Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko !! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 24, 2013 10:35
Posty: 1
Post Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko !!
Męczy Cię nagonka określonych mediów na bpa Hosera?
Nie zgadzasz się z kanonizacją ks. Lemańskiego przez TVP1, TVN, TVN24, GW i inne media?
Podpisz się pod listem solidarności wobec bpa Hosera!

http://www.petycjeonline.com/popieramy_abp_hosera

Bp Hoser:
- sztandarowa twarz Episkopatu w kontekście nauczania bioetycznego
- sztandarowa twarz Episkopatu w kontekście ideologii gender


Śr lip 24, 2013 10:54
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Młodzież z partią.....wierni z biskupem Hoserem.


Śr lip 24, 2013 11:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 10, 2013 21:27
Posty: 153
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
jasiu_zguba napisał(a):
Męczy Cię nagonka określonych mediów na bpa Hosera?

Mnie to męczy nagonka na ks Lemańskiego

jasiu_zguba napisał(a):
Nie zgadzasz się z kanonizacją ks. Lemańskiego przez TVP1, TVN, TVN24, GW i inne media?

Ano nie zgadzam się z kanonizacją. Tyle że o niej nie ma mowy

A poza tym spór ks. Lemańskiego z abp Hoserem jest w myśl zasady "wolno jest myśleć,nie wolno myśleć inaczej"


Cz lip 25, 2013 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 17, 2005 20:23
Posty: 321
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Ks. Lemański oskarżył księdza biskupa o to, że zapytał się czy ks. Lemański jest obrzezany i że to taka podłość. Nie ma żadnego dowodu, że to pytanie padło. Równie dobrze ks. Lemański mógłby stwierdzić że ksiądz biskup chciał to sprawdzić i mu włożył rękę w spodnie.
Kuria odpowiedziała, że to pytanie nie padło, bo było by bezcelowe.
Jedno co się księdzu Lemańskiemu udało, to przekonać mnie że takie pytanie jednak paść mogło i nie widzę w tym nic niestosownego.
Wytłumaczę dlaczego:
Czytam wpisy na blogu księdza by wyrobić sobie zdanie. Podczas lektury (niech mi ksiądz Lemański wybaczy) przypomina mi się pewien dowcip:
"Ksiądz, Żyd i Katoliczka siedzą w przedziale, kiedy na chwilę wychodzi Żyd, katoliczka prosi:
- Taka okazja niech ksiądz spróbuje. Może go ksiądz przekona i on uwierzy, że Jezus był Mesjaszem i przyjmie chrzest.
- Dobrze, ale musi nas pani zostawić samych.
Po dwóch godzinach Żyd spocony wychodzi z przedziału. Zaciekawiona pani pyta:
- I co? I co?
- Przekonałem go przechodzi na Judaizm."
Tu pytanie o obrzezanie wydaje mi się jak najbardziej zasadne. Bo jak można być Katolikiem będąc i nie będąc obrzezanym, tak: "W judaizmie obrzezanie jest nakazem religijnym i każdy wyznawca płci męskiej musi być poddany obrzezaniu".

_________________
Jezu, ufam Tobie


Pt lip 26, 2013 15:27
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Bezcelowość pytania nie stanowi żadnego dowodu.


Pt lip 26, 2013 15:48

Dołączył(a): Śr sie 17, 2005 20:23
Posty: 321
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Alus napisał(a):
Bezcelowość pytania nie stanowi żadnego dowodu.

W tej sprawie nie ma żadnego dowodu. Twierdzenie ks. Lemańskiego też nie stanowi żadnego dowodu. A czytaj ze zrozumieniem, ja napisałem,że to pytanie uważam za celowe.

_________________
Jezu, ufam Tobie


Pt lip 26, 2013 16:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Czy prawdziwy katolik opublikuje zdanie w ktorym napisal "abp Hoser i Lemanski"? Pil z ks.Lemanskim wodke? Moze to Palikot podszywa sie pod kolege Jasia? Moze chce osmieszyc Kosciol (w Warszawie mieszka 95% chrzescijan, w obronie biskupa glosuje 2000, za wywaleniem burmistrza 200 000, Gronkiewicz 100-krotnie wazniejsza od KrK :) ).
Jasiu_zgubo sredniowiecza, zacznij krzyczec lub plakac, odnajdziemy cie po odglosach, odprowadzimy tam gdzie twoje miejsce. :D


So lip 27, 2013 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Ks. Lemański został z dniem dzisiejszym suspendowany:

Kuria Biskupia Warszawsko – Praska informuje, że Ks. Abp Henryk Hoser SAC – w myśl kan. 1333 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego - dnia 22 sierpnia br., nałożył na księdza Wojciecha Lemańskiego karę suspensy obejmującą zakaz wykonywania wszelkich aktów wynikających z władzy święceń i noszenia stroju duchownego.

W uzasadnieniu wymieniono następujące powody:

1. Brak ducha posłuszeństwa i notoryczne kontestowanie decyzji prawowitego przełożonego w osobie Biskupa Diecezjalnego i Stolicy Apostolskiej;

2. Sposób postępowania, który przynosi kościelnej wspólnocie poważne szkody i zamieszanie;

3. Publiczne podważanie nauczania Kościoła w ważnych kwestiach natury moralnej i propagowanie jako alternatywy swoich osobistych poglądów;

4. Brak szacunku i podważanie wiarygodności Episkopatu Polski i kapłanów;

5 Upór w zajmowanej postawie, alienacja ze wspólnoty kapłańskiej i szeroko pojętej wspólnoty Kościoła.

Kara suspensy ma charakter naprawczy. Zwolnienie z niej zależy od dalszej postawy ukaranego.

Osobę Księdza Lemańskiego polecamy modlitwom.

Mateusz Dzieduszycki
Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sie 22, 2014 13:41
Zobacz profil
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Ks Lemański mógł sobie darować wyjazd na Woodstock, sam sobie nagrabił.
Według mojej oceny trafiła kosa na kamień, bo też co to za pasterz, który w Wielkim Tygodniu zamyka wiernym kościół.


Pt sie 22, 2014 14:54
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Johnny99 napisał(a):
Ks. Lemański został z dniem dzisiejszym suspendowany:

[i]Kuria Biskupia Warszawsko – Praska informuje, że Ks. Abp Henryk Hoser SAC – w myśl kan. 1333 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego - dnia 22 sierpnia br., nałożył na księdza Wojciecha Lemańskiego karę suspensy obejmującą zakaz wykonywania wszelkich aktów wynikających z władzy święceń i noszenia stroju duchownego.


Ciekawe czy w tym konkretnym przypadku jest to równoznaczne z odebraniem księżowskiej pensji?


Pt sie 22, 2014 15:01
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
MARIEL napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Ks. Lemański został z dniem dzisiejszym suspendowany:

[i]Kuria Biskupia Warszawsko – Praska informuje, że Ks. Abp Henryk Hoser SAC – w myśl kan. 1333 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego - dnia 22 sierpnia br., nałożył na księdza Wojciecha Lemańskiego karę suspensy obejmującą zakaz wykonywania wszelkich aktów wynikających z władzy święceń i noszenia stroju duchownego.


Ciekawe czy w tym konkretnym przypadku jest to równoznaczne z odebraniem księżowskiej pensji?

Jakiej pensji?


Pt sie 22, 2014 16:28
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
Jakieś wynagrodzenie chyba pobierał za pracę w Zagórzu. Tam chyba ostatnio był kierowany, tak?


Pt sie 22, 2014 16:36
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
MARIEL napisał(a):
Nie wiem jakiej, zwał jak zwał, jakieś wynagrodzenie chyba pobierał za pracę w Zagórzu. Tam chyba ostatnio był kierowany, tak?

Suspensa oznacza, że ks. Lemański nie będzie mógł pracować w ośrodku, do którego został skierowany, więc pensji nie będzie tam pobierał.


Pt sie 22, 2014 16:40
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
No więc właśnie o to pytam. Jeśli to było jedyne źródło jego dochodu to zostaje bez środków do życia.


Pt sie 22, 2014 16:42
Post Re: Wesprzyjmy bpa Hosera w sprawie Lemańskiego i nie tylko
@MARIEL, mam wrazenie, ze to nigdy przelozonych nie interesowalo. Ksieza, ktorzy odchodza ze wzgledu na problemy z celibatem tez musza sie przekwalifikowywac.
Ale moze jest jakas forma pomocy dla suspendowanych kaplanow?

Bo inaczej ks Lemanski tym bardziej bedzie udzielal wywiadow, zeby nie umrzec z glodu.


Pt sie 22, 2014 16:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL