Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Czy to współczesna ewangelizacja ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lip 20, 2013 5:42
Posty: 51
Post Czy to współczesna ewangelizacja ?
Ksiądz na falach znanej katolickiej rozgłośni radiowej (słucham go codziennie) zwyzywał od lewaków, komuchów 42 letniego policjanta, chociaz ten ostatni z racji swego wieku pewnie nawet nie wie co to jest bo nigdy nim nie był.
Czy na tym polega dzisiaj ewangelizacja, głoszenie słowa Bożego ?


Pt sie 09, 2013 4:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy to współczesna ewangelizacja ?
Akurat 42 letni policjant, jak rozumiem zaczynał jako milicjant, więc doskonale wie co to komunizm. Natomiast pytanie do Ciebie, co ktokolwiek może odpowiedzieć Ci na jakąś rozmowę w radiu której nie słyszał? Nie wiem jak wyglądało to "zwyzywanie", jak zachowywał się owy policjant? Bo na tak postawione pytanie ciężko odpowiedzieć że wszystko było ok, ale co tak właściwie się działo na antenie radia to nikt nie wie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sie 09, 2013 12:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czy to współczesna ewangelizacja ?
WIST napisał(a):
Akurat 42 letni policjant, jak rozumiem zaczynał jako milicjant, więc doskonale wie co to komunizm.
Aby osoba mająca w 2013 roku 42 lata (czyli urodzona w roku 1971)
mogła służyć w polskiej milicji, musiałaby zostać do niej przyjęta najpóźniej w wieku 19 lat
(zakładając, że urodziła się na początku roku, bo w kwietniu 1990 r. milicji już nie było).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt sie 09, 2013 13:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy to współczesna ewangelizacja ?
Jeśli chcesz powiedzieć że to niemożliwe to ok. Faktycznie mogłem się zagalopować, długo by nie posłużył w tej milicji. Pozostaje kwestia tego gdzie, kto kogo i za co, oraz jak zwyzywał.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt sie 09, 2013 13:06
Zobacz profil
Post Re: Czy to współczesna ewangelizacja ?
Odrobina poszukiwan po necie, bo wiosenka1995 jakos zniknela, po tym zapytaniu i mozna sie domyslec, ze chodzi o te sprawe:
http://gosc.pl/doc/1659256.Komendant-tl ... e-z-krzyzy

Nie bede sie domyslac, ktore radio na swojej antenie (byc moze) puscilo niewybredny komentarz. To juz wiosenka musialaby sama udowodnic, ze tak bylo. Specjalnie zadne radio sie nie chwali taka wypowiedzia.


Pt sie 09, 2013 13:32

Dołączył(a): So lip 20, 2013 5:42
Posty: 51
Post Re: Czy to współczesna ewangelizacja ?
Kael napisał(a):
Odrobina poszukiwan po necie, bo wiosenka1995 jakos zniknela, po tym zapytaniu i mozna sie domyslec, ze chodzi o te sprawe:
http://gosc.pl/doc/1659256.Komendant-tl ... e-z-krzyzy

Nie bede sie domyslac, ktore radio na swojej antenie (byc moze) puscilo niewybredny komentarz. To juz wiosenka musialaby sama udowodnic, ze tak bylo. Specjalnie zadne radio sie nie chwali taka wypowiedzia.

Nie zawsze mogę być na tym forum, dlatego odpowiedz może przyjąś z opóznieniem.
Kael, dokładnie o to chodzi.
Nie wiem czy tu można reklamować to radio. Ale jest to jedyne tak powszechne.


N sie 11, 2013 7:25
Zobacz profil
Post Re: Czy to współczesna ewangelizacja ?
@wiosenko, nie o to mi chodzilo.
Ja ci wierze, ze slyszalas, choc jezeli poza toba nikt nie slyszal to juz jest drobny problem.

I odpowiem na pytanie w tytule: jezeli nawet ten ksiadz tak mowil, to nie, nie jest to "wspolczesna ewangelizacja". To sa emocje czlowieka w sutannie, ktory czasami gubi priorytety i mieszaja mu sie jego poglady i jego temperament z Ewangelia.
Apostolowie tez miewali chwile zagubienia, kiedy chcieli silowo walczyc o Jezusa, badz palic miejscowosci, kootre ich nie sluchaly. Jezus im to cierpliwie naprostowywal, miejmy nadzieje, ze do tego ksiedza, innych ksiezy i nas samych tez Jego nauka dotrze.


N sie 11, 2013 8:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL