Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Chodź na msze - możesz wygrać nagrody! 
Autor Wiadomość
Post Re: Chodź na msze - możesz wygrać nagrody!
Jajko napisał(a):
Val:

Piszesz, że postawa mojego syna była arogancka, sarkastyczna, wyrachowana że jest negatywnie nastawiony do religii....łoj, tyle poważnych i trudnych słów w odniesieniu do postawy dziecka w jednocyfrowym wieku!

Tak, tyle trudnych słów na opisanie takiej postawy. Konkretna postawa czy to u dziecka, czy u dorosłego podlega ocenie. Ignorowanie pewnych zachowań dziecka odbije się kiedyś czkawką.

Jajko napisał(a):
Moim zdaniem, jego postawa była po prostu szczera, uczciwa i zgodna z prawdą - bo to są wartości które mu przekazuję.

Co zrobiłeś, gdy Ci o powiedział o motywacji chodzenia na msze? Pochwaliłeś go, że dobrze robi i tak powinien postępować każdy dobry człowiek??


Jajko napisał(a):
Nie oszukiwać, nie ściemniać, mówić prawdę, mówić jak jest. Czy pochwalam? Oczywiście, że pochwalam mówienie prawdy. Mam go uczyć kłamstwa i udawania od małego???

On się uczy pewnego schematu postępowania, który będzie powielał w przyszłości. Chyba nie łudzisz się, że będzie tak się zachowywał wyłącznie względem rytuałów religijnych?
Szczerość względem rodzica to jedno, natomiast co z tą informacją zrobią rodzice to już ich zadanie. Sposób w jaki rodzice korygują złe postawy u dziecka jest ważniejszy niż nic nie robienie, gdy im dziecko o czymś powie. Zauważyłeś sarkazm u niego i cieszysz się ze szczerości, ale czy tak powinien reagować dobry człowiek? To jest szacunek wobec przedmiotu kultu jaki chcesz mu przekazać? Że materializm jest najważniejszy, więc to co współwystępuje w związku z tym, można skwitować sarkazmem?

Cytuj:
Tylko dlatego że mój syn nie lubi tenisa, ale czasem da się przekonać do zagrania??

Jak mu tłumaczysz, dlaczego warto zagrać w tenisa? Nie sądzisz, że wyjaśnienie dotyczące gdy zawsze będzie mniej kontrowersyjne niż to, dlaczego warto chodzić na msze?


Pn maja 06, 2013 15:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Chodź na msze - możesz wygrać nagrody!
Powiedziałem, że do kościoła nie powinno się chodzić dla prezentów, bo nie o to w tym wszystkim chodzi, ale NIE ZAKAZAŁEM mu chodzić do kościoła dla prezentów. Powinienem był zakazać, Twoim zdaniem?

O jakim schemacie piszesz konkretnie? Chcesz powiedzieć, że sarkazm jest używany tylko i wyłącznie przez złych ludzi???
Szacunku wobec PRZEDMIOTÓW kultu NIE CHCĘ przekazywać, chcę przekazać szacunek wobec ludzi. Czy on zrobił cokolwiek co pokazało komukolwiek brak szacunku wobec kogokolwiek?
I o jakim materializmie wspominasz?

Wyjaśnienie dlaczego warto grać w tenisa będzie mniej kontrowersyjne od wyjaśnienia dlaczego warto brać udział w jakichś tam rytuałach, gdyż sprawa gry w tenisa jest prostsza i znacznie bardziej jednoznaczna. Co nie znaczy, że moje dziecko MUSI przyjąc moje wyjaśnienia i MUSI chodzić na tenisa. MOŻE, ale nie musi.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn maja 06, 2013 17:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL