Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko !! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Alus napisał(a):
A osadzanie funkcji proboszcza człowiekiem skazanym za czyny pedofilskie nie stanowi negacji fundamentów Kościoła.
Od Kościoła nie odciągają ludzi pyskaci księża, ale .......
i utopić w morzu.[/i]

Pyskaci księża wprowadzają jednak zamieszanie, nie mówiąc o złym przykładzie dla wiernych


N sie 31, 2014 19:40
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
mareta napisał(a):
Alus napisał(a):
A osadzanie funkcji proboszcza człowiekiem skazanym za czyny pedofilskie nie stanowi negacji fundamentów Kościoła.
Od Kościoła nie odciągają ludzi pyskaci księża, ale .......
i utopić w morzu.[/i]

Pyskaci księża wprowadzają jednak zamieszanie, nie mówiąc o złym przykładzie dla wiernych

A skazani pedofile mianowani na funkcje proboszczów ukazują miłosierdzie "inaczej" i przyciągają wiernych do Kościoła.
Dwie winy, ale waga różna.....
A jakże inna ocena zachowań ks. Lemańskiego i ks Natanka....z zasadniczej przyczyny - media - czyli nie chodzi, że ukradł jabłko, tylko po co tam wlazł.


Pn wrz 01, 2014 7:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Alus, masz racje z ta pedofilia,natomiast nie zgodze sie z tym , ze glownym powodem suspensy ks.Lemanskiego byla jego „pyskatosc”.

Jesli ksiadz podwaza nauke Kosciola w sprawach bioetycznych itp. to trzeba sie zastanowic co on chce przez to zyskac.

To,co dyskwalifikuje ks.Lemanskiego to wedlug mnie podzial, jaki wytworzyl sie w parafii Jasienicy miedzy wiernymi poprzez jego dzialanie.To niedopuszczalme i karygodne.

Za dyskusje w sprawach bioetycznych i innych nikt nikogo jeszze nie wywalil ani nie suspendowal. Jst wielu „pyskatych” ksiezy czy zakonnikow. Czasami ich krytyka jest konstruktywna czasami mniej ale miesci sie ona jakos w pewnych ramach.

W przypadku ks.LemanskiegoG mamy do czynienia z gwiazdorzeniem, lataniem po mediach, ktore, delikatnie mowiac nie sprzyjaja Kosciolowi, robieniem z siebie meczennika.

No i sprawa lojalnosci. W kazdej firmie, przedsiebiorstwie obowiazuje zasada lojalnosci. Do takiej lojalnosci zobowiazal sie tez ks.Lemanski podczas liturgii swiecen.

Cytuje z Pontyfikalu rzymskiego. Obrzędy święceń biskupa, prezbiterów i diakonów:
„Drodzy synowie, zanim przystąpicie do święceń prezbiteratu, musicie wobec ludu wyrazić wolę ich przyjęcia. Dlatego pytam każdego z was:

Czy chcesz wiernie pełnić urząd posługiwania kapłańskiego w stopniu prezbitera, jako gorliwy współpracownik biskupów w kierowaniu ludem Bożym pod przewodnictwem Ducha Świętego?

Czy chcesz pilnie i mądrze pełnić posługę słowa, głosząc Ewangelię i wykładając prawdy katolickiej wiary?

Czy na chwałę Boga i dla uświęcenia chrześcijańskiego ludu chcesz pobożnie i z wiarą sprawować misteria Chrystusa, a zwłaszcza Eucharystyczną Ofiarę i sakrament pokuty, zgodnie z tradycją Kościoła? Czy chcesz razem z nami wypraszać Boże miłosierdzie dla powierzonego ci ludu, modląc się nieustannie według nakazu Chrystusa?

Czy chcesz coraz ściślej jednoczyć się z Chrystusem, Najwyższym Kapłanem, który z samego siebie złożył Ojcu za nas nieskalaną Ofiarę i razem z Nim poświęcać się Bogu za zbawienie ludzi?

Czy mnie i moim następcom przyrzekasz cześć i posłuszeństwo?

Czy swojemu ordynariuszowi przyrzekasz cześć i posłuszeństwo?

Czy biskupowi diecezjalnemu i swojemu prawnie ustanowionemu przełożonemu przyrzekasz cześć i posłuszeństwo?


Niech Bóg, którzy rozpoczął w tobie dobre dzieło, sam go dokona”.

_________________
ksiądz


Pn wrz 01, 2014 9:57
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Nigdzie ks Lemański nie wypowiadał się p-ko nauce Kościoła w kwestiach bioetycznych - przynajmniej nie czytałam ani nie słyszałam takiej wypowiedzi.
Owszem, krytykował głośno język co poniektórych duchownych - choćby słynna bruzdy na czołach, obciążanie narodzony i vitro winą za śmierć ich rodzeństwa.
Przed jawnym konfliktem z abp (według mojego zdania niepotrzebnym i możliwe, że uniknionym, gdy obaj duchowni wykazali więcej dobrej woli i zrozumienia) nikt nie donosił o jakimkolwiek konflikcie wśród parafian.
Nie postrzegam ks Lemańskiego jako niewinnej ofiary abp, winę za aktualny stan rozkładam na obu duchownych.
W kwestii lojalnosci - nawet świeci wykazywali się nieposłuszeństwem w określonych sytuacjach - św Jak od Krzyża, św. Atanazy.....dla jasności nie postrzegam ks Lemańskiego w kategoriach świętości.
Media wrogie Kościołowi? .....wrogami jawnymi Chrystusa byli faryzeusza i kapłani, ale On z tej przyczyny nie gardził nimi, nie unikał kontaktów i rozmów z nimi.


Pn wrz 01, 2014 10:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Alus napisał(a):
Nigdzie ks Lemański nie wypowiadał się p-ko nauce Kościoła w kwestiach bioetycznych - przynajmniej nie czytałam ani nie słyszałam takiej wypowiedzi.


Widocznie rozne rzeczy inaczej slyszymy.

Alus napisał(a):
nawet świeci wykazywali się nieposłuszeństwem w określonych sytuacjach - św Jak od Krzyża, św. Atanazy.


A w jakich to sytuacjach sw.Jan wykazal sie nieposluszenstwem? bo chcial reformowac zakon? To zupelnie inna para kaloszy.

Alus napisał(a):
Media wrogie Kościołowi? .....wrogami jawnymi Chrystusa byli faryzeusza i kapłani, ale On z tej przyczyny nie gardził nimi, nie unikał kontaktów i rozmów z nimi.


Pisalem o mediach wrogich Kosciolowi? Gardze mediami, ktore inaczej mysla? Po co to bicie w wielkie dzwony. Przeczytaj co napisalem.

A tak na marginesie to te media do ktorych ks. Lemanski wytrwale biegal to spokrewnione chyba programowo z o. Rydzykiem? :D

_________________
ksiądz


Pn wrz 01, 2014 13:12
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Pytanie pozostaje: jezeli KPK przewiduje mozliwosc odwolania die od decyzji biskupa, to dlaczego ksiadz ma sie mie odwolywac?

Moglby oczywiscie zwinac zagle i liczyc na sprawiedliwosc Boza jak to niektorzy swieci robili i sie jej doczekali. A ilu sie nie doczekalo i historia o nich zapomniala? Dlatego uwazam, ze wymagac od ks Lemanskiego bezwzglednego posluszenstwa biskupowi moze ten, kto sie tak samo zachowuje w praktyce.
Bo teraz mozna przeczytac rozne porady jak to katolik a ksiadz szczegolnie zachowac sie powinien, ale w praktyce jak kogos cos zaboli, to nie czeka pokornie na Boze zmilowanie.

Poza tym, ksiadz biskupowi posluszenstwo slubuje, ale Pismo sw zaleca nam poddanie (do granicy grzechu) kazdej wladzy i pokorne znoszenie kar. A na to, to stac juz naprawde niewielu.


Pn wrz 01, 2014 13:20
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
bramin napisał(a):
Alus napisał(a):
Nigdzie ks Lemański nie wypowiadał się p-ko nauce Kościoła w kwestiach bioetycznych - przynajmniej nie czytałam ani nie słyszałam takiej wypowiedzi.


Widocznie rozne rzeczy inaczej slyszymy.

Nie wystarczy słuchać jednych mediów, ale poświecić trochę czasu, poszperać, aby zapoznać co rzeczywiście mówił ks na tematy bioetyczne.
Każde medium pisze na "swoją modłę...choćby pamietny dla mnie wywiad w kwestii obowiązującej aktualnie ustawy aborcyjnej - dwu prezydentów mówi to samo, przy czy wypowiedź jednego pominięta milczeniem, a w przypadku drugiego wystawia sie go poza ramy Kościoła.

Cytuj:
A w jakich to sytuacjach sw.Jan wykazal sie nieposluszenstwem? bo chcial reformowac zakon? To zupelnie inna para kaloszy

Oczywiście inna, ale gdy ksiądz wskazuje na niewłaściwość traktowania bliźnich przez poszczególnych duchownych, to nie jest tylko sprzeciw dla sprzeciwu.
A co z posłuszeństwem abp wobec nauki Kościoła w kwestii pedofilii duchownych i respektowanie instrukcji Watykanu?
I nie chodzi o zakładaniu sznura na szyję i wrzucaniu pedofila do morza, ale nie nagradzanie funkcjami proboszcza.

Cytuj:
Pisalem o mediach wrogich Kosciolowi? Gardze mediami, ktore inaczej mysla? Po co to bicie w wielkie dzwony. Przeczytaj co napisalem.

A tak na marginesie to te media do ktorych ks. Lemanski wytrwale biegal to spokrewnione chyba programowo z o. Rydzykiem? :D

Bicie piany skoro pierwszym wysuwanym zarzutem są właśnie wypowiedzi księdza dl tych mediów.
Złośliwość pominę, bo jak porównać przewinę pyskowania mediów p-ko Kościołowi do oburzenia duchownego obecnością w kościele nielubianych ludzi :o


Pn wrz 01, 2014 13:38
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
bramin napisał(a):
Alus napisał(a):
Nigdzie ks Lemański nie wypowiadał się p-ko nauce Kościoła w kwestiach bioetycznych - przynajmniej nie czytałam ani nie słyszałam takiej wypowiedzi.


Widocznie rozne rzeczy inaczej slyszymy.

Tu własnie byłbym wdzięczny, gdybyś wskazał mi, gdzie jest ten rozbrat pomiędzy słowami Lemańskiego, a nauczaniem KK. Może jedno i drugie znam nie za dobrze, naukę KK może ciut lepiej niż przeciętny polski katolik (trochę mnie wyedukowali na tym forum) ale rozdźwięku nie zauważyłem.


Pn wrz 01, 2014 16:03
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Ja nie jestem zwolennikiem tej metody. Nie będę namawiał wiernych do korzystania z niej
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... u_nie.html

Wypowiedź dla TV Info już cytowałam.
Można jeszcze znaleźć wiele innych wypowiedzi księdza p-ko metodzie in vitro


Pn wrz 01, 2014 16:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Alus napisał(a):
Nie wystarczy słuchać jednych mediów, ale poświecić trochę czasu, poszperać, aby zapoznać co rzeczywiście mówił ks na tematy bioetyczne.


Dziekuje za pouczenie. Ty Alus znasz mnie, wiesz jakich mediow slucham i czy szperam czy nie. Gratuluje daru proroctwa :-D

Cytuj:
Bicie piany skoro pierwszym wysuwanym zarzutem są właśnie wypowiedzi księdza dl tych mediów.


Przeczytaj KPK, kanon 831,§1 i §2 oraz normy wykonawcze i wykladnie dotyczace tychze paragrafow.

Zasada ogolna: obojetnie jakie bylyby media to drukowanie, udzielanie wywiadow, wystepowanie w takiej czy innej tv wymaga zgody ordynariusza czyli biskupa diecezjalnego i (lub) wyzszego przelozonego.

Nawet gdyby ks. Lemanski opowiadal w roznych mediach jak bardzo kocha swojego biskupa i glosilby bardzo wzniosle nauki za kazdym razem musi miec pozwolenie na tego typu dzialalnosc a on nigdy o takie pozwolenie nie prosil ani go nie otrzymal. I chocby z tego wzgledu moze byc ukarany wg KPK poniewaz ks. Lemanski nie uprawia swojego poletka i nie jest wolnym elektronem.

Cytuj:
Tu własnie byłbym wdzięczny, gdybyś wskazał mi, gdzie jest ten rozbrat pomiędzy słowami Lemańskiego, a nauczaniem KK. Może jedno i drugie znam nie za dobrze, naukę KK może ciut lepiej niż przeciętny polski katolik (trochę mnie wyedukowali na tym forum) ale rozdźwięku nie zauważyłem


No to szacun Koziol :-D

Poczytaj m.in. blogi ks. Lemanskiego. Zwlaszcza ten po wydaniu przez Episkopat instrukcji o tychze sprawach.

Cosik mi sie te cytaty poprzestawialy ale tutejsi userzy sa inteligentni i beda wiedziec o co chodzi bo nie mam czasu teraz na edytowanie.
[poprawione - s33]

_________________
ksiądz


Wt wrz 02, 2014 14:29
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
bramin napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie wystarczy słuchać jednych mediów, ale poświecić trochę czasu, poszperać, aby zapoznać co rzeczywiście mówił ks na tematy bioetyczne.


Dziekuje za pouczenie. Ty Alus znasz mnie, wiesz jakich mediow slucham i czy szperam czy nie. Gratuluje daru proroctwa :-D

Skoro nie znałeś wypowiedzi ks Lemańskiego, choćby dla TVP Info, czy GW "Wysokie obcas", które przytacza mnóstwo stron w necie, to nie potrzeba daru proroctwa.

Cytuj:
Przeczytaj KPK, kanon 831,§1 i §2 oraz normy wykonawcze i wykladnie dotyczace tychze paragrafow.

Zasada ogolna: obojetnie jakie bylyby media to drukowanie, udzielanie wywiadow, wystepowanie w takiej czy innej tv wymaga zgody ordynariusza czyli biskupa diecezjalnego i (lub) wyzszego przelozonego.

Nawet gdyby ks. Lemanski opowiadal w roznych mediach jak bardzo kocha swojego biskupa i glosilby bardzo wzniosle nauki za kazdym razem musi miec pozwolenie na tego typu dzialalnosc a on nigdy o takie pozwolenie nie prosil ani go nie otrzymal. I chocby z tego wzgledu moze byc ukarany wg KPK poniewaz ks. Lemanski nie uprawia swojego poletka i nie jest wolnym elektronem

A kto dał pozwolenie np ks Isakiwiczowi Zaleskiemu na napisanie książki w której przekonuje, że ponad połowa polskich duchownych to geje, którzy posiadają realną władzę w polskim Kościele?
Jak sądzisz - czy taka teza nie godzi w podwaliny Kościoła?


Wt wrz 02, 2014 14:48
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
bramin napisał(a):
Poczytaj m.in. blogi ks. Lemanskiego. Zwlaszcza ten po wydaniu przez Episkopat instrukcji o tychze sprawach.
Pamiętam tą sytuację. Chodziło o użyte sformułowania, o wręcz nieludzki język instrukcji, a nie o samą treść. Nie podważył tu nauki KRK (tak mi się zdaje). Byłbym wdzięczny za konkrety, bo nikt mi nie chce ich wskazać :cry:


Wt wrz 02, 2014 16:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Z tym darem proroctwa to byla mala zlosliwosc. Fakt, ze nie czytalem tych "obcasow" ale czytalem inne wypowiedzi ks. Lemanskiego.

Alus napisał(a):
A kto dał pozwolenie np ks Isakiwiczowi Zaleskiemu na napisanie książki w której przekonuje, że ponad połowa polskich duchownych to geje, którzy posiadają realną władzę w polskim Kościele?Jak sądzisz - czy taka teza nie godzi w podwaliny Kościoła?


A tego to ja nie wiem. Sa dwie opcje: dostal ogolne pozwolenie na publikacje albo w ogole nie dostal i pisal ile dusza zapragnie.

Teza dosc ryzykowna. Nie znam preferencji seksualnych polowy polskiego duchowienstwa.

A ks. Zaleski (poznalem go kiedys bo dzialalismy w podobnych fundacjach) sie zagalopowal, no chyba, ze robi za materac i przyzwoitke.
Jest to ksiadz do bolu szczery i uczciwy ale czy takimi tezami nie robi kreciej roboty w Kosciele? Nie wiem.

_________________
ksiądz


Wt wrz 02, 2014 16:43
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Alus napisał(a):
Ja nie jestem zwolennikiem tej metody. Nie będę namawiał wiernych do korzystania z niej

To nie ma nic wspólnego z nauką Kościoła której ks Lemański nie głosił i Prawem Boga, gdzie invitro jest potępiane jako grzech przeciwko Bogu.
Ateista też może nie być zwolennikiem invitro i może do tego nie namawiać.


Wt wrz 02, 2014 17:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Kozioł napisał(a):
Byłbym wdzięczny za konkrety, bo nikt mi nie chce ich wskazać :cry:


Trochę konkretów: http://wyborcza.pl/1,76842,14284262,Bio ... odnie.html

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 03, 2014 6:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL