Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy hierarchowie Kościoła są pełnoprawnymi obywatelami? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy hierarchowie Kościoła są pełnoprawnymi obywatelami?
JedenPost napisał(a):
Ano - prawa obywatelskie w pełni mają, a że sami z korzystania z nich rezygnują... do kogo tu mieć pretensje?

A kto tu mówi o pretensjach?
Alus twierdzi, że to Jezus zabrał to prawo, Val pisze głupoty, ze mam pretensję do Stolicy Apostolskiej, JedenPost twierdzi, że prawo kandydowania mają, ale nie korzystają i kto z was ma rację???


N lip 08, 2012 20:45
Post Re: Czy hierarchowie Kościoła są pełnoprawnymi obywatelami?
gita napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Ano - prawa obywatelskie w pełni mają, a że sami z korzystania z nich rezygnują... do kogo tu mieć pretensje?

A kto tu mówi o pretensjach?
Alus twierdzi, że to Jezus zabrał to prawo, Val pisze głupoty, ze mam pretensję do Stolicy Apostolskiej, JedenPost twierdzi, że prawo kandydowania mają, ale nie korzystają i kto z was ma rację???

Jezus zabronił, a SA napomina
http://kosciol.wiara.pl/doc/917717.Ksiadz-nie-polityk


N lip 08, 2012 20:54
Post Re: Czy hierarchowie Kościoła są pełnoprawnymi obywatelami?
gita napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Ano - prawa obywatelskie w pełni mają, a że sami z korzystania z nich rezygnują... do kogo tu mieć pretensje?

A kto tu mówi o pretensjach?
Alus twierdzi, że to Jezus zabrał to prawo, Val pisze głupoty, ze mam pretensję do Stolicy Apostolskiej, JedenPost twierdzi, że prawo kandydowania mają, ale nie korzystają i kto z was ma rację???


No proszę- jeśli fakty są przeciwko mnie, to tym gorzej dla faktów :|

Masz pretensje, ale z braku wiedzy nie wiedziałaś do kogo, bo miałaś złe wyobrażenia, ale brak wiedzy nie zwalnia z odpowiedzialności. Więc stąd ironia z mojej strony :twisted:

Rację mają Ja, Alus i JedenPost. Ty natomiast korzystasz z błędnych info.

Od Soboru Watykańskiego II duchowni nie mogą kandydować.
Ks.Sowa napisał(a):
Zgodnie z prawem kościelnym, ksiądz nie tylko nie może kandydować w wyborach, ale również zabronione jest mu przyjmowanie np. teki ministra. Ks. Sowa przypomina tu przykłady z Ameryki Południowej, gdzie papież Jan Paweł II osobiście zganił duchownych zasiadających w rządach hołdujących tzw. teologii wyzwolenia. Gdy zatem kilka lat temu biskup Fernando Lugo postanowił wystartować w wyborach prezydenckich w Paragwaju, Watykan postawił przed nim prosty wybór: posługa, albo polityka. Ten wybrał politykę, zwyciężył w wyborach, ale w tej samej chwili przestał być księdzem.


Czy nigdy Gito nie zastanawiałaś się dlaczego żaden aktywny ksiądz katolicki nie jest posłem w żadnym państwie świata??

art.99 Konstytucji RP napisał(a):


Wybrany do Sejmu może być obywatel polski mający prawo wybierania, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 21 lat.

Wybrany do Senatu może być obywatel polski mający prawo wybierania, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 30 lat.

Wybraną do Sejmu lub do Senatu nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.

Powyżej są warunki, poniżej ograniczenia:
Art.103 Konstytucji RP napisał(a):

Mandatu posła nie można łączyć z funkcją Prezesa Narodowego Banku Polskiego, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka i ich zastępców, członka Rady Polityki Pieniężnej, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ambasadora oraz z zatrudnieniem w Kancelarii Sejmu, Kancelarii Senatu, Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej lub z zatrudnieniem w administracji rządowej. Zakaz ten nie dotyczy członków Rady Ministrów i sekretarzy stanu w administracji rządowej.

Sędzia, prokurator, urzędnik służby cywilnej, żołnierz pozostający w czynnej służbie wojskowej, funkcjonariusz policji oraz funkcjonariusz służb ochrony państwa nie mogą sprawować mandatu poselskiego.


N lip 08, 2012 21:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL