Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ksiądz Boniecki i Nergal 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Ksiądz Boniecki i Nergal
Jak zapewne wszyscy wiemy, ksiądz Adam Boniecki otrzymał od Adama Darskiego książkę "Spowiedź Heretyka" po czym poprosił o dedykację, a wspólne zdjęcie duchownego z Nergalem szybko rozeszło się po Polsce.
Wojciech Cejrowski tak to skomentował:
Cytuj:
„Natychmiast jego przełożony powinien go obłożyć ekskomuniką, władza kościelna powinna zareagować natychmiast na to publiczne zgorszenie. O tym powinno trąbić się we wszystkich mediach. Skoro zdarzyło się to w Krakowie, to powinien to zrobić lokalny biskup. Nie jestem specjalistą od prawa kanonicznego, ale tak mi się wydaje na chłopski rozum. Niegodziwe zachowanie księdza, który posługuje się w tym przypadku rangą kościelną – to jest ksiądz Kościoła Katolickiego – a dopiero potem pan Boniecki. Tego nie wolno było zrobić, to skandaliczne zachowanie. To osobiście dotyka również mnie (…)”

Oprócz tego pojawiły się też jednak pozytywne opinie. A co wy o tym sądzicie?

Jeśli taki wątek już się pojawił to przepraszam. Szukałem :)

_________________
Uśmiechnij się

:)


Śr lis 21, 2012 15:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Cejrowski przesadził, żadnych podstaw do ekskomuniki nie ma. Poza tym ma rację.

Nie chce mi się rozpisywać, bo cała ta sprawa, mam czasem wrażenie, dotyka mnie osobiście. Właśnie odnowiłem prenumeratę Tygodnika i naprawdę zastanawiam się, czy nie po raz ostatni.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lis 21, 2012 16:20
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Zdjęcie z Darskim, autograf, to niegodziwe zachowanie księdza i ocenia tak człowiek, który zdejmował spodnie, aby wystawić goły tyłek na urzędującego prezydenta...zaiste godziwy :diabel:


Śr lis 21, 2012 17:09
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Cejrowskiemu z tym jego "chłopskim rozumem" należałoby zacytować:

Cytuj:
Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: "Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników". ( Łk 7, 34 )


Co to za ksiądz, który obraca się tylko w towarzystwie wierzących i bogobojnych? Przecież zdrowi lekarza nie potrzebują.

Niech więc Cejrowski lepiej lata boso po swiecie i robi to na czym sie zna.


Cz lis 22, 2012 8:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Johnny99 napisał(a):
Nie chce mi się rozpisywać, bo cała ta sprawa, mam czasem wrażenie, dotyka mnie osobiście. Właśnie odnowiłem prenumeratę Tygodnika i naprawdę zastanawiam się, czy nie po raz ostatni.

Osobiście? Wiem że nie chce ci się rozpisywać ale mógłbyś mi trochę wytłumaczyć ten post?

_________________
Uśmiechnij się

:)


Cz lis 22, 2012 11:45
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Pan Jezus też przychodził do jawnych grzeszników - zgadza się. Tylko, że On wchodził pouczał, ostrzegał strzepywał proch z sandałów jeśli nie posłuchali i wychodził. Nie klepał się z nimi po ramionach, nie umawiał na pogawędki poglądowe i nie brał autografów... .


Cz lis 22, 2012 18:37
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
sharp7 napisał(a):
Pan Jezus też przychodził do jawnych grzeszników - zgadza się. Tylko, że On wchodził pouczał, ostrzegał strzepywał proch z sandałów jeśli nie posłuchali i wychodził. Nie klepał się z nimi po ramionach, nie umawiał na pogawędki poglądowe i nie brał autografów... .

Nie koniecznie - po rozmowie z bogatym młodzieńcem nie strzepał prochu z sandałów.


Cz lis 22, 2012 18:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Ja myślę, że żyjemy trochę w innych czasach i Boniecki dzisiaj słowami i wzywaniem do nawrócenia niewiele zdziała. A zwłaszcza w przypadku takiego Nergala. Za to miłością bliźniego może rzeczywiście przekonać ludzi do nawrócenia i zbliżyć ich do Boga :)

_________________
Uśmiechnij się

:)


Cz lis 22, 2012 19:20
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Cytuj:
Nie koniecznie - po rozmowie z bogatym młodzieńcem nie strzepał prochu z sandałów.


Strzepywanie prochu nakazał w sytuacjach konfrontacji z zatwardziałymi przeciwnikami. Młodzieniec był dobrej woli a że miał swoją słabość to cóz... Niemniej potępiony nie został.


Cz lis 22, 2012 19:29
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Wloczykij mnie wyręczył.


Cz lis 22, 2012 20:23
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Tutaj to Nergal przesadził.
Rozumiem że Nergal jak na sataniste przystało jest sympatyczny, otwary na drugiego człowieka, stara sie nie oceniać, nie wytykac palcami, nie zamykac przed bliźnim jak to robia katolicy ale żeby dawać autografy i fotografować się z głosicielami kłamstwa to juz przesada.


Cz lis 22, 2012 20:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
sharp7 napisał(a):
Pan Jezus też przychodził do jawnych grzeszników - zgadza się. Tylko, że On wchodził pouczał, ostrzegał strzepywał proch z sandałów jeśli nie posłuchali i wychodził. Nie klepał się z nimi po ramionach, nie umawiał na pogawędki poglądowe i nie brał autografów... .

Z tego co wiem to ksiądz Boniecki się z Darskim nie umówił...

_________________
Uśmiechnij się

:)


Cz lis 22, 2012 20:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Postu thornleya nie skomentuję...

_________________
Uśmiechnij się

:)


Cz lis 22, 2012 20:35
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
czarekcezary napisał(a):
sharp7 napisał(a):
Pan Jezus też przychodził do jawnych grzeszników - zgadza się. Tylko, że On wchodził pouczał, ostrzegał strzepywał proch z sandałów jeśli nie posłuchali i wychodził. Nie klepał się z nimi po ramionach, nie umawiał na pogawędki poglądowe i nie brał autografów... .

Z tego co wiem to ksiądz Boniecki się z Darskim nie umówił...



Tak, nie umówił, pisałem ciurkiem. Tylko "branie autografów" napisałem z myślą o tej sytuacji. Umawianie i klepanie - ogólnie - o ludziach, którzy chcą być bardziej miłosierni i otwarci niż Pan Jezus.

Przestań już się czepiać...ide spać...


Cz lis 22, 2012 23:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2012 21:47
Posty: 88
Lokalizacja: Gliwice, Śląskie
Post Re: Ksiądz Boniecki i Nergal
Dobrej nocy :)

_________________
Uśmiechnij się

:)


Cz lis 22, 2012 23:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL