Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Wydanie drukiem notatek osobistych JPII - olewanie Jego woli 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Kilka dni temu wszystkie media w aurze sensacji informowały; tuż przed kanonizacją Jana Pawła II do rąk otrzymamy niezwykłą książkę z jego osobistymi notatkami! Poznać rozwój duchowy tak wielkiego człowieka - przyznacie państwo - rzecz bez precedensu. Co jednak, jeśli owe "notatki" wydaje się nie tylko wbrew woli zmarłego, ale jeszcze w formie wybitnie komercyjnej. Znowu jesteśmy mądrzejsi od papieża?

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... la-ii.html

Zignorować ostatnią wolę świętego? Hmm...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 22, 2014 9:08
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
W pierwszym odruchu na wiadomość o tej publikacji pomyślałam chyba to, co wszyscy którzy zapamiętali polecenie Jana Pawła II dot. jego osobistych notatek... Ale kard. Dziwisz tłumaczy:

"Wiele pytań powstało na świecie, dlaczego nie spaliłem. To nie była korespondencja. Korespondencja i notatki, które trzeba było spalić, zostały spalone, zostały zniszczone. To są zapiski z rekolekcji - powiedział kard. Dziwisz podczas prezentacji książki "Jestem bardzo w rękach Bożych" wydanej przez Znak. - Papież ujawnił tutaj cząstkę swojej duszy, swojego spotkania z Panem Bogiem, kontemplacji, pobożności i w tym zawiera się największa wartość tej publikacji - dodał."
http://fakty.interia.pl/raport-kanoniza ... gn=firefox


Śr sty 22, 2014 16:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Bosz....co za idiotyczna wymówka! Zapiski z rekolekcji to nie są notatki????
A tytuł książki widziałaś???

Obrazek

To jest po prostu żenujące co Dziwisz wyrabia!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 22, 2014 16:41
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Jajko napisał(a):
To jest po prostu żenujące co Dziwisz wyrabia

Obrazek To miłe, że @Jajko tak się przejął ostatnią wolą papieża, kto by pomyślał..


Śr sty 22, 2014 16:54
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
@Jajko, ale CO ciebie to obchodzi? Nie chcesz - nie czytaj.
Ja zakladam zwykle, do udowodnienia przeciwnej tezy, ze ktos ma dobra wole. Nie sadze, zeby kard, Dziwisz publikowal to, co mial wyraznie powiedziane, ze ma spalic.

@000... piszesz te bzdury jako katolik bez duchowosci? Czy jako antykatolik z uprzedzeniami, ktore ci rozsadek wylaczyly?
Sam fakt, ze papiez Jan Pawel II byl katolikiem i duchowosc MIAL (co sam przyznajesz) dowodzi, ze glupoty wypisujesz.


Śr sty 22, 2014 16:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Ja się tylko pytam co Wy o tym sądzicie. Święty na łożu śmierci każe najbliższemu współpracownikowi i przyjacielowi spalić wszystkie jego notatki, a najbliższy współpracownik i przyjaciel twierdzi, że notatki spalił, a zachował jedynie zapiski (sic!) i wydaje je w formie książkowej pod tytułem...Notatki osobiste.

Naprawdę nic Wam tu nie zgrzyta???

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 22, 2014 17:00
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Jakby ci tu powiedziec: w tym chaosie informacyjnym, w ktorym twoje ukochane media rozdmuchuja wszystko, co sie da, szczegolnie, jezeli moga komus zaszkodzic, albo mu latke przykleic, trudno rozeznac, JAK bylo naprawde.
Dlatego ja zakladam dobra wole kard. Dziwisza i to, ze on wiedzial ktore notatki byly do spalenia, a ktore niekoniecznie.
Mam niejasne wrazenie, ze bl Janowi Pawlowi II jest to teraz doskonale obojetne.
Jezeli kard. Dziwisz zrobil nie tak, jak papiez sobie zyczyl, to sobie to juz niedlugo (pare lat) wyjasnia po drugiej stronie.

Poza tym mam wrazenie, ze niektorzy milosnicy trzeciej prawdy z mediow, pozwalaja sie swiadomie, badz nie, zatruwac wlasnie tym negatywnym wplywom medialnym i wierza w kazde zlo, o jakim media napisza. W dobro (o ktorym zreszta malo ktore media wspominaja) juz by tak latwo uwierzyc im nie przyszlo.


Śr sty 22, 2014 17:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Nie sądzę, by ktokolwiek orientował się lepiej w tym, jaka była wola JPII odnośnie czegokolwiek, niż Dziwisz..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 22, 2014 17:50
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Johnny99 napisał(a):
Nie sądzę, by ktokolwiek orientował się lepiej w tym, jaka była wola JPII odnośnie czegokolwiek, niż Dziwisz..

Zapewne, niemniej nasi duchowni miewają problemy z ostatnią wolą zmarłych, vide pochówek ks Twardowskiego.


Śr sty 22, 2014 18:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Fragment testamentu JP2:

Nie pozostawiam po sobie własności, którą należałoby zadysponować. Rzeczy codziennego użytku, którymi się posługiwałem, proszę rozdać wedle uznania. Notatki osobiste spalić. Proszę, ażeby nad tymi sprawami czuwał Ks. Stanisław, któremu dziękuję za tyloletnią wyrozumiałą współpracę i pomoc. Wszystkie zaś inne podziękowania zostawiam w sercu przed Bogiem Samym, bo trudno je tu wyrazić.

http://serwisy.gazeta.pl/jp2/1,72542,2642961.html

No to Dziwisz czuwa. I wydaje notatki papieża pod tytułem... Notatki osobiste....
Testament chyba nie pozostawia wątpliwości, co Dziwisz powinien był zrobić....
No ale, jak napisała Alus, Kościołowi ostatnio zdarza się ignorować ostatnią wolę zmarłych w imię swoich interesów... :(

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sty 22, 2014 18:08
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
@Jajko, tylko sie nie poplacz.... Znowu mylisz pojedynczych ludzi z Kosciolem, jako caloscia.


Śr sty 22, 2014 18:36
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Decyzja o opublikowaniu prywatnych notatek papieskich jest szkodliwa. I to bardzo - uważa ks. Isakowicz-Zaleski. I dodaje, że w kulturze europejskiej ostania wola zmarłego jest zawsze wiążąca.

"Lepsze posłuszeństwo niż nabożeństwo" - w duchu tej zasady od pokoleń wychowuje się kleryków seminariów duchownych. Szkoda więc, że ks. kard. Stanisław Dziwisz, który jako ordynariusz archidiecezji odpowiedzialny jest za formację kandydatów do kapłaństwa, nie dał dobrego przykładu i nie wypełnił woli Ojca Świętego Jana Pawła II. A przecież papież tak bardzo ufał mu przez 40 lat, podnosząc go do kolejnych godności kościelnych.

Dzisiaj w świetle jupiterów i w obecności wielu kamer telewizyjnych odbędzie się konferencja prasowa w kurii krakowskiej. Dlatego też trzeba wyraźnie powiedzieć, że decyzja o opublikowaniu prywatnych notatek papieskich jest szkodliwa. I to bardzo.

Po pierwsze, że jest to świadome złamanie zapisu dokonanego w testamencie. Tym bardziej, że w kulturze europejskiej ostatnia wola - o ile jej realizacja nie jest sprzeczna z prawem i moralnością - jest zawsze wiążąca. Wymagają tego nie tyle przepisy prawne co dobre obyczaje, jak i szacunek do zmarłego.

Po drugie, publiczne nieposłuszeństwo jest antyświadectwem, a wszelkie tłumaczenia typu "bo to dla dobra Kościoła" niczego nie usprawiedliwiają. Poza tym, czyżby duchowny spełniający rolę zaledwie sekretarza widział lepiej od Następcy św. Piotra?

Po trzecie, jeżeli ktokolwiek ma prawo decydować w sprawie spuścizny po papieżu, to tylko i wyłącznie obecny biskup Rzymu.

Po czwarte, opublikowanie notatek papieskich kard. Dziwisz powierzył nie wydawnictwu katolickiemu np. Wydawnictwu św. Stanisława w Krakowie, ale podmiotowi komercyjnemu jakim jest "Znak", na czym jego prywatni właściciele zrobią ogromną kasę. Podobnie zresztą było ze wspomnieniami kard. Dziwisza o papieżu, na których wzbogaciło się nikomu nieznane wydawnictwo TBA.

Po piąte, "Znak" poprzez publikację przekłamanych "Złotych żniw" Jana Grossa obrzucił błotem wielu uczciwych osób, w tym innego arcybiskupa Krakowa, "Księcia Niezłomnego", ks. kard. Adama Stefana Sapiehę.

Co do samej publikacji to jej nie kupię i nie przeczytam. Zachęcam też innych do tego samego.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

http://www.fronda.pl/a/ks-isakowicz-zal ... 33765.html


Śr sty 22, 2014 19:17
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Jak zawsze - jednym z argumentów kasa.


Śr sty 22, 2014 19:24
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Przeczytaj pozostałe cztery.


Śr sty 22, 2014 19:29
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
sharp7 napisał(a):
Przeczytaj pozostałe cztery.

Czytałam całość - nie oceniam, ale argumenty o kasie w kontekście Kościoła mnie irytują


Śr sty 22, 2014 19:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL