Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:24



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci 
Autor Wiadomość
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Opisany sposób jest dobry, ale proszę nie piszmy nt. czegoś co nie wiemy, a metodologii prof. Bartosia nie poznaliśmy, więc nie można z góry zakładać, że "przyszło przypadkowych X osób się wyżalić". Poza tym, w przeciwieństwie do sondaży wyborczych, tu mamy do czynienia z jednym podstawowym kryterium - byciem księdzem, więc automatycznie sprawa jest o wiele prostsza. Zdanie o tym co kto ma w interesie to ponownie tylko plotka, a nie fakt. Tak naprawdę do badań będzie można wrócić, gdy staną się całkiem jawne i zweryfikowane metodologicznie. Na chwilę obecną + to co podaje Newsweek na podstawie swojego dziennikarskiego śledztwa daje sygnał o dużym zjawisku łamania celibatu w Polsce.


Śr sie 01, 2012 12:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Mike29 napisał(a):
Opisany sposób jest dobry, ale proszę nie piszmy nt. czegoś co nie wiemy, a metodologii prof. Bartosia nie poznaliśmy,


Przecież sam o tym mówił w cytowanym przez Johnnego99 wywiadzie dla (ir)racjonalisty :-(

Cytuj:
Poza tym, w przeciwieństwie do sondaży wyborczych, tu mamy do czynienia z jednym podstawowym kryterium - byciem księdzem,


Byłym ksiedzem. I nie wybranym losowo, a takim, który przynajmniej był skłonny o tym opowiadać. :(

Cytuj:
Zdanie o tym co kto ma w interesie to ponownie tylko plotka, a nie fakt.


Faktem jest że w ich interesie było przesadzanie i zniekształcanie. Zatem nalezy założyć, że per saldo zniekształcali i przesadzali.

W kązdym bądź razie "badanie" takie jest w kwestii ustalenia skali zagadnienia (kochanek i dzieci ksieży) całkowicie bezwartościowe.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 01, 2012 14:13
Zobacz profil
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
pilaster napisał(a):
Byłym ksiedzem. I nie wybranym losowo, a takim, który przynajmniej był skłonny o tym opowiadać. :(

Poprawka: nie tylko byłym. Siłą się nikogo nie zmusi, jak pani z CBOSU dzwoni do respondenta to ten też może jej powiedzieć "a daj mi spokój" i rzucić słuchawką :)

pilaster napisał(a):
Faktem jest że w ich interesie było przesadzanie i zniekształcanie. Zatem nalezy założyć, że per saldo zniekształcali i przesadzali.

Zakładać możesz co chcesz, ale to nie fakty, lecz nadal plotki. Faktów się nie robi na podstawie Twoich domysłów. Równie dobrze moglibyśmy założyć jako fakt, że Kościół sam się przyznaje do wyników badań, ponieważ milczy i zamiata sprawę pod dywan, tak jak było z pedofilią.

pilaster napisał(a):
W kązdym bądź razie "badanie" takie jest w kwestii ustalenia skali zagadnienia (kochanek i dzieci ksieży) całkowicie bezwartościowe.

Nie widzę ku temu żadnych podstaw.


Śr sie 01, 2012 14:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Mike29 napisał(a):
pilaster napisał(a):
Byłym ksiedzem. I nie wybranym losowo, a takim, który przynajmniej był skłonny o tym opowiadać. :(

Poprawka: nie tylko byłym. Siłą się nikogo nie zmusi, jak pani z CBOSU dzwoni do respondenta to ten też może jej powiedzieć "a daj mi spokój" i rzucić słuchawką :)


I dlatego wyniki badań preferencji wyborczych są zniekształcone, w przypadku CBOS szczególnie mocno (najgorsze wyniki ze wszystkich sondażowni)

W tym przypadku efekt "rzucenia słuchawką" jest dużo silniejszy, ponieważ, kontynuując analogię, to nie CBOS dzwoni do respondenta, tylko respondent do CBOS. Odpowiada to sytuacji przeróznych ankiet internetowych, w których zwykle najwięcej głosów zbierają KNP i ruch Palikota. :D

Cytuj:
pilaster napisał(a):
Faktem jest że w ich interesie było przesadzanie i zniekształcanie. Zatem nalezy założyć, że per saldo zniekształcali i przesadzali.

Zakładać możesz co chcesz, ale to nie fakty, lecz nadal plotki.


Faktem jest, że zasada nemo iudex in causa sua funkcjonuje powszechnie, także w sądownictwie.

Cytuj:
Kościół sam się przyznaje do wyników badań, ponieważ milczy i zamiata sprawę pod dywan, tak jak było z pedofilią.


Kościół nie ma żadnej potrzeby "zamiatania" czegoś co po pierwsze w ogóle realnie nie istnieje, a nawet gdyby istniało, nie jest przecież zjawiskiem typu kryminalnego, jak pedofilia. Pedofilii zreszta, gdyby taki problem realnie istniał w Kościele, tez by nie zamiatał :(

Cytuj:
pilaster napisał(a):
W kązdym bądź razie "badanie" takie jest w kwestii ustalenia skali zagadnienia (kochanek i dzieci ksieży) całkowicie bezwartościowe.

Nie widzę ku temu żadnych podstaw.


Jak wszyscy humaniści Mike29 nie ma pojęcia jak funkcjonuje nauka. Tam nie licza się opinie tylko fakty. jezeli badanie jest zrobione poprawnie metodologicznie, to wynik jest brany pod uwagę, można nad nim dyskutować, spierać się, etc. jeżeli zaś badanie zawiera błędy metodologiczne, to po prostu ląduje w koszu, czasami ze wstydem, jak ostatnio doniesienia o rzekomo szybszych od światła neutrinach :(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 01, 2012 14:36
Zobacz profil
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
pilaster napisał(a):
W tym przypadku efekt "rzucenia słuchawką" jest dużo silniejszy, ponieważ, kontynuując analogię, to nie CBOS dzwoni do respondenta, tylko respondent do CBOS. Odpowiada to sytuacji przeróznych ankiet internetowych, w których zwykle najwięcej głosów zbierają KNP i ruch Palikota. :D

Nie ma żadnych danych, jakoby to księża sami się zgłaszali do prof. Bartosia z chęcią "dokopania kościołowi". Metodologi nie znamy, a ty dokonujesz jej ocen....

pilaster napisał(a):
Faktem jest, że zasada nemo iudex in causa sua funkcjonuje powszechnie, także w sądownictwie.

W tym przypadku jej występowanie jest nie do udowodnienia, przynajmniej opierając się na dostępnej w zagadnieniu wiedzy.

pilaster napisał(a):
Kościół nie ma żadnej potrzeby "zamiatania" czegoś co po pierwsze w ogóle realnie nie istnieje, a nawet gdyby istniało, nie jest przecież zjawiskiem typu kryminalnego, jak pedofilia. Pedofilii zreszta, gdyby taki problem realnie istniał w Kościele, tez by nie zamiatał :(

Kościół ma ogromną potrzebę zamiatania, o czym pisał choćby ks. Dzedzej. Tego typu badania i doeniesienia jak w tym temacie szkodzą interesowi Kościoła i jego wizerunkowi, więc ten robi wszystko by nie wyszły na wierzch. Sam fakt, że część duchowieństwa o tym mówi (a nie tylko antyklerykałowie i badacze, dziennikarze) świadczy o występowaniu zjawiska. Badania należy weryfikować metodologicznie, wówczas skala nie pozostawi wątpliwości.

pilaster napisał(a):
Jak wszyscy humaniści Mike29 nie ma pojęcia jak funkcjonuje nauka. Tam nie licza się opinie tylko fakty. jezeli badanie jest zrobione poprawnie metodologicznie, to wynik jest brany pod uwagę, można nad nim dyskutować, spierać się, etc. jeżeli zaś badanie zawiera błędy metodologiczne, to po prostu ląduje w koszu, czasami ze wstydem, jak ostatnio doniesienia o rzekomo szybszych od światła neutrinach :(

Tylko, że to co Ty tu uprawiasz to opinie i nic więcej. Jak najbardziej popieram ideę weryfikacji metodologii. Wówczas wyjdzie szydło z worka. Jestem za prawdą, bez względu na to jak miałaby być szkodliwa dla Kościoła katolickiego.


Ostatnio edytowano Śr sie 01, 2012 14:58 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr sie 01, 2012 14:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Mike29 napisał(a):
pilaster napisał(a):
Kościół nie ma żadnej potrzeby "zamiatania" czegoś co po pierwsze w ogóle realnie nie istnieje, a nawet gdyby istniało, nie jest przecież zjawiskiem typu kryminalnego, jak pedofilia. Pedofilii zreszta, gdyby taki problem realnie istniał w Kościele, tez by nie zamiatał :(

Kościół ma ogromną potrzebę zamiatania, o czym pisał choćby ks. Dzedzej. Tego typu badania i doeniesienia jak w tym temacie szkodzą interesowi Kościoła i jego wizerunkowi.


"Zamiatanie" szkodzi temu wizerunkowi jeszcze bardziej niż same zjawisko. Jak wszyscy antyklerykałowie, Mike29 bezpodstawnie zakłada, że biskupi sa głupsi od niego :)

Cytuj:
Sam fakt, że część duchowieństwa o tym mówi (a nie tylko antyklerykałowie i badacze, dziennikarze) świadczy o występowaniu zjawiska.


Sam fakt, że częśc duchowieństwa mówi o tym, że UFO to manifestacje demonów, z czym muszą walczyć egzorcyści świadczy o występowaniu zjawiska :D


Cytuj:
Badania należy weryfikować metodologicznie, wówczas skala nie pozostawi wątpliwości.


Czyli dopóki nie ma porzadnych metodologicznie badań, niczego o skali zjawiska nie wiadomo.


Cytuj:
pilaster napisał(a):
Jak wszyscy humaniści Mike29 nie ma pojęcia jak funkcjonuje nauka. Tam nie licza się opinie tylko fakty. jezeli badanie jest zrobione poprawnie metodologicznie, to wynik jest brany pod uwagę, można nad nim dyskutować, spierać się, etc. jeżeli zaś badanie zawiera błędy metodologiczne, to po prostu ląduje w koszu, czasami ze wstydem, jak ostatnio doniesienia o rzekomo szybszych od światła neutrinach :(

Tylko, że to co Ty tu uprawiasz to opinie i nic więcej.


Bo w tej sprawie (rzekome kochanki i dzieci ksieży) właśnie niczego poza opiniami X-a czy Y-a nie ma. W szczególności nie ma żadnych rzetelnych danych na ten temat.

Cytuj:
Jestem za prawdą, bez względu na to jak miałaby być szkodliwa dla Kościoła katolickiego


Żadna prawda nie może być szkodliwa dla Kościoła, bo On jest Prawdą przez wielkie P.

Gdyby było inaczej, to ataki antyklerykałów i wrogów Kościoła nie składałyby się wyłącznie z kłamstw :-( Przecież wystarczyłaby sama prawda. 8)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 01, 2012 14:58
Zobacz profil
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
pilaster napisał(a):
"Zamiatanie" szkodzi temu wizerunkowi jeszcze bardziej niż same zjawisko. Jak wszyscy antyklerykałowie, Mike29 bezpodstawnie zakłada, że biskupi sa głupsi od niego :)

Nigdzie tak nie napisałem i uprasza się o nie pisanie tego co zakładam, jeśli tego nie napisałem.

pilaster napisał(a):
Czyli dopóki nie ma porzadnych metodologicznie badań, niczego o skali zjawiska nie wiadomo.

Jak nie wiadomo, Ty już przecież wiesz "Kościół nie ma żadnej potrzeby "zamiatania" czegoś co po pierwsze w ogóle realnie nie istnieje" :-D


pilaster napisał(a):
Bo w tej sprawie (rzekome kochanki i dzieci ksieży) właśnie niczego poza opiniami X-a czy Y-a nie ma. W szczególności nie ma żadnych rzetelnych danych na ten temat.

Można dywagować nt. miarodajności, jak pisałem weryfikacja metodologii rozwieje wątpliwości. Póki co nie ma lepszych doniesnień nt. celibatu w kościele.

pilaster napisał(a):
Żadna prawda nie może być szkodliwa dla Kościoła, bo On jest Prawdą przez wielkie P.

Nic mi nt. temat nie wiadomo. Mnie religia ani nie dotyczy, ani nie interesuje.


Śr sie 01, 2012 15:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
pilaster napisał(a):
Zauważmy, że dla Johnego99 napisanie czegoś niepochlebnego o braciach Kaczyńskich ...uderza w Kościół :(

Bo dla Johnnego99 Kościół to nie wspólnota wiernych, nie kapłani, nie biskupi, nawet nie papież i "Watykan". Dla Johnnego99 Kościół to ..bracia Kaczyńscy :o Jeden Który Zginął Męczęńską Śmiercią w Smoleńsku i drugi, Jego Prorok. :evil:

Bardzo znamienne dla tego środowiska z którego się Johnny99 wywodzi. :|

No prosze, to i we Francji, zdaniem Johnnego99 oddają cześc religijną braciom Kaczyńskim? :shock: No, no, czego to człowiek się dowiaduje


Niby pan, panie Pilaster, taki inteligentny (czego nie neguję), a jednocześnie dzierży pan dziarsko palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o najtragiczniejsze i najżałośniejsze brednie, jakie kiedykolwiek napotkałem na tym forum (pod tym względem przebija pan nawet Mike29, i to kilkukrotnie). Naprawdę nie wiem, czym to tłumaczyć. Na pana wpis nie odpowiem, bo nie będę udowadniał, że nie jestem Alfem z planety Melmak (to, co pan tu wysmażył, ma mniej więcej tyle samo sensu). Jeżeli miałbym szukać wyjaśnień, to, niestety, nic innego nie przychodzi mi do głowy, jak tylko pańska doprawdy iście szaleńcza i obłędna nienawiść do PiS, przez którą zupełnie pan już nie kontroluje tego, co pisze pod moim adresem - ponieważ właściwie nic szczególnego nas poza tą kwestią nie różni. Wystarczy, że w jakikolwiek sposób i w dyskusji na jakikolwiek temat odwołam się do Kaczyńskiego czy PiS - natychmiast wtarabania się pan ze swoimi wariackimi i obłędnymi teoriami (bo tego, że nie mają one absolutnie nic wspólnego z rzeczywistością ani z tym, co sam uważam, nie chce mi się nawet dodawać - tak, jak pan tutaj sugeruje, nie myśli w ogóle nikt, porusza się pan w świecie własnych obsesji); po czym bez mrugnięcia oka przechodzi pan do właściwego tematu, pisząc całkiem sensownie i generalnie zgodnie z tym, co i ja uważam. Proszę się czasem nad tym zastanowić, bo skoro nie jest pan w ogóle w stanie ze mną normalnie rozmawiać, to sugeruję mnie po prostu ignorować, po co ma pan niepotrzebnie tracić energię, przy okazji się ośmieszając.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sie 01, 2012 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Mike29 napisał(a):
pilaster napisał(a):
"Zamiatanie" szkodzi temu wizerunkowi jeszcze bardziej niż same zjawisko. Jak wszyscy antyklerykałowie, Mike29 bezpodstawnie zakłada, że biskupi sa głupsi od niego :)

Nigdzie tak nie napisałem i uprasza się o nie pisanie tego co zakładam, jeśli tego nie napisałem.


Napisać tego Mike29 wprost nie napisał, ale w ten sposób właśnie rozumuje. Nawet on - wróg Krk widzi, że "zamiatanie", gdyby było, to by szkodziło kosciołowi, a biskupi tego nie widzą :)


Cytuj:
pilaster napisał(a):
Czyli dopóki nie ma porzadnych metodologicznie badań, niczego o skali zjawiska nie wiadomo.

Jak nie wiadomo, Ty już przecież wiesz "Kościół nie ma żadnej potrzeby "zamiatania" czegoś co po pierwsze w ogóle realnie nie istnieje" :-D


Udowadnia się zawsze istnienie, a nie nieistnienie. Mógłby Mike29 np stwierdzić, że wśród ksieży znajdują się szpiegujący Ziemian przebrani kosmici z 651 Wolarza a Kościół "zamiata sprawę pod dywan". :) A skoro nie ma żadnych poprawnych metodologicznie dowodów na to zjawisko, to nic, metodologię można poprawić, ale samo zjawisko wg Mike29 na pewno istnieje, skoro "się o tym mówi" :D

Cytuj:
Póki co nie ma lepszych doniesnień nt. celibatu w kościele.


Zatem nie ma żadnych doniesień

Johnny99

Żadna pisanina teraz nie zmieni faktu, że Johnny99 wcześniej napisał to, co napisał. Czyli, że, przypomnę, takie media jak "Newsweek" wydrukują i opublikują, bez wgłębiania się w merytoryczną słuszność tekstu, cokolwiek, aby tylko postawić Kościół w złym świetle. A jako przykład tego typu działalności zaprezentował Johnny99 artykuł deprecjonujący (czy prawdziwie, czy nie, nie ma tu znaczenia) ...Świętą Rodzinę (braci Kaczyńskich) :D

To, że zapewne nie zrobił tego porównania Johnny świadomie i z rozmysłem, nie ma tu znaczenia. Z obfitości serca usta mówią. :(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz sie 02, 2012 9:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 02, 2012 10:58
Posty: 2
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Zastanawiam się Mike 29 jaka jest Twoje relacja do Kościoła ogólnie. Bo z wypowiedzi jakoś nie mogę Cię ogarnąć.


Cz sie 02, 2012 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 02, 2012 10:58
Posty: 2
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Jedno pytanie: Skąd te dane? Księża otworzyli sie na redakcję gazety? Trudno uwierzyć. Bardzij show niż rzeczywistość


Cz sie 02, 2012 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 19, 2012 13:21
Posty: 15
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
A mnie zastanawia jedynie to, dlaczego ostatnio tak bardzo atakuje się Kościół?

_________________
"Nawet jeśli cały twój świat jest wywrócony do góry nogami, nie trać pokoju serca. NIC, oprócz grzechu, nie może oddzielić cię od Boga. Dąż do utrzymania pokoju serca, ponieważ wróg łowi we wzburzonych wodach" (św. Paweł od Krzyża)


Cz sie 02, 2012 17:55
Zobacz profil
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Mati16 czy Mike29 ? :hmmm:
Który jest przystojniejszy...? ;p
:glupek2:


Cz sie 02, 2012 19:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Mati 16, Mike 29 jest niewierzący i niepraktykujący

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Cz sie 02, 2012 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
A ten ksiądz, jeśli wierzyć Faktowi, się przyznał:
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/po ... omosc.html

Ciekawe, Iwono, czy wierzysz, że ma kochankę i dzieci?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sie 09, 2012 8:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL