Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Za sakramenty nie trzeba płacić, a co do wynagrodzenia księży... No cóż:

1 Kor 9,13-14
13. Czyż nie wiecie, że ci, którzy trudzą się około ofiar, żywią się ze świątyni, a ci, którzy posługują przy ołtarzu, mają udział w /ofiarach/ ołtarza?
14. Tak też i Pan postanowił, ażeby z Ewangelii żyli ci, którzy głoszą Ewangelię.


A jak ktoś nie ma kasy to czemu ma u Was nie dostac ślubu czy chrztu? No nie mów ze nie zrobiłbyś wyjątku...


Pn maja 22, 2017 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Jak wyeliminować pastorów, którzy służą dla pieniędzy?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn maja 22, 2017 19:47
Zobacz profil
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Za sakramenty nie trzeba płacić, a co do wynagrodzenia księży... No cóż:

1 Kor 9,13-14
13. Czyż nie wiecie, że ci, którzy trudzą się około ofiar, żywią się ze świątyni, a ci, którzy posługują przy ołtarzu, mają udział w /ofiarach/ ołtarza?
14. Tak też i Pan postanowił, ażeby z Ewangelii żyli ci, którzy głoszą Ewangelię.


A jak ktoś nie ma kasy to czemu ma u Was nie dostac ślubu czy chrztu?

Dostanie. Z tym, że przy ślubie prezbiter jedynie asystuje, bo tego sakramentu udzielają sobie narzeczeni.


Pn maja 22, 2017 20:02

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
chwat napisał(a):
Jak wyeliminować pastorów, którzy służą dla pieniędzy?


No od Pastorów się wymaga by mieli inne źródło utrzymania, a pieniądze Zboru są wspólne jeśli jest przejrzysty ustrój w którym wszyscy nimi zarządzają.

Yarpen_Zirgin napisał(a):
Dostanie. Z tym, że przy ślubie prezbiter jedynie asystuje, bo tego sakramentu udzielają sobie narzeczeni.


No dobra, ja znam Biblię i wiem że jest powszechne kapłaństwo wierzących i wiem że z kapłaństwo a posługa to dwie różne rzeczy. Sam jestem kapłanem jako osoba Nowo Narodzona, a ślub jest przed Bogiem i nie potrzeba nawet osób trzecich. Dobra ja to wiem i Pan Jesus nie ma nic przeciwko...

Ale mowie o sytuacji takiej że ktoś wychowany, bedacy czlonkiwm Waszego Kościoła chce to zrobić poprawnie wedlug Waszych norm spolecznych i religijnych. A nawet jeśli nie to zalozmy że chce miec swiadka lub kogos uduchowionego na swoim slubie i prosi ulubiobego Księdza. Ale jest ciezka sytuacja materialna i czy wedlug Ciebie bylby to skandal i proboszcz/biskup powinien takiego Księdza wyrzucic jak chce sluzyc darmo ?


Pn maja 22, 2017 22:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
chwat napisał(a):
Jak wyeliminować pastorów, którzy służą dla pieniędzy?

No od Pastorów się wymaga by mieli inne źródło utrzymania, a pieniądze Zboru są wspólne jeśli jest przejrzysty ustrój w którym wszyscy nimi zarządzają.

'się wymaga' oznacza, że nie ma pastorów na utrzymaniu zborów?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn maja 22, 2017 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Ależ oczywiście – tacy pastorzy jak Mike Murdock, Creflo Dollar, Kenneth Copeland czy Benny Hinn nie istnieją podobnie jak cały obrzydliwy proceder tzw. „seed faith”. Copeland wcale nie kupił sobie samolotu ze składek wiernych za bagatela 20 milionów $ a Creflo Dollar swojego za 65 milionów $, natomiast Benny Hinn wcale nie nocował chociażby w apartamencie prezydenckim najdroższego mediolańskiego hotelu, gdzie doba kosztuje ponad 10k$ i wcale nie pokrywał tego z pieniędzy swojej wspólnoty. :) To wszystko SPIZEG KRK i illuminati aby poczynić szramę na nieskazitelnym wizerunku protestanckich pastorów.


Pn maja 22, 2017 23:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
chwat napisał(a):
'się wymaga' oznacza, że nie ma pastorów na utrzymaniu zborów?


Nie wiem... to już podlega lokalnemu bądz centralnemu upodobaniu danego Kościoła.
Ja mówię o tendencjach. Nie znam wszystkich sytuacji, ale sam tak uważam.

Iago napisał(a):
Ależ oczywiście – tacy pastorzy jak Mike Murdock, Creflo Dollar, Kenneth Copeland czy Benny Hinn nie istnieją podobnie jak cały obrzydliwy proceder tzw. „seed faith”.


To nie są dobrzy przywódcy i trudno ich nazwać pasterzani, a ich wspólnoty wiele z Protestantami wspólnego nie mają, to mieszanka wybuchowa. Katolików tam nie brak... równie dobrze można to zaliczyć do katolicyzmu, adwentyzmu itd.

Iago napisał(a):
Copeland wcale nie kupił sobie samolotu ze składek wiernych za bagatela 20 milionów $ a Creflo Dollar swojego za 65 milionów $, natomiast Benny Hinn wcale nie nocował chociażby w apartamencie prezydenckim najdroższego mediolańskiego hotelu, gdzie doba kosztuje ponad 10k$ i wcale nie pokrywał tego z pieniędzy swojej wspólnoty. To wszystko SPIZEG KRK i illuminati aby poczynić szramę na nieskazitelnym wizerunku protestanckich pastorów.


Hinn to bardziej hinduista który trochę pogladow zmieszal z chrzescijanstwem konkretniej protestantyzmem i działa w USA, ale to nie jest protestantyzm. Oczywiście są tacy którzy uważają ich za coś ala Zieloni


Pn maja 22, 2017 23:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Kto arbitralnie ustala co jest, a co nie jest protestantyzmem? Samolub w zależności od tego co akurat jest dla niego wygodne w dyspucie? Protestantyzm mości ignorancie jest olbrzymią odnogą chrześcijaństwa na którą składają się zarówno zdrowo funkcjonujące denominacje jak i sekty oraz twory korporacyjne pokroju Copeland'a. To iż głośno krzykniesz i tupniesz nóżką nie zmieni faktu, iż protestantyzm (podobnie jak katolicyzm) nie jest kryształowy i jak najbardzej ma swoje żywe patologie.


Pn maja 22, 2017 23:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Iago napisał(a):
Kto arbitralnie ustala co jest, a co nie jest protestantyzmem? Samolub w zależności od tego co akurat jest dla niego wygodne w dyspucie?


W tym wątku ja ustalam :-) no chyba nie Katolik
Po pierwsze oni nigdy się za Protestantów nie uznawali, ani nie podawali... pozatym nie mają wiele wspolnego z zasadami takimi jak 5 sola czy też biblijnie są pewne nieścisłości w ich nauczaniu.

Iago napisał(a):
Protestantyzm mości ignorancie jest olbrzymią odnogą chrześcijaństwa na którą składają się zarówno zdrowo funkcjonujące denominacje jak i sekty oraz twory korporacyjne pokroju Copeland'a. To iż głośno krzykniesz i tupniesz nóżką nie zmieni faktu, iż protestantyzm (podobnie jak katolicyzm) nie jest kryształowy i jak najbardzej ma swoje żywe patologie.


Ja to wiem, mi się wiele rzeczy nie podoba i większości coś się nie podoba. Tylko należy organizacyjnie te sprawy załatwiać i dążyć do biblijbego wzorca. Co do "korporacyjnego protestantyzmu" to on powstał z racji luki pewnej. A tak wogóle to tylko ruch religjny czy wyznanie czyli kwestia drugorzedna do zbawienia czy Nowo Narodzenia.


Wt maja 23, 2017 1:33
Zobacz profil
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Ale uwazaja sie za chrzescijan i podpieraja Biblia?
A katolikami badz prawoslawnymi nie sa, wiec sa, potocznie zwani protestantami.


Wt maja 23, 2017 2:56

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Np. Adwentyści nie są Protestantami mimo, że w tej kulturze się ukształtowali i wywodzili z niej. Po prostu Hinn robi program telewizyjny i show, a inny coś tam. Ale nie ma to zwiazku z żadną denominacją protestancką czy kościołem.
Włacz sobie telewizje i tam masz samych Katolikow, którzy robią różne dziwne rzeczy.

A tak wogóle patryjarcha bizantyjski katolicki Dohnal rzucił anatheme na Franciszka i jakoś nagle się okazuje że to nie są Katolicy bo Rzym ich nie uznaje. Rozumiem, że wy musicie mieć autorytet oprocz Pisma, DŚ czy Jesusa, a ja raczej szukam autorytetu w Piśmie, Jesusie, DŚ i potrafie sam ocenić pewne sprawy.

Po prostu nie kazdy nie Katolik, Prawosławny czy Kopt jest Protestantą np Adwentyści, Mormoni, Swiadkowie, Branhamowcy, Arianie wiele innych grup nie są, a Amisze, Waldensowie, Husyci, Mennonici są.
Nie każdy nie Katolik mowiacy o chrzescijanstwie to Protestant, trzeba się samemu uznawac ża chociazby Bezdenominacyjnego Protestante i uznawac wspólne podstawy wyznaniowe.


Wt maja 23, 2017 4:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
chwat napisał(a):
'się wymaga' oznacza, że nie ma pastorów na utrzymaniu zborów?

Nie wiem... to już podlega lokalnemu bądz centralnemu upodobaniu danego Kościoła.
Ja mówię o tendencjach. Nie znam wszystkich sytuacji, ale sam tak uważam.

Nie rozumiem.
Albo są pastorzy na utrzymaniu zborów, albo nie.

Nakreśliłeś wyidealizowany obraz pastora i finansów zboru, a jak pojawi się informacja która przeczy takiemu stanowi rzeczy, to ratujesz się ucieczką brakiem wiedzy albo brakiem uchwytnej definicji słowa protestanci.

Całkiem przyjemnie być protestantem, bo pozwala to z jednej strony na krytykę katolicyzmu (czyt."poużywać ile wlezie"), a z drugiej strony pozwala wygodnie schować się za hasłem wydmuszką "protestant" i unikać odpowiedzialności za siebie.

W razie gdy ktoś zapyta "a co u was", zawsze można odpowiedzieć "a ku ku, to nie ja" i palić głupa do woli.

Pamiętaj Szanowny Kolego, noszenie długich spodni jednak zobowiązuje.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 23, 2017 5:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
chwat napisał(a):
Nie rozumiem.
Albo są pastorzy na utrzymaniu zborów, albo nie.


Są Kościoły mniej lub bardziej scentralizowane, często wiele spraw organizacyjnych zatwierdza każda wspólnota z osobna.

W przypadku Katolicyzmu też istnieją inne organizacje, tradycje, święta, ekiskopaty, prawa w wielu krajach. Są pewne rzeczy wspolne w Kościołach Protestanckich które się w Katolicyźmie roznią w kazdym kraju, a są takie które wywołują spór i polemike (sprawy drugorzedne) których Katolicy nie roztrzygneli, nie dyskutują na te tematy bądz Magisterium and Papa nie opowiada się. Np predestynacja, pewność zbawienia które nie wplywaja na spolecznosc, wiare, zbawienie a ich poznanie czy okreslenie się pod jakąś bardziej spojną teorią niczego nie zmienia. Więc te kwestie organizacyjne, inne bądz akcenty takie jak nacisk na pewna forme poboznosci czy inną, czesto stanowią podział. Ale jest wiele rzeczy wspolnych, które można łatwo zdefiniować. Podane przez Cb osoby wypadają z takiej przynaleznosci, nie reprezentuja zadnej denominacji, grupy kosciolow, ani nie podają się za Protestantów.

No ale jesli dowiedziesz, ze Hinn uznaje się za Pastora i Protestante to możemy polemizowac czy w rzeczywistosci Nim jest. Bardzo proszę


Wt maja 23, 2017 6:40
Zobacz profil
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Cytuj:
No dobra, ja znam Biblię i wiem że jest powszechne kapłaństwo wierzących i wiem że z kapłaństwo a posługa to dwie różne rzeczy. Sam jestem kapłanem jako osoba Nowo Narodzona, a ślub jest przed Bogiem i nie potrzeba nawet osób trzecich. Dobra ja to wiem i Pan Jesus nie ma nic przeciwko...

Ale mowie o sytuacji takiej że ktoś wychowany, bedacy czlonkiwm Waszego Kościoła chce to zrobić poprawnie wedlug Waszych norm spolecznych i religijnych. A nawet jeśli nie to zalozmy że chce miec swiadka lub kogos uduchowionego na swoim slubie i prosi ulubiobego Księdza. Ale jest ciezka sytuacja materialna i czy wedlug Ciebie bylby to skandal i proboszcz/biskup powinien takiego Księdza wyrzucic jak chce sluzyc darmo ?

No popatrz Ty....pastor znający Biblię, a non stop prezentujący zupełną nieznajomość Ewangelii Mateusza (15, 43-48) i Listu do Galatów (5,15) :o :o


Wt maja 23, 2017 6:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
chwat napisał(a):
Nie rozumiem.
Albo są pastorzy na utrzymaniu zborów, albo nie.
Są Kościoły mniej lub bardziej scentralizowane, często wiele spraw organizacyjnych zatwierdza każda wspólnota z osobna.
To jak w końcu, są ci pastorzy utrzymywani przez zbory, czy nie ma?
Wydusisz w końcu "" albo "nie ma"?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 23, 2017 7:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL