Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedofili 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedofili
Nie będzie odszkodowań dla ofiar pedofilii od polskiego Kościoła. Duchownych, którzy popełnili takie przestępstwo, chroni tajemnica spowiedzi, a Kościół zamierza jej bronić. To niektóre tezy zawarte w dokumencie przyjętym przez Episkopat Polski. Jak zapowiadano, jego głównym założeniem jest brak tolerancji dla pedofilów w Kościele. Dokument zacznie obowiązywać po zatwierdzeniu przez Watykan.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 42994.html

Wizerunku sobie w ten sposób raczej nie poprawią....

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 14, 2012 21:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Monstrualna hipokryzja i kompletny brak odpowiedzialności.

Przewodniczący KEP zaznaczył, że biskup po stwierdzeniu prawdopodobieństwa pedofilii ma obowiązek odciąć księdza od kontaktu z dziećmi i młodzieżą. Za zgodą Watykanu księdza, który dopuszcza się czynów pedofilskich, można przenosić do stanu świeckiego.

Ciekaw jestem, jak po przeniesieniu zboczeńca do stanu świeckiego owi biskupi będą odcinać kontakt, skoro jednocześnie zapowiadają ochronę pedofili przed wymiarem sprawiedliwości.

Trzeba będzie, jak rozumiem, zaczekać na pojawienie się (i ujawnienie) kolejnych ofiar.....


Śr mar 14, 2012 22:02
Zobacz profil
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Jajko napisał(a):
Nie będzie odszkodowań dla ofiar pedofilii od polskiego Kościoła. Duchownych, którzy popełnili takie przestępstwo, chroni tajemnica spowiedzi, a Kościół zamierza jej bronić. To niektóre tezy zawarte w dokumencie przyjętym przez Episkopat Polski. Jak zapowiadano, jego głównym założeniem jest brak tolerancji dla pedofilów w Kościele. Dokument zacznie obowiązywać po zatwierdzeniu przez Watykan.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 42994.html

Wizerunku sobie w ten sposób raczej nie poprawią....

Klasyczna manipulacja....zbitka 3 zagadnień w jedną kłamliwą:
1. nie będzie odszkodowań ze strony Koscioła, winnień płacić winowajca.
2. dochodzenie ma prowadzić władza cywilna, ale jako dowód nie może stanowić spowiedź winowajcy.
3.tajemnica spowiedzi nie jest zapowiedzianą ochroną.


Śr mar 14, 2012 22:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Jaka manipulacja? Możesz wskazać jakieś kłamliwe zdanie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 14, 2012 22:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Alus napisał(a):
1. nie będzie odszkodowań ze strony Koscioła, winnień płacić winowajca.

To jakieś żarty?!! A skąd niby taki np. 40 letni zakonnik ma wziąć pieniądze na odszkodowanie? KK umywa ręce i nie chce wziąć odpowiedzialności za swoich przedstawicieli, smutne to i zle świadczy o śmietance z Watykanu. Kasa dla nich wazniejsza niż sprawiedliwość i dobre imię.

_________________
pajacyk.pl


Cz mar 15, 2012 1:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Cytuj:
Ciekaw jestem, jak po przeniesieniu zboczeńca do stanu świeckiego owi biskupi będą odcinać kontakt


Nie będą. A dlaczego mieliby?

Cytuj:
skoro jednocześnie zapowiadają ochronę pedofili przed wymiarem sprawiedliwości.


W którym miejscu?

Cytuj:
A skąd niby taki np. 40 letni zakonnik ma wziąć pieniądze na odszkodowanie?


A dlaczego niby Kościół miałby płacić za niego?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 15, 2012 8:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Johnny99 napisał(a):

A dlaczego niby Kościół miałby płacić za niego?


Dlaczego by nie miał? Za lekarzy płaci szpital, za policjantów policja, za kierowce firma transportowa, za nauczyciela szkoła, czemu jedynie Kościół rzymskokatolicki ma być jedyną instytucja, która nie odpowiada za działania swoich przedstawicieli?
Nas doić to tak, płacić za siebie to nie?
Niech sobie potem Kościół ściąga od winowajcy. Albo ustawowy obowiązek ubezpieczenia dla duchownych.
Jak skrytykuję działania duchownego to - atak na Kościół? Jak duchowny nadużyje swojej funkcji i popełni przestępstwo, to z Kościołem już nie ma nic wspólnego?
Hipokryzja, moralność Kalego i boska kasa kasa kasa....

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Cz mar 15, 2012 9:07
Zobacz profil
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Jajko napisał(a):
Jaka manipulacja? Możesz wskazać jakieś kłamliwe zdanie?

Wypunktowałam.
tanie_wino napisał(a):
Alus napisał(a):
1. nie będzie odszkodowań ze strony Koscioła, winnień płacić winowajca.

To jakieś żarty?!! A skąd niby taki np. 40 letni zakonnik ma wziąć pieniądze na odszkodowanie? KK umywa ręce i nie chce wziąć odpowiedzialności za swoich przedstawicieli, smutne to i zle świadczy o śmietance z Watykanu. Kasa dla nich wazniejsza niż sprawiedliwość i dobre imię.


Cytuj:
A dlaczego niby Kościół miałby płacić za niego

A dlatego, że Koscioły w USA, Irlandii, Niemczech płacą, podobnie jak za błędy lekarzy płacą szpitale, za błędy sędziów płaci budżet.
Ta deklaracja, że ksiądz/zakonnik lub były ksiądz/zakonnik - najczęsciej bezrobotny, będzie miał płacić, to klasyczne piłatowe umywanie rąk.
Skoro przełożeni kryli, chronili przestępców, biorąc tym winę i odpowiedzialność na siebie i powinni ponosić jej skutki.


Cz mar 15, 2012 9:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
Nie będzie odszkodowań dla ofiar pedofilii od polskiego Kościoła. Duchownych, którzy popełnili takie przestępstwo, chroni tajemnica spowiedzi, a Kościół zamierza jej bronić. To niektóre tezy zawarte w dokumencie przyjętym przez Episkopat Polski. Jak zapowiadano, jego głównym założeniem jest brak tolerancji dla pedofilów w Kościele. Dokument zacznie obowiązywać po zatwierdzeniu przez Watykan.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 42994.html

Wizerunku sobie w ten sposób raczej nie poprawią....

Klasyczna manipulacja....zbitka 3 zagadnień w jedną kłamliwą:
1. nie będzie odszkodowań ze strony Koscioła, winnień płacić winowajca.
2. dochodzenie ma prowadzić władza cywilna, ale jako dowód nie może stanowić spowiedź winowajcy.
3.tajemnica spowiedzi nie jest zapowiedzianą ochroną.


1. prawda, tak zadecydowali biskupi, tak napisała Gazeta
2. prawda, biskupi chcą zachować zasadę tajemnicy spowiedzi nawet wobec pedofilów, tak napisała Gazeta
3. można to uznać za ochronę zboczeńców, choć akurat tego Gazetanie napisała

GDZIE ta manipulacja, bo ja jej nie widzę???

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz mar 15, 2012 9:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Piotr1 napisał(a):
Dlaczego by nie miał?


A dlaczego by miał? Na jakiej podstawie prawnej?

BTW jeśli ksiądz jest np. zatrudniony w szkole na umowę o pracę, to, oczywiście, odpowiada za jego postępowanie szkoła - jak za każdego innego nauczyciela. Analogicznie z kapelanami wojskowymi lub szpitalnymi. Oczywiście, gdyby czyn miał miejsce np. na terenie klasztoru, to odpowiadać powinien klasztor.

Cytuj:
czemu jedynie Kościół rzymskokatolicki ma być jedyną instytucja, która nie odpowiada za działania swoich przedstawicieli?


A jak ci lekarz skasuje samochód, to też odpowiada szpital??

Cytuj:
Nas doić to tak, płacić za siebie to nie?


Ciebie to rzeczywiście doi.

Cytuj:
Albo ustawowy obowiązek ubezpieczenia dla duchownych.


Napisz, wprowadź i przegłosuj ustawę, to pogadamy.

Cytuj:
Jak skrytykuję działania duchownego to - atak na Kościół?


Atakiem na Kościół jest cała wasza egzystencja, drodzy protestanci. Udowadniacie to bez przerwy. 90% tego, co 90% z was ma do powiedzenia, jest atakiem na Kościół. Wiem to z własnego doświadczenia.

Cytuj:
Jak duchowny nadużyje swojej funkcji i popełni przestępstwo, to z Kościołem już nie ma nic wspólnego?


Przestępstwo z całą pewnością nie ma nic wspólnego z Kościołem - sam się wyłącza z Kościoła ten, kto popełnił przestępstwo. Tyle, że Kościół go nie odrzuca.

Cytuj:
Hipokryzja, moralność Kalego i boska kasa kasa kasa....


Protestanckie frustru frustru.

Alus napisał(a):
A dlatego, że Koscioły w USA, Irlandii, Niemczech płacą, podobnie jak za błędy lekarzy płacą szpitale, za błędy sędziów płaci budżet.


Za jakie błędy sędziów płaci budżet? Czy czyn pedofilski to jest "błąd" księdza? :-D No nieźle, nieźle, a na czym ten "błąd" polega? Za słabo się krył? :-D

Cytuj:
Ta deklaracja, że ksiądz/zakonnik lub były ksiądz/zakonnik - najczęsciej bezrobotny, będzie miał płacić, to klasyczne piłatowe umywanie rąk.


Jak ksiądz-zakonnik nic nie ma, to nie będzie płacić - bo z czego? Zapłaci za niego klasztor albo zgromadzenie (nie: Kościół!), któremu to zapewne odpracuje. Ale jest wielu księży, którzy mają całkiem sporo - więc czemu nie mieliby płacić? Antyklerykalizm jest tak nasycony emocjami, że ostatecznie totalnie bezmyślny. Naprawdę wam odpowiada sytuacja, kiedy ksiądz z dużej parafii w dużym mieście, zarabiający (jak wynika z ostatniego raportu) nawet ponad 6 tysięcy miesięcznie, posiadający piękny samochód, sprzęt rtv itp.itd. i zabawiający się po godzinach z ministrantami, nie będzie musiał odpalić ani grosza odszkodowania, bo wy krzyczycie, że ma płacić za niego "Kościół"?! Moglibyście czasem pomyśleć?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 15, 2012 9:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Alus napisał(a):
2. dochodzenie ma prowadzić władza cywilna, ale jako dowód nie może stanowić spowiedź winowajcy.

Co może służyć za dowód w sprawie karnej, a co nie, to określa kodeks postępowania karnego, a nie dokumenty Episkopatu. Oprócz zakazu przesłuchiwania duchownych i adwokatów co do wiedzy o faktach uzyskanej w wyniku wykonywania ich obowiązków zawodowych, nie wolno także uzyskiwać dowodów w wyniku tortur, nielegalnego podsłuchu czy prowokacji itd itp. Czy Episkopat zamierza prowadzić w swoich listach wykład z procedury karnej?

Cytuj:
3.tajemnica spowiedzi nie jest zapowiedzianą ochroną.

Jak nie jest? To w jakim celu biskupi zapowiadają w dokumencie dotyczącym ustalenia wewnętrznych procedur postępowania w sprawie pedofilii, że tajemnica zawodowa duchownych chroni przed odpowiedzialnością? Te sprawy reguluje kodeks postępowania karnego, a nie wewnętrzne instrukcje Episkopatu. Równie dobrze może napisać, ze nie wolno duchownego przypiekać na ogniu w celu przyznania się do winy. Oczywiście przypiekać nikt nie będzie, natomiast biskupi jasno mówią wszystkim pedofilom w sutannach, że decyzja o tym, czy cokolwiek zrobić z przypadkiem pedofilii należy tylko i wyłącznie do nich.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Cz mar 15, 2012 9:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Johnny99 napisał(a):

Atakiem na Kościół jest cała wasza egzystencja, drodzy protestanci. Udowadniacie to bez przerwy. 90% tego, co 90% z was ma do powiedzenia, jest atakiem na Kościół. Wiem to z własnego doświadczenia.


Papistyczne frustru frustru... o czymkolwiek mowa najlepiej "protestantom" przyłożyć...
To dotyczy wszystkich Kościołów i wszystkich duchownych....

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Cz mar 15, 2012 9:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Johnny99 napisał(a):
Piotr1 napisał(a):
Dlaczego by nie miał?


A dlaczego by miał? Na jakiej podstawie prawnej?

BTW jeśli ksiądz jest np. zatrudniony w szkole na umowę o pracę, to, oczywiście, odpowiada za jego postępowanie szkoła - jak za każdego innego nauczyciela.

szkoła nie ma wpływu ani na zatrudnienie katechety/tki, ani na program zajęć, ani na sposób ich prowadzenia.... płaci tylko kasę. I jeszcze ma odpowiadać finansowo? Wolne żarty... Jeśli nauczyciele/lki religii będą zatrudniani jak wszyscy inni nauczyciele - to będzie odpowiadać szkoła. Skoro to biskup decyduje kto, czego i w jaki sposób uczy i on nadzoruje nauczanie religii to on ponosi odpowiedzialność.
To typowe dla kościołów: na wszystkim chcemy trzymać łapę, ale za nic nie odpowiadać.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Cz mar 15, 2012 9:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Piotr1 napisał(a):
o czymkolwiek mowa najlepiej "protestantom" przyłożyć...


To nie ja się rejestruję na waszych forach, żeby wam dokładać. A akurat twój Kościół nawet lubię.

Cytuj:
Co może służyć za dowód w sprawie karnej, a co nie, to określa kodeks postępowania karnego, a nie dokumenty Episkopatu. Oprócz zakazu przesłuchiwania duchownych i adwokatów


No to o co ci właściwie chodzi? Episkopat po prostu przypomniał, jak stanowi polskie prawo.

Cytuj:
Oczywiście przypiekać nikt nie będzie, natomiast biskupi jasno mówią wszystkim pedofilom w sutannach, że decyzja o tym, czy cokolwiek zrobić z przypadkiem pedofilii należy tylko i wyłącznie do nich.


Bzdura. Decyzja o tym, co robić ze sprawcą przestępstwa, należy, co do zasady, do ofiary tego przestępstwa.

Cytuj:
Skoro to biskup decyduje kto, czego i w jaki sposób uczy i on nadzoruje nauczanie religii to on ponosi odpowiedzialność.


Nadzorowanie sposobu nauczania to jedno, a odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci na terenie szkoły to drugie! (co innego gdyby religia odbywała się w domach katechetycznych).

Cytuj:
To typowe dla kościołów: na wszystkim chcemy trzymać łapę, ale za nic nie odpowiadać.


Jako że zignorowałeś mój post, pytam jeszcze raz: DLACZEGO mielibyśmy ZWALNIAĆ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI SPRAWCĘ przestępstwa, przenosząc ją na jego organizację? Szczerze mówiąc, widzę tylko jeden powód, by tak postulować: skrajną nienawiść dla tejże organizacji, tak wielką, że przewyższa ona nawet negatywne odczucia wobec samego pedofila (!!). Masakra, panie protestancie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 15, 2012 9:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Ciekaw jestem, jak po przeniesieniu zboczeńca do stanu świeckiego owi biskupi będą odcinać kontakt


Nie będą. A dlaczego mieliby?

Cytuj:
skoro jednocześnie zapowiadają ochronę pedofili przed wymiarem sprawiedliwości.


W którym miejscu?


W tym, w którym zapowiadają przenoszenie kogoś pedofila do stanu świeckiego (no, chyba , że przeniesieniem wiąże się publiczne podanie jego powodu oraz uprzednie przekazanie wszystkich posiadanych informacji policji) oraz w momencie gdy - Niemożliwa jest współpraca w wypadku sakramentalnej tajemnicy spowiedzi, której nie wolno naruszyć.

Dobro dzieci jest mniej ważne niż wymyślona przez katolików formuła sakramentu...?

Nie ma co, drugiej organizacji tak otwarcie przyjaznej pedofilom jak (polski w tym wypadku) KK chyba nie znajdziemy.


Cz mar 15, 2012 10:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL