowym nie znajdzie się wiele stacji, np. TVN24, Polsat News, TV Religia i Superstacja. - W oświadczeniu TV Trwam czytam, że miejsce na multipleksie jest potrzebne, by można było odbierać program dla TV Trwam po wprowadzeniu w najbliższym czasie cyfrowego systemu nadawania. To jest nieporozumienie i mieszanie ludziom w głowach - ocenił Luft.
- W mediach powtarzana jest całkowicie nieprawdziwa informacja, że jak nie będzie TV Trwam na multipleksie to ona w ogóle zniknie. Tymczasem będzie dokładnie tak samo funkcjonować jak obecnie. A dzisiaj prawie 80 proc. gospodarstw domowych w Polsce ma dostęp do telewizji za pośrednictwem satelity lub sieci kablowych i TV Trwam jest tam obecna - dodał.


Chyba mamy rozbieżność w stanowiskach.


So sty 07, 2012 21:23
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
kacperek29 napisał(a):
Chyba mamy rozbieżność w stanowiskach.

No macie, on ma stanowisko Ty nie masz.
A tak na poważnie oglądam TV Religia, jakoś bardziej mi przypadła i zaprasza wszelkiej maści rozmówców. A jeżeli o radio to w domu Radio Mazowsze, a na wsi Radio Podlasie. Przekaz spokojny i
na pewno nie gorszy(merytorycznie nie technicznie) niż media Toruńskie. Nie jestem wrogiem ale też fanatycznie bronić ich nie zamierzam, kto chce dotrzeć dla tego przeszkód nie ma(nikt nie zabrania!).


So sty 07, 2012 21:48

Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 19:22
Posty: 31
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
A ja bym bardzo chciał by ta telewizja dostała koncesję bo lubię oglądać programy które tam emitują. Wiadomo że nie wszystkie, ale dużo a najgorsze jest to że nie dadzą mi alternatywnego rozwiązania tj.telewizji katolickiej


So sty 07, 2012 22:32
Zobacz profil
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
PiotrT napisał(a):
A tak na poważnie oglądam TV Religia, jakoś bardziej mi przypadła i zaprasza wszelkiej maści rozmówców.

Mnie również...a jednak chętnie zerkałabym na Trwam, z tego samego powodu, dla którego czytuję GW.
Dobrze jest poznać możliwie jak najwięcej opinii, nie z wyrywkowych zdań, które serwuje ta druga wredna strona, ale u samego źródła.


N sty 08, 2012 8:41
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
g_victoria napisał(a):
APEL o podpisywanie protestu - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła wniosek fundacji Lux Veritatis o. Rydzyka o koncesję na miejsce Telewizji Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej. Ze względu na fakt, że od 1 sierpnia tradycyjna telewizja analogowa całkowicie ustępuje miejsca telewizji cyfrowej, brak tej koncesji będzie skutkował nieobecnością TV Trwam m. in. w kablówkach.
http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1141192
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła wniosek fundacji Lux Veritatis o. Rydzyka o koncesję na miejsce Telewizji Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej. Ze względu na fakt, że od 1 sierpnia tradycyjna telewizja analogowa całkowicie ustępuje miejsca telewizji cyfrowej, brak tej koncesji będzie skutkował nieobecnością TV Trwam m. in. w kablówkach.

– Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej przyznania koncesji brane pod uwagę było kryterium zapewnienia widzom różnorodnej oferty programowej – wyjaśniła „Rzeczpospolitej” rzeczniczka KRRiTV. Jednocześnie Krajowa Rada nie udzieliła informacji o szczegółowych powodach odmówienia koncesji TV Trwam.

Gazeta zwraca uwagę, że fundacja Lux Veritatis nie ma kłopotów finansowych, przypuszczalnie więc nie pieniądze były powodem odmówienia przyznania koncesji.

Jeśli TV Trwam nie otrzyma koncesji, to zostanie zlikwidowana jeszcze jedna możliwość na ewangelizację.

Pisząc mój post w temacie:"XX rocznica Powstania Radia Maryja" między innymi o tym, że mam juz ponad sto podpisów, nie zauważyłam, że założyłaś nowy wątek w tej sprawie.
Ze względu na wagę sprawy o której dzisiaj w ogłoszeniach parafialnych mówił nasz proboszcz, zrobiłaś BARDZO DOBRZE.


N sty 08, 2012 13:07
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
Z radością podaję do wiadomości, że dzisiaj wysłałam do KRRiT 138 podpisów poparcia dla przyznania miejsca na multipleksie dla TVTrwam.
To tylko część podpisów z naszej parafii, a z Rumi będzie ich znacznie więcej, ile tego nie wiem, wiem tylko ile ja wysłałam.


Wt sty 10, 2012 12:02
Post Re: "Apel z prosba o przyznanie koncesji dla TvTRwam"
Co zmienia brak nadawania TV Trwam w multipleksie? Czy TV Trwam nie będzie mogła nadawać, jak w tej chwili, poprzez kablówki, albo satelitę? Czy po prostu zacznie być dostępna dla osób bez kablówek i satelity?


Wt sty 10, 2012 12:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 918 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL