Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 20:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
 Abdykacja Benedykta XVI 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Abdykacja Benedykta XVI
MARIEL napisał(a):
Na dzisiejszym konsystorzu obecny był Benedykt XVI, może ktoś zwrócił uwagę na pewien jego drobny gest.
Papież senior na znak szacunku przy powitaniu z papieżem Franciszkiem ściągnął piuskę. Dawniej to było chyba powszechnym zwyczajem, że biskupi przy powitaniu z następcą Piotra ściągali piuski z głów.
Nie piszę tego by wytykać obecnym na uroczystości kardynałom, że tego nie zrobili ;) lecz po to, by zwrócić uwagę, kto akurat o zwyczaju pamiętał :)

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ko ... ardynalow/

Swoją drogą piękne zwyczaje warto kultywować. Czyż jednak papież senior nie miał li tylko modlić się w skrytości ducha za kratami klasztoru, ewentualnie pisać? :)


Wt lut 25, 2014 20:32
Zobacz profil
Post Re: Abdykacja Benedykta XVI
Nie przypominam sobie, aby składał jakieś śluby, że klasztoru nigdy nie będzie opuszczał.
Nie wiem też od kogo wyszła inicjatywa jeśli chodzi o obecność Benedykta na konsystorzu, ale podejrzewam że został zaproszony. Ja się cieszę, że miałam okazję go zobaczyć choćby w necie ;)


Śr lut 26, 2014 7:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL