Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację? 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
To ile Pani Senyszyn wydaje miesięcznie na biednych?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr wrz 05, 2012 12:47
Zobacz profil
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
A nie wiem. Jej zapytaj się ile, i czy w ogóle, jeśli Cię to interesuje.
Ja śledzę sprawy, które mnie interesują :)


Śr wrz 05, 2012 12:51
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Pytam we właściwym temacie, który polega na zaglądaniu do cudzych kieszeni i pomiarach cudzego miłosierdzia, mierzonego wielkością jałmużny i w związku z nią - własnego ubóstwa.
;)

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr wrz 05, 2012 12:58
Zobacz profil
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Ja nie mówię, że masz tu nie pytać, tylko, że ja akurat Ci na to nie odpowiem, bo to leży poza moim zainteresowaniem.

Natomiast pomiędzy politykiem a księdzem widzę pewną różnicę. Ten pierwszy wykonuje pracę i zarabia pieniądze (co nie znaczy, że to popieram, bo moim zdaniem polityka nie powinna być pracą zarobkową, tylko darmową służbą na rzecz społeczeństwa. Ale jest jak jest.), a ten drugi pełni służbę, pomaga potrzebującym, i z założenia nie zarabia pieniędzy. Pierwszy może swoje oddać, ale nie musi, drugi powinien...


Śr wrz 05, 2012 13:08
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
-Vi- napisał(a):
Pierwszy może swoje oddać, ale nie musi, drugi powinien...

Mniej więcej. Aczkolwiek niedokładnie.
Politycy lewicy bowiem powinni dzielić się swoimi pieniędzmi z ubogimi, gdyż są politykami lewicy.

Natomiast duchowni dzielą się na tych, którzy składali śluby ubóstwa i na tych, którzy ich nie składali. Zwykli księża i biskupi należą do tych, którzy takich ślubów nie składali. I oni mogą się dzielić swoimi pieniędzmi do granic ubóstwa (jak zakonnicy), jednak nie muszą.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr wrz 05, 2012 13:15
Zobacz profil
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
homo_homini_canis_est napisał(a):
Politycy lewicy bowiem powinni dzielić się swoimi pieniędzmi z ubogimi, gdyż są politykami lewicy.

Osobiście też tak uważam w przypadku tych, którzy głoszą określone postulaty (w lewicowych partiach są też politycy, którzy popierają kwestie liberalne, a nie typowo lewicowe). Ale nie zmienia to faktu, że to wciąż pozostaje sprawą ich dobrej i wolnej woli.

homo_homini_canis_est napisał(a):
Natomiast duchowni dzielą się na tych, którzy składali śluby ubóstwa i na tych, którzy ich nie składali. Zwykli księża i biskupi należą do tych, którzy takich ślubów nie składali. I oni mogą się dzielić swoimi pieniędzmi do granic ubóstwa (jak zakonnicy), jednak nie muszą.

Kapłaństwo to chyba w ogóle służba, o ile się nie mylę. A pieniądze to przecież dary i ofiary od wiernych (na cele chrześcijańskie), a nie opodatkowany dochód.


Śr wrz 05, 2012 13:25

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Jajko napisał(a):
Chwała księdzu, który osiągnie dochód 100 tys. miesięcznie. I go rozda potrzebującym, a nie wyda na siebie.


Ale ty byś i tak o tym księdzu nie napisał, bo podobne wiadomści nie pojawiają sie na pierwszych stronach gazet . I kto tu jest hipokrytą


Śr wrz 05, 2012 17:43
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
mareta napisał(a):
kto tu jest hipokrytą

Może ten, kto własne koncepcje wkłada w usta i ręce innych osób, a następnie te osoby krytykuje :lol:

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr wrz 05, 2012 17:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Vi napisał(a):
Jeśli nie rozróżniasz, w którym miejscu zaczyna się, a w którym kończy cytat, a do tego nie za bardzo orientujesz się na czym polega komentowanie...


Gdzie tu jest niby problem z tym, w którym miejscu zaczyna się i kończy cytat?

Gdzie tu jest niby problem z tym, na czym polega komentowanie?

Ja wiem i to, i to. Natomiast ty nie wiesz, na czym polega pisanie prawdy, a na czym pisanie nieprawdy. Pisanie nieprawdy to twierdzenie, że np. zostało powiedziane coś, co nie zostało powiedziane. To właśnie stwierdziła Senyszyn, a więc napisała nieprawdę. Proste.

Cytuj:
Najwidoczniej powinieneś cofnąć się do szkoły, skoro jesteś taki niedouczony.


Niestety, pustymi obelgami nie przykryjesz tego, co sobą reprezentujesz.

Cytuj:
No i chcąc teraz partnerować ci w tej dyskusji, należałoby odpisać ci w podobnym tonie


Wystarczyłoby przyznać, że się napisało sporą głupotę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz wrz 06, 2012 18:16
Zobacz profil
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Twoje posty to zawsze to samo – dużo tekstu, trochę chamstwa, mało sensu. Dyskutować z tobą to po prostu wdawać się w niekończące się pyskówki. Mnie to zupełnie nie interesuje. Jak ci już gdzieś indziej napisałam, szkoda mi na twoją plaplaninę czasu.


Cz wrz 06, 2012 19:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
mareta napisał(a):
Jajko napisał(a):
Chwała księdzu, który osiągnie dochód 100 tys. miesięcznie. I go rozda potrzebującym, a nie wyda na siebie.


Ale ty byś i tak o tym księdzu nie napisał, bo podobne wiadomści nie pojawiają sie na pierwszych stronach gazet . I kto tu jest hipokrytą


Ale Wyborcza napisała :) Daj Panie takiemu księdzu i 200 tys. miesięcznego dochodu.
http://wyborcza.pl/1,75477,11507877,Pro ... _zal_.html

_________________
pajacyk.pl


Pt wrz 07, 2012 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Vi napisał(a):
Twoje posty to zawsze to samo – dużo tekstu, trochę chamstwa, mało sensu. Dyskutować z tobą to po prostu wdawać się w niekończące się pyskówki. Mnie to zupełnie nie interesuje.


Przeciwnie, ciebie interesują wyłącznie pyskówki. Teraz to już w ogóle nie wdajesz się w żadne merytoryczne spory - ot, napiszesz, że lubisz Senyszyn i że ma rację, ale już nawet nie chce ci się dopisać, dlaczego właściwie tak uważasz. Na merytoryczne argumenty również nie odpowiedziałaś, zamiast tego chcesz znowu wdać się w pyskówkę, obrzucając mnie obelgami. A następnie piszesz, że już nic nie napiszesz, bo nie chcesz wdawać się w pyskówki.. twoje postępowanie jest żałosne. Spójrz czasem w lustro, bo jest z tobą coraz gorzej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 07, 2012 16:14
Zobacz profil
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Jesteś strasznie upierdliwy... :? Jak taki wstrętny giez, który się nie chce odczepić ;/
Skoro nie chcesz zrozumieć, że nie będę z tobą dyskutować, bo twój ton wypowiedzi, twoje notoryczne chamstwo, kompletnie mi nie odpowiadają, to należy cię po prostu traktować ignorami. Albo się w końcu nauczysz, albo wklepuj sobie dalej posty, dla samego ich wklepania...
To wszystko :-|


Pt wrz 07, 2012 17:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL