Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 73  Następna strona
 Atak na Kościół 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Atak na Kościół
Alus skąd to wiesz? Masz jakieś źródło potwierdzające te potworne oskarżenia katolickiego kaplana? Wszak wiarygodne źródelko Kael ich takiego nie pisze...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sty 15, 2015 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Atak na Kościół
I znów Kościół otrzymał cios... tym razem z prawej strony.
Oburzony słowami papieża o świadomym rodzicielstwie, prawicowy publicysta Rafał A. Ziemkiewicz nazwał go publicznie idiotą. Czy Ziemkiewicz zostanie za to skazany, podobnie jak Urban za nazwanie (innego) papieża m.in. "Breżniewem Watykanu" i "sędziwym bożkiem"? Prokuratura otrzymała już dwa zawiadomienia w tej sprawie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,130496,titl ... aid=114368

Co to się porobiło! Żeby skrajni prawacy obrażali papieża! Koniec świata...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 24, 2015 17:36
Zobacz profil
Post Re: Atak na Kościół
Jajko napisał(a):
I znów Kościół otrzymał cios... tym razem z prawej strony.
Oburzony słowami papieża o świadomym rodzicielstwie, prawicowy publicysta Rafał A. Ziemkiewicz nazwał go publicznie idiotą. Czy Ziemkiewicz zostanie za to skazany, podobnie jak Urban za nazwanie (innego) papieża m.in. "Breżniewem Watykanu" i "sędziwym bożkiem"? Prokuratura otrzymała już dwa zawiadomienia w tej sprawie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,130496,titl ... aid=114368

Co to się porobiło! Żeby skrajni prawacy obrażali papieża! Koniec świata...

To żaden cios dla Kościoła.
To jedynie stała prezentacja bufonady Ziemkiewicza.
"Prawicowy" nie przekłada się automatycznie na "chrześcijański".


So sty 24, 2015 18:36

Dołączył(a): Śr lut 04, 2015 14:46
Posty: 1
Post Re: Atak na Kościół
Może ataki na Kościół nasilają się dlatego, że nasi Biskupi za mało stanowczo reagują na zło i demoralizację. Także na takie zagrożenia, jak doprowadzenie do zapaści Ślaska.
Wtedy ataki być może byłyby głośniejsze. Ale większość nas przyjęłaby to ze zrozumieniem i nawet z satysfakcją.

ArtJan


Cz lut 05, 2015 4:41
Zobacz profil
Post Re: Atak na Kościół
Arturjanicki napisał(a):
Może ataki na Kościół nasilają się dlatego, że nasi Biskupi za mało stanowczo reagują na zło i demoralizację. Także na takie zagrożenia, jak doprowadzenie do zapaści Ślaska.
Wtedy ataki być może byłyby głośniejsze. Ale większość nas przyjęłaby to ze zrozumieniem i nawet z satysfakcją.

ArtJan

Warmińsko-mazurskie, podlaskie modlą się o podobną "zapaść"....jedyni w Polsce górnicy z JSW chorobowe maja wypłacane w 100%. Odprawy rzędu 40-50 tys, gdy szwaczkom, tkaczkom, pracownikom PGR piel z kulawą noga nie dał 1 grosza.


Cz lut 05, 2015 12:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Atak na Kościół
Cytuj:
Może ataki na Kościół nasilają się dlatego, że nasi Biskupi za mało stanowczo reagują na zło i demoralizację.

Wlasnie tego sie obawiam! Zawsze mysle o wlasnej osobie w pierwszym rzedzie (wiadomo, ateista). Przyjeto w Sejmie ustawe o pomocy dla bitych kobiet. Kosciol byl jej przeciwny, tak jak i zgniliznie zachodu uwidocznionej w zbieraninie panstw UE. Co bedzie kiedy nerwy ksiezy puszcza? Kiedy sie okaze, ze juz gardza pieniadzem przesylanym przez Unie? Jakimi. ja podatnik, kolejnymi zapomogami bede zmuszony wspierac KrK?
"A potrzeby olbrzymie!". :)


Pt lut 06, 2015 18:56
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
nolda napisał(a):
To co „pisał” na naszych oczach było widoczne jak jasna strona Księżyca. „odwolaniem przez papieza Franciszka jego samego i "degradacji" innego koscielnego kumpla Gänsweina
.


Mysle, ze Malgosiaa ma na mysli wyboldowana przeze mnie czesc.
Nie wiem, o co to oburzenie? Naprawde ktos (poza moze Dziwiszem) wie, jak wygladaly kpntakty z kuria, biskupami czy roznymi liderami zgromadzen i ruchow koscielnych?
Najlepszym dowodem na ciemne machlojki w otoczeniu papieza jest sprawa Paetza.
Reakcja papieza na list przekazany przez Poltawska swiadczy, ze nie wiedzial o sprawie z innych zrodel.

Brak reakcji na fakt, ze nie zostal poinformowany wczesniej, swiadczy o...?
Chce wierzyc, ze schorowany papiez wolal miec ludzi, ktorych znal i dalej im wierzyc, niz zaczynac poszukiwania na slepo nowych "zaufanych".
Ale fakty moga swiadczyc tez o czyms innym.
Zbyt duzo brudow umknelo JPII, zeby tylko dobrze i nim mowic.
Wiedzial i chowal? Czy nie wiedzial, bo ... nie chcial wiedziec? Bo mu to by jego obraz swietego Kosciola zburzylo?
Bo naiwnie wierzyl kazdemu i chcial tylko dobro widziec? Wielce to ewangeliczne, ale nawet apostolowie nie mieli skrupulow, zeby oszustow publicznie demaskowac. Nie uciekali przed konfrontacja z nieuczciwymi. A Duch sw (?) karal natychmiast.
Dopoki nikt tego oficjalnie nie wyjasni i nie przeswietli, zaczynajac od szemranej roli Dziwisza, trudno sie o negatywne przypuszczenia obrazac.


Dzisiejsze "kary koscielne" dla ksiazat Kosciola to smiech na sali.
Ale moze niektorych zadufanych w sobie ukluje?


Śr cze 30, 2021 11:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Zbyt duzo brudow umknelo JPII, zeby tylko dobrze i nim mowic.
Wiedzial i chowal? Czy nie wiedzial, bo ... nie chcial wiedziec? Bo mu to by jego obraz swietego Kosciola zburzylo?
Bo naiwnie wierzyl kazdemu i chcial tylko dobro widziec?

Nie jestem katolikiem, ale nie mogę pojąć jak można wysuwać takie insynuacje nie znając osobiście człowieka, ba nawet nie będąc osobą z jego otoczenia (nie do końca obejmując rozumem na czym opiera się ów urząd). Takie słowa podejrzenia zostają ludziom w głowach i nawet po uzyskaniu dowodów niewinności zawsze pozostanie jakieś "ale". Czemu obecnie ma służyć pozyskanie prawdy, czy nie ważniejsza jest za tego człowieka modlitwa w razie "w"? Dobra, konkretna rozmowa z Bogiem wyjaśni jeśli akurat w tym przypadku popełni się gafę, bo kto znał JPII lepiej niż On.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr cze 30, 2021 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
Kael napisał(a):
Zbyt duzo brudow umknelo JPII, zeby tylko dobrze i nim mowic.
Wiedzial i chowal? Czy nie wiedzial, bo ... nie chcial wiedziec? Bo mu to by jego obraz swietego Kosciola zburzylo?
Bo naiwnie wierzyl kazdemu i chcial tylko dobro widziec?

Nie jestem katolikiem, ale nie mogę pojąć jak można wysuwać takie insynuacje nie znając osobiście człowieka, ba nawet nie będąc osobą z jego otoczenia (nie do końca obejmując rozumem na czym opiera się ów urząd).


Osoby publiczne rozlicza się z działalności publicznej i nie trzeba ich znać osobiście. Nie jestem pewien czy znałaś osobiście Saddama Husseina czy Pol Pota, ale nikt Ci nie odmawia prawa do oceny ich czynów dokonywanych przecież w zakresie sprawowanej przez nich władzy.
To co napisał @Kael było zresztą bardzo wyważone i w dodatku nie podlegające dyskusji. Tak, trudno polemizować z faktem, że JPII umknęło mnóstwo brudów KK. Jeżeli ktoś z tym polemizuje, to tylko jego najzagorzalsi przeciwnicy, którzy twierdzą, że nic mu nie umknęło, bo o wszystkim wiedział.
@Kael napisał zresztą, że wobec tego nie można o nim "tylko dobrze mówić", co jest niezwykle wyważone, bo ja raczej stoję na stanowisku, że jako o papieżu należy o nim mówić głównie źle. Nie chcę jednak kontynuować tego wątku i wdawać się w polemikę, po prostu wyrażam zdziwienie Twoim oburzeniem. Osoby sprawujące funkcje publiczne podlegają ocenie w zakresie sprawowanych obowiązków i uprawniona jest w ich przypadku nawet dużo ostrzejsza krytyka niż w przypadku osób niepublicznych.


Śr cze 30, 2021 14:02
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
Nie jestem katolikiem, ale nie mogę pojąć jak można wysuwać takie insynuacje nie znając osobiście człowieka, ba nawet nie będąc osobą z jego otoczenia (nie do końca obejmując rozumem na czym opiera się ów urząd). Takie słowa podejrzenia zostają ludziom w głowach i nawet po uzyskaniu dowodów niewinności zawsze pozostanie jakieś "ale". Czemu obecnie ma służyć pozyskanie prawdy, czy nie ważniejsza jest za tego człowieka modlitwa w razie "w"? Dobra, konkretna rozmowa z Bogiem wyjaśni jeśli akurat w tym przypadku popełni się gafę, bo kto znał JPII lepiej niż On.

Nie byłoby insynuacji, gdyby człowiek, który w ostatnich latach życia papieża wyłączonego z życia ciężką chorobą, był alfą i omegą w Watykanie, aktualnie "nic nie pamięta, nie wie, zapomniał" :(
"Zapomniał" zapewne sute bankiety fundowane mu przez najstraszniejszego dewianta w historii Kościoła, już odsuniętego od posługi, o. Majaciela Delgado.


Śr cze 30, 2021 14:06
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Saqura napisał(a):
Kael napisał(a):
Zbyt duzo brudow umknelo JPII, zeby tylko dobrze i nim mowic.
Wiedzial i chowal? Czy nie wiedzial, bo ... nie chcial wiedziec? Bo mu to by jego obraz swietego Kosciola zburzylo?
Bo naiwnie wierzyl kazdemu i chcial tylko dobro widziec?

Nie jestem katolikiem, ale nie mogę pojąć jak można wysuwać takie insynuacje nie znając osobiście człowieka, ba nawet nie będąc osobą z jego otoczenia (nie do końca obejmując rozumem na czym opiera się ów urząd). Takie słowa podejrzenia zostają ludziom w głowach i nawet po uzyskaniu dowodów niewinności zawsze pozostanie jakieś "ale". Czemu obecnie ma służyć pozyskanie prawdy, czy nie ważniejsza jest za tego człowieka modlitwa w razie "w"? Dobra, konkretna rozmowa z Bogiem wyjaśni jeśli akurat w tym przypadku popełni się gafę, bo kto znał JPII lepiej niż On.



Ow urzad, to praktycznie wladza absolutna w Kosciele, czyli nad tysiacami biskupow, setkami tysiecy ksiezy i zakonnikow i milionami swieckich.

A dopoki jest to wladza absolutna, dopoty jest absolutna odpowiedzialnosc.
Wiadomo, ze nikt wszystkiego nie ogarnie, ale milosierdzie dla totumfackiego, ktorego zlapano na oszukiwaniu przelozonego, bez zadnej kontroli (a tak to z Dziwiszem wyglada) bylo bezlitosne dla tysiecy ofiar, o ktorych JPII najprawdopodobniej nigdy sie nie dowiedzial.

Mozliwe, ze Dziwiszowi nie chodzilo (tylko) o splendory i przywileje, ale w swoim zadufaniu uznal, ze "ochrona papieza" dotyczy ochrony przed niemilymi faktami, ale - moim zdaniem - milosierdzie powinno byc rozumne.
Oszczedzanie znajomkow bez zastanowienia nad zlem, ktore wyrzadzili innym jest wspoldzialaniem w przestepstwach. JPII tlumaczy tylko jego stan zdrowia.

Nie wiem, co masz na mysli piszac o "dobrej, konkretnej rozmowie z Bogiem"?
Tobie Bog odpowiada wprost na modlitwie? A skad wiesz, ze to On?

Ja mysle, ze to co teraz dzieje sie w (polskim) Kosciele, to skutek takich rozmow. Bog zawsze slyszy glos ofiar a odpowiada swoimi sposobami. Takze korzystajac z ziemskiej sprawiedliwosci.

Jak to bylo? " Prawda was wyzwoli".

Kiedy biskupi sobie o tym przypomna, podziekuja tym, ktorzy ich wyzwolili z zycia w zaklamaniu i otworzyli im oczy na zlo, ktorego dopuscili sie na tym swiecie. Zawsze to lepiej dla nich (dla nas tez) niz zdziwic sie na tamtym swiecie.


Śr cze 30, 2021 14:31

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Zbyt duzo brudow umknelo JPII, zeby tylko dobrze i nim mowic.
Wiedzial i chowal? Czy nie wiedzial, bo ... nie chcial wiedziec? Bo mu to by jego obraz swietego Kosciola zburzylo?
Bo naiwnie wierzyl kazdemu i chcial tylko dobro widziec?

Wszelkie watpilwosci rozwiewa tu obecny papiez.

"Papież stwierdził, że "nikt nie może wątpić o świętości i dobrej woli Jana Pawła II". - Jego świętość była wielka - powiedział, zaznaczając przy tym, że papież "był czasem oszukiwany", choćby ws. kard. Groera, arcybiskupa Wiednia".
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... -byla.html

A naiwnie to wiekszosc katolikow jeszcze niedawno wierzylo w nieskazitelnosc biskupow.


Śr cze 30, 2021 16:45
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Papiez stwierdzil to jako czlowiek, nie ex cathedra jako dogmat.

Osobiscie w dobra wole JP II nie watpie, ale jego (swieta) naiwnosc i latwowiernosc przedluzyla bezkarnosc koscielnych przestepcow i cierpienia ich ofiar.


Śr cze 30, 2021 18:34
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Gdy skóra na plecach pękała od uderzeń bicza, Jezus miał 33 lata. A Louis tylko dziesięć
Dlaczego Kanada ściąga dziś z pomników i banknotów swoich dawnych bohaterów?
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura ... h,681c1dfa

"[...]Louis wspomina, że któregoś wieczoru jedna z sióstr wybrała sobie chłopaczka, który miał sześć, może siedem lat. Zachowywał się za głośno, więc zakonnica zdjęła mu ubranie – koszulę, portki i majtki – i kazała mu się położyć na metalowym łóżku brzuchem do dołu.

Pozostałym dzieciom poleciła, by ustawiły się dookoła i wyciągały dla siebie wnioski.

– Oto nauka dla nas wszystkich – powiedziała.

Dzieciom kazała podejść jeszcze bliżej i zacieśnić krąg.

– Będziecie stać. Będziecie patrzeć.

Chłopiec nie próbował uciekać, położył się buzią do materaca.

Zakonnica wyciągnęła pas z czarnej skóry i wzięła zamach. Raz, drugi, trzeci.

Uderzała gorliwie, z wielką cierpliwością. Chłopiec na łóżku płakał, ale ona nie przestawała. [...]"

Bezmała dwa tysiące lat temu:
"Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je."


Śr cze 30, 2021 21:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
atheist napisał(a):
Osoby publiczne rozlicza się z działalności publicznej i nie trzeba ich znać osobiście. Nie jestem pewien czy znałaś osobiście Saddama Husseina czy Pol Pota, ale nikt Ci nie odmawia prawa do oceny ich czynów dokonywanych przecież w zakresie sprawowanej przez nich władzy.

Masz rację "z ich czynów". Pol Pota, reżimowy zbrodniarz contra JP2, człowiek działający na rzecz pokoju i wolności. Jeden sprawuje swą władzę wśród 16 mln ludności( we własnym kraju), a papież bagatela blisko 1,3 mld (rozlokowanych po całym świecie).
atheist napisał(a):
Osoby sprawujące funkcje publiczne podlegają ocenie w zakresie sprawowanych obowiązków i uprawniona jest w ich przypadku nawet dużo ostrzejsza krytyka niż w przypadku osób niepublicznych.

USA, ludność około 350 mln, złożone z 50 stanów; czy za wszystkie brudy popełnione przez "swych działaczy publicznych"/ "współpracowników" odpowiedzialność ponosi prezydenta tego państwa?
Kael napisał(a):
Papiez stwierdzil to jako czlowiek, nie ex cathedra jako dogmat.

Kto kanonizował JP2?
Kael napisał(a):
Osobiscie w dobra wole JP II nie watpie, ale jego (swieta) naiwnosc i latwowiernosc przedluzyla bezkarnosc koscielnych przestepcow i cierpienia ich ofiar.

Czy to nie JP2 wydał w 1994 roku indult dla Stanów Zjednoczonych, a w 1996 dla Irlandii; "Zero tolerancji"? A innych norm postępowania nie było np jak ta opracowana w 2002 roku?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 01, 2021 7:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 73  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL