Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 ks. Aleksander Posacki zawieszony 
Autor Wiadomość
Post Re: Atak na kościół
Kolejny ksiądz - ks Posacki - z zakazem wypowiadania się i z zakazem publicznego sprawowania funkcji kapłańskich :o


Śr paź 30, 2013 11:03
Post Re: Atak na kościół
No, tu akurat uwazam, ze przyda mu sie troche zastanowienia nad tym co mowi. I czy na pewno sluzy to dobrym sprawom.


Śr paź 30, 2013 11:16
Post Re: Atak na kościół
Kael napisał(a):
No, tu akurat uwazam, ze przyda mu sie troche zastanowienia nad tym co mowi. I czy na pewno sluzy to dobrym sprawom.

No tak - demonologia pochłonęło go zupełnie - ale zakaz publicznego sprawowania funkcji kapłańskich??


Śr paź 30, 2013 11:46
Post Re: Atak na kościół
Osobiscie uwazam, ze te wszystkie zakazy, ktore teraz rozglasza sie publicznie nie sa zle. Zle bywaja dyskusje i przepychanki, kiedy to osoby postronne wykrzykuja, co mysla o decyzjach przelozonych zakonnych i diecezjalnych w danych sprawach.
To, ze ktos miesiac, rok, czy nawet 5 lat ma sie wyciszyc i skupic na tym, co powinno byc dla niego ( a i dla nas tez) najwazniejsze: modlitwie, refleksji, rekolekcjom, pracy wewnetrznej, na pewno mu nie zaszkodzi.

My nigdy nie bedziemy miec calosci informacji o danym kaplanie i dobrze. Sami pewnie tez nie chcielibysmy, zeby wszystkie nasze "grzeszki" byly poddane krytyce publicznej.


Śr paź 30, 2013 11:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Atak na kościół
Co do ks. Posackiego - jestem w lekkim szoku. Nie znam jednak tego wszystkiego, co stoi za decyzją ks. Prowincjała.
Posacki zawsze był dla mnie kapłanem i zakonnikiem poważnie traktujacym swoje powołanie i nieskorym do działania wbrew interesom i Kościoła i Towarzystwa.
A znając jezuicki modus operandi to chyba nieprędko doczekamy się szerszych wyjaśnień. I sprawa pozostanie sprawa wewnętrzną TJ.

No chyba, ze Gazetwa Wyborcza i TVN przeprowadzą kampanię obrony ks. Posackiego. W co nie wierzę. Niczym się dla nich nie przysłużył.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr paź 30, 2013 16:41
Zobacz profil WWW
Post Re: Atak na kościół
Cytuj:
No chyba, ze Gazetwa Wyborcza i TVN przeprowadzą kampanię obrony ks. Posackiego. W co nie wierzę. Niczym się dla nich nie przysłużył.

Ewentualną obronę ks Posackiego raczej może podjąć RM i Ndz, z tymi mediami ksiądz systematycznie współpracował.
Choć na razie nie umieszczono na stronie informacji o zakazie dla księdza.


Śr paź 30, 2013 17:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Atak na kościół
"Zakaz ten ma mu dać czas na refleksję co do stylu jego życia zakonnego oraz wierności w przestrzeganiu reguł i ślubów w Towarzystwie Jezusowym" - poinformowała jezuicka Kuria.

Osobiście jestem zdania, że wszystkich egzorcystów, "demonologów" itp. powinien obowiązywać zakaz prowadzenia "działalności medialnej". Ale to jest najwyraźniej sprawa o wiele większego kalibru, nie dająca się porównać ze sprawami ks. Bonieckiego czy ks. Lemańskiego. Żaden z nich przecież nie dostał zakazu publicznego sprawowania funkcji kapłańskich. Ciekawe swoją drogą, czy Towarzystwo przyjrzy się także kilku innym swoim członkom, których "styl życia zakonnego" i "przestrzeganie reguł i ślubów w Towarzystwie Jezusowym" również budzi wiele wątpliwości.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz paź 31, 2013 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post ks. Aleksander Posacki zawieszony
O. Posacki SI otrzymał zakaz publicznego sprawowania funkcji kapłańskich, wypowiedzi w mediach i działalności rekolekcyjno-duszpasterskiej

Obrazek

Jezuicka Kuria w Krakowie potwierdziła informację, że znany teolog i demonolog o. Aleksander Posacki SI otrzymał od przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego o. Wojciecha Ziółka, zakaz publicznego sprawowania funkcji kapłańskich, wypowiadania się w mediach i działalności rekolekcyjno-duszpasterskiej.

"Zakaz ten ma mu dać czas na refleksję co do stylu jego życia zakonnego oraz wierności w przestrzeganiu reguł i ślubów w Towarzystwie Jezusowym" - poinformowała KAI jezuicka Kuria.

O. Posacki SJ ma 56 lat, to znawca demonologii, historii filozofii, nowych ruchów religijnych, sekt oraz problematyki okultyzmu i ezoteryki.

Posiada własną stronę internetową http://www.aleksanderposacki.pl

Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1987. Studiował w Krakowie, Warszawie i Rzymie. Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim uzyskał stopień doktora filozofii na podstawie pracy L'esperienza tragica come iniziazione: Lev Šestov. W 2010 uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych (z zakresu teologii duchowości).

Do września bieżacego roku był profesorem na Wydziale Filozoficznym (Instytut Kulturoznawstwa) Akademii "Ignatianum" w Krakowie. Okazjonalnie wykładał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest członkiem zwyczajnym Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.

Współpracuje z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i "Naszym Dziennikiem". Jest autorem wielu książek poświęconych teologii duchowości, w tym szczególnie zagrożeniom duchowym opisanym z perspektywy katolickiej.

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x72030 ... sterskiej/

Módlmy się za ks. Aleksandra Posackiego, o światło Ducha Świętego i odwagę w głoszeniu Prawdy.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz paź 31, 2013 17:43
Zobacz profil
Post Re: ks. Aleksander Posacki zawieszony
O tym watek juz jest:
viewtopic.php?f=36&t=32933&p=775461#p775461


Cz paź 31, 2013 18:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Atak na kościół
medieval_man napisał(a):
Co do ks. Posackiego - jestem w lekkim szoku. Nie znam jednak tego wszystkiego, co stoi za decyzją ks. Prowincjała.
Posacki zawsze był dla mnie kapłanem i zakonnikiem poważnie traktujacym swoje powołanie i nieskorym do działania wbrew interesom i Kościoła i Towarzystwa.


Wielu jezuitów juz dano bardzo dystansowało się od wypowiedzi ks. Posackiego
Byli tacy, którzy bardzo stanowczo i krytycznie wypowiadali się o jego działalności.
Moim zdaniem "sprawa wisiała w powietrzu".

Dzień przed odwołąniem mówiłam do mojej siostry, że sprawa ks. Posackiego
będzie miałą taki final. Rano otwieram komputer i.... Zdziwiłam się, nie myslałam,
nastapi to aż tak szybko.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wiadomo na pewno czy o działąlność ks. Posackiego poszło.
Nie wiadomo przecież w czym wykazał się nieposłuszeństwem, czego to dotyczyło.

Współczuję tym, którzy mają go za wielki autorytet, wręcz świętego.
tym, którzy na jego naukach zbudowali wręcz swoją duchowość
Dezorientacja totalna...

Niektórzy porównują go do o. Pio (też miał taki zakaz)
inni widzą w nim męczennika za prawdę i uciekają się do teorii spiskowych ...

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Cz paź 31, 2013 18:55
Zobacz profil
Post Re: ks. Aleksander Posacki zawieszony
Pod bardzo wiele mówiącą nazwą "atak na Kościół".

Uważam, że posty z tamtego wątku nt. o. Posackiego powinny zostać wydzielone do tego tematu, założonego przez kooool.


Cz paź 31, 2013 18:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: ks. Aleksander Posacki zawieszony
Z czasów jak nie był zawieszony

Diabeł krąży nad Polska - o. Aleksander Posacki
http://www.youtube.com/watch?v=1Hj9HHXcLEc
Okultyzm we współczesnej kulturze masowej - ks. prof. Aleksander Posacki
http://www.youtube.com/watch?v=zmhVS25LAGM
Okultyzm a Harry Potter - ks. dr hab. Aleksander Posacki SJ
http://www.youtube.com/watch?v=AM_7SOOT5XE

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Cz paź 31, 2013 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: ks. Aleksander Posacki zawieszony
oczywiście - ten wątek powinien zostać utrzymany a posty z innego wątku przeniesione tutaj.
omawianie sprawy ks. Posackiego w wątku ATAK NA KOŚCIÓŁ to totalne nieporozumienie

czyżby ks. Posacki jest tym atakowanym kościołem
a prowincjał jezuitów tym który Kościół (czyli ks. Posackiego) atakującym
czy jakimiś innymi drogami chodziły myśli tego, kto ten temat w tym wątku poruszył?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Cz paź 31, 2013 19:06
Zobacz profil
Post Re: ks. Aleksander Posacki zawieszony
Na marginesie -

kooool napisał(a):
Módlmy się za ks. Aleksandra Posackiego, o światło Ducha Świętego i odwagę w głoszeniu Prawdy.


Czy to ma oznaczać nadzieję, że ks. Posacki złamie zakaz? ;P


Cz paź 31, 2013 19:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: ks. Aleksander Posacki zawieszony
Ksiądz nie powinien doprowadzać do sytuacji, w której wierni popadają w konflikt lojalności między nim a Kościołem. Jest to dla mnie oczywiste.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz paź 31, 2013 19:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL