Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
 Pomysłowy proboszcz. 
Autor Wiadomość
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
lokis napisał(a):
Ja sie spotkalem z przypadkie odejscia od SJ (nie bezposrednio). Z tym chlopakiem nikt z jego kolegow nie chcial rozmawiac. Zostal wyrzucony w niebyt. Moze i slusznie? W Biblii Jezus tez nie jest skory rozmawiac z "psami" (czy jakos tam).

Misiu - winieneś wpierw postarać sie zrozumieć, zanim zaczniesz rzucać jakim "przykładem".
Otóż pies dla Żydów był istotą nieczystą i podobnie ostrzegali ludzi nie przynależących do Judaizmu.
Jezus pozornie droczy sie z kobietą, mówiąc o psach, a w istocie ukazuje Żydom, że o przynależności do Boga przesądza wiara, a nie tylko formalna przynależność do religii.


Pn paź 13, 2014 8:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Mat 18:15-17 bt "Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik."

1Kor. 5:10-13 bt "Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o ludzi chciwych albo zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie macie sądzić tych, którzy są wewnątrz? Tych, którzy są na zewnątrz, będzie sądził Bóg. Usuńcie złego spośród was samych."

Gal 5:7-10 bt "Biegliście tak wspaniale! Kto wam przeciął drogę trwania przy prawdzie? Wpływ ten nie pochodzi od Tego, który was powołuje. Trochę kwasu zakwasza całe ciasto. Mam co do was ufność w Panu, że innego zdania niż ja nie będziecie. A na tym, który sieje między wami zamęt, zaciąży wyrok potępienia, kimkolwiek by on był."

Nie ma żadnej presji - wbrew waszym pobożnym życzeniom.
W zeszłym roku jedna 18-letnia dziewczyna z mojego Zboru BEZ ŻADNYCH PRZESZKÓD odeszła z SJ.
I ponieważ jeszcze nie pracuje, tylko się uczy, w dalszym ciagu jest pod opieką swych rodziców.

A co do presji:
1. Jak pobożni katolicy traktują swoje dzieci, które zostały SJ? Bo ja coś o tym wiem.....
2. Jak pobożni katolicy (chcący mieć syna-księdza), traktują swoje dzieci, które porzuciły seminarium duchowne?
3. Jak członkowie jakiegoś zgromadzenia zakonnego traktują swojego byłego współbrata?


Wt paź 14, 2014 6:35
Zobacz profil
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Proszę skończyć ten offtop, bądź kontynuować w wątku o świadkach Jehowy.


Wt paź 14, 2014 7:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL