Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 5:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 "Kościół naszym domem" 
Autor Wiadomość
Post Re: "Kościół naszym domem"
kry-sia napisał(a):
Jajko napisał(a):
Chodzi o słowo "wszystkich", które jest użyte tu bezpodstawnie.

Tak jak Jezus Chrystus umarł za wszstkich aby wszystkich zbawić (również Ciebie), tak Matka Jego została pod Krzyżem Matką wszystkich ludzkich synów, tak ludzkość otrzymała Matkę.


Zdaje się, że dyskusja rozpoczęła się od cytatu "Wielka Matko Boga, umiłowana w Jasnogórskim Wizerunku przez wszystkich synów i córki naszej Ojczyzny", co wzbudziło sprzeciw Jajka, który wykazał, że jest "synem Ojczyzny", ale do sugerowanych odczuć się nie poczuwa. Logiczne.
Do czego w związku z tym nawiązujesz? Nawet jeśli przyjąć odgórnie tą matczyność, to nie warunkuje to "umiłowania" ze strony Jajka-syna Ojczyzny- przynajmniej wg mojego rozumowania.


So wrz 01, 2012 14:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: "Kościół naszym domem"
Partia też działała dla dobra wszystkich obywateli, ale nie znaczy to, że wszyscy obywatele miłowali partię...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So wrz 01, 2012 17:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 13:28
Posty: 59
Post Re: "Kościół naszym domem"
Breta napisał(a):
Zdaje się, że dyskusja rozpoczęła się od cytatu "Wielka Matko Boga, umiłowana w Jasnogórskim Wizerunku przez wszystkich synów i córki naszej Ojczyzny", co wzbudziło sprzeciw Jajka, który wykazał, że jest "synem Ojczyzny", ale do sugerowanych odczuć się nie poczuwa. Logiczne.
Do czego w związku z tym nawiązujesz? Nawet jeśli przyjąć odgórnie tą matczyność, to nie warunkuje to "umiłowania" ze strony Jajka-syna Ojczyzny- przynajmniej wg mojego rozumowania.

Mój post nawiązuje do pieszj pielgrzymki na Jasną Górę, natomiast na końcu zamieściłam modlitwę Kościoła w temacie "Kosciół naszym domem" , nie rozumiem do czego ty nawiązujesz ?
Pozdrawiam kry-sia.


So wrz 08, 2012 17:27
Zobacz profil
Post Re: "Kościół naszym domem"
kry-sia napisał(a):
Breta napisał(a):
Zdaje się, że dyskusja rozpoczęła się od cytatu "Wielka Matko Boga, umiłowana w Jasnogórskim Wizerunku przez wszystkich synów i córki naszej Ojczyzny", co wzbudziło sprzeciw Jajka, który wykazał, że jest "synem Ojczyzny", ale do sugerowanych odczuć się nie poczuwa. Logiczne.
Do czego w związku z tym nawiązujesz? Nawet jeśli przyjąć odgórnie tą matczyność, to nie warunkuje to "umiłowania" ze strony Jajka-syna Ojczyzny- przynajmniej wg mojego rozumowania.

Mój post nawiązuje do pieszj pielgrzymki na Jasną Górę, natomiast na końcu zamieściłam modlitwę Kościoła w temacie "Kosciół naszym domem" , nie rozumiem do czego ty nawiązujesz ?
Pozdrawiam kry-sia.

Postaram się przybliżyć dokładnie, widać nie dość dokładnie się wyraziłam. Nawiązałam do wymiany zdań jaka się pod Twoim postem wywiązała i sprzeciwu Jajka odnośnie stosowania zwrotów tak obszernych jak "wszyscy synowie Ojczyzny". Na poprzedniej stronie Jajko wyraźnie wykazał, że będąc "synem Ojczyzny" nie poczuwa się do odczuć "umiłowania", więc słowo "wszyscy" nie jest najszczęśliwsze, po czym nastąpiła Twoja wypowiedź ["Tak jak Jezus Chrystus umarł za wszstkich aby wszystkich zbawić (również Ciebie), tak Matka Jego została pod Krzyżem Matką wszystkich ludzkich synów, tak ludzkość otrzymała Matkę."]. Zapytałam do czego nawiązujesz, bo mam wrażenie, że albo ja nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi, albo jest ona nie na temat (niejako "z drugiej strony"). Mam nadzieję, że rozwiałam watpliwości :)


So wrz 08, 2012 18:25

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 13:28
Posty: 59
Post Re: "Kościół naszym domem"
Witam, ale to czy On, Jajko nie przyjmuje tego co jest faktem,że odżegnuje się od "wszyscy", to wypada mi tylko życzyć aby się to zmieniło.



    13-16 września na Górze św. Anny wielkie święto, odpust kalwaryjski
    Uroczystość Podwyższenia Krzyża św. Natomiast wieczorem o godz 19.00 Nabożeństwo Światła, piękne nabożeństwo warto było w nim uczestniczyć.
    W obchodach kalwaryjskich brało udział jak co roku wielka liczba, kapłanów, zakonników i sióstr zakonnych, wiernych z całymi rodzinami.

    "Budujemy Kościół Boży,
    między nami, między ludżmi,
    Budujemy Kościół Boży na całym świecie"

    Ponieważ jednym z celów Programu duszpasterskiego roku liturgicznego 2012/13 jest rozbudzanie ducha apostolskiego wiernych świeckich, dzielenie się wiarą, a w październiku br. będzie miał miejsce Synod Biskupów nt. nowej ewangelizacji. Dzisiaj nowa ewangelizacja – jak pisze Ojciec Święty - musi się zmierzyć ze zjawiskiem dystansowania się od wiary, które przejawia się coraz bardziej w społeczeństwach i kulturach, które wydawały się być od wieków przeniknięte Ewangelią. Na religijny wymiar życia ludzkiego wpłynęły bowiem postęp nauki i techniki, poszerzanie się możliwości życia i przestrzeni wolności indywidualnej, głębokie przemiany gospodarcze, zjawisko migracji oraz mieszanie się ludów i kultur.


    Jesteśmy dziećmi spod znaku Krzyża a naszym domem jest Kościół, nauka Krzyża, bardzo trudny temat, to co głosił nam na Nabożeństwie Światła abp. Wiktor Skworc, to, zachęcał do odkrywania krzyża, nasze odkrywanie, odniesienie do krzyża to świadectwo wiary. To Krzyż Święty utrzymuje nas w pionie, wynosi nas ku górze, ku Bogu.



Jeśli kto chce iść za mną, niech się zaprze samego siebie niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje (Łk 9, 23)


N wrz 16, 2012 18:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL