Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko !! 
Autor Wiadomość
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Byłbym wdzięczny za konkrety, bo nikt mi nie chce ich wskazać :cry:


Trochę konkretów: http://wyborcza.pl/1,76842,14284262,Bio ... odnie.html

W kontekście konkretów - może konkretna odpowiedź - nauka Kościoła odrzuca metodę in vitro, po co zatem przez kilkanaście miesięcy czynnie działali eksperci KEP w komitecie Gowina, usiłującego opracować ustawę o in vitro?


Śr wrz 03, 2014 7:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Pewnie zgodnie z zasadą, że jeśli nie da się przeforsować właściwego stanowiska, można brać udział w pracach mających na celu przynajmniej zminimalizowanie skutków tej porażki. Pisał o tym m.in. Jan Paweł II.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 03, 2014 7:55
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Johnny99 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Byłbym wdzięczny za konkrety, bo nikt mi nie chce ich wskazać :cry:


Trochę konkretów: http://wyborcza.pl/1,76842,14284262,Bio ... odnie.html


Przeczytałem i nie ma tam żadnego przykładu nauczania niezgodnego z nauczaniem KRK.
List do Ziółkowkiej nie odnosił się nauczania, a idiotycznego języka używanego przez episkopat.
Komentarz "bioetyków" jest taki, jakby tego listu nie czytali i nie znali powodów oburzenia się Ziółkowskiej.

Nadal proszę o konkret.


Śr wrz 03, 2014 10:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
No to inny konkret:

– W wypowiedziach ks. Lemańskiego są co najmniej dwa nurty wypowiedzi sprzeczne z doktryną Kościoła i Ewangelią. Pierwszy dotyczył cierpienie, które ma znaczenie w chrześcijaństwie. Nie ma miłości, nie ma normalnego życia, w którym nie ma jakiegoś elementu cierpienia – tłumaczył Tomasz Terlikowski. – Drugi nurt, jawnie niechrześcijański, to słowa dotyczące podziałów w Kościele. Ks. Lemański powiedział, że w podziałach nie ma nic złego. To są słowa sprzeczne z Ewangelią. Albo ks. Lemański nie czytał Ewangelii, albo jej nie zrozumiał. Jest też trzecia możliwość, najgorsza – tak bardzo chciał się przypodobać publiczności, że mówił nie to, co powinien jako kapłan, ale to, co ludzie chcieli usłyszeć – dodał.

http://www.tvp.info/16313598/terlikowsk ... skupow-nie

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 03, 2014 10:47
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
A gdzie cytat z ks Lemanskiego?
Takie dywagacje, to sobie mozna robic przeinaczajac cudze wypowiedzi, omawiajac wyrwane z kontekstu zdania, badz to, co autor sam sobie zrozumial.
Znana metoda niszczenia nielubianych, stosowana niestety takze przez katolikow.


Śr wrz 03, 2014 10:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Kael napisał(a):
Takie dywagacje, to sobie mozna robic przeinaczajac cudze wypowiedzi, omawiajac wyrwane z kontekstu zdania, badz to, co autor sam sobie zrozumial.


Cóż, zobaczymy, czy Watykan będzie tego samego zdania.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 03, 2014 11:00
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Watpie, ze Watykan na pewno dokladnie wypowiedzi ks Lemanskiego przestudiuje....

Tu jednak chodzi o konkrety podobno dostepne w Polsce, na bazie ktorych wielu ks Lemanskiego potepia.
Widze, ze potepia go na bazie cudzych opinii wydanych np przez "specjaliste" Terlikowskiego.


Śr wrz 03, 2014 11:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Kael napisał(a):
Watpie, ze Watykan na pewno dokladnie wypowiedzi ks Lemanskiego przestudiuje....


Ciekawe, czy gdyby Watykan za pierwszym razem przychylił się do stanowiska ks. Lemańskiego, to też byś wątpiła. Szczerze wątpię.

Cytuj:
Tu jednak chodzi o konkrety podobno dostepne w Polsce, na bazie ktorych wielu ks Lemanskiego potepia.


Nie potępia, tylko suspenduje i nie wielu, tylko biskup.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 03, 2014 11:16
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Johnny99 napisał(a):
No to inny konkret:

– W wypowiedziach ks. Lemańskiego są co najmniej dwa nurty wypowiedzi sprzeczne z doktryną Kościoła i Ewangelią. Pierwszy dotyczył cierpienie, które ma znaczenie w chrześcijaństwie. Nie ma miłości, nie ma normalnego życia, w którym nie ma jakiegoś elementu cierpienia – tłumaczył Tomasz Terlikowski. – Drugi nurt, jawnie niechrześcijański, to słowa dotyczące podziałów w Kościele. Ks. Lemański powiedział, że w podziałach nie ma nic złego. To są słowa sprzeczne z Ewangelią. Albo ks. Lemański nie czytał Ewangelii, albo jej nie zrozumiał. Jest też trzecia możliwość, najgorsza – tak bardzo chciał się przypodobać publiczności, że mówił nie to, co powinien jako kapłan, ale to, co ludzie chcieli usłyszeć – dodał.

http://www.tvp.info/16313598/terlikowsk ... skupow-nie

Nie podobają się dywagacje człowiekowi, który napisał książkę w której dowodzi, iż polskim Kościołem zawiaduję duchowni geje.
A po przypadku o. Maciela, baaaaaaaaaardzo wątpię w obiektywność kurialistów watykańskich.


Śr wrz 03, 2014 12:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Alus napisał(a):
A po przypadku o. Maciela, baaaaaaaaaardzo wątpię w obiektywność kurialistów watykańskich.

No cóż. Cieszy więc, że znalazłaś w Kościele choć jednego obiektywnego i w pełni sprawiedliwego: ks. Lemańskiego.
Znając tylko wierzchołek góry lodowej, czyli wypowiedzi prasowe, a nie najgłębsze pokłady konfliktu, wierzysz księdzu zamiast jego biskupowi, który nie ma żadnego powodu, by lekką ręką pozbywać się swoich kapłanów.
Dla mnie najgorszym nie jest konflikt, ale to, że został on rozdmuchany przez prasę i to dzięki ks. Lemańskiemu a nie biskupowi. Znam trochę kapłanów, ktorzy pozostają w mniej lub bardziej poważnym sporze ze swoim biskupem, ale ich spory nie wychodzą poza kręgi kościelne.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 03, 2014 12:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
A po przypadku o. Maciela, baaaaaaaaaardzo wątpię w obiektywność kurialistów watykańskich.

No cóż. Cieszy więc, że znalazłaś w Kościele choć jednego obiektywnego i w pełni sprawiedliwego: ks. Lemańskiego.

Gdybyś wykazał odrobinę obiektywności, to zauważył byś iw moich wpisach ilu duchownych wskazuję jak wspaniałych pasterzy Pana.

Cytuj:
Znając tylko wierzchołek góry lodowej, czyli wypowiedzi prasowe, a nie najgłębsze pokłady konfliktu, wierzysz księdzu zamiast jego biskupowi, który nie ma żadnego powodu, by lekką ręką pozbywać się swoich kapłanów.
Dla mnie najgorszym nie jest konflikt, ale to, że został on rozdmuchany przez prasę i to dzięki ks. Lemańskiemu a nie biskupowi. Znam trochę kapłanów, ktorzy pozostają w mniej lub bardziej poważnym sporze ze swoim biskupem, ale ich spory nie wychodzą poza kręgi kościelne.

Nie wierzę wszystkim duchownym, którzy nie respektują nauki Chrystusa o gorszycielach dzieci, nie respektują zaleceń SA i promują pedofilii powierzając im stanowiska proboszczów.


Śr wrz 03, 2014 12:41
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
A @Johnny99 jest neutralnym obserwatorem... Jak i liczni komentatorzy w mediach katolickich.

Bo ja akurat jestem tylko obserwatorem i mnie sposob rozwiazania tego konfliktu dwoch doroslych mezczyzn zadziwia.
Pierwsze odwolanie ks Lemanski musial przegrac, co bylo dla mnie jasne od poczatku. I nie dlatego, ze bp Hoser na pewno ma racje, ale dlatego, ze Lemanskiemu charakter nie pozwolil na stworzenie pozorow potulnosci i odwolanie sie po cichu. Gdyby nie oglaszal wszem i wobec ze sie odwola i ze biskup racji nie ma, to moze Watykan przyjrzalby sie konfliktowi dokladniej. W tej sytuacji widziano glownie glosnego ksiedza przeciw biskupowi.

Kto ma racje - nie wiem i pomalu mysle, ze to nie ma znaczenia. Konflikt jest typowy dla mezczyzn. Jeden jest szefem, a drugi samodzielnie myslacym podwladnym, ktory uwaza, ze sa inne rozwiazania. Widze to na codzien w pracy. Gdyby szef mial naturalny autorytet i umiejetnosci obchodzenia sie z ludzmi (co dzis duze firmy zapewniaja szkoleniami - a Kosciol dalej liczy na samoistny talent biskupa), to by mogl ten konflikt inaczej rozegrac i nadmierna energie ks Lemanskiego odpowiednio wykorzystac. Ale tu biskup uwaza, ze jak on jest biskupem to z definicji ma racje i nie ma o czym dyskutowac. Przynajmniej tak to widac na zewnatrz.

W firmie w takiej sytuacji pracownik w koncu odchodzi, chyba ze znajdzie innego szefa, ktoremu moze sie przydac taki, jaki jest, albo kiedy szef szefa uzna, ze ten sie fo kierowania ludzmi nie nadaje.
W sytuacji diecezji sprawa jest oczywista: Lemanski przegral juz dzis. I tez nie dlatego, ze poza wybuchowym charakterem ma jskies specjalne wady wieksze niz przecietny ksiadz.


Śr wrz 03, 2014 12:51
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Kael, wiesz, że jeżeli ksiądz chce komuś wytoczyć proces przed sądem cywilnym, to ma obowiązek poprosić swojego biskupa o zgodę?


Śr wrz 03, 2014 13:03
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Wiem, wiem.
Ale nie zmienia to faktu, ze ksiadz jest tylko czlowiekiem i to mezczyzna. I wielu mezczyzn po prostu nie potrafi ustapic, szczegolnie jezeli uwaza, ze "nic takiego" nie zrobil. No i biskup poza paragrafami powinien byc ojcem (duchowym) dla ksiezy. Moze to blad, ze nie sa ojcami naprawde? Gdyby mieli wlasnych 5 synow i przeszli przez ich dojrzewanie, to moze wypracowaliby jakies metody rozwiazywania konfliktow?
Na razie wyglada to na metody : ja tak mowie a ty masz sluchac.

Swoja racje ma i ks Lemanski tez mogl to rozegrac inaczej z zyskiem (duchowym a pewnie i praktycznym) dla siebie. Ale testosteron mial tu za duzo do powiedzenia. I od dawna nie chodzi tu o jakiekolwiek rzeczowe argumenty.


Śr wrz 03, 2014 13:10
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Dodam jeszcze, bo zapomniałam wcześniej napisać, że powierzanie skazanemu pedofilowi funkcji proboszcza stanowi grzech cudzy.


Śr wrz 03, 2014 14:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL