Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 11:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna strona
 Czyżby nareszcie koniec z funduszem kościelnym? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
Elbrus napisał(a):
Piotr1 napisał(a):
mykitos napisał(a):
Jak ktoś sądzi, że jego kościół przestanie istnieć bez państwowych dotacji, to
marna jest jego wiara.


Istnienie konkretnych instytucji kościelnych - a tylko te mogą być zależne od dotacji
państwowych, prywatnych, publicznych czy innych - nie jest kwestią wiary.
Jest kwestią wiary istnienie widzialnego Kościoła,
któremu przewodniczą widzialni, 1-osobowi następcy św. Piotra.


To sprawa teologii, którą ustawy sejmowe się dot. finansowania instytucji kościelnych się nie zajmują. Chcesz żeby rząd i sejm zatwierdzały podręczniki teologii? Wątek jest o finansowaniu przez państwo działalności wspólnot religijnych, a nie o rzymskokatolickiej eklezjologii.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Cz mar 22, 2012 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
mykitos napisał(a):
Kozioł napisał(a):

.

Jeżeli się w Polsce zarejestrują, to będą miały takie same prawa i przywileje co większość kościołów, a jeżeli jeszcze swoje stosunki oprą o osobna ustawę (od czego państwo uchylać się nie może) to mogą mieć dokładnie takie same prawa i przywileje jak np. KK.


Dobrze wiedzieć. W takim razie i ja mógłbym założyć swój zwiazek wyznaniowy. Wymyśliłbym religie,napisałbym coś w stylu Biblii i jeszcze otrzymywałbym za to dotacje.
Dzięki za porade Kozioł :razz:


Jeżeli zarejestrujesz swój związek wyznaniowy masz prawo wystąpić o dotację składając wnioski według wzoru podanego TUTAJ. Jeżeli nie masz ubezpieczania z innego tytułu, FK opłaci 80% składek za Ciebie; jeżeli będziesz zaś swój czas spędzał na kontemplacji, albo wyjedziesz głosić zasady swojego wyznania na - przykładowo karaibskiej plaży, afrykańskiej sawanny czy amazońskich lasów - zapłaci 100%. :)
Powodzenia!

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Cz mar 22, 2012 14:29
Zobacz profil
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
Piotr1 napisał(a):
Jeżeli zarejestrujesz swój związek wyznaniowy masz prawo wystąpić o dotację składając wnioski według wzoru podanego

To taka moja hipoteza :lol:
Wole uczciwie zapracować
Na Węgrzech rząd ostatnio ukrócił swobody wyznaniowe.Dawniej to wiele małych firm to rejestrowało się jako związki wyznaniowe aby uniknąć płacenia podatków oraz aby otrzymać ulgi


Cz mar 22, 2012 23:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
Nareszcie?! Hm... czyli zamiast funduszu będziemy mieć udziały w zyskach z zagrabionego Kościołowi mienia? To już się cieszę... będzie więcej przedszkoli, domów starców, hospicjów...

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


Pt mar 23, 2012 0:45
Zobacz profil
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
Vul napisał(a):
Nareszcie?! Hm... czyli zamiast funduszu będziemy mieć udziały w zyskach z zagrabionego Kościołowi mienia? To już się cieszę... będzie więcej przedszkoli, domów starców, hospicjów...


Nie masz się z czego cieszyć. To że ulegnie likwidacji Fundusz kościelny i rząd zmniejszy dotacje dla kościołów wcale nie oznacza nacjonalizacji ich majątków

A tak wogóle czy ktokolwiek wie czy Kościół ( i inne kościoły) placą podatki od nieruchomości?
Mają tysiace hektarów gruntów


Pt mar 23, 2012 23:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
mykitos napisał(a):
A tak wogóle czy ktokolwiek wie czy Kościół ( i inne kościoły) placą podatki od nieruchomości?
Mają tysiace hektarów gruntów
Podobno płaci - mają na to iść ofiary
składane w kopertach od karteczek do spowiedzi wielkanocnej właśnie w czasie Wielkiego Postu,
o czym proboszczowie na coniedzielnych ogłoszeniach parafialnych przypominają.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt mar 23, 2012 23:16
Zobacz profil
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
Elbrus napisał(a):
mają na to iść ofiary
składane w kopertach od karteczek do spowiedzi wielkanocnej właśnie w czasie Wielkiego Postu,
o czym proboszczowie na coniedzielnych ogłoszeniach parafialnych przypominają.


A to ciekawe
Moja babcia regularnie chodzi do koscioła i nic nie mówiła o tym
Zawsze mi opowiada że na mszy księża zbierają kolejne datki (np na remont) a o tym co napisał Elbrus nic


Pt mar 23, 2012 23:20
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
mykitos napisał(a):
Elbrus napisał(a):
mają na to iść ofiary
składane w kopertach od karteczek do spowiedzi wielkanocnej właśnie w czasie Wielkiego Postu,
o czym proboszczowie na coniedzielnych ogłoszeniach parafialnych przypominają.


A to ciekawe
Moja babcia regularnie chodzi do koscioła i nic nie mówiła o tym
Zawsze mi opowiada że na mszy księża zbierają kolejne datki (np na remont) a o tym co napisał Elbrus nic

Coś Elbrus podkolorowuje - nie słyszałam w kosciele, nie czytałam w prasie o takiej zbiórce.
Kościół płaci podatki od nieruchomości.


So mar 24, 2012 8:04
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
Alus napisał(a):
Coś Elbrus podkolorowuje - nie słyszałam w kosciele, nie czytałam w prasie o takiej zbiórce.

Pierwsze słyszę. Brzmi zabawnie...karteczki od spowiedzi wielkanocnej.
Myślę, że E.wypuszcza katolików w maliny.


So mar 24, 2012 8:38
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
MARIEL napisał(a):
Alus napisał(a):
Coś Elbrus podkolorowuje - nie słyszałam w kosciele, nie czytałam w prasie o takiej zbiórce.

Pierwsze słyszę. Brzmi zabawnie...karteczki od spowiedzi wielkanocnej.
Myślę, że E.wypuszcza katolików w maliny.

Karteczki od spowiedzi wielkanocnej funkcjonują w mojej diecezji już chyba ponad 15 lat.
Ale nigdy z załącznikami.


So mar 24, 2012 8:49
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
Alus napisał(a):
Karteczki od spowiedzi wielkanocnej funkcjonują w mojej diecezji już chyba ponad 15 lat.
Ale nigdy z załącznikami.

Całe życie człowiek się uczy. U nas nigdy nie było takiego zwyczaju, przynajmniej jak najstarszy członek rodziny pamięta. Może to jakaś pozostałość po czasach zaborów?
W zaborze pruskim zamiłowanie do ordnungu było większe niż gdzie indziej. ;-)


So mar 24, 2012 9:08
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
MARIEL napisał(a):
Alus napisał(a):
Karteczki od spowiedzi wielkanocnej funkcjonują w mojej diecezji już chyba ponad 15 lat.
Ale nigdy z załącznikami.

Całe życie człowiek się uczy. U nas nigdy nie było takiego zwyczaju, przynajmniej jak najstarszy członek rodziny pamięta. Może to jakaś pozostałość po czasach zaborów?
W zaborze pruskim zamiłowanie do ordnungu było większe niż gdzie indziej. ;-)

Ja mieszkam w najbardziej badziejskim byłym zaborze -rosyjskim :D
A karteczki wprowadzono, jak mówiłam ok 15 lat temu, na potrzeby statystyki Kościoła i dla wiedzy proboszcza, która przydaje się np. w przypadku pogrzebu petenta - brak karteczek, czyli niepraktykujący.


Ostatnio edytowano So mar 24, 2012 9:38 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So mar 24, 2012 9:37
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
Alus napisał(a):
Ja mieszkam w najbardziej badziejskim byłym zaborze -rosyjskim :D
A karteczki wprowadzono, jak mówiłam ok 15 lat temu, na potrzeby statystyki Kościoła i dla wiedzy proboszcza, która przydaje się np. w przypadku pogrzebu petenta.

:shock: ...a w jaki sposób mu się te karteczki przydają...aż boję się zapytać.


So mar 24, 2012 9:47

Dołączył(a): So mar 24, 2012 9:45
Posty: 1
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
Do tych co sie ciesza z likwidacji funduszu:). O naiwni:) , przecietny ks. albo wcale albo w stopniu minimalnym korzysta z funduszu, wiec nawet jak jego wysokosc Tusk pierwszy zlikwiduje go, to wielu nawet tego nie zauwazy:)... Wiec pochamujcie swoje chore złosliwe emocje:)..


So mar 24, 2012 9:52
Zobacz profil
Post Re: Czyżby nareście koniec z funduszem kościelnym?
Alus napisał(a):
A karteczki wprowadzono, jak mówiłam ok 15 lat temu, na potrzeby statystyki Kościoła i dla wiedzy proboszcza, która przydaje się np. w przypadku pogrzebu petenta - brak karteczek, czyli niepraktykujący.

Przykro czytać.. :-( i co...nie pochowają jak nie ma karteczek?


So mar 24, 2012 10:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL