Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Czym różni się te stwierdzenia:
1. Księża nie powinni wydawać na siebie więcej niż wynosi średnia krajowa
2. Wynagrodzenie księży nie powinno przekraczać średniej krajowej.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 04, 2012 7:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Różnica między nimi też jest subtelna - w końcu wynagrodzenia niekoniecznie trzeba przeznaczać wyłącznie na wydatki "na siebie". Nie ma to jednak znaczenia, bo żadne z tych twierdzeń ze strony Episkopatu nie padło.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 04, 2012 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Myślałem, że cytowałeś, a ja powtórzyłem za Tobą.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 04, 2012 8:43
Zobacz profil
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Jajko napisał(a):
To może inaczej zapytam: czy 3700 miesięcznie na osobę (na własne wydatki) mającą zapewnione mieszkanie i wyżywienie to dużo czy mało?

Dużo.
Ale moze jako najlepiej poinformowany na tym forum we wszystkich kwestiach tyczących KK i duchownych, sypniesz statystyką dochodów duchownych.
Konkretnie ilu otrzymuje owe 3.700 zł, ilu ponad ową kwotę, a ilu bieduje na ubogich parafiach.


Wt wrz 04, 2012 9:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Nie mam zielonego pojęcia. I nie ma to znaczenia. Senyszyn zauważa pewne niezbyt zręczne sformułowanie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 04, 2012 9:35
Zobacz profil
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Jajko napisał(a):
Nie mam zielonego pojęcia. I nie ma to znaczenia. Senyszyn zauważa pewne niezbyt zręczne sformułowanie.

Niezbyt zręczne sformułowanie biskupów nie jest ewenementem.
Moim zdaniem biskupi są zbyt wyizolowani, oderwani od rzeczywistości.
Fobia zaś p. Senyszyn wobec Koscioła skutkuje tym, że każdy jej komentarz w 90% nafaszerowany jest kąśliwymi, sarkastycznymi komentarzami mijającymi się z rzeczywistością, a wskazującymi na dokładnie podobne jej wyizolowanie, oderwanie od rzeczywistości.
Pasuje do tej sytuacji stare porzekadło urągała motyka gracy....


Wt wrz 04, 2012 9:52
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
A ja nadal uważam, że pani Senyszyn świetnie by się spełniała w reklamowaniu farby do włosów...
Podobnie jak Jajko, w pisaniu inteligentnych felietonów, niekoniecznie na temat Kościoła i duchownych :P

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Wt wrz 04, 2012 10:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Dlatego też ja te kąśliwe uwagi pominąłem i skupiłem się na meritum, z którym kilka osób się zgodziło, co mnie cieszy, bo utwierdza mnie to w przekonaniu, że sam nie jestem wyizolowany i oderwany od rzeczywistości :)

Homo: dzięki, że mnie doceniasz :)

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 04, 2012 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Jajko napisał(a):
Myślałem, że cytowałeś, a ja powtórzyłem za Tobą.


A ja myślałem, że mój post jest wystarczająco prosty i jasny, by każdy był w stanie go zrozumieć..

Cytuj:
Senyszyn zauważa pewne niezbyt zręczne sformułowanie.


Tylko nie wiadomo, gdzie je zauważyła, bo ze strony Episkopatu ono nie padło.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 04, 2012 15:39
Zobacz profil
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Joanna Senyszyn ma trafne spostrzeżenia na temat Kościoła. Nie inaczej jest tym razem, i oczywiście, że ma całkowitą rację :)
Ja w ogóle lubię ją czytać, odpowiada mi sposób w jaki komentuje, regularnie zaglądam na jej bloga. Mam tę stronę dodaną do ulubionych :)


Wt wrz 04, 2012 15:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Niestety, wręcz przeciwnie - myli się całkowicie. Pisze: "Zamknięta w swoich biskupich pałacach [kościelna hierarchia], otoczona dworem pochlebców, pozbawiona kontaktu z rzeczywistością, życie za 3700 zł na osobę miesięcznie nazywa »prostym życiem w dobrowolnym ubóstwie«", podczas gdy ani "kościelna hierarchia", ani nikt nigdzie nigdy nie nazwał życia za 3700 zł w taki sposób, co pokazałem wyżej. Senyszyn więc albo się pomyliła, albo po prostu kłamie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 04, 2012 15:50
Zobacz profil
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Przecież to nie jest cytat z konkretnej osoby. Poza tym skąd wiesz, czy nikt tak tego nie nazwał? To, że chcesz się do czegoś, jak zwykle zresztą, przyczepić, nie zmienia faktu, że Senyszyn ma rację. Tym właśnie jest chyba z założenia służba waszemu Bogu, kapłaństwo... A w ogóle to ty po prostu kontekstu jej wypowiedzi nie zrozumiałeś :-|


Wt wrz 04, 2012 16:03
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Skoro temat taki rozwojowy, to zapytam z ciekawości:
Czy ktoś wie ile Pani Senyszyn, jako wybitna przedstawicielka lewicy, wydaje miesięcznie na biednych?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Wt wrz 04, 2012 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
Vi napisał(a):
Przecież to nie jest cytat z konkretnej osoby.


To nie jest w ogóle wzięte znikąd, poza wyobrażeniami prof. Senyszyn.

Cytuj:
Poza tym skąd wiesz, czy nikt tak tego nie nazwał?


Oczywiście, nie wiem też, czy nikt nigdy nie nazwał ateistów idiotami, więc może niech Senyszyn o tym też napisze?

Cytuj:
To, że chcesz się do czegoś, jak zwykle zresztą, przyczepić, nie zmienia faktu, że Senyszyn ma rację.


Nic nie zmieni tego, że Senyszyn racji nie ma. A właściwie nie tyle nie ma racji, co po prostu manipuluje. Postawiła dwie tezy:

- "Biskupi uznali, że księża nie powinni wydawać na siebie więcej niż wynosi średnia krajowa, czyli 3700 zł miesięcznie."
- "życie za 3700 zł na osobę miesięcznie nazywa >prostym życiem w dobrowolnym ubóstwie<"

Obydwie są nieprawdziwe. Biskupi ani nie uznali, że księża "nie powinni wydawać na siebie więcej, niż wynosi średnia krajowa", ani nie nazwali życia za 3700 zł "prostym życiem w dobrowolnym ubóstwie". Nic takiego nie miało miejsca. Episkopat stwierdził trzy rzeczy:

- "Wynagrodzenie duchownych powinno kształtować się poniżej średniej krajowej"

Po pierwsze: PONIŻEJ średniej krajowej. Nie: "może być 3700 zł, ale już nie więcej", tylko "ma być MNIEJ niż 3700 zł", czyli: nie może być 3700 zł, tylko mniej. Po drugie: nie ma tu ani słowa o tym, ile księża "mają na siebie wydawać" (o tym będzie mowa później), tylko o "wynagrodzeniach". Wiadomo przy tym, że istnieją parafie, w których proboszcz zarabia nawet 8 tysięcy i więcej. Episkopat wprost stwierdził, że jest to niepożądane.

- "stylem życia duchowni winni być bliscy przeciętnej, a raczej uboższej rodzinie"

Ani w tym fragmencie, ani gdy jest mowa o "dobrowolnym ubóstwie" nie ma ani słowa o tym, że przez "raczej uboższą rodzinę" lub "dobrowolne ubóstwo" rozumie się dochód na poziomie 3700 zł :shock: jak to sugeruje prof. Senyszyn. Jest to, po pierwsze, absurd, po drugie, sprzeczność z założeniem, że wynagrodzenie ma wynieść MNIEJ niż średnia krajowa, po trzecie, sprzeczność z faktami, wedle których przez "raczej uboższą rodzinę" nie rozumie się tych rodzin, w których dochód na osobę wynosi 3700 zł :shock:

- "Duchowni to, co im zbywa, winni przeznaczyć na dobro Kościoła i dzieła miłości"

Inaczej mówiąc, Episkopat wyraźnie rozróżnia "wynagrodzenie" duchownego oraz to, co "powinien on na siebie przeznaczać". Twierdzenie Senyszyn, że intencją jest wskazanie, iż księża "nie powinni wydawać na siebie więcej niż 3700 zł" jest więc jak najdogłębniej sprzeczne z intencją instrukcji Episkopatu. Senyszyn po prostu ją zmanipulowała dla własnych celów.

Cytuj:
A w ogóle to ty po prostu kontekstu jej wypowiedzi nie zrozumiałeś :-|


Ależ ja go doskonale rozumiem - chodzi, jak zawsze, o dowalenie Kościołowi, nic więcej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 05, 2012 7:49
Zobacz profil
Post Re: Senyszyn ostro jedzie po biskupach. Ma rację?
To twoje interpretacje i problemy z rozumieniem tekstu. Jeśli nie rozróżniasz, w którym miejscu zaczyna się, a w którym kończy cytat, a do tego nie za bardzo orientujesz się na czym polega komentowanie... to ja już nic na to nie poradzę. Najwidoczniej powinieneś cofnąć się do szkoły, skoro jesteś taki niedouczony.


Johnny99 napisał(a):
Oczywiście, nie wiem też, czy nikt nigdy nie nazwał ateistów idiotami, więc może niech Senyszyn o tym też napisze?

No i chcąc teraz partnerować ci w tej dyskusji, należałoby odpisać ci w podobnym tonie, żeby to katolików nazywać idiotami, a już takiego Johnny'ego, który w pewnych rzeczach celuje, zwłaszcza...
Na szczęście nie zamierzam ci partnerować, więc tak nie odpiszę 8)


Śr wrz 05, 2012 12:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL