Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnazjum 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnazjum
Dyrektor gdańskiego Gimnazjum im. św. Jana de la Salle - zakonnik ze Wspólnoty Braci Szkolnych - został zawieszony przez prowincjała zgromadzenia. Powodami są nagranie, na którym brat używa wulgaryzmów, i sugestia, że na terenie szkoły odbywają się libacje alkoholowe.

Szczególnie interesujący jest fragment nagrania, w którym słyszymy, jak zakonnik proponuje, że pokaże uczennicy swego ptaszka...

Zaiste, piękne to świadectwo wiary

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... onnik.html

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lis 30, 2012 22:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
Takich świadectw wiary jest multum, u nas w Anglii ksiądz siarczyście klnie na kazaniu i nikomu to nie przeszkadza.

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


Pn gru 03, 2012 7:41
Zobacz profil
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
ravella napisał(a):
Takich świadectw wiary jest multum, u nas w Anglii ksiądz siarczyście klnie na kazaniu i nikomu to nie przeszkadza.


A u nas na Grenlandi ksiądz zamiast wygłaszac homilie to na słonie i tygrysy poluje....


Pn gru 03, 2012 8:01

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
http://www.lasalle.gda.pl/

Cytuj:
Drodzy rodzicie, uczniowie
i absolwenci,
w związku z telewizyjną publikacją części dokonanych w naszym domu, bez naszej wiedzy i zgody nagrań, które w sposób negatywny wpływają na nasz wizerunek jako braci, w imieniu całej naszej Wspólnoty przepraszam za nasze zachowanie, które zostało zarejestrowane i upublicznione.

Prosimy Was o wybaczenie i dalszą współpracę dla dobra powierzonych naszej edukacji uczniów, wobec których zawsze zachowywaliśmy najwyższe standardy, jako nauczyciele i wychowawcy.

Jednocześnie dziękujemy za słowa otuchy i zaufania oraz wszelkie okazywane wsparcie, które płynie do nas z Waszej strony.
Wspólnota Braci Szkolnych


http://natemat.pl/41357,medialna-burza- ... esmy-winni

Stało się. Nagrania wyciekły do mediów. Co brat o nich myśli? Wygląda na to, że ich autentyczności nie da się podważyć.

Brat Janusz Robionek: To prawda. To co jest nagrane, pozostaje nagrane. Nie zmienia to faktu, że pozostają nielegalne, kręcone bez zgody i wiedzy ludzi, których na nich uwieczniono. Mam wrażenie, że to rodzaj zemsty. Jednak chciałbym w imieniu pozostałych braci i swoim przeprosić za zachowanie uwiecznione na nagraniach. Po prostu czuliśmy, że jesteśmy w domu.


Co to znaczy: nielegalne? Co za idiotyczne wykręty?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 03, 2012 8:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
Ludzie byli są i będą grzeszni. I zawsze znajdzie się ktoś kto szczególnie upodoba sobie ten czy inny rodzaj grzechu. I zastanawiające jest dlaczego to ma kogokolwiek zaskakiwać.

Jedyne co jest przykre to nagminne stosowanie propagandy antykościelnej, ale to już też Dzięki Bogu zaczyna powszednieć i coraz mniej osób jest zaskoczonych, czy zszokowanych.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pn gru 03, 2012 9:10
Zobacz profil
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
Cytuj:
Co to znaczy: nielegalne? Co za idiotyczne wykręty?


Nie wiesz co to znaczy?
Ano to, że nagrano tych zakonników w czasie prywatnym, a do pełnej prywatności ma prawo każdy z nas niezaleznie od statusu społecznego czy wykonywanego zawodu.
Wyobraź sobie, że Ciebie nagrywa ktos podczas jakiejs dwuznacznej, ale całkowicie prywatnej sytuacji, a nastepnie udostepnia to nagranie mediom lub wrzuca na you toube. Nie złożyłbyś doniesienia o przestepstwie? Bo ja natychmiast!

Zachowanie tych zakonników jest złe (przekleństwa, alkohol) i nie usprawiedliwiam ich.....ale robili to nie w trakcie zajęć i najwyraźniej nie na terenie szkoły, a w prywatnych kwaterach.
Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zycie w zakonach to nie tylko ciągła modlitwa i pełna bezgrzeszność. To tacy sami ludzie jak wszyscy inni. Ale jeżeli dopuszczaja się takich zachowań prywatnie i we własnym gronie to nic mnie to nie obchodzi. To sprawa dla ich przełozonych.

Natomiast upublicznianie takich sytuacji za pomoca ukrytej kamery, świadczyc może tylko, że osoba tak czyniąca jest zwykłą podła i obrzydliwą świnią ( z przeproszeniem pożytecznych i miłych zwierząt jakimi sa świnie).


Pn gru 03, 2012 9:20
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
Przede wszystkim jeszcze nikt nie zna całości nagrań, zostaną wyemitowane jutro w programie "Magazyn ekspresu reporterów", a wystarczy zdania zawiadki aby już wydawać werdykt.


Pn gru 03, 2012 9:26

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
humalog napisał(a):
Cytuj:
Co to znaczy: nielegalne? Co za idiotyczne wykręty?


Nie wiesz co to znaczy?
Ano to, że nagrano tych zakonników w czasie prywatnym, a do pełnej prywatności ma prawo każdy z nas niezaleznie od statusu społecznego czy wykonywanego zawodu.
Wyobraź sobie, że Ciebie nagrywa ktos podczas jakiejs dwuznacznej, ale całkowicie prywatnej sytuacji, a nastepnie udostepnia to nagranie mediom lub wrzuca na you toube. Nie złożyłbyś doniesienia o przestepstwie?


Nie, bo nie ma żadnego zakazu nagywania osób prywatnych. Są ograniczenia w rozpowrzechnianiu takich materiałów, aczkolwiek status dyrektora szkoły jako osoby prywatnej jest dyskusyjny.

humalog napisał(a):
Ale jeżeli dopuszczaja się takich zachowań prywatnie i we własnym gronie to nic mnie to nie obchodzi.


Bo nie zajmują się nauczaniem i - w jakimś zakresie -wychowywaniem Twoich dzieci, a dzieci innych Cię obchodzic nie muszą. Ci ludzie przedstawiają siebie jako osoby o pewnej moralności, na pewno stawiają podpiecznym jakieś wymagania w tej sferze. Dobrze, że ich zakłamanie zostało ujawnione.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 03, 2012 9:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
biznes-info napisał(a):

Jedyne co jest przykre to nagminne stosowanie propagandy antykościelnej, ale to już też Dzięki Bogu zaczyna powszednieć i coraz mniej osób jest zaskoczonych, czy zszokowanych.


To prawda. Zło w Kościele jest tak powszechne, że przestało szokować. I TO JEST TRAGEDIA.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 03, 2012 10:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
humalog napisał(a):

Natomiast upublicznianie takich sytuacji za pomoca ukrytej kamery, świadczyc może tylko, że osoba tak czyniąca jest zwykłą podła i obrzydliwą świnią ( z przeproszeniem pożytecznych i miłych zwierząt jakimi sa świnie).


Osoba tak czyniąca robiła to w imię Prawdy i interesu społecznego. Inaczej przecież się nie da "przyłapać" nikogo na robieniu zła niż nagrać go potajemnie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 03, 2012 10:28
Zobacz profil
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
Cytuj:
Nie, bo nie ma żadnego zakazu nagywania osób prywatnych. Są ograniczenia w rozpowrzechnianiu takich materiałów, aczkolwiek status dyrektora szkoły jako osoby prywatnej jest dyskusyjny.


Bzdura! Dyrektor szkoły po zajęciach jest osoba prywatna i nikt nie ma prawa nagrywać go bez jego zgody! Natomiast rozpowszechnianie jego wizerunku w niekorzystnym swietle jest karalne!

Cytuj:
Bo nie zajmują się nauczaniem i - w jakimś zakresie -wychowywaniem Twoich dzieci, a dzieci innych Cię obchodzic nie muszą.


Dopóki prawdiłowo zachowuja sie w szkole i wypełniaja swoje obowiązki....nic mnie nie obchodzi prywatne życie nauczycieli moich dzieci.
Nauczycielka mojego syna może byc lesbijką, a wuefista gejem.....dopóki swoich preferencji nie będą "uzytkowali" w szkole i w stosunku do swoich ucznió...guzik mnie obchodzi co i z kim robia w łóżku! chociaz jako dla katolika jest to dla mnie obrzydliwe, nie wpływa to jednak na edukację dzieci.


Pn gru 03, 2012 10:31

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
humalog napisał(a):
Bzdura! Dyrektor szkoły po zajęciach jest osoba prywatna i nikt nie ma prawa nagrywać go bez jego zgody!


Krótko - zapoznaj się z obowiązującym prawem. Każdy może do woli nagrywać osobę prywatną, w audio i wideo.

humalog napisał(a):
...nic mnie nie obchodzi prywatne życie nauczycieli moich dzieci.


Mnie natomiast razi hipokryzja.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 03, 2012 11:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
To co wielebni robią w domu, to faktycznie ich sprawa i choć może razić, to jeśli nie przenoszą tego do szkoły, to trudno wyciągać wobec nich konsekwencje. No ale przecież propozycja obejrzenia ptaszka padła właśnie w szkole!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 03, 2012 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 21:45
Posty: 238
Lokalizacja: Rzeszów, Podkarpackie
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
Jajko napisał(a):
biznes-info napisał(a):
To prawda. Zło w Kościele jest tak powszechne, że przestało szokować. I TO JEST TRAGEDIA.


Tragedią jest to co Ty robisz aby walczyć z wiarą. Działasz w imieniu złego i jego metodami.
Oblewasz pomyjami z góry na dół wszystko, niezależnie od tego czy na to zasługuje czy nie.
Nie wnosisz nic dobrego w to forum i wg mnie powinieneś być z niego wykluczony.
Czym innym jest dyskusja czy merytoryczne dialogi a czym innym jawna walka z kościołem i wiarą.
Piona

_________________
John & Stasi Eldredge -"Miłość i wojna" - Obowiązkowa lektura dla każdego małżeństwa :)


Pn gru 03, 2012 12:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Wulgaryzmy i alkohol w ustach zakonnika-dyrektora gimnaz
Ja tylko piętnuję ZŁO. Jeśli Tobie to przeszkadza, to jest to oznaką triumfu Szatana.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 03, 2012 12:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL