Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo 
Autor Wiadomość
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
@Humalog
Niestety, ale jak widać Rzepa nie zna prywatnej definicji Humaloga kto jest a kto nie katolikiem :roll: . Ciekawa jestem ilu osobiście ekskomunikowałeś :twisted:, a nuż w licytacji kto więcej wygrasz z o.Rydzykiem ;)


Pn gru 03, 2012 22:07
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Val napisał(a):
@Humalog
Niestety, ale jak widać Rzepa nie zna prywatnej definicji Humaloga kto jest a kto nie katolikiem :roll: . Ciekawa jestem ilu osobiście ekskomunikowałeś :twisted:, a nuż w licytacji kto więcej wygrasz z o.Rydzykiem ;)


Wybacz mi Val, ale nie moge spełnić Twoich zachcianek. :D
Nie posiadam bowiem władzy by kogokolwiek ekskomunikować lub nawet eksmitować (komornikiem też nie jestem).

Zwaz jednak, ze katolik sam sie na własne zyczenie niejako ekskomunikuje, wierząc w reinkarnację, gdyz jest to całkowicie sprzeczne z Bozym Objawieniem i Nauczaniem KrK.

Wierząc w reinkarnacje, nie wierzysz w to czego naucza Jezus. Nie wierząc w Jego nauki, nie wierzysz w Niego. Nie wierząc w Niego nie karmisz sie Jego Ciałem lub robisz to popełniając swietokradztwo. Reasumując...taka osoba JUZ nie jest katolikiem. Osmiele sie nawet powiedzieć, ze jest wątpliwej jakości chrześcijaninem.

Ja bowiem za katolików uważam tych, którzy wierzą, a nie tych którzy istnieja tylko w parafialnych ksiegach.


Pn gru 03, 2012 22:42
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
humalog napisał(a):
Ja bowiem za katolików uważam tych, którzy wierzą, a nie tych którzy istnieja tylko w parafialnych ksiegach.

Ja za katolików nie uważam tych, którzy wierzą.

Za katolików uważam tych u których wiara przejawia się w mówionym słowie, postawie zyciowej, podesciu do bliźniego w którym to dominuje szacunek, miłość, współczucie, troska, wolnych od sekciarskiego zacięcia...a takich to ze swieca szukać.

Niestety, w porównaniu z większością katolików to i LaVey jawi się jako wzór do naśladowania dla dzieci :)


Pn gru 03, 2012 23:02
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Widzisz fuller i tu sie różnimy.

Katolik bowiem to nie ideał, ale zwykły człowiek, który upada i sie podnosi. Wiarę jednak zachowuje i stara sie postepowac zgodnie z Naukami Jezusa i Jego Koscioła.

W Raju Koscioła nie bedzie, gdyz jest On po to by wskazywac droge grzesznikom....a tam takich nie ma.

Nie wiem na czym opierasz swoja definicje, ale jest ona całkowicie błedna.

Cytuj:
Niestety, w porównaniu z większością katolików to i LaVey jawi się jako wzór do naśladowania dla dzieci



To juz wszystko, czy wymienisz jeszcze innych idoli swych?


Pn gru 03, 2012 23:07

Dołączył(a): Pn gru 03, 2012 12:24
Posty: 50
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Ogromna część tego tematu to szyderstwa, proste i niby śmieszne hasła żeby tylko wykpić. Pytanie po co, komuś to przyjemność sprawa? Chcą pokazać ilu ich jest, jak za komuny? Zrobić sztuczny tłok?


Pn gru 03, 2012 23:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
humalog napisał(a):
Ja bowiem za katolików uważam tych, którzy wierzą, a nie tych którzy istnieja tylko w parafialnych ksiegach.


Tu się niemal w pełni zgadzam z himalogiem. Dodam jeszcze, że MOIM ZDANIEM, do bycia katolikiem nie wystarcza "tylko" wierzyć, ale trzeba też żyć zgodnie z tą wiarą, choć to pewnie humalog miał na myśli. I takich katolików jest w Polsce rzędu 10% populacji. Reszta, to mniej lub bardziej pseudokatolicy.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 03, 2012 23:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Jajko napisał(a):
humalog napisał(a):
Ja bowiem za katolików uważam tych, którzy wierzą, a nie tych którzy istnieja tylko w parafialnych ksiegach.


Tu się niemal w pełni zgadzam z himalogiem. Dodam jeszcze, że MOIM ZDANIEM, do bycia katolikiem nie wystarcza "tylko" wierzyć, ale trzeba też żyć zgodnie z tą wiarą, choć to pewnie humalog miał na myśli. I takich katolików jest w Polsce rzędu 10% populacji. Reszta, to mniej lub bardziej pseudokatolicy.


I ciekawe że najwięcej do powiedzenia, najbardziej krzykliwi i domagający się wpływu na politykę i życie społeczne są ci pseudokatolicy.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Śr gru 05, 2012 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Ciekawe, ale i logiczne - ci potrzebują potwierdzenia z zewnątrz, które prawdziwi otrzymują zapewne skądinąd.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr gru 05, 2012 12:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 03, 2012 12:24
Posty: 50
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Katolik to osoba która chce żeby Jezus był w każdej sferze jej życia, więc i polityce. Dobrym przykładem jest: http://www.diecezja.rzeszow.pl/?q=node/1710 .


Śr gru 05, 2012 16:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Scott napisał(a):
Katolik to osoba która chce żeby Jezus był w każdej sferze jej życia, więc i polityce. Dobrym przykładem jest: http://www.diecezja.rzeszow.pl/?q=node/1710 .


Są sfery życia z którym Jezus nie ma nic wspólnego.
Byli i tacy którzy chcieli aby Jezus był w sferze polityki i wojny (która jest jej przedłużeniem), tacy co na klamrach mieli "Got mit uns".
Jezusa nie ma ani w wojnie ani w polityce. Jeśli ktoś chce się zajmować tymi sferami to niech nie próbuje w nie wtłaczać jego osoby bo to zawsze źle się kończy.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Pt gru 07, 2012 12:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
A dlaczego Jezus miałby nie chcieć być w polityce?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt gru 07, 2012 13:01
Zobacz profil
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Cytuj:
Jezusa nie ma ani w wojnie ani w polityce.


Nie ma Go też w TV, radiu, internecie......zawsze jednak jest obok ludzi, którzy tworzą TV, radio, internet, politykę i nawet tych którzy "robią" wojnę.
To od ludzi zależy czy Go zaproszą by pokierował ich życiem.

Tak a propos wojny
On był z tymi którzy mieli na klamrach "Gott mit uns" i z tymi co tam mieli czerwoną gwiazdę.....niestety wielu z nich Go nie dostrzegło.


Pt gru 07, 2012 13:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Johnny99 napisał(a):
A dlaczego Jezus miałby nie chcieć być w polityce?


Poczytaj Ewangelie to się dowiesz Johnny.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Pt gru 07, 2012 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 03, 2012 12:24
Posty: 50
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Jezus chce być w pełni w naszym życiu. Polityka jest jedną z nich. Świat jest stworzony przez Boga, przez co nierozerwalnie z Bogiem złączony. Próbowanie zmiany tego, tak jakby się dało, jest sprzeczne z Biblią.


Cytuj:
Anioł pański: szopka jest szkołą życia i prawdziwej radości
Bożonarodzeniowa szopka jest szkołą życia, gdzie możemy nauczyć się tajemnicy prawdziwej radości – powiedział Benedykt XVI w krótkim przemówieniu podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Zgodnie z tradycją papież w trzecią niedzielę Adwentu pobłogosławił przyniesione przez rzymskie dzieci figurki Dzieciątka Jezus, które umieszczą w swoich bożonarodzeniowych szopkach.


http://www.ptp.tarnow.opoka.org.pl/inde ... ej-radosci


N gru 16, 2012 12:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL