Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
No chyba nikt im nie odmawia? A czy ja mogę mieć zdanie, że im się należy?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 22, 2012 10:42
Zobacz profil
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Ależ wspomaga na wiele sposobów! Kościoły mają szczególne przywileje! Ale nie powinny być finansowane przez państwo.


Skoro mogą mieć szczególne przywileje, to dlaczego nie mogą być współfinansowane?
Bo o ile przywileje sa dla dobra ogółu (no, przynajmniej w dużej części i w teorii), to opłacanie Kościołów z podatków wszystkich obywateli nie leży w interesie wszystkich obywateli. Kościoły maja własny majątek, własne przychody i powinny im wystarczyć.
Masz rację, że konsekwentnie powinno się wiele przywilejów nie służących ogółu społeczeństwa znieść.
W dodatku uprzywilejowana jest jedna grupa zawodowa - duchowni. I to w państwie, gdzie nie sa ubezpieczone kobiety utrzymujące dom.


Pt cze 22, 2012 10:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Kozioł napisał(a):
Bo o ile przywileje sa dla dobra ogółu (no, przynajmniej w dużej części i w teorii), to opłacanie Kościołów z podatków wszystkich obywateli nie leży w interesie wszystkich obywateli.


Nie rozumiem, dlaczego przywileje są dla dobra ogółu, a współfinansowanie nie jest.

Cytuj:
W dodatku uprzywilejowana jest jedna grupa zawodowa - duchowni. I to w państwie, gdzie nie sa ubezpieczone kobiety utrzymujące dom.


Uprzywilejowanych jest wiele grup zawodowych, a akurat duchowni pracujący nie mają jakichś szczególnych przywilejów.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 22, 2012 11:11
Zobacz profil
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Bo o ile przywileje sa dla dobra ogółu (no, przynajmniej w dużej części i w teorii), to opłacanie Kościołów z podatków wszystkich obywateli nie leży w interesie wszystkich obywateli.


Nie rozumiem, dlaczego przywileje są dla dobra ogółu, a współfinansowanie nie jest.

Zobacz czego dotyczą poszczególne przywileje. Częśc z nich jest dla dobra ogółu, częśc powinna byc zlikwidowana.

Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
W dodatku uprzywilejowana jest jedna grupa zawodowa - duchowni. I to w państwie, gdzie nie sa ubezpieczone kobiety utrzymujące dom.

Uprzywilejowanych jest wiele grup zawodowych, a akurat duchowni pracujący nie mają jakichś szczególnych przywilejów.
Dopłata do składek, zamiast podatków śmieszny ryczałt, opłata składek misjonarzy i mnichów. To nie przywileje?

W żywe oczy prawdzie zaprzeczasz i głupa rzniesz. Dyskusja z toba nie ma sensu. Nie gram w pingponga.


Pt cze 22, 2012 11:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Kozioł napisał(a):
Zobacz czego dotyczą poszczególne przywileje. Częśc z nich jest dla dobra ogółu, częśc powinna byc zlikwidowana.


A jak ty odróżniasz jedne od drugich?

Cytuj:
Dopłata do składek, zamiast podatków śmieszny ryczałt, opłata składek misjonarzy i mnichów. To nie przywileje?


No nie, nie chce mi się znowu prostować i tłumaczyć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 22, 2012 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
To choć zalinkuj, gdzie to jest (przez Ciebie?) wytłumaczone, tj. dlaczego nie są to przywileje.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt cze 22, 2012 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Na razie większość (rządzących) uważa, że Kościołowi kat. należą się specjelne przywileje i specjalne dofinansowywanie. I takie też jest prawo. Nie wiem czy wśród społeczeństwa jest więcej przeciwników czy też zwolenników specjalnych przywilejów dla Kościoła kat., ale przeciwników jest w każdym razie więcej (procentowo) niż w Sejmie. Zdanie społeczeństwa nie jest identyczne ze zdaniem jego przedstawicieli. To normalne. Wydaje mi się jednak, że rządzący będą zmieniani i będą się zmieniali, a ich zdanie będzie powoli stawało się zdaniem bliższym zdaniu społeczeństwa. Kiedyś nastąpi taki moment, że ta "chora pępowina" zostanie odcięta. Jestem o tym przekonany. To tylko kwestia czasu.

Bez sensu jest dyskusja czy się kapłanom, szamanom, druidom coś należy bo cośtam-cośtam czy też im się nie należy. Nie ma tu jednej racji obiektywnej. Każdy ma swoje zdanie. Wśród władzy przeważa zdanie, że owszem, to i władza zabiera pieniądze podatnikom i płaci Kościołom. A Palikot reprezentuje tych, którzy chcą to przerwać. I robi co może, a że na razie niewiele może, to głównie pokrzykuje. Wiem, Johnny, że byś woilał aby Palikot siedział cicho, bo wówczas się o nim zapomni. Ale on to rozumie i daje o sobie znać. Czy skutecznie - zobaczymy za kilka lat w wyborach.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Ostatnio edytowano Pt cze 22, 2012 12:31 przez Jajko, łącznie edytowano 1 raz



Pt cze 22, 2012 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 14, 2012 17:36
Posty: 90
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Johnny99 napisał(a):
Przecież pieniądze na Fundusz pochodzą z budżetu państwa, więc najpierw musiały tam trafić :)

Johnny99, myślę, że dobrze rozumiesz co miałem na myśli ;) Mowa o wielkich negocjacjach, a źródło finansowania pozostaje bez zmian? Po co więc te szopki? Wilk ma być syty i owca cała, ot co.

Johnny99 napisał(a):
Nie stała by się może niesprawiedliwość, ale nie ma powodów, by państwo miało rezygnować z także finansowej współpracy ze związkami wyznaniowymi.

Wypadałoby zapytać samych zainteresowanych(nas wszystkich) czy mamy ochotę na taką współpracę. To my za to płacimy. W demokratycznym państwie istnieje taka forma rozmowy między władzą a obywatelami, jak referendum. Niestety w kwestiach kontaktów państwo- kościół, zdanie obywateli jest w Polsce mało istotne, wszak 90-kilka% narodu to ludzie wierzący. W takim razie dlaczegóż to hierarchowie kościoła boją się w tej kwesti zaufać wiernym?
Należy również pamiętać, że ta współpraca to nie tylko te "marne" 90mln na fundusz kościelny.

Johnny99 napisał(a):
Sensownego rozwiązania w ogóle. Jakiegokolwiek rozwiązania. Akt siły nie jest rozwiązaniem.

Jakiekolwiek rozwiązanie nie jest tożsame z dobrym rozwiązaniem.

Johnny99 napisał(a):
No, skoro uważacie, że robiąc happening z projektem, który w sposób oczywisty nie mógł przejść, spełnia swoje obietnice wyborcze, to ja nie mam pytań.. Wasza sprawa.
Przecież przed wyborami mówił, że będzie takie akcje organizował. Zresztą, nie mówiąc o problemie nie zwrócisz niczyjej uwagi.

Johnny99 napisał(a):
czyli rzeczywiście wystarczy wam, by głośno krzyczał.

Pewnie jego wyborcom to nie wystarczy ale - pomijając fakt, że niewiele może - coś przynajmniej robi, zdobywając tym nowych wyborców.

Johnny99 napisał(a):
Cóż, to wy jesteście jego wyborcami, nie ja.

Cóż, ja również nie jestem(nigdzie nie pisałem, że jest inaczej) ale pewnie po przyszłych wyborach już będę, kto wie?

_________________
Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna - Seneka Młodszy


Pt cze 22, 2012 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Nunka napisał(a):
Mowa o wielkich negocjacjach, a źródło finansowania pozostaje bez zmian? Po co więc te szopki? Wilk ma być syty i owca cała, ot co.


No raczej nie bez zmian, bo chodzi o dobrowolny odpis podatkowy. Czyli dokładnie to, na czym wam zależy.

Cytuj:
Wypadałoby zapytać samych zainteresowanych(nas wszystkich) czy mamy ochotę na taką współpracę.


No, jak na razie większość z nas chyba ma, skoro Palikot dostaje tylko 10% :)

Cytuj:
Niestety w kwestiach kontaktów państwo- kościół, zdanie obywateli jest w Polsce mało istotne, wszak 90-kilka% narodu to ludzie wierzący.


Ludzie wierzący to też obywatele :?

Cytuj:
Przecież przed wyborami mówił, że będzie takie akcje organizował. Zresztą, nie mówiąc o problemie nie zwrócisz niczyjej uwagi.


Aha, więc tylko o takie akcje wam chodziło? No to ja to samo napisałem przecież. I nie żartuj z tym zwróceniem uwagi - na razie to uwagę na "problem" zwraca przede wszystkim Tusk, PO i usłużne media (i nie wydaje się, by potrzebowali tu jakiejś pomocy), zaś happeningami Palikota coraz mniej ludzi się interesuje.

Cytuj:
Pewnie jego wyborcom to nie wystarczy ale - pomijając fakt, że niewiele może - coś przynajmniej robi, zdobywając tym nowych wyborców.


Po pierwsze - jakoś nie widać, by zdobywał, poparcie w sondażach ma identyczne jak wcześniej. Po drugie - tłumaczę jeszcze raz, że to nie jest robienie "przynajmniej czegoś". Tak samo, jak złożenie przez PiS uchwały w sprawie wydania Polsce wraku samolotu, sformułowanej w taki sposób, że było oczywiste, iż Sejm jej nie przyjmie, nie było "zrobieniem czegoś w sprawie wydania Polsce samolotu", tylko co najwyżej zrobieniem czegoś w sprawie wywołania medialnej awantury i dokopania PO.

Jajko napisał(a):
Wiem, Johnny, że byś woilał aby Palikot siedział cicho, bo wówczas się o nim zapomni. Ale on to rozumie i daje o sobie znać. Czy skutecznie - zobaczymy za kilka lat w wyborach.


Przed poprzednimi wyborami przewidywałem, że do następnych wyborów Palikota już nie będzie. Na razie wszystko na to wskazuje. Jego bezsensowne i bezproduktywne happeningi po prostu się ludziom znudziły. Dlatego właśnie produkuje coraz bardziej bezsensowne i bezproduktywne (jak np. jakieś listy otwarte do Rosjan o tym, że winny pobicia ich kibiców jest PiS), desperacko szukając zainteresowania.

DOPISEK: no, niezły mam timing - jak podaje Onet, wg najnowszego sondażu CBOS Palikot nie wchodzi do Sejmu (3%, podobnie jak Solidarna Polska): http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cbos-w-s ... omosc.html. To, oczywiście, tylko sondaż (no i możliwe, że działa tu efekt Euro), ale myślę, że z pewnością spowoduje on zintensyfikowanie palikotowych happeningów, po których forumowi palikotowcy nadal będą się pocieszać, że "przynajmniej coś robi" ;-)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 22, 2012 13:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 14, 2012 17:36
Posty: 90
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Johnny99 napisał(a):
No raczej nie bez zmian, bo chodzi o dobrowolny odpis podatkowy. Czyli dokładnie to, na czym wam zależy.

Nic nie zrozumiałeś, albo co gorsza udajesz, że nie rozumiesz :roll: Mało tego, jeszcze dokładnie wiesz o co mi chodzi, szok! Powiem Ci, że jednak się mylisz. Dobrowolny i owszem ale dodatkowy, jak w Niemczech. Tylko, że wtedy okazało by się, że nagle z 90% zrobiło by się np. 30% Pewnie dlatego biskupi nie ufają swoim wiernym :-D

Johnny99 napisał(a):
No, jak na razie większość z nas chyba ma, skoro Palikot dostaje tylko 10% :)
Uważasz, że wynik 10% w połączeniu z przewidywaniami przedwyborczymi to zły wynik?

Johnny99 napisał(a):
Ludzie wierzący to też obywatele :?

Marna zagrywka. Czy napisałem coś co temu przeczy?

Johnny99 napisał(a):
Aha, więc tylko o takie akcje wam chodziło?

Po raz kolejny piszesz wam, więc powtórzę - nie głosowałem na Palikota a jedynie komentuję jego działanie.

Johnny99 napisał(a):
Po pierwsze - jakoś nie widać, by zdobywał, poparcie w sondażach ma identyczne jak wcześniej.

Taki duży a w sondaże wierzy :-D

Johnny99 napisał(a):
Przed poprzednimi wyborami przewidywałem, że do następnych wyborów Palikota już nie będzie. Na razie wszystko na to wskazuje.

Nic na to nie wskazuje. A czy też przewidziałeś jego całkiem niezły(10%) wynik?

Johnny99 napisał(a):
DOPISEK: no, niezły mam timing - jak podaje Onet, wg najnowszego sondażu CBOS Palikot nie wchodzi do Sejmu (3%, podobnie jak Solidarna Polska): http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cbos-w-s ... omosc.html. To, oczywiście, tylko sondaż (no i możliwe, że działa tu efekt Euro)

Daj sobie spokój z sondażami... Jakie były przed wyborami wszyscy wiemy.

Johnny99 napisał(a):
ale myślę, że z pewnością spowoduje on zintensyfikowanie palikotowych happeningów, po których forumowi palikotowcy nadal będą się pocieszać, że "przynajmniej coś robi" ;-)

Ci "forumowi palikotowcy" to o mnie? Daruj sobie.

_________________
Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna - Seneka Młodszy


Pt cze 22, 2012 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Nunka napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
No raczej nie bez zmian, bo chodzi o dobrowolny odpis podatkowy. Czyli dokładnie to, na czym wam zależy.

Nic nie zrozumiałeś, albo co gorsza udajesz, że nie rozumiesz :roll: Mało tego, jeszcze dokładnie wiesz o co mi chodzi, szok!


Udaje. Przerobiłem z nim to już zbyt wiele razy.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt cze 22, 2012 16:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Nunka napisał(a):
Powiem Ci, że jednak się mylisz. Dobrowolny i owszem ale dodatkowy, jak w Niemczech. Tylko, że wtedy okazało by się, że nagle z 90% zrobiło by się np. 30% Pewnie dlatego biskupi nie ufają swoim wiernym


No więc w którym miejscu się mylę? :?

Cytuj:
Uważasz, że wynik 10% w połączeniu z przewidywaniami przedwyborczymi to zły wynik?


Może i niezły, ale to nadal tylko 10%. To mniej nawet od 30% ;-)

Cytuj:
Marna zagrywka. Czy napisałem coś co temu przeczy?


No to: Niestety w kwestiach kontaktów państwo- kościół, zdanie obywateli jest w Polsce mało istotne, wszak 90-kilka% narodu to ludzie wierzący. Ludzie wierzący to też obywatele, więc ich zdanie również jest zdaniem obywateli. I co, nadal twierdzisz, że zdanie obywateli jest mało istotne? ;-)

Cytuj:
Taki duży a w sondaże wierzy :-D


No to napisz, jaki masz inny sposób na sprawdzenie, czy mu poparcie rośnie.

Cytuj:
Nic na to nie wskazuje.


Czyli, generalnie, twierdzisz, że Palikot radzi sobie świetnie?

Cytuj:
A czy też przewidziałeś jego całkiem niezły(10%) wynik?


Chyba nikt go nie przewidział, tak jak i dziś nikt nie przewiduje, że Palikota przy następnych wyborach nie będzie :-D

Cytuj:
Daj sobie spokój z sondażami... Jakie były przed wyborami wszyscy wiemy.


No tak, np. 4 października Wyborcza idealnie przewidziała wynik Palikota (http://news.money.pl/artykul/nowy;sonda ... 25111.html).

Cytuj:
Ci "forumowi palikotowcy" to o mnie? Daruj sobie.


Ja myślę, że wszyscy wiedzą, o kim to ;-)

Cytuj:
Udaje. Przerobiłem z nim to już zbyt wiele razy.


Tak, kiedy np.?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 25, 2012 8:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Poza wątkiem, ale a propos dyskusji - kolejny sukces Ruchu Palikota:

Skrajnie lewicowe ugrupowanie zorganizowało w Chełmie manifestację przeciwko likwidacji szkół. Oprócz działaczy partii nikt się na niej nie pojawił.

Chełmscy radni podjęli w poniedziałek uchwałę o wygaszeniu dwóch lokalnych szkół, które mają zostać zamknięte w 2014 i 2017 roku. Protest w tej sprawie zapowiedziały lokalne struktury Ruchu Palikota. Nie można zamykać szkół, bo generują koszty. To nie fabryki guzików – tłumaczyli socjalistyczni politycy. Manifestanci jednak nie dopisali – oprócz partyjnych działaczy na pikiecie nikt się nie pojawił. Zaniesiono jedynie pismo do Urzędu Miasta, w którym apelowano o zmianę decyzji.


Czytaj więcej: http://www.pch24.pl/nikt-nie-przyszedl- ... z1zBu2bDo5

Prosta droga do zatracenia ;)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 29, 2012 15:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL