Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Jajko napisał(a):
No nie mam pojęcia.

Skoro nie masz pojęcia, to na jakiej podstawie oceniasz, że Kościół odzyskał więcej? Bo PO nie potrafi rządzić bez okradania ludzi i nie chce oddać całego mienia zagrabionego przez PRL?
Mało. Podaj konkretne dane na temat majątku, który zwrócono osobom prywatnym, to pogadamy czy Kościół jest rzekomo uprzywilejowany.


Cz gru 18, 2014 18:07
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jajko napisał(a):
No nie mam pojęcia.

Skoro nie masz pojęcia, to na jakiej podstawie oceniasz, że Kościół odzyskał więcej? Bo PO nie potrafi rządzić bez okradania ludzi i nie chce oddać całego mienia zagrabionego przez PRL?
Mało. Podaj konkretne dane na temat majątku, który zwrócono osobom prywatnym, to pogadamy czy Kościół jest rzekomo uprzywilejowany.

Gdyby PO oddało całe mienie zagrabione w PRL, na polskich ziemiach wschodnich i zagrabione Żydom, połowa Polaków musiałaby zamieszkać na Madagaskarze.


Cz gru 18, 2014 18:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Yarpen: przecież podałem logiczne uzasadnienie dlaczego tak sądzę. Ty masz chyba jakieś problemy z rozumieniem języka polskiego. Zresztą doprowadziło to już do jednego zmiażdżenia...

CZY TY lub Kael, macie jakiekolwiek dane czy poszlaki na ten temat? Ja dotarłem do dostępnych danych i próbowałem coś z nich logicznie wywnioskować. Wy tylko i wyłącznie zaprzeczacie. Zero argumentów. Nie, bo nie! Nawet Alus to widzi.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz gru 18, 2014 20:57
Zobacz profil
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Jajko napisał(a):
Yarpen: przecież podałem (...)

Mnie nie interesują "logiczne uzasadnienia", tylko konkretne fakty (w tym przypadku liczby). Potrafisz podać konkretne dane, które potwierdzą Twoje tezy?


Cz gru 18, 2014 21:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
NIE MA takich liczb. Nikt ich nie zna. Wobec tego, korzystam z takich danych, jakie są dostępne. A wiadomo, że Kościół rzym.-kat. odzyskał ok. 2/3 gruntów. Zaprzeczysz? A może znasz jakieś dane? Czy tylko zaprzeczasz dla zaprzeczania i z braku JAKICHKOLWIEK argumentów?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz gru 18, 2014 21:57
Zobacz profil
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Jajko napisał(a):
NIE MA takich liczb. Nikt ich nie zna.

Czyli nie masz niczego, czym mógłbyś potwierdzić swoje słowa. To zaś oznacza, że to kolejna gołosłowna teza na temat Kościoła, którą wygłosiłeś na tym forum...

Cytuj:
A wiadomo, że Kościół rzym.-kat. odzyskał ok. 2/3 gruntów. Zaprzeczysz?

I co z tego, skoro nie mamy żadnych danych porównawczych z innymi podmiotami prawnymi (np. osobami prywatnymi), przez co nie można wyciągać jakichkolwiek wniosków odnośnie tego, czy Kościół katolicki jest w jakiś sposób uprzywilejowany. Zwłaszcza, że jak sam zauważyłeś, KK odzyskał zaledwie 14% utraconych budynków...

Chyba rzeczywiście zamieszczę sobie w stopce ten licznik, o którym tutaj pisałem. Zmienię może jedynie tytuł: "Liczba gołosłownych tez, które Jajko wygłosił na forum". Na ten moment, licząc od chwili napisania pierwszego posta z tym projektem, mam już dwie takie tezy. :D


Cz gru 18, 2014 22:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Oczywiście, że nie jest to teza gołosłowna. Skąd się niby wzięły liczby nie przekraczające 20% w projektach reprywatyzacji? Masz jakieś zdanie w tej kwestii czy to Cię też "nie interesuje"?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz gru 18, 2014 23:35
Zobacz profil
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Jajko napisał(a):
Oczywiście, że nie jest to teza gołosłowna.

Jak przedstawisz konkretne dane liczbowe, które potwierdzą jej słuszność, to nie będzie gołosłowna.


Pt gru 19, 2014 8:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Ależ przedstawiłem. Skoro w projekcie ustawy mówi się o zwrocie nie więcej niż 20% majątków, to jak sądzisz, czy zwrócono więcej niż 20% czy mniej?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt gru 19, 2014 13:52
Zobacz profil
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Jajko napisał(a):
Ależ przedstawiłem.

Przypomnę pytania i odpowiedzi:

Yarpen_Zirgin napisał(a):
To teraz napisz ile budynków (w procentach) odzyskali "maluczcy".

Odpowiedź:
Jajko napisał(a):
No nie mam pojęcia.



Yarpen_Zirgin napisał(a):
Potrafisz podać konkretne dane, które potwierdzą Twoje tezy?

Odpowiedź:
Jajko napisał(a):
NIE MA takich liczb. Nikt ich nie zna.


Ergo:
Nie masz żadnych danych porównawczych na temat zwróconego majątku.
EOT


Pt gru 19, 2014 14:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
1. A Ty masz jakieś dane?
2. Czy z faktu, że w projekcie ustawy reprywatyzacyjnej pada liczba 20% potrafisz wyciągnąć jakiekolwiek wnioski?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt gru 19, 2014 23:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Szczerze przyznam, jestem w tym wszystkim zagubiony. Niby Kosciol "pluje" na dobra doczesne, jednak stara sie z nich zagarnac co moze, jak moze. Ja bym to rozumial, istnieje majatek koscielny, ale nie istnieja potrzebujacy. Kosciol akceptuje poslanncictwo w szerszej sferze, ze wszech miar niesie pomoc ubogim. Okazuje sie, potrzebujacych wiecej i majetnosc Kosciola wzrasta! Czego, ja sierota bozy, nie rozumiem?
Przyjdzie polozyc sie w wannie, goracej wody nalac i wyleciec na miasto z okrzykiem Eureka, Pecunia!. :)


Pn gru 29, 2014 20:26
Zobacz profil
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
Kto ma temu bedzie dodane...


Pn gru 29, 2014 20:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
I tak właśnie bogaci się bogacą, a biedni biednieją...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 29, 2014 22:11
Zobacz profil
Post Re: Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym?
lokis napisał(a):
Szczerze przyznam, jestem w tym wszystkim zagubiony. Niby Kosciol "pluje" na dobra doczesne, jednak stara sie z nich zagarnac co moze, jak moze. Ja bym to rozumial, istnieje majatek koscielny, ale nie istnieja potrzebujacy. Kosciol akceptuje poslanncictwo w szerszej sferze, ze wszech miar niesie pomoc ubogim. Okazuje sie, potrzebujacych wiecej i majetnosc Kosciola wzrasta! Czego, ja sierota bozy, nie rozumiem?
Przyjdzie polozyc sie w wannie, goracej wody nalac i wyleciec na miasto z okrzykiem Eureka, Pecunia!. :)

Sierotko Boża nie pojmujesz, że wszystko co dotyczy człowieka wymaga środków materialnych - leków, żywności, odzienia, mediów - prądu, wody.
Nie tyczy to jedynie duchownych, ale wszelkich instytucji prowadzonych przez Kościół.


Wt gru 30, 2014 9:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL