Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 "Kościół naszym domem" 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 13:28
Posty: 59
Post "Kościół naszym domem"
"Kościół naszym domem" pod tym hasłem wyruszyła
XX DIECEZJALNA PIESZA PIELGRZYMKANA JASNA GÓRĘ
16-18.08.2012


    Na Jasnej Górze trwały dzisiaj główne uroczystości święta Matki Boskiej Częstochowskiej. Z tej racji chciałabym wspomnieć gliwicką pielgrzymkę na Jasna Ggórę. Wyruszyłam z grupą "czarnych". O godzinie 12.00 odbyła się Msza św. po której wyruszylismy na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowkiej.

    Słowa Ewangeli na ten dzeń było o dobrym królu który daruje dług i o niegodziwym słudze któremu było darowane wiele a który sam nie ulitował się nad swoim współsłudze. Taki nie wejdzie do domu Ojca póki nie odda co winien.
    Celebrans Mszy św.( kierownik naszej grupy) zachęcał nas do przebaczania, do braterskiej milości, cierpliwego oczekiwania na owoce, ksiądz proboszcz życzył nam Bozego zmęczenia, po których to zyczeniach wyruszylismy na Jasna Górę.

    Zmęczenie nam towarzyszyło, Boże zmęczenie. Tak sobie myslałam ze to juz chyba ostatnia moja piesza pielgrzymka ( w sumie dopiero czwarta ).Po pielgrzymce na drugi dzień przyrównałam pielgrzymke do porody, póki poród trwa nie myslimy o kolejnym dziecku. Ale dziś już myślę o kolejnej pielgrzymce.

    Drugi dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy Mszą św. której przewodniczył tradycyjnie bp Gerard Kusz. Budowanie domu, któremu na imię zycie. Potrzeba pielgrzymowania po to aby odnaleźć samego siebie, przez Maryję odnaleźć Boga. Bp Gerard Kusz życzył nam abysmy byli światłem jak św. Jacek. Jak juz nie umiemy być promieniem światła, lub świecili jak świeczka, to chociaż byli jak światełka odblaskowe.

    W Boronowie podczas wieczornego nabożeństwa aby tradycji stało się zadość zaszczycił nas swoją obecnością Drogi bp Jan Wieczorek, króry wskazał na Maryje, potrzebę budowania swego wnętrza, królestwa Bożego.


    W trzeci dzień ( w tym roku prawie stukilometrową trasę przebyliśmy nie w 4 ale w 3 dni)
    Po drodze mijaliśmy udekorowaną, weselną zagrodę. Na sama myśl o obfitości stołu pomyślałam no cóż to jesze nie nasza uczta.

    Do Częstochowy dotarliśmy ok 14. O godz. 15.00 Msza św., która była kulminacją naszej pielgrzymki. Biskup zwrócił naszą uwagę na oczy Matki aby zobaczyć w nich swoje własne oblicze. Ona wskazuje na Niego i do Odkupiciele prowadzi.


    Wielka Matko Boga, umiłowana w Jasnogórskim Wizerunku przez wszystkich synów i córki naszej Ojczyzny,
    - bądź nasza pomocą i naszym ratunkiem!

    Matko Częstochowska, w Twoim obrazie pociętym mieczami
    - miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie!
    Maryjo, która odbierasz hołdy na Jasnej Górze tak od możnych jak i od ubogich,
    - miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie!
    Matko, która jesteś Pośredniczką łask w licznych sanktuariach i świątyniach wzniesionych ku Twojej czci na całym świecie,
    - miłujemy Cię i wysławiamy Ciebie!


N sie 26, 2012 19:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: "Kościół naszym domem"
Super. Też byłam na pielgrzymce, tyle że z Łowicza (bo łowicka to diecezja, z której pochodzę). 9 dni, a każdy z nich przyniósł piękne wspomnienia i był spędzony w głębokiej modlitwie.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pn sie 27, 2012 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: "Kościół naszym domem"
kry-sia napisał(a):
Wielka Matko Boga, umiłowana w Jasnogórskim Wizerunku przez wszystkich synów i córki naszej Ojczyzny,



Że co, proszę? Wszystkich??? A co to znowu za brednie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sie 27, 2012 12:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: "Kościół naszym domem"
A ty się uważasz za "syna naszej Ojczyzny"? ;)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 27, 2012 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: "Kościół naszym domem"
A to nie to samo co obywatel RP? Chyba, że chodzi o "prawdziwych Polakuff", czyli wyznających jedynie słuszną wiarę....

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sie 27, 2012 12:17
Zobacz profil
Post Re: "Kościół naszym domem"
Jajko napisał(a):
Chyba, że chodzi o "prawdziwych Polakuff", czyli wyznających jedynie słuszną wiarę....

...i popierających jedyną słuszną partię... ;-)


Pn sie 27, 2012 12:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: "Kościół naszym domem"
Jajko napisał(a):
A to nie to samo co obywatel RP?


Skąd mam wiedzieć? Ja nie wiem, co to znaczy, ale ty najwyraźniej wiesz, skoro się oburzyłeś.. a skoro już to ustalamy, kiedy ostatni raz nazwałeś się lub pomyślałeś o sobie: "jestem synem naszej Ojczyzny"? ;-)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 27, 2012 12:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: "Kościół naszym domem"
Nie używam zazwyczaj takich górnolotnych określeń, ale dla mnie jest to to samo co obywatel RP. Stąd moje "oburzenie".

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sie 27, 2012 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: "Kościół naszym domem"
A może dla nich to nie jest to samo? Czy przykładowo Roger Guerreiro, będąc obywatelem RP, może być jednocześnie nazwany "synem naszej Ojczyzny", skoro jego ojczyzną jest Brazylia?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 27, 2012 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: "Kościół naszym domem"
Słuszna uwaga. Ale to przypadek bardzo rzadki. Ale ja jestem od wielu wielu pokoleń Polakiem, więc uważam się za syna Ojczyzny.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sie 27, 2012 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: "Kościół naszym domem"
Miała matka syna.

_________________
pajacyk.pl


Pn sie 27, 2012 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 13:28
Posty: 59
Post Re: "Kościół naszym domem"
Na bluźnierczą piosenkę Jankowskiego (Dziady), która uraziła religijne uczucia Konrada :

    Słuchaj, ty! - tych mnie imion przy kielichach wara.
    Dawno nie wiem, gdzie moja podziała się wiara,
    Nie mieszam się do wszystkich świętych z litaniji,
    Lecz nie dozwolę bluźnić imienia Maryi.

    ale Ty Matko Najświetsza (...)
    przyjmiesz poza kolejką
    wszystkich niepewnych którym się zdawało
    że znak zapytania jest dłuższy od znaku krzyża
    (Poza kolejką)

Żródło:
Matka Boża, Aniołowie, Święci
Jacek Salij OP


Pn sie 27, 2012 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: "Kościół naszym domem"
Jajko napisał(a):
kry-sia napisał(a):
Wielka Matko Boga, umiłowana w Jasnogórskim Wizerunku przez wszystkich synów i córki naszej Ojczyzny,



Że co, proszę? Wszystkich??? A co to znowu za brednie?

jeżeli Jej nie kochasz to twoja sprawa.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Wt sie 28, 2012 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: "Kościół naszym domem"
Chodzi o słowo "wszystkich", które jest użyte tu bezpodstawnie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sie 28, 2012 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 13:28
Posty: 59
Post Re: "Kościół naszym domem"
Jajko napisał(a):
Chodzi o słowo "wszystkich", które jest użyte tu bezpodstawnie.


Tak jak Jezus Chrystus umarł za wszstkich aby wszystkich zbawić (również Ciebie), tak Matka Jego została pod Krzyżem Matką wszystkich ludzkich synów, tak ludzkość otrzymała Matkę.

Cytuj:
Śmierć na krzyżuObok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto oto syn Twój. Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja" (J 19,25-27). Żyć z Chrystusem, cierpieć z Chrystusem i umierać z Chrystusem, to również zwyciężyć z Chrystusem. Umierający Chrystus oddał nas w opiekę Maryi, tak jak Swego umiłowanego ucznia Jana, bo my także jesteśmy Jego umiłowanymi braćmi i siostrami. Musimy także z Chrystusem powstać z martwych i zwyciężyć śmierć, to znaczy powstać z grzechu i już więcej nie umierać, ale żyć wiecznie.



Tomasz a Kempis napisze: "Pewnego dnia zobaczysz, że utraciłeś wszystko, co z siebie umieściłeś w ludziach poza Jezusem. Nie ufaj, nie opieraj się na trzcinie chwiejącej się na wietrze, bo ciało to siano, a cały blask jego jak kwiaty na łące opadnie".


So wrz 01, 2012 13:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL