Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko !! 
Autor Wiadomość
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Pewnie wróci do statusu, który miał od chwili usunięcia go z funkcji proboszcza.


Pt sie 22, 2014 16:55
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Kael napisał(a):
@MARIEL, mam wrazenie, ze to nigdy przelozonych nie interesowalo. Ksieza, ktorzy odchodza ze wzgledu na problemy z celibatem tez musza sie przekwalifikowywac.
Ale moze jest jakas forma pomocy dla suspendowanych kaplanow?

Bo inaczej ks Lemanski tym bardziej bedzie udzielal wywiadow, zeby nie umrzec z glodu.

Jeśli w znanym osobiście przypadku księdza diecezjalnego na misjach w Moskwie, nikt ze zwierzchników nie martwi się z czego będzie żył, gdzie mieszkał, przez 3 miesiące po powrocie do kraju, między uzyskiwanymi wizami na 3 miesiące, ani za co kupi bilet do Rosji, to tym bardziej suspendowany nie będzie budził większego zainteresowania.


Pt sie 22, 2014 18:50

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pewnie wróci do statusu, który miał od chwili usunięcia go z funkcji proboszcza.

Jakby nie narozrabiał, byłby dalej proboszczem... ;)


N sie 24, 2014 11:49
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
mareta napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pewnie wróci do statusu, który miał od chwili usunięcia go z funkcji proboszcza.

Jakby nie narozrabiał, byłby dalej proboszczem... ;)

Jakby....ale nie wszyscy mają naturę pokutnych, powolnych owieczek.
Ksiądz raptus kontra drażliwy biskup, daje efekt jaki dał.


N sie 24, 2014 12:58
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Alus napisał(a):
mareta napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pewnie wróci do statusu, który miał od chwili usunięcia go z funkcji proboszcza.

Jakby nie narozrabiał, byłby dalej proboszczem... ;)

Jakby....ale nie wszyscy mają naturę pokutnych, powolnych owieczek.
Ksiądz raptus kontra drażliwy biskup, daje efekt jaki dał.

Drażliwy biskup suspendował by ks. Lemańskiego dużo wcześniej.


N sie 24, 2014 13:14
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Cytuj:
Ksiądz raptus kontra drażliwy biskup, daje efekt jaki dał.

Drażliwy biskup suspendował by ks. Lemańskiego dużo wcześniej.[/quote]
Najwidoczniej poprzednicy abp Hosera byli głusi i ślepi, bo nie zachodziły żadne konflikty na linii biskup-ksiądz.


N sie 24, 2014 16:46

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Alus napisał(a):
Cytuj:
Ksiądz raptus kontra drażliwy biskup, daje efekt jaki dał.

Drażliwy biskup suspendował by ks. Lemańskiego dużo wcześniej.

Najwidoczniej poprzednicy abp Hosera byli głusi i ślepi,.[/quote]
Albo bardziej tolerancyjni, być może zależało purpuratom, aby nie siać zgorszenia. Tymczasem ksiądz zamiast spokornieć, zaczął sobie poczynać niczym niegdyś watażka na stepie. Tak źle i tak niedobrze :o


N sie 24, 2014 16:51
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Cytuj:
Albo bardziej tolerancyjni, być może zależało purpuratom, aby nie siać zgorszenia. Tymczasem ksiądz zamiast spokornieć, zaczął sobie poczynać niczym niegdyś watażka na stepie. Tak źle i tak niedobrze :o

A skąd wiedza, że rozzuchwalony ksiądz zaczął zachowywać się jak watażka na stepie, a nie abp nauczony wiernopoddaństwa w Afryce, nie przeniósł takiego stylu biskupstwa do Polski?
Każdy kij ma dwa końce.


N sie 24, 2014 16:57
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Misjonarz w Afryce jest polbogiem i niepodwazalnym autorytetem w kazdej kwestii.
Moglo zaszkodzic...


N sie 24, 2014 17:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
MARIEL napisał(a):
Ciekawe czy w tym konkretnym przypadku jest to równoznaczne z odebraniem księżowskiej pensji?


Kan. 1350 § 1. Przy wymierzaniu kar duchownym zawsze trzeba uważać, żeby nie pozbawić ich tego, co jest konieczne do godziwego utrzymania, chyba że chodzi o wydalenie ze stanu duchownego.

Ks. Lemański wcześniej prosił o urlop, który nie został mu przyznany. Zapewne teraz zostanie właśnie odesłany na urlop - bezterminowy. Może też trafić na rezydenturę do jakiejś parafii albo do klasztoru.

Alus napisał(a):
A skąd wiedza, że rozzuchwalony ksiądz zaczął zachowywać się jak watażka na stepie, a nie abp nauczony wiernopoddaństwa w Afryce, nie przeniósł takiego stylu biskupstwa do Polski?


Cały konflikt zapoczątkowało nie jakieś działa abp Hosera, tylko skargi na ks. Lemańskiego:

Bywał krytyczny i surowy wobec kolegów księży. Podejrzliwość, a później otwarta niechęć wobec proboszcza z Jasienicy narastała wśród księży dekanatu tłuszczańskiego, z dziekanem na czele. Do biskupa trafiła kiedyś skarga, że Lemański nie uczestniczy w kapłańskich obiadach, a podczas spotkań towarzyskich najpierw wita się ze świeckimi, dopiero potem z duchownymi. I jeszcze zadaje się, a nawet przyjaźni z księdzem alkoholikiem.

http://tygodnik.onet.pl/wwwylacznie/ks- ... ola/t150fy

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 25, 2014 6:58
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
No to faktycznie powod, zeby doszlo az tak daleko, byl solidny.

Uklady i ukladziki wsrod "wybranych" sa wazniejsze niz milosc blizniego. Na Pana Jezusa doniesiono z dokladnie tych samych powodow. Widac nic sie w "kascie kaplanskiej" przez 2000 lat nie zmienilo.

Malo kto odwaza sie byc, jak to s. Malgorzata Chmielewska powiedziala, "motlochem". Teraz juz wiemy dlaczego.

Ostatnio mojej znajomej, ktorej brat jest ksiedzem ( od wielu lat zreszta) inny kaplan zwrocil uwage, ze do swojego brata powinna mowic "prosze ksiedza"..


Pn sie 25, 2014 7:10
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Johnny99 napisał(a):

Ks. Lemański wcześniej prosił o urlop, który nie został mu przyznany. Zapewne teraz zostanie właśnie odesłany na urlop - bezterminowy. Może też trafić na rezydenturę do jakiejś parafii albo do klasztoru.
Aha, dziękuję.

Cytuj:

Cały konflikt zapoczątkowało nie jakieś działa abp Hosera, tylko skargi na ks. Lemańskiego:

Bywał krytyczny i surowy wobec kolegów księży. Podejrzliwość, a później otwarta niechęć wobec proboszcza z Jasienicy narastała wśród księży dekanatu tłuszczańskiego, z dziekanem na czele. Do biskupa trafiła kiedyś skarga, że Lemański nie uczestniczy w kapłańskich obiadach, a podczas spotkań towarzyskich najpierw wita się ze świeckimi, dopiero potem z duchownymi. I jeszcze zadaje się, a nawet przyjaźni z księdzem alkoholikiem.

Przy całym moim potępieniu braku posłuszeństwa wobec przełożonych muszę stwierdzić, że te akurat oskarżenia są śmieszne.
Cóż za dyshonor dla kolegów kapłanów, że Lemański wpierw wita się z owieczkami ;) No a przyjaźń z ks. alkoholikiem - zgroza jakaś ;) Sam przyznaj, że to jakieś głupstwa po prostu.


Pn sie 25, 2014 7:15
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Układy i układziki....może nie powinnam o tym pisać, ale jak szczerze to szczerze.
W latach 80-tych przyszło mi poznać księdza, o którym wierni mówili, że jest chamski, arogancki, butny i ostentacyjnie żyje w związku z kobietą. Gdy całe noce przebywał u tej kobiety zamieszkującej w sąsiedniej wsi, chłopaki dokuczali mu dziurawiąc opony w samochodzie ustawionym na jej podwórku, odkręcali koła, a zdarzyło się, że przenieśli samochód do pobliskiego strumyka.
Ksiądz po takiej "krzywdzie" wrzeszczał z ambony wara od mojego samochodu!.
Rozmawiałam z nim na różne tematy, mówiłam iż swoim postępowaniem obciąża swoje sumienie grzechami ludzi, którzy zgorszeni jego zachowaniem odejdą od Kościoła. Zawsze był tą moją przestrogą bardzo ubawiony.
Pochodził z innej diecezji niż tej w którym ukończył seminarium. Gdy pytałam czemu i jakim sposobem studiował nie w swojej diecezji, odpowiedział butnie aby nie obsługiwać przez lata zramolałych proboszczów.
Na moje zdziwienie, odpowiedział rozbrajająco szczerze, że ma kuzyna w kurii i szybko dostanie proboszczostwo.
Na moje argumenty, że może tak się nie stać, bo parafianie już kilkakrotnie wysyłali do kurii skargi na jego zachowanie, z prośbą o usuniecie go z parafii.
Roześmiał się i powiedział iż to działa na jego korzyść, bo przyspieszy mu probostwo.
Zaznaczę, że parafia był mała, stary schorowany proboszcz, więc ów ksiądz wikary działał niekontrolowany.
Ku mojemu zdziwieniu i rozgoryczeniu, tenże ksiądz w wieku 29 lat został zabrany z tej małej parafii i mianowany proboszczem w drugiej części diecezji.
Zmienił kilka parafii, ale wszędzie jest proboszczem. W ostatniej nocne wystawanie swojego samochodu przed agencją towarzyską, tłumaczył potrzebą niesienia pomocy duchowej tym "zabłąkanym kobietom".
Wychowana od dziecka w ogromnym szacunku do duchownych, zastępujących Boga na ziemi, stałam się poprzez tego księdza odarta z tego szacunku :( :(


Pokorny ksiądz pokornie zostawił klucz w skrzynce pocztowej
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... iecha.html


Pn sie 25, 2014 8:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Popiera Hosera. Lemański jest zobowiązany do posłuszeństwa. Występowanie na forum ublicznym z krytyką Kościoła jest przejawem walki z Kościołem,. Takie sprawy załątwia się na forum wewnętrznym.


Pn sie 25, 2014 9:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
MARIEL napisał(a):
Sam przyznaj, że to jakieś głupstwa po prostu.


Cóż, mnóstwo poważniejszych kryzysów zaczęło się od głupstw.. z ludźmi trzeba umieć żyć, także z tymi, którzy mają inną mentalność, inny pogląd na różne sprawy itp. Znając postępowanie ks. Lemańskiego, podejrzewam, że od początku odmawiał jakiegokolwiek "zluzowania" swojej postawy. I tak to się potęgowało.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 25, 2014 10:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL