Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 13:06



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katolicki 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katolicki
Czy powinni przechodziś obowiązkowe badania psychiatryczne ?
Bo coraz częściej wmawiaja Polakom opętanie i więcej chorob, a
sami mówią w niezrozumialych zdziczałych językach.


Pt wrz 21, 2012 4:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
Nauka się rozwija, wielu ludzi myśli racjonalnie. Niektórym się nie chce myśleć. Łatwiej jest poddać się choremu psychicznie egzorcyście, łatwiej jest słuchać złudnych obietnic w kościele.

_________________
*****


Pt wrz 21, 2012 5:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
moim zdaniem badania psychiatryczne powinien przechodzić każdy kapłan przed złożeniem ślubów.
Niestety, wszystko opiera się na świstkach, nie badaniach...


Pt wrz 21, 2012 5:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
szuba napisał(a):
moim zdaniem badania psychiatryczne powinien przechodzić każdy kapłan przed złożeniem ślubów.
Niestety, wszystko opiera się na świstkach, nie badaniach...

Dochodzi póżniej do takich przypadków jak ten
Cytuj:
Zaślepiona, bez żadnej wcześniej opini na temat Odnowy w Duchu
Świętym trafiłam tam. Teraz moje doświadczenia z tym ruchem są
bogatsze. Istnieje Ruch Odnowy w Duchu Świętym i też tu był taki
charyzmatyczny ksiądz (Ojciec Jan), który swego czasu przyciągał
tłumy. Skonczyło sie tym, ze dwie młode osoby jedna: 17-letni
chłopak, po tzw.darze jezyków wyladowały w szpitalu psychiatrycznym.
A ksiedza wysłano do Afryki, tam pewnie teraz konkuruje z szamanami.


Pt wrz 21, 2012 7:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
Ruch charyzmatyczny, czy Ruch Odnowy w Duchu Świetym, to ruch przebudzeniowy, w którym wiara przeżywana jest nie tylko w sferze intelektualnej, ale wyraża sie także i rozwija dzieki zaangażowaniu sfery emocjonalnej, która często mylona jest z duchowością.
Tam, gdzie zezwala się na wyrażanie emocji w sposób konieczny osoby ze słabszą konstrukcja psychiczną narażone są na zagrożenia emocjonalne, a czasami i psychologiczne.

Wasze ocenianie i inwektywy nie mają najmniejszego związku z rzeczywistością i są łatwiutkim uogólnianiem. Mądre prowadzenie grupy charyzmatycznej przez mądrego lidera (kapłana) może byc dla wielu psychik zbawienne.

Znam osobiście dziesiątki osób, które odrodziły sie na nowo w całości swego życia duchowego jak i społecznego własnie dzięki zaangażowaniu w modlitewną grupę Odnowy w Duchu Świętym.
Znam także osoby, które przychodząc do takich grup, już ze zwichnięta sferą emocjonalną i/lub psychiczną, pogłębiły tylko to zwichnięcie, gdyż nikt nie potrafił, a może nie chciał odpowiednio na ich problemy zareagować.

Podejrzewam, że podany wyżej przez Iroona przykład 17-latka, który wylądował w szpitalu psychiatrycznym, należy do takiej własnie grupy. Ten 17-latek przyszedł już pewnie z zaburzeniami emocjonalnymi czy psychicznymi i, niestety, nikt tego nie wyłapał i nie potrafił mu pomóc.
Podobne przypadki osób wchodzacych w jakieś środowisko, a już majacych zaburzenia, są częste także w innego rodzaju nieformalnych grupach czy subkulturach. Potem te zaburzenia się pogłębiają, ale na litość... nie tworzą się w takich grupach.

Zamiast potepiać w czambuł ruch charyzmatyczny warto byłoby sprawdzić pewne sprawy u źródła.
No chyba że komus chodzi o bezrefleksyjne potepiane wszystkiego, co związane z chrześcijaństwem. Wtedy produkuje takie posty jak powyżej

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt wrz 21, 2012 14:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
Iroon napisał(a):
Czy powinni przechodziś obowiązkowe badania psychiatryczne ?


Powinni.

Cytuj:
Bo coraz częściej wmawiaja Polakom opętanie i więcej chorob


Nikt nikomu nie wmawia opętania, cóż to znowu za pomysł :shock: Poza tym opętanie to nie choroba.

Cytuj:
sami mówią w niezrozumialych zdziczałych językach.


Tzn.? O co chodzi? :shock:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 21, 2012 14:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
szuba napisał(a):
moim zdaniem badania psychiatryczne powinien przechodzić każdy kapłan przed złożeniem ślubów.
Niestety, wszystko opiera się na świstkach, nie badaniach...


informuję, że każdy kandydat na kapłana czy zakonnika przechodzi testy i badanie u psychologa zanim zostaje przyjęty do seminarium a jak są jakieś wątpliwości to kierowany jest na dodatkową konsultację do psychiatry.

Zresztą to samo dotyczy kandydatek do zakonów kontemplacyjnych
(jeżeli chodzi o inne zakony żeńskie - nie wiem)

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


So wrz 22, 2012 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
medieval_man napisał(a):
Ruch charyzmatyczny, czy Ruch Odnowy w Duchu Świetym, to ruch przebudzeniowy, w którym wiara przeżywana jest nie tylko w sferze intelektualnej, ale wyraża sie także i rozwija dzieki zaangażowaniu sfery emocjonalnej, która często mylona jest z duchowością.
Tam, gdzie zezwala się na wyrażanie emocji w sposób konieczny osoby ze słabszą konstrukcja psychiczną narażone są na zagrożenia emocjonalne, a czasami i psychologiczne.

Wasze ocenianie i inwektywy nie mają najmniejszego związku z rzeczywistością i są łatwiutkim uogólnianiem. Mądre prowadzenie grupy charyzmatycznej przez mądrego lidera (kapłana) może byc dla wielu psychik zbawienne.

Znam osobiście dziesiątki osób, które odrodziły sie na nowo w całości swego życia duchowego jak i społecznego własnie dzięki zaangażowaniu w modlitewną grupę Odnowy w Duchu Świętym.
Znam także osoby, które przychodząc do takich grup, już ze zwichnięta sferą emocjonalną i/lub psychiczną, pogłębiły tylko to zwichnięcie, gdyż nikt nie potrafił, a może nie chciał odpowiednio na ich problemy zareagować.

Podejrzewam, że podany wyżej przez Iroona przykład 17-latka, który wylądował w szpitalu psychiatrycznym, należy do takiej własnie grupy. Ten 17-latek przyszedł już pewnie z zaburzeniami emocjonalnymi czy psychicznymi i, niestety, nikt tego nie wyłapał i nie potrafił mu pomóc.
Podobne przypadki osób wchodzacych w jakieś środowisko, a już majacych zaburzenia, są częste także w innego rodzaju nieformalnych grupach czy subkulturach. Potem te zaburzenia się pogłębiają, ale na litość... nie tworzą się w takich grupach.

Zamiast potepiać w czambuł ruch charyzmatyczny warto byłoby sprawdzić pewne sprawy u źródła.
No chyba że komus chodzi o bezrefleksyjne potepiane wszystkiego, co związane z chrześcijaństwem. Wtedy produkuje takie posty jak powyżej


Mądrze piszesz.
Chciałam podkreślić, że nadreprezentacja osób mających jakieś deficyty psychiczne to zjawisko dotyczące wszystkich wspólnot/społeczności, którze w założenieniu mają otwartość na drugiego człowieka i akceptowanie go takiego jakim jest.

Lgną do takich grup ludzie, którym ze względu na swoje problemy psychiczne nie potrafili znaleść jest akceptercję gdzie indziej. Ta nadreprezentacja osób z deficytami czy zaburzeniami w sferze psychicznej w żaden spoób nie świadczy źle o takich grupach (a nawet wręcz przeciwnie). Natomiast na pewno jest zjawiskiem, które rodzi spore problemy (wyobraźcie sobie jak trudno funkcjonować grupie, w której tacy ludzie stanowią znaczący procent!)

Podobny problem dotyka wspolnoty niechrześcijańskie praktykujące rózne formy medytacji. Ludzie nie radzący sobioe ze swoją psychiką szukają tam lekarstwa na swoje problemy. Potem opowiada się jak to jeden czy drugi uprawiający jogę czy zen potrzebował pomocy psychiaty (czy wręcz wylądowal w szpitalu) i ma być to dowód na destrukcyjne dla psychiki działanie takich grup. A tu działa dokładnie ten sam mechanizm co w grupach Odnowy w Duchu św.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


So wrz 22, 2012 16:24
Zobacz profil
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
Cytuj:
Bo coraz częściej wmawiaja Polakom opętanie i więcej chorob

Rzecz w tym, że kościelni egzorcyści nigdy nie podejmą sie egzorcymu nie posiadając diagnozy lekarza psychiatry.
To tylko tzw świeccy egzorcyści, goniąc za kasą, chętnie podejmują się egzorcyzmu nie dbając o diognozę lekarza specjalisty.


So wrz 22, 2012 16:29
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
Alus napisał(a):
Rzecz w tym, że kościelni egzorcyści nigdy nie podejmą sie egzorcymu nie posiadając diagnozy lekarza psychiatry.
To tylko tzw świeccy egzorcyści, goniąc za kasą, chętnie podejmują się egzorcyzmu nie dbając o diognozę lekarza specjalisty.

Skąd Ty Alus znasz takie szczegóły dotyczące pracy egzorcystów kościelnych i tzw. świeckich egzorcystów? Z autopsji, czy skądś się o tym dowiedziałaś? Możesz podać źródła?

Piszesz "goniąc za kasą". Ile kosztuje egzorcyzm? Płaci się za każdą sesję, czy za skutek?

Przy okazji, kogo uważasz za tzw. świeckich egzorcystów?
Dotąd myślałem, że Kościół wyznacza do tej posługi wyłącznie duchownych. Czy masz jakieś dane, że to się zmieniło?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So wrz 22, 2012 16:36
Zobacz profil
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
homo_homini_canis_est napisał(a):
Alus napisał(a):
Rzecz w tym, że kościelni egzorcyści nigdy nie podejmą sie egzorcymu nie posiadając diagnozy lekarza psychiatry.
To tylko tzw świeccy egzorcyści, goniąc za kasą, chętnie podejmują się egzorcyzmu nie dbając o diognozę lekarza specjalisty.

Skąd Ty Alus znasz takie szczegóły dotyczące pracy egzorcystów kościelnych i tzw. świeckich egzorcystów? Z autopsji, czy skądś się o tym dowiedziałaś? Możesz podać źródła?

Piszesz "goniąc za kasą". Ile kosztuje egzorcyzm? Płaci się za każdą sesję, czy za skutek?

Przy okazji, kogo uważasz za tzw. świeckich egzorcystów?
Dotąd myślałem, że Kościół wyznacza do tej posługi wyłącznie duchownych. Czy masz jakieś dane, że to się zmieniło?

Nigdy nie widziałeś dokumentalnych filmów z egzorcyzmów dokonywanych przez świeckich egzorcystów, nie czytałeś relacji, lub nie widziałes/czytałeś ogłoszeń oferujących taką usługę.
Świecki tzn samozwańczy, nie duchowny i nie powoływany przez Kościół.
A o systemi pracy duchownych egzorcystów jest mnóstwo litratury, gdzie jednym z warunków jest ścisła współpraca z lekarzami psychiatrami.


So wrz 22, 2012 16:49
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
Nigdy nie oglądam głupich filmów i nie czytam niepotrzebnych śmieci.
Obejrzałem wyrywkowo film o Emily Rose i uważam, ze takie filmy, w taki sposób zrobione, jak ten są szkodliwe. A co dopiero jakieś fantazje na temat.
Osoby, które wkręcają się w takie tematy mogą ulec w wyniku tego różnym zaburzeniom psychicznym, widziałem taki przypadek.
Słyszałem też o przypadkach opętania po obejrzeniu tego rodzaju filmu.

Kilka lat temu na tym forum, czytałem, jak jeden z użytkowników z przerażeniem zauważył, ze bywają księża, czy katechetki, którzy tego rodzaju filmy uważają za materiał dydaktyczny i nakłaniają młodzież gimnazjalną do ich oglądania. Masakra!!!

Egzorcyści prywatni egzorcyzmujący charyzmatyków i egzorcystów kościelnych, a także pobieranie "dużych opłat" za egzorcyzmy, to raczej są wytwory czyjejś wyobraźni.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So wrz 22, 2012 16:59
Zobacz profil
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
Skąd wytrzasnąłeś takie cudactwo jak egzorcyści prywatni egzorcyzmujący charyzmatyków i egzorcystów kościelnych :o :o
Czyżby takie hipotezy stawiane były w waszych cechach bioenergoterapeutów?


So wrz 22, 2012 17:04
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
Alus napisał(a):
Skąd wytrzasnąłeś takie cudactwo jak egzorcyści prywatni egzorcyzmujący charyzmatyków i egzorcystów kościelnych :o :o

Sama napisałaś o tym chwilę temu w temacie dotyczącym charyzmatyków i egzorcystów kościelnych. Też się dziwię, skąd u Ciebie takie skojarzenia.

Alus napisał(a):
To tylko tzw świeccy egzorcyści, goniąc za kasą, chętnie podejmują się egzorcyzmu nie dbając o diognozę lekarza specjalisty.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So wrz 22, 2012 17:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 13, 2005 18:36
Posty: 116
Post Re: Badania psychiatryczne charyzmatyków i egzorcystów katol
Biskup wyznacza egzorcystę. Może to być jedynie ksiądz. Świeccy egzorcyści wyznaczają się sami. Ale świecki egzorcysta nie ma szans na przetrwanie w walce z silniejszymi demonami.
Teoretycznie egzorcystą może być każdy ksiądz, ale w starciach z demonami na dłuższą metę mają szanse jedynie Ci, którzy naprawdę mają czyste dusze (tak, tak - księża, tak jak zwykli ludzie, to grzesznicy).
Egzorcyzmy są dosyć obciążające psychicznie. Ktoś kto ma problemy z samym sobą, z własną psychiką, nie wytrwałby ani sekundy w czasie rytuałów.
Wybaczcie, ale nawoływanie o badania psychiatryczne dla egzorcystów jest dla mnie tak samo na miejscu jak namawianie Eskimosów, żeby się ciepło ubierali.
Odprawianie egzorcyzmu to ciężka katorga. Żaden egzorcysta nie szuka sobie "klientów" ani rozgłosu. Ludzie sami szukają pomocy i naprawdę ciężko się dostać do egzorcysty bo są dosyć zapracowani.

Co do opętania po obejrzeniu jakiegoś filmu - nie można tego wykluczyć. Z tego co wiem jest to możliwe, szczególnie jeżeli film zawiera np. oryginalne nagrania dźwiękowe, na których są głosy demonów słyszalne w trakcie egzorcyzmów.

_________________
Zrozum aby uwierzyć, uwierz aby zrozumieć.


So wrz 22, 2012 17:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL