Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona
 Pomysłowy proboszcz. 
Autor Wiadomość
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Kael napisał(a):
Na tym samym, na czym dobro duszy dzieci na studniowce w piatek, bo inaczej sali by nie dostali.
Mógł właściciel fetować otwarcie w sobotę. Nie ma problemu lokalowego.

Kael napisał(a):
@Alus, takie sprawy wyjasnia sie w cztery oczy z proboszczem, a w razie watpliwosci z jego zwierzchnikiem, a nie publicznie spekulujac na forum, gdzie metodysci i ateisci czekaja na okazje, zeby "zatroszczyc sie" o dobro katolikow.
A ja uważam, ze to co pod dywan, to potem śmierdzi.
Każda gafa tego rodzaju odsuwa ludzi od Boga. Nie obchodzi mnie los katolików jako takich, mnie obchodzi los chrześcijan.

Czy usprawiedliwiłabyś także taką dyspensę dla np. Biedronki, Auchan, Lidla, czy innych (super)marketów? Dlaczego?


Śr paź 01, 2014 9:03
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
@Koziol, ty tez nie potrafisz zrozumiec tekstu napisanego?
Szkoda.


Śr paź 01, 2014 9:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Ostatnio mało kto Cię rozumie. Zastanów się nad tym.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 01, 2014 9:06
Zobacz profil
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Kael napisał(a):
@Koziol, ty tez nie potrafisz zrozumiec tekstu napisanego?
Szkoda.

Potrafi, tak samo jak Jajko, ale... wtedy straci możliwość najeżdżania na tego księdza.


Śr paź 01, 2014 9:12
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
A może bez wycieczek osobistych?
Jeżeli ciebie nie zrozumiałem, to napisz klarownie o co ci chodzi.
Masz wspaniała okazję - zapytam wprost: jakie widzisz usprawiedliwienie dla owej dyspensy.

Jeżeli masz problem z tym, że wątek założyłem, to masz dział z uwagami do moderacji. Tu nie śmieć.


Śr paź 01, 2014 9:17
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Kozioł napisał(a):
A może bez wycieczek osobistych?

Ty jedziesz po księdzu, więc ja mogę po Tobie. :)

Cytuj:
Jeżeli ciebie nie zrozumiałem, to napisz klarownie o co ci chodzi.
Masz wspaniała okazję - zapytam wprost: jakie widzisz usprawiedliwienie dla owej dyspensy.
[/quote]
Zostało podane w wyjaśnieniu zamieszczonym na stronie parafii, które tutaj wrzuciłem. Skoro do Ciebie nie dociera z ust tego proboszcza, to z mojej strony też nie dotrze.


Ostatnio edytowano Śr paź 01, 2014 9:24 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr paź 01, 2014 9:20
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Kael napisał(a):
Na tym samym, na czym dobro duszy dzieci na studniowce w piatek, bo inaczej sali by nie dostali.

@Alus, takie sprawy wyjasnia sie w cztery oczy z proboszczem, a w razie watpliwosci z jego zwierzchnikiem, a nie publicznie spekulujac na forum, gdzie metodysci i ateisci czekaja na okazje, zeby "zatroszczyc sie" o dobro katolikow.

Proboszcz decyzję o dyspensie wywiesił w miejscu publicznym, naturalne zatem, że zostało ono upublicznione na całą Polskę.
Ustępstwo na rzecz zabaw w piątek też wskazuje na zasadę nos dla tabakiery.
Zabawy organizowano w piątek, ale przynajmniej część bawiących się miało poczucie dyskomfortu moralnego i wielu spowiadało się z tego, teraz już hulaj dusza....


Śr paź 01, 2014 9:21
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Specjalnie dla @Kozla i @Jajka powtorze:
Kael napisał(a):
@Alus, takie sprawy wyjasnia sie w cztery oczy z proboszczem, a w razie watpliwosci z jego zwierzchnikiem, a nie publicznie spekulujac na forum, gdzie metodysci i ateisci czekaja na okazje, zeby "zatroszczyc sie" o dobro katolikow.


I
Kael napisał(a):
@Jajko, szczerze?
Osobny watek w tej sprawie, kiedy mamy juz (dzieki twojemu zaangazowaniu) watek na takie tematy: "Media o Kosciele".


Akurat od @Kozla oczekiwalabym zrozumienia, ze wyciaganie takich spraw NAJPIERW na forum publiczne i rozkladanie tematu spekulacjami i komentarzami na czynniki pierwsze nie jest chrzescijanska metoda rozwiazywania problemow i konfliktow.
Ale widac u niekatolikow sa inne zwyczaje....

@Alus, grzeszenie zuchwale z zamiarem spowiedzi wiesz, jakim jest grzechem?


Śr paź 01, 2014 9:25
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A może bez wycieczek osobistych?[/quote[]
Ty jedziesz po księdzu, więc ja mogę po Tobie. :)

Cytuj:
Jeżeli ciebie nie zrozumiałem, to napisz klarownie o co ci chodzi.
Masz wspaniała okazję - zapytam wprost: jakie widzisz usprawiedliwienie dla owej dyspensy.

Zostało podane w wyjaśnieniu zamieszczonym na stronie parafii, które tutaj wrzuciłem. Skoro do Ciebie nie dociera z ust tego proboszcza, to z mojej strony też nie dotrze.


Była otwarcie i promocja w nowo otwartym sklepie konkretnej firmy.
Uważasz, że to dla dobra duszy, że wielki pożytek parafianie z tego beda mieli, że uczestniczyli w piątkowej degustacji i zrobili pieczyste z mięsa kupionego własnie w tym sklepie?

Czy dopuszczasz taką dyspensę na degustacje w Lidlu, Biedronce np. z powodu otwarcia, czy jubileuszu otwarcia?

Uważasz to wyjasnienie za wyczerpujące, zamykające sprawę, a dyspensę udzieloną zgodnie z wszelkimi prawami, zwyczajami, zasadami?


Śr paź 01, 2014 9:27
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Wyjaśnienie jest wyczerpujące i zamyka sprawę. Fakt, że mimo to uparcie drążysz temat, pokazuje, że Tobie nie zależy na wyjaśnieniu kwestii tej dyspensy, ale na zwykłym dokopaniu Kościołowi.


Śr paź 01, 2014 9:35
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Kael napisał(a):
Akurat od @Kozla oczekiwalabym zrozumienia, ze wyciaganie takich spraw NAJPIERW na forum publiczne i rozkladanie tematu spekulacjami i komentarzami na czynniki pierwsze nie jest chrzescijanska metoda rozwiazywania problemow i konfliktow.

NAJPIERW? TO PRZECIEŻ SPRAWA SPRZED PONAD TYGODNIA! W dzisiejszym swiecie to tak jakby sprzed miesiąca. Informacja dawno się rozeszła, a upublicznił ja sam proboszcz wywieszając kartkę.

Mamy udawac, że tego nie było, nabierac wody w usta?
Tak było w przypadku pedofilii w KRK, tak było w przypadku banku watykańskiego, tak było w przypadku kurii watykańskiej. A teraz Franciszek sprząta, porządkuje wszystko, bo Benedykt uznał, ze posprzątanie po poprzedniku jest ponad jego siły.

Bardzo dobrze, że sprawę upubliczniono. Jak widac inne kanały zawiodły, skoro kuria zareagowała dopiero po publikacji w prasie. Trzeba przyznać, ze zareagowała bardzo porządnie. zauwazyła, ze problem może byc szerszy i wysle do wszystkich proposzczy przypomnienie kiedy i na jakich zasadach udziela się dyspensy.


Śr paź 01, 2014 9:47
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wyjaśnienie jest wyczerpujące i zamyka sprawę. Fakt, że mimo to uparcie drążysz temat, pokazuje, że Tobie nie zależy na wyjaśnieniu kwestii tej dyspensy, ale na zwykłym dokopaniu Kościołowi.

Dla ciebie wyjasnia, dla mnie nie. Dla mnie to patologia. Dobrze, ze kuria mysli podobnie jak ja.


Śr paź 01, 2014 9:49
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Kozioł napisał(a):
Dla mnie to patologia. Dobrze, ze kuria mysli podobnie jak ja.

Ciekawi mnie skąd wiesz, że kuria myśli tak, jak Ty. Zdradzisz źródło informacji?


Śr paź 01, 2014 9:53
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
No jezeli dla @Kozla przypadki pedofilii w Kosciele katolickim, ktore sa nota bene od jakiegos czasu intensywnie wyjasniane (jak to z tym samym problemem u metodystow? Protestanci tez maja swoja pedofilie.) mozna zrownac z jedna dyspensa od postu piatkowego u katolikow, to ja nie mam dalszych pytan.
Na tym poziomie "wiedzy" nie ma co klawiatury niszczyc...


Śr paź 01, 2014 9:56
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Dla mnie to patologia. Dobrze, ze kuria mysli podobnie jak ja.

Ciekawi mnie skąd wiesz, że kuria myśli tak, jak Ty. Zdradzisz źródło informacji?

to jest przekroczenie uprawnień proboszcza - ks. Królik, kanclerz kurii w Gliwicach.
Ciekawe, ze też żaden "pomysłowy" ksiądz nie udzielał dyspensy moim dziadkom, którzy pościli przez cały Wielki Post.....zacofani tacy...


Śr paź 01, 2014 10:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL