Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Czy PAPA liberał to dobry pomysł? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
JedenPost napisał(a):
Narzucał działające destruktywnie na więzi rodzinne prawa, np. zabraniające poligamii.

Zabranianie poligamii to działania destrukcyjne? :o

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lut 15, 2013 13:45
Zobacz profil
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
@Fischer masz racje. Ci, ktorzy nie zyja slowem Bozym i sami probuja stworzyc ludzki raj na ziemi, byle nie posluchac dobrych rad Jezusa, tudziez lepia sobie boga na swoje podobienstwo, nawet nie wiedza, dlaczego im to nie wychodzi. I to jest tragedia ludzkosci, ze co rusz przychodza nowi mesjasze z patentem na ziemski raj, pociagaja za soba tych, ktorzy daja sie na ten lep zalapac, a potem wszystko sie rozsypuje i jest gorzej niz przedtem.

Dopoki ludzie beda kierowac sie glownie egoizmem i bezkrytycznym spelnieniem wszystkich pragnien, jakie im do glowy przyjda i za kawalek przyjemnosci beda gotowi oddac poklon kazdemu, swiat bedzie jaki jest. Kazdy tylko sobie bliznim i kazdy we wlasnym piekle.


Pt lut 15, 2013 13:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Mike29 napisał(a):
Alus napisał(a):
Co świadczy, że pseudo katolicy, którzy chcieliby, aby Kościół działał wedle zasady Róbta co chceta będą nadal odchodzić.

Kościół albo się opamięta i dostosuje tradycje do współczesności, albo będzie nadal spychany na margines i się wykruszać. Przy pierwszej opcji odpływ wiernych będzie zatrzymany i życie w minimalnym wzajemnym szacunku ze środowiskami homo, femini, ateistami itp realizowane. Przy drugiej opcji będziecie się kurczyć coraz bardziej, aż w końcu nikt nie będzie słyszał Waszego nauczania. Mi to rybka, którą drogę obierzecie, ja tu nie mam nic do stracenia, a zyskuję w obu przypadkach, tylko dla Was jedna opcja jest mniej szczęśliwia od drugiej :)

Rozbawiasz mnie...
Kościół zawsze dostosowuje się do współczesności, co nie znaczy, że musi dostosowywać się do wszelkich wypaczeń.
To raczej Kościół poprzez wierność sprawdzonym, tradycyjnym, w pełni humanistycznym wartościom stanowi główny nurt postępu w zdrowym znaczeniu tego słowa.
Jeśli odchodzić od Kościoła będą osoby, które przedkładają relatywizm moralny nad zdrowymi wartościami to może to lepiej dla Kościoła?
Nawet jeśli będzie mniej liczny, ale za to bardziej wyrazisty.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lut 15, 2013 13:46
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Mike29 napisał(a):
Ty nadal niczego nie pojmujesz :? Nazywaj sobie grzechem i zboczeniem co chcesz, ale nie mi. W realu i na innych forach bym Cię za to z błotem zmieszał i wyśmiał z politowaniem, tutaj na forum katolickim cieszysz się parasolem Administracji. Teraz rozumiesz co dla mnie oznaczają nauki Twojego Kościoła? Ja nie jestem katolikiem i mnie nauczanie Twojego Kościoła nie obowiązuje, ani nie obchodzi.
.

To co Ty tutaj robisz?
Ja też nazywam zachowania homoseksualne zboczeniem, a przede wszystkim grzechem i zrób, co chcesz. Nie na forum. Pozwij mnie do sądu, ale traktuj sobie innych z góry w swoim realu.
Nie interesuje Cię nauczanie Kościoła katolickiego? To czego chcesz się tutaj dowiedzieć? Chcesz wmówić ludziom, że zboczenie to coś zdrowego?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lut 15, 2013 13:49
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
JedenPost napisał(a):
medieval_man napisał(a):
A tak konkretnie:
- co z niszczył Kościół z sferze kultury i sztuki?
- w jaki sposób przyczynił się do upadku cywilizacji i rodzin?


Kościół, w osobach swych emisariuszy - misjonarzy, kapłanów - na wielką skalę niszczył zabytki piśmiennictwa Mezoameryki i Ameryki Północnej, miejsca i przedmioty kultu, prześladował ambasadorów kultury jak powiedzielibyśmy dziś. Narzucał działające destruktywnie na więzi rodzinne prawa, np. zabraniające poligamii. Misyjne szkółki odrywały dzieci od rodziców i nastawiały ich przeciwko nim, przyczyniając się do przerwania transferu kulturowego, ruinując tradycję.

Obudź się...
Ameryka środkowa nie miała żadnych zabytków piśmiennictwa.
Oprócz użytkowego (liczenie zwierząt i owoców, oraz rysunków przedstawiajacych życie władcow - na kamieniach, a nie w rękopisach). Zdobywcy niszczyli to, co zdobyli prawem zdobywców, a nie prawem Kościoła.

Rujnowanie tradycji? Co ta tradycja wnosiła? wyrywanie serc jeńcom wojennym? Niestety, lekkoduchy tworzą mit o tym jakie to wspaniałe i pokojowe były te środkowoamerykańskie cywilizacje, a zapominają jak było naprawdę/
.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lut 15, 2013 13:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
prawem zdobywców usankcjonowanym prawem Kościoła.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lut 15, 2013 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Ajja napisał(a):
Powtarzam - rozmemłanie i polityczna poprawność nie przynoszą nowych wyznawców. W Ameryce Południowej KK rywalizuje z zielonoświątkowcami, którzy radykalizmem jeszcze KK przebijają - i ten radykalizm przyciąga ludzi.
I dlatego Zilonoświątkowscy nigdy i nigdzie nie będą wyznaniem dominującym.
Ajja napisał(a):
Rozwodnicy sa w Kosciele tak samo akceptowani, jak kazdy inni, bo kazdy jest grzesznikiem.Tyle, ze grzesznik zyjacy w stanie grzechu bez woli zmiany tego stanu po prostu nie moze przystepowac do Sakramentu Eucharystii.
Rozwodnicy są rozwodnikami w świetle prawa cywilnego. Nie mogą przyjmować komunii być chrzestnymi itp. Jeżli żyją w czystości to nie wiem na czym ich grzech miałby polegać
Ajja napisał(a):
Niezgoda na kaplanstwo kobiet to moze nie dogmat, ale teamt w ktorym Kosciol sam sobie wiaze rece (i slusznie), jako ze i Pan Jezus byl mezczyzna (a kaplan podczas Mszy sw wystepuje in personam Christi - dla tego kto w ogole w Jezusa Chrystusa i Przeistoczenie wierzy) no i Pan Jezus Marii Magdaleny i innych kobiet do rangi Apostola (jednej z Dwunastu) nie podniosl. Wiec i Kosciol nie widzi mozliwosci, zeby to uczynic.
Naciągana argumentacja. Był żydem, był cieślą, i co z tego. Bóg nie jest ani kobieta ani mężczyzna.
Ajja napisał(a):
Zniesienie celibatu jest możliwe, ale przyniesie więcej szkody niż pożytku, szczególnie wprowadzone nagle. Spotęguje problemy z zachowywaniem czystości, odciągnie uwagę od posługi, zaczną się zdrady i rozwody. Od znajomych luteran wiem, że wiele pastorskich małżeństw się rozpada, bo współmałżonek nie ma chęci robić na dodatkowym, niepłatnym etacie w parafii ani robić wraz z dziećmi za chodzących świętych itd. A przecież pastor to tylko świecki a nie osoba wyświęcona. Celibat jest ważnym elementem kapłańskiej tożsamości.

Zawsze jest jakaś druga strona. Tylko że eksport polskich księży nie zastąpi braku powoła w całej Europie. W USA jest też kiepsko, ale pastorów jest więcej.
Alus napisał(a):
O tym, że do takich liberalnych posunięć nigdy nie dojdzie, dowodzą wypowiedziane z troską przez Jezusa słowa - Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, gdy powróci.Co świadczy, że pseudo katolicy, którzy chcieliby, aby Kościół działał wedle zasady Róbta co chceta będą nadal odchodzić.
A może napiszesz coś sensownego.


Pt lut 15, 2013 14:04
Zobacz profil
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
@Jajko akurat niekoniecznie...
Karol Wielki "nawracal" Sasow niezgodnie z zaleceniami Kosciola, co mu jego nadworny duchowny Alkuin wypominal.

Przypisywanie Kosciolowi wladzy i kontroli nad dzialalnoscia kazdego krol(ik)a jest dosyc odwazne, ale niekoniecznie prawdziwe.


Pt lut 15, 2013 14:07
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Grzegor napisał(a):
Rozwodnicy są rozwodnikami w świetle prawa cywilnego. Nie mogą przyjmować komunii być chrzestnymi itp. Jeżli żyją w czystości to nie wiem na czym ich grzech miałby polegać


A nie moga? To jakas nowosc. Powtornie cywilnie "ozenien", badz w "zwiazku prawie partnerskim" nie moga.

Grzegor napisał(a):
Ajja napisał(a):
Niezgoda na kaplanstwo kobiet to moze nie dogmat, ale teamt w ktorym Kosciol sam sobie wiaze rece (i slusznie), jako ze i Pan Jezus byl mezczyzna (a kaplan podczas Mszy sw wystepuje in personam Christi - dla tego kto w ogole w Jezusa Chrystusa i Przeistoczenie wierzy) no i Pan Jezus Marii Magdaleny i innych kobiet do rangi Apostola (jednej z Dwunastu) nie podniosl. Wiec i Kosciol nie widzi mozliwosci, zeby to uczynic.
Naciągana argumentacja. Był żydem, był cieślą, i co z tego. Bóg nie jest ani kobieta ani mężczyzna.


No to akurat nie byla Ajja, tylko ja.
Ale Jezus Chrystus byl (przypadkiem zupelnym) mezczyzna. A dlaczego? Nie mnie to rozstrzygac. Przeciez mogl przyjsc na swiat dzis i byloby to kompletnie obojetne (naprawde?) czy jest mezczyzna czy kobieta. Kobiety tez byly w groni euczniow, ale zadnej nie dawal wladzy wyrzucania zlych duchow, ani do grona Apostolow nie powolywal.

To niby dlaczego mamy zmieniac Jego reguly? Zeby sobie zrobic "nasz" kosciol? Prostestanci juz robia. dobrze na tym tez nie wychodza. Dlaczego niby Kosciol katolicki ma isc zlym sladem? Zeby komus, kto i tak z nim nie ma po drodze sie podobalo? Przeciez to bez sensu.
Nawet jak nie wierzysz, to i tak chrzescijanstwo dalo kobietom wieksze prawa i mozliwosci niz owczesne spoleczenstwo to przewidywalo.


Pt lut 15, 2013 14:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
No ale przyznasz, że "nawracanie" (wymysł Kościoła) było bardzo dobrą wymówką, no nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt lut 15, 2013 14:18
Zobacz profil
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
No i co z tego, jezeli tylko wymowka? Z nauka Kosciola o dobrowolnosci nawrocenia nie mialo to wiele wspolnego.
Tak jak komunizm tez mogl sie powolywac na "idealy chrzescijanstwa" zrownujac wszystkich do poziomu pariasow, czyli odbierajac przymusowo mienie.
Ze Kosciol nigdy nie uwazal, ze komukolwiek wolno mienie odebrac, choc pochwalal dobrowolne ubostwo, to naprawde drobiazg.
Przeciez cos tam o bogactwach i ubogich prawil, czyz nie?


Pt lut 15, 2013 14:28

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Grzegor napisał(a):
Ajja napisał(a):
Powtarzam - rozmemłanie i polityczna poprawność nie przynoszą nowych wyznawców. W Ameryce Południowej KK rywalizuje z zielonoświątkowcami, którzy radykalizmem jeszcze KK przebijają - i ten radykalizm przyciąga ludzi.
I dlatego Zilonoświątkowscy nigdy i nigdzie nie będą wyznaniem dominującym.
NIE Ajja napisał(a):
TO NIE MOJE: Rozwodnicy sa w Kosciele tak samo akceptowani, jak kazdy inni, bo kazdy jest grzesznikiem.Tyle, ze grzesznik zyjacy w stanie grzechu bez woli zmiany tego stanu po prostu nie moze przystepowac do Sakramentu Eucharystii.
Rozwodnicy są rozwodnikami w świetle prawa cywilnego. Nie mogą przyjmować komunii być chrzestnymi itp. Jeżli żyją w czystości to nie wiem na czym ich grzech miałby polegać
NIE Ajja napisał(a):
TO TEŻ NIE MOJE: Niezgoda na kaplanstwo kobiet to moze nie dogmat, ale teamt w ktorym Kosciol sam sobie wiaze rece (i slusznie), jako ze i Pan Jezus byl mezczyzna (a kaplan podczas Mszy sw wystepuje in personam Christi - dla tego kto w ogole w Jezusa Chrystusa i Przeistoczenie wierzy) no i Pan Jezus Marii Magdaleny i innych kobiet do rangi Apostola (jednej z Dwunastu) nie podniosl. Wiec i Kosciol nie widzi mozliwosci, zeby to uczynic.
Naciągana argumentacja. Był żydem, był cieślą, i co z tego. Bóg nie jest ani kobieta ani mężczyzna.
Ajja napisał(a):
Zniesienie celibatu jest możliwe, ale przyniesie więcej szkody niż pożytku, szczególnie wprowadzone nagle. Spotęguje problemy z zachowywaniem czystości, odciągnie uwagę od posługi, zaczną się zdrady i rozwody. Od znajomych luteran wiem, że wiele pastorskich małżeństw się rozpada, bo współmałżonek nie ma chęci robić na dodatkowym, niepłatnym etacie w parafii ani robić wraz z dziećmi za chodzących świętych itd. A przecież pastor to tylko świecki a nie osoba wyświęcona. Celibat jest ważnym elementem kapłańskiej tożsamości.

Zawsze jest jakaś druga strona. Tylko że eksport polskich księży nie zastąpi braku powoła w całej Europie. W USA jest też kiepsko, ale pastorów jest więcej.
Alus napisał(a):
O tym, że do takich liberalnych posunięć nigdy nie dojdzie, dowodzą wypowiedziane z troską przez Jezusa słowa - Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, gdy powróci.Co świadczy, że pseudo katolicy, którzy chcieliby, aby Kościół działał wedle zasady Róbta co chceta będą nadal odchodzić.
A może napiszesz coś sensownego.

Uprzejmie proszę o wyedytowanie tego wpisu, bo w cytowaniach przypisano mi cudze wypowiedzi.

Zielonoświątkowców nie możemy lekceważyć. U nas są nieliczni, ale już w Ameryce Południowej rosną w siłę.

Kryzysu powołań nie ma tam, gdzie utrzymywana jest tradycyjna tożsamość i dyscyplina. Kapłan też musi wiedzieć, kim jest i dlaczego wybiera takie a nie inne życie. Tam, gdzie rozpanoszył się liberalizm i cugle poluzowano do granic przyzwoitości z powołaniami jest cienko. Są diecezje, które mają w danym roku tylko jednego wyświęconego, albo nawet żadnego. Również z powołaniami zakonnymi różnie bywa. Liberalne zakony wymierają - wystarczy spojrzeć na zdjęcia z takich zgromadzeń pokazujące głównie starsze panie w świeckich ubraniach. Te, które powracają do charyzmatu danego zgromadzenia, do dyscypliny i prowadzą życie duchowe wbrew światu mają się znacznie lepiej. Niektóre wręcz rozkwitają, nie brak w nich młodych kobiet które chcą żyć dla Boga.


Ostatnio edytowano Pt lut 15, 2013 14:56 przez Ajja, łącznie edytowano 1 raz



Pt lut 15, 2013 14:52
Zobacz profil
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Val napisał(a):
Analogicznie jak Ty szafujesz na prawo i lewo, że ktoś jest homofobem. Reakcje na Twoje szufladkowanie i stygmatyzowanie ludzi widzisz jakie są...

Bo jestem na takim, a nie innym forum. To jasne, że kościelna konserwa się burzy. Nie jestem pośród swoich wron, tylko jestem sarenką pośród wygłodniałych hien :twisted:
Sam fakt, że jestem otwartym gejem oraz ateistą już jest wystarczającym powodem dla wielu, by rzucać kamieniami. Niezależnie od tego co mówię i jak mówię.

Val napisał(a):
Owoce szufladkowania pod etykietką "homofob" zbierasz na forum. A później się dziwisz, że ludzie zaczynają dzięki takiej agresywnej walce o swoje nabierać awersji do LGBT? Twoja taktyka jest bardzo agresywna i pełna wzniecania ognia. Na innych forach, o ile się udzielasz z podobnymi reakcjami spotykałeś się, czy tylko tu?

Tylko tu. Na innych forach bardzo pojedynczo i głównie przez PW. Zresztą nie próbuj eskalować zjawiska. Ja tutaj jestem przez kogo jestem aktywnie atakowany? Przez grupkę 5 osób? Plis... A mam też i popleczników też z 5 jak nie więcej by się znalazło :P

Val napisał(a):
Więc co za różnica jaki jest potrzebny papież, skoro bez względu na to jaki on będzie, to wierny wg @Mike29 będzie tańczył tak jak mu Kościół zagra. I że wiara nie ma tu nic do rzeczy.

Przy takim podsumowaniu, to ja nie wiem dlaczego masz wizję wymarzonego papieża :roll:

Taki wierny jak Fischer. Ale nawet ten typ wiernych popierających Kościół w sprawach homo, znowu nie zostawiają na Kościele suchej nitki w innych sprawach :twisted: Dlatego tak czy inaczej Kościół jest w złej sytuacji. Atakowany przez gejów za promowanie homofobii, atakowany przez feministrki i organizacje walczące z HIV/AIDS, atakowany przez duchownych przeciwnych celibatowi, atakowany przez własnych wiernych przedkładających współczesną obyczajowość ponad skostniałą tradycję. Ja jestem tylko przedstawicielem jednej ze spraw obyczajowych, które budują bardzo negatywny wizerunek Kościoła na świecie. Takich kwestii jest bardzo wiele.


Pt lut 15, 2013 14:55
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Przychodzi hiena miedzy owieczki i denerwuje sie ze nie tylko owce ale i barany sa w stadzie i ja boda. A przeciez ona chciala tylko swoje mlode nakarmic... Tylko jak?

Kosciol byl, jest i bedzie przesladowany. I wie o tym od poczatku, ale nie oznacza to, ze z tego powodu ma isc na latwizne i pozornie rozwiawac swoje problemy klaniajac sie temu swiatu.
To nie Kosciol rozwiazuje swoje problemy. On ma byc tylko wierny. Problemy rozwiazuje za Kosciol Kto Inny.


Pt lut 15, 2013 15:07

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Ajja napisał(a):
Uprzejmie proszę o wyedytowanie tego wpisu, bo w cytowaniach przypisano mi cudze wypowiedzi..

Przepraszam, ale nie mogę "wejść" w edycję


Pt lut 15, 2013 15:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL