Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 22, 2024 10:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci 
Autor Wiadomość
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Princepolo napisał(a):
Przeczytałam cały wątek z mniejszą lub większą uwagą. Pytanie moja: po co się obruszacie?
Wielu z Was to że taki artykuł się pojawił mogło zaboleć. Bardzo mozliwe że fakty są naciągane. Ale nic nie zmieni faktu że księża są tylko ludźmi, nie są "zwolnieni" z grzeszenia, nie są "nadludźmi" nie są kastrowani... są normalnymi grzesznymi ludźmi jak my wszyscy i normalnymi facetami jak Wy panowie.
Fakty sa takie że Kościół nie chce aby takie przypadki oglądały światło dzienne. To też jest w pewnym sensie normalne i nie powinno nikogo dziwić.

Przyjmijcie do wiadomości że Ksiądz jest człowiekiem i miejcie trochę wyrozumiałości i nie róbcie sensacji bo naprawde nie ma z czego.

Skoro dla wszystkich negatywnie nastawionych do Kościoła i wiary, duchowny ma być kalką Boga na ziemi, to i mają o co robić rwetes.
Wszak to podstawowe, zasadnicze dowiedzenie ich racji i zasadności niewiary w Boga.


Wt lip 31, 2012 16:07
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
cevea napisał(a):
Dla mnie to wszystko jest po prostu śmieszne. Wszyscy wokoło krytykują Kościół, a najwięcej wypowiadają się Ci, którzy mają o nim nikłe pojęcie, a swoje opinie budują na tym, co przekazują mass media.

Zastanów się dlaczego tak jest? Udowodnijcie, że zarzuty nie są prawdziwe, niech kościół sam się oczyści. Tylko, że on zamiast się oczyszczać, zamiata sprawę pod dywan, spuszczając zasłonę milczenia i ignorancji. Przyznasz marna to atmosfera do nie zawierzania tego typu zarzutom, jakie wysnuwa ten temat.

cevea napisał(a):
To jest po prostu ŚMIESZNE! Najlepiej wyśmiać i zmieszać z błotem, brawo.

To są reakcje na kościelną ignorancję i zamiatanie pod dywan przez Kościół wszystkiego co niewygodne.

agvis napisał(a):
Mike, krytykujesz Johnny`ego, Alusa itd. za coś, co jest Twoją domeną. Ty tak samo nie przyjmiesz do wiadomości, że istnieją tysiące księży, którzy są dobrymi ludźmi, skromni, radzący sobie z popędem, itd.

Prawda leży zawsze po środku, ten temat nie jest wyjątkiem. Są księża źli i księża dobrzy. Gdyby wszyscy byli idealni, Ewangelia nie byłaby prawdą.

Ależ przyjmuję do wiadomości i nawet twierdzę tak samo jak Ty. Przecież kapłan, który ma na boku rodzinę może być dobrym człowiekiem, skromnym, pomagający innym itp. Twierdzę natomiast, bazując na badaniach prof. Bartosia oraz śledztwie dziennikarskim Newsweeka oraz moich doświadczeniach prywatnych, że księża nie radzą sobie z trwaniem w celibacie. Cóż, zjawisko sztuczne, a mężczyźni swoje potrzeby mają nie można mieć o to do nich pretensji. Po prostu kątem wychodzi z tego hipokryzja kościoła (opisane przypadki, np. kiedy to biskup błaga kobietę, by ta "oddała" kapłana, bo ten jest wyjątkowo cenny dla biskupa i dlatego gotów jest przekupić kobietę utrzymywaniem dzieci do 18roku życia ; innym razem przypadek wygnania, a z drugiej strony przypadek ułożenia się z kościołem i nie wygnania = sprzeczności między hierarchami). Jak widzisz wiele jest ciekawych aspektów około-celibatowych, nie tylko sam fakt jego nie przestrzegania i wynikające z tego "problemy".

MARIEL napisał(a):
Ale Ty już nie jesteś po prostu czytelnikiem, tylko czytelnikiem,
który uważa że artykuł przedstawia stan faktyczny (60%księży ma kochanki), czy nie?
Rozumiem, że przyjąłeś to jako fakt i dlatego pytam Ciebie (bo autora
artykułu nie mam możliwości) jakie ku temu są przesłanki,
bo wg mnie marne (coś w rodzaju ankiety z osobami, które wystąpiły
ze stanu kapłańskiego i wywiady z księżmi, którzy uważają że jest
sporo takich przypadków)

+ wywiady z księżmi, którzy są takimi przypadkami. Jak dla mnie to + to co napisałem wystarczające przesłanki, by stwierdzić, ze zjawisko istnieje, natomiast skali zjawiska nie jesteś w żaden sposób zanegować. Padło 60% i co możesz na to odpowiedzieć? Że nie "ufasz" badaniom? Marny argument. Nie twierdzę, że ta liczba jest "święta", ale Ty nie masz lepszej, a ja bazuję już na jakimś konkrecie, jakiś badaniach, a Ty z uporem maniaka powtarzasz, ze dla Ciebie fakt, że większość kapłanów łamie celibat jest nierealny. Nie masz ku temu twierdzeniu żadnych podstaw, chyba, ze zaglądasz statystycznej reprezentacji kapłanów do łóżka. Jeśli czegoś nie wiesz, bądź nie zweryfikowałaś, to nie próbuj tego podważać w sposób sztuczny i niemerytoryczny. Zachowujesz się alergicznie jak większość ortodosyjnych katolików na każde negatywne doniesienia jest natychmiastowe "dementi z automatu", pomimo braku kontr argumentów i jakichkolwiek dowodów.

MARIEL napisał(a):
Nie do końca, uważam że ta liczba (60%, większość księży) może być znacząco zawyżona.
Polegam tu tylko na własnych obserwacjach coprawda,
ale to dokładnie tak, jak większość osób, z którymi został
przeprowadzony w.w. wywiad.

Po pierwsze został przeprowadzony na sporej liczbie, po drugie został przeprowadzony również z duchownymi-bohaterami tematu, po trzecie został przeprowadzony również z innymi księżmi, którzy dysponują w tej materii teoretycznie większą wiedzą niż Ty - werna, ponieważ siedzą w strukturach kościoła, a Ty tylko obserwujesz z boku.

Princepolo napisał(a):
Fakty sa takie że Kościół nie chce aby takie przypadki oglądały światło dzienne. To też jest w pewnym sensie normalne i nie powinno nikogo dziwić.

Przyjmijcie do wiadomości że Ksiądz jest człowiekiem i miejcie trochę wyrozumiałości i nie róbcie sensacji bo naprawde nie ma z czego.

Dla mnie to żadna sensacja, że faceci mają potrzeby seksualne, a kapłani to też faceci. "Sensacja" polega na postawie kościelnych hierarchów, różnego traktowania takich samych przypadków wykrycia u kapłana rodziny na boku, jak również hipokryzji i fikcji celibatu. Ponadto sensacja to by była, jakby Kościół sam przeprowadził badania, a najlepiej zlecił je instytucji niezależnej i by wyszło, że większość kapłanów trwa pobożnie w celibacie. Wtedy faktycznie byłby szok.


Wt lip 31, 2012 16:28
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Mike29 napisał(a):
[. Jak dla mnie to + to co napisałem wystarczające przesłanki, by stwierdzić, ze zjawisko istnieje, natomiast skali zjawiska nie jesteś w żaden sposób zanegować. Padło 60% i co możesz na to odpowiedzieć? Że nie "ufasz" badaniom? Marny argument. Jeśli czegoś nie wiesz, bądź nie zweryfikowałaś, to nie próbuj tego podważać w sposób sztuczny i niemerytoryczny. Zachowujesz się alergicznie jak większość ortodosyjnych katolików na każde negatywne doniesienia jest natychmiastowe "dementi z automatu", pomimo braku kontr argumentów i jakichkolwiek dowodów.

Przestań stawiać sobie chochoła, Mike. Niczego nie podważam,
tylko pytam, chcę zweryfikować bo mam podejrzenia, że te
szacunki są sztucznie zawyżone.
Nie ma żadnego dementi z automatu, to tylko Twój
ledwo trzymający się na nogach chochoł :)
Mike29 napisał(a):
Po pierwsze został przeprowadzony na sporej liczbie, po drugie został przeprowadzony również z duchownymi-bohaterami tematu, po trzecie został przeprowadzony również z innymi księżmi, którzy dysponują w tej materii teoretycznie większą wiedzą niż Ty - werna, ponieważ siedzą w strukturach kościoła, a Ty tylko obserwujesz z boku

Ale moje obserwacje też opieram na całkiem sporej liczbie duchownych,
biorąc pod uwagę moje lata i kilka przeprowadzek,
i, łał Mike, jak Ty nagle ufasz wiedzy kapłanów, którzy
siedzą w strukturach Kościoła!
Dlaczego w innych sprawach im tak nie ufasz??
Czyżby byli kompetentni tylko wtedy, gdy potwierdzają tezę
która Ci się podoba? :D


Wt lip 31, 2012 16:41
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
MARIEL napisał(a):
Przestań stawiać sobie chochoła, Mike. Niczego nie podważam,
tylko pytam, chcę zweryfikować bo mam podejrzenia, że te
szacunki są sztucznie zawyżone.
Nie ma żadnego dementi z automatu, to tylko Twój
ledwo trzymający się na nogach chochoł :)

Mimo wszystko próbujesz zanegować nie mając dowodów. Odnoszę wrażenie, że boisz się świadomości, że większość kapłanów łamie celibat, boisz się, że to może być prawda i dlatego wszelkimi sposobami starasz się to wyprzeć jako nieprawdopodobny scenariusz, bo nagle runałby jakiś tam Twój ideologiczny wizerunek kapłaństwa, w który wierzysz. Moim zdaniem jest to wielce prawdopodobne, czy 60%, czy 50%, czy 40%, czy 90%, ale jednak istnieją przesłanki ku temu, by twierdzić, że większość, a już na pewno całkiem spora liczba kapłanów łamie celibat. I właśnie taka puenta rodzi się dla mnie z artykułu Newsweeka, a nie kurczowe trzymanie się liczby 60%. Uważam, że Kościół powinien tu sam zareagować i wyjaśnić sprawę, być może utarłby nosa antyklerykałom, co przecież leży w jego interesie, ale jak słusznie zauważa ks. Dzedzej nie jest to wygodne dla Kościoła, a więc dla takich jak ja wniosek - mają coś do ukrycia = dodatkowe uwiarygodnienie tego co podaje Newsweek. Być może by się wówczas okazało, że ta liczba jest znacznie mniejsza, być może trafna, a być może jeszcze większa.

MARIEL napisał(a):
Ale moje obserwacje też opieram na całkiem sporej liczbie duchownych,
biorąc pod uwagę moje lata i kilka przeprowadzek

I to dowód na co? Zaglądałaś do łózka kapłanom, podchodziłaś do okna i patrzyłaś przez firankę co robią w godzinach wieczornych i w nocy? Doświadczenia, które masz opierają się tylko na oficjalnych rytuałach i spotkaniach z wiernymi. Przecież nie twierdzę, że kapłan łamiący celibat nie moze być dobrym człowiekiem i dobrym księdzem. To, że masz o nim super mniemanie jeszcze nie oznacza, że po pracy nie robi tego o czym mowa w Newsweeku, za plecami wiernych i kościoła. Prezentujesz tu postawę na wzór Hołowni, który w proteście za ten artykuł zwolnił się z pracy w Newsweeku - "mam znajomych kapłanów i oni tacy nie są". A ja się pytam skąd on może o tym wiedzieć? Z całej tej trójcy już ja jestem tu najbardziej wiarygodny, bo ja miałem okazję do obcowania z kapłanami w bezpośrednim kontakcie i tez nie wyciągam przez to wniosku na całe duchowieństwo, ale jest to dla mnie sygnał uwiarygadniający doniesienia takie jak w Newsweeku. Zauważcie, że prócz opisania przypadków łamania celibatu, róznych reakcji hierarchów kościelnych i wypowiedzi księży, mamy też opisane zjawisko zmiany mentalności w nowym pokoleniu duchowieństwa. Jak słusznie ktoś zauważył to są ludzie, którzy chcą być kapłanami, ale z drugiej strony nie chca rezygnować z erotyki i partnerstwa i sądzę, że jest to podstawowa i kluczowa przyczyna skali zjawiska łamania celibatu w Kościele.

MARIEL napisał(a):
i, łał Mike, jak Ty nagle ufasz wiedzy kapłanów, którzy
siedzą w strukturach Kościoła!
Dlaczego w innych sprawach im tak nie ufasz??
Czyżby byli kompetentni tylko wtedy, gdy potwierdzają tezę
która Ci się podoba? :D

Ufam dlatego, że nie mam podstaw twierdzić, że kłamią, jak również ufam dlatego, że oni - sami kapłani snują historie, które uderzają w ich organizację, więc tym bardziej są wiarygodni.


Ostatnio edytowano Wt lip 31, 2012 17:13 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Wt lip 31, 2012 16:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Takie szmatławce jak Newsweek mają po prostu ludzi za głupich i żerują na słabym wykształceniu oraz braku krytycyzmu. Spadają do poziomu pudelka.pl, bo wywęszyli tam najlepszy biznes.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lip 31, 2012 17:06
Zobacz profil
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Mike29 napisał(a):
MARIEL napisał(a):
Przestań stawiać sobie chochoła, Mike. Niczego nie podważam,
tylko pytam, chcę zweryfikować bo mam podejrzenia, że te
szacunki są sztucznie zawyżone.
Nie ma żadnego dementi z automatu, to tylko Twój
ledwo trzymający się na nogach chochoł :)

Mimo wszystko próbujesz zanegować nie mając dowodów.

Ale jakich dowodów, co to za dowody-zwykła ankieta na niespełna 400-tu
osobach, które porzuciły stan kapłański i parę wywiadów?
Mike29 napisał(a):
Odnoszę wrażenie, że boisz się świadomości, że większość kapłanów łamie celibat, boisz się, że to może być prawda i dlatego wszelkimi sposobami starasz się to wyprzeć jako nieprawdopodobna sprawa.

Odnosisz wrażenie. Mylne.
W rzeczywistości kwestia celibatu ani mnie ziębi, ani grzeje
(może nawet jestem trochę w kierunku stanowiska jakie prezentuje prawosławie),
ale nie podobają mi się np. Tw insynuacje, że hierarchowie nagminnie, pomimo deklaracji ze strony księży iż nie porzucą swoich kochanek, namawiają ich (pomimo to) do pozostania w stanie kapłańskim.
Mike29 napisał(a):
MARIEL napisał(a):
Ale moje obserwacje też opieram na całkiem sporej liczbie duchownych,
biorąc pod uwagę moje lata i kilka przeprowadzek



I to dowód na co? Zaglądałaś do łózka kapłanom, podchodziłaś do okna i patrzyłaś przez firankę co robią w godzinach wieczornych i w nocy?

A autor artykułu zaglądał?

Edit: Ach, no tak, doświadczeń takich jak Ty nie mam,
ale nie zamierzam się aż tak poświęcać aby uwiarygodnić
moje obserwacje ;)


Wt lip 31, 2012 17:20
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
MARIEL napisał(a):
Ale jakich dowodów, co to za dowody-zwykła ankieta na niespełna 400-tu
osobach, które porzuciły stan kapłański i parę wywiadów?

Nie tylko byłymi, już o tym pisałem i podawałem przykłady, nie przekręcaj faktów. Artykuł jest nt. badań prof. Bartosia, jak również przykłady bezpośrednich rozmów Newsweeka przykładami-bohaterami tematu, opowieściami innych księży oraz opiniami księży spoza sprawy, którzy mają swoje stanowisko nt. celibatu i uważają, że Kościół zamiata sprawę pod dywan.

MARIEL napisał(a):
nie podobają mi się np. Tw insynuacje, że hierarchowie nagminnie, pomimo deklaracji ze strony księży iż nie porzucą swoich kochanek, namawiają ich (pomimo to) do pozostania w stanie kapłańskim.

Nigdzie nie padły słowa o nagminności takich przypadków, padło natomiast przekonanie z ust księdza w artykule, który twierdzi, ze takie przypadki miewają miejsce, a czy nagminne to nikt o tym nie mówił.

MARIEL napisał(a):
A autor artykułu zaglądał?

Nie, rozmawiał z "ojcami w sutannach" i słuchał historii ich życia.

MARIEL napisał(a):
Edit: Ach, no tak, doświadczeń takich jak Ty nie mam,
ale nie zamierzam się aż tak poświęcać aby uwiarygodnić
moje obserwacje ;)

Ty nie masz żadnych obserwacji, które by wniosły cokolwiek merytorycznego w sprawie celibatu. Znasz księży tylko w czasie ich posługi kapłańskiej i innych okoliczności spotkań z wiernymi. Nie znasz ich życia prywatnego i tego co robią za zamkniętymi drzwiami swoich mieszkań.


Wt lip 31, 2012 18:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
MARIEL napisał(a):
Ale jakich dowodów, co to za dowody-zwykła ankieta na niespełna 400-tu
osobach, które porzuciły stan kapłański i parę wywiadów?

W zależności od metodologii (której nie znamy) może być statystycznie reprezentatywna lub nie, tego nie wiemy. Generalnie z całą pewnością lepsza, niż brak jakiejkolwiek ankiety czy innej formy badania i orzekanie na podstawie tej niewiedzy, że problemu w ogóle nie ma.

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Wt lip 31, 2012 18:44
Zobacz profil
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Acro napisał(a):
W zależności od metodologii (której nie znamy) może być statystycznie reprezentatywna lub nie, tego nie wiemy.

...a chcielibyśmy wiedzieć.
Acro napisał(a):
Generalnie z całą pewnością lepsza, niż brak jakiejkolwiek ankiety czy innej formy badania i orzekanie na podstawie tej niewiedzy, że problemu w ogóle nie ma.

A kto tak orzeka? :)


Wt lip 31, 2012 19:01
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
MARIEL napisał(a):
A kto tak orzeka? :)

Sytuacja sama na to wpływa, ponieważ Kościół nie jest zainteresowany jej wyjaśnieniem, a co więcej zamiata wszystko pod dywan, więc poniekąd automatycznie przyznaje rację swoim przeciwnikom.


Wt lip 31, 2012 19:12
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Gdyby Kościół miał ściągać wszystkie psy, które na nim
się wiesza to nie zostałoby mu czasu na nic innego,
a dementowanie wszystkich oszczerstw i pomówień,
czy nawet wyjaśnianie nieporozumień nie jest główną
misją tej instytucji.


Wt lip 31, 2012 19:20
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Widzisz jak zawzięcie próbujesz wybielać tę instytucję? :)
Artykuł Newsweeka nie jest pierwszym doniesieniem nt. łamania celibatu przez kapłanów. Sprawa budzi kontrowersje od wielu lat, również wśród samych duchownych (wypowiedź ks. Dzedzeja), którzy są podzieleni. Pobudek, by sprawę ostatecznie wyjaśnić jest aż nadto, tylko kościół się po prostu boi, bo co by miał począć, jakby się okazało, że w zleconych przez niego badaniach wyjdzie, że większość kapłanów łamie celibat?


Wt lip 31, 2012 19:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
MARIEL napisał(a):
Acro napisał(a):
W zależności od metodologii (której nie znamy) może być statystycznie reprezentatywna lub nie, tego nie wiemy.

...a chcielibyśmy wiedzieć.

Cóż, możemy przypuszczać, że zastosował podobną metodologię co w swoich poprzednich badaniach (opublikowanych, zrecenzowanych, więc poprawną). Troszkę o niej tu:

Badania prowadziłem przez okres kilku lat na niespełna tysiącosobowej próbie losowej. Chociaż ta technika doboru próby jest w podobnych badaniach najtrafniejsza, jednak nie wszyscy potencjalni respondenci chcieli w nich uczestniczyć – najczęściej z powodu obaw, że mogliby zostać rozszyfrowani przez władzę kościelną. Obawy takie są, rzecz jasna, bezzasadne, bo socjolog nigdy nie ujawnia źródła zebranych wiadomości.

– Dlaczego próba losowa jest lepsza od badań przy użyciu techniki celowej?

– Zapewnia dużo większą swobodę dotarcia do wybranych z „bazy" respondentów. W przypadku próby celowej odpowiedzi jest o wiele mniej – respondenci, wiedząc, że nie są dla badacza całkiem anonimowi, mają większe opory przed ich udzielaniem. Przy zastosowaniu techniki losowej natomiast, w badaniach może wziąć udział każdy potencjalny respondent spełniający przyjęte kryteria doboru próby. W sondażu wśród byłych księży i wśród księży pracujących aktualnie w Kościele tylko ta metoda spełni oczekiwania.

Fragmenty wyników badań, które podał „Tygodnik", są więc oparte na odpowiedziach tych respondentów z próby losowej, którzy zgodzili się mówić – a było ich ponad siedmiuset. Próba taka pozwala na ekstrapolację wyników, czyli założenie, iż jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że inni respondenci zapytani o tę kwestię, odpowiadaliby podobnie lub wręcz tak samo.

http://tygodnik2003-2007.onet.pl/0,1391535,druk.html

Dodać należy, że pierwsze szacunki (ostrożniejsze) skali zjawiska dokonał na podstawie właśnie badan nad celibatem, których dotyczy wyżej zacytowany fragment. :

12 proc. księży przyznaje się do posiadania kochanki, a co trzeci duchowny miał kontakty seksualne i luźne związki z kobietami - wynika z badań prof. Józefa Baniaka, socjologa z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ponad połowa księży deklaruje, że chciałaby mieć rodzinę - pisze "Dziennik". - To, że aż tylu księży chce mieć rodziny, nie oznacza jednak, że rzeczywiście wchodzą oni w relacje seksualne - mówi gazecie prof. Baniak, który przeprowadził rozmowy o celibacie z ponad 800 polskimi duchownymi.

http://spoleczenstwo.newsweek.pl/ksieza ... 1,1,1.html

Ale pewność będziemy mieć dopiero po publikacji. Skoro jednak wypowiada się znawca tematu, który już podobne badania robił, raczej oczekiwałbym, że niespecjalnie się interpretacja wyników zmieni. No chyba że dziennikarz coś totalnie pomieszał.

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Wt lip 31, 2012 19:30
Zobacz profil
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
Mike29 napisał(a):
Artykuł Newsweeka nie jest pierwszym doniesieniem nt. łamania celibatu przez kapłanów. Sprawa budzi kontrowersje od wielu lat, również wśród samych duchownych (wypowiedź ks. Dzedzeja), którzy są podzieleni.

A Ty myślałeś, że to niuuus dla mnie jest? :D
Mike29 napisał(a):
Pobudek, by sprawę ostatecznie wyjaśnić jest aż nadto, tylko kościół się po prostu boi, bo co by miał począć, jakby się okazało, że w zleconych przez niego badaniach wyjdzie, że większość kapłanów łamie celibat?

A co by miał począc, gdyby się okazało, że większość
to alkoholicy? Pewnie próbowałby im pomóc w walce z grzechami,
i zapewne tak czyni niezależnie od jakichś badań.
Sprawa celibatu wydaje się być zamkniętą.
J. Ratzinger już jako prefekt KNW to podkreślał i zdania do tej pory nie zmienił.


Wt lip 31, 2012 19:35
Post Re: Większość polskich księży ma kochanki, 15% dzieci
@Acro, dziękuję za fatygę, to już jest coś :)
Tylko skąd taka rozbieżność pomiędzy wcześniejszymi badaniami (12% księży przyznających się
do posiadania kochanki) a aktualnymi, o których mowa w tym temacie (60%)?


Wt lip 31, 2012 19:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL