Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Adoptuj duchowo kardynała :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Adoptuj duchowo kardynała :)
Dość zaskakująca, ale ciekawa akcja.

Na okres aż do wyboru nowego papieża, bierze się pod opiekę modlitwą jednego z kardynałów uczestniczących w konklawe.

Wystarczy się zarejestrować na http://adoptacardinal.org/adoption (imię+e-mail)
Ja dostałem "przydział" na kardynała z Libanu :)
Od dzisiaj biorę się do roboty.

Pozdrawiam

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt lut 26, 2013 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
Ja ,,adoptowałem,,kardynała ze Słowenii ,akcja ciekawa i warta polecenia


Wt lut 26, 2013 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
Taka akcja mi sie z kennelem kojarzy. Zastanawiam sie czy nie popelniacie grzechu. Jak wiemy, potega modlitwy jest olbrzymia, a "szara owieczka" nie powinna wtracac sie do rzadzenia Kosciolem. Kardynalom w glowach od tych modlow moze sie zakrecic i nie posluchaja Ducha Swietego!


Śr lut 27, 2013 12:19
Zobacz profil
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
@Lokis, masz dla nas jakis nowoczesny katalog grzechow, gdzie modlitwa jest grzechem?

Chcielibyscie!


Śr lut 27, 2013 12:22
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
lokis napisał(a):
Taka akcja mi sie z kennelem kojarzy. Zastanawiam sie czy nie popelniacie grzechu. Jak wiemy, potega modlitwy jest olbrzymia, a "szara owieczka" nie powinna wtracac sie do rzadzenia Kosciolem. Kardynalom w glowach od tych modlow moze sie zakrecic i nie posluchaja Ducha Swietego!

Wiesz jak olbrzymia jest potęga modlitwy - wspaniale, zaczynamy krucjatę modlitwy w intencji nawrócenia lokisa :-D


Śr lut 27, 2013 12:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
Alus kochana! :)
Myslisz, ze ja nie chcialbym wierzyc? Wasze zycie jest usiane rozami! Upadniesz - Bog tak chcial, idziesz dalej. A ja bluznie, ze fajtlapa jestem, pralnia chemiczna mnie czeka itd. . Ja jestem zestresowany. Ty masz jeszcze jeden plus za niebem, doswiadczona zostalas! :D


Śr lut 27, 2013 13:08
Zobacz profil
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
lokis napisał(a):
Alus kochana! :)
Myslisz, ze ja nie chcialbym wierzyc? Wasze zycie jest usiane rozami! Upadniesz - Bog tak chcial, idziesz dalej. A ja bluznie, ze fajtlapa jestem, pralnia chemiczna mnie czeka itd. . Ja jestem zestresowany. Ty masz jeszcze jeden plus za niebem, doswiadczona zostalas! :D

Czyli muszę wzmocnić apel do nieba w Twojej intencji.


Śr lut 27, 2013 15:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
Zajrzałem teraz na stronę. Na liczniku jest 121 964 modlących się i od wczoraj przybyło chyba ze 40 tys.
Jeśli dobrze pamiętam na konklawe będzie ok 150 kardynałów, czyli już wychodzi przeszło 800 modlących osób na jednego kardynała :)

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz lut 28, 2013 21:36
Zobacz profil
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
Qwert2011
Uprawnionych jest 117 kardynałów, a więc na jednego przypada ponad 1054 "rodziców adopcyjnych". Idei nie rozumiem, ale jak ktoś chce wziąć udział i mu sprawi taka akcja przyjemność, to proszę bardzo.


Cz lut 28, 2013 21:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
Cytuj:
zajrzałem teraz na stronę.

Chcialem wejsc na ta strone. Widocznie tam mamona istotna. Mam podac email. Niech mnie w .... pocaluja. Modlic sie nie bede!
Ty tam jestes. Podaj ktory "na wierzchu" (moze wszystkich), zobaczymy czy sie sprawdzi.


Cz lut 28, 2013 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
lokis napisał(a):
Podaj ktory "na wierzchu" (moze wszystkich), zobaczymy czy sie sprawdzi.

Ale tam nie o to chodzi, bo każdy logujący dostaje następnego kardynała, więc zawsze będzie po równo (mniej więcej).
lokis napisał(a):
Widocznie tam mamona istotna. Mam podac email.

Nie klika się na żaden regulamin i nie wyraża żadnej zgody, więc i e-maili nie będzie można sprzedać legalnie.
Val napisał(a):
Idei nie rozumiem, ale jak ktoś chce wziąć udział i mu sprawi taka akcja przyjemność, to proszę bardzo.

Modlimy się o dary Ducha Św. dla kardynałów biorących udział w konklawe. Jeśli ma się pod opieką "swojego" to siła modlitwy większa. Możemy go poznać, skupić się na nim, mieć go "przed oczami" w czasie modlitwy. To tak jak z duchową adopcją dziecka. Tez modlimy się za to jedno.
Poza tym jest szansa, że ten nasz stanie się przyszłym papieżem.

Oczywiście można też modlić się i bez tej strony :-D Choć ja lubię modlić się wspólnie i czuć wsparcie i siłę wielu.
Ważne, żeby w ogóle mieć Kościół w tej ważnym czasie w swoich intencjach modlitewnych i postnych.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pt mar 01, 2013 9:33
Zobacz profil
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
Już 154 446 osób modli się za kardynałów . Ja modlę się za włoskiego kardynała Crescenzio Sepe.
Gdy zgłosiłam się do tej pięknej modlitewnej akcji było ponad 6 tysięcy.
Jest nas coraz więcej . Coraz większa szansa na to, że zostanie wybrany najlepszy.


Pt mar 01, 2013 16:21

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
Kael napisał(a):
@Lokis, masz dla nas jakis nowoczesny katalog grzechow, gdzie modlitwa jest grzechem?

Do tego nie potrzeba nowoczesnego katalogu, chociażby staropolska modlitwa "daj ci Boże jak najgorzej" (czy w nowej wersji "niech spadnie") na moje oko podpada pod grzech ;)


Pt mar 01, 2013 16:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
Kiedy przeczytałem to po raz pierwszy pomyślałem, że ktoś w sposób dość niewybredny kpi sobie z katolików. Ale nie! Okazuje się, że to jest na poważnie :-). Nic dziwnego, że katolicyzm ma się świetnie w Afryce a coraz cieniej przędzie w Europie. Wszak to szamaństwo w czystej postaci!


N mar 03, 2013 23:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Adpotuj duchowo kardynała :)
atheist napisał(a):
Kiedy przeczytałem to po raz pierwszy pomyślałem, że ktoś w sposób dość niewybredny kpi sobie z katolików. Ale nie! Okazuje się, że to jest na poważnie :-). Nic dziwnego, że katolicyzm ma się świetnie w Afryce a coraz cieniej przędzie w Europie. Wszak to szamaństwo w czystej postaci!

Niechże atheist poda definicję szamaństwa i porówna ją z modlitwą za kardynałów.
Nie wystarczy rzucić jakieś hasełko.
Trzeba przynajmniej mieć pewność, że hasełko jest użyte właściwie.
Inaczej wychodzi się na niedouka

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn mar 04, 2013 12:49
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL