Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 0:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Pomysłowy proboszcz. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Wysoko cenię rozum osób odchodzących z KK.


So paź 11, 2014 16:53
Zobacz profil
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Tomek44 napisał(a):
Wysoko cenię rozum osób odchodzących z KK.

daleś temu wielokrotnie wyraz, a ja pytam o rozum porzucających sekty.....Słowo Boże nie nakazuje Ci aby mówić "Tak-tak, nie-nie".
Nie stać Cię na uczciwą odpowiedź na jedno proste pytanie, a chcesz ustawiać się ponad innymi....Twoja wersja Biblii nie przestrzega przed próżnością, pychą??


So paź 11, 2014 16:57
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Tomek44 napisał(a):
Wysoko cenię rozum osób odchodzących z KK.

Co zaś powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?


So paź 11, 2014 17:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Wysoko cenię rozum osób odchodzących z KK.

Co zaś powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?

Żeby uwierzyć w dogmaty maryjne - to trzeba odrzucić Słowo Boże. Raz Jezus wobec swoich uczniów na informację: "Oto Twoja matka oraz bracia są na dworze" (a nie razem z uczniami) wyraźnie powiedział KOGO uważa za Swoją matkę, braci i siostry. Bynajmniej nie wskazał na osobę, która wg katolików ma być rzekomo "niepokalanie pocztęta", lecz WŁASNĄ RĘKĄ wskazał na tych, co wykonują wolę Ojca Jezusa.
Mateusza 12: 46-50; Marka 3: 31-35.


So paź 11, 2014 18:09
Zobacz profil
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Tomek44 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Wysoko cenię rozum osób odchodzących z KK.

Co zaś powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?

Żeby uwierzyć w dogmaty maryjne - to trzeba odrzucić Słowo Boże. Raz Jezus wobec swoich uczniów na informację: "Oto Twoja matka oraz bracia są na dworze" (a nie razem z uczniami) wyraźnie powiedział KOGO uważa za Swoją matkę, braci i siostry. Bynajmniej nie wskazał na osobę, która wg katolików ma być rzekomo "niepokalanie pocztęta", lecz WŁASNĄ RĘKĄ wskazał na tych, co wykonują wolę Ojca Jezusa.
Mateusza 12: 46-50; Marka 3: 31-35.

Zanim zaczniesz się produkować, uczciwie odpowiedz na pytanie co z rozumem osób opuszczających sekty....słowotok nie zastąpi uczciwości.
Nie stać Cię na rzetelną odpowiedź, to oznacza, że trudno oczekiwać od Ciebie uczciwości w innych kwestiach.
Sam sobie wystawiasz opinię.


So paź 11, 2014 18:13
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Tomek44 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Wysoko cenię rozum osób odchodzących z KK.

Co zaś powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?

Żeby uwierzyć w dogmaty maryjne - to trzeba(...)

Nie prosiłem o Twoją opinię na temat dogmatów maryjnych. Odpowiedz, proszę, na moje pytanie:

Co powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?


So paź 11, 2014 18:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Nie zrozumiałeś prostego zdania po polsku.
Analiza Biblii doprowadza do wniosku o niebibnlijności dogmatów katolickich.


So paź 11, 2014 18:25
Zobacz profil
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Tomek44 napisał(a):
Nie zrozumiałeś prostego zdania po polsku.

Skoro odpowiadasz na swoje, a nie na moje pytanie, to nie licz na to, ze będę się tą odpowiedzią zajmował. Powtarzam jeszcze raz swoje pytanie i ponownie proszę, abyś na nie odpowiedział, a nie powtarzał swoje, notabene błędne, opinie na temat dogmatów katolickich:

Co powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?


Ostatnio edytowano So paź 11, 2014 18:39 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So paź 11, 2014 18:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Alus napisał(a):
Zanim zaczniesz się produkować, uczciwie odpowiedz na pytanie co z rozumem osób opuszczających sekty....słowotok nie zastąpi uczciwości.
Nie stać Cię na rzetelną odpowiedź, to oznacza, że trudno oczekiwać od Ciebie uczciwości w innych kwestiach.
Sam sobie wystawiasz opinię.

Znowu lubisz tylko bezzasadnie rzucać obelgi na innych.
Wyraźnie powiedziałem co sądzę o osobach, które pod wpływem Słowa Bożego opuszczają KK, tak jak ja to zrobiłem.
Ja nie należę do żadnej sekty tylko do Świadków Jehowy, więc moja odpowiedź jest WYCZERPUJĄCA.


Ostatnio edytowano So paź 11, 2014 18:41 przez Tomek44, łącznie edytowano 1 raz



So paź 11, 2014 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Nie zrozumiałeś prostego zdania po polsku.

Skoro odpowiadasz na swoje, a nie na moje pytanie, to nie licz na to, ze będę się tą odpowiedzią zajmował. Powtarzam jeszcze raz swoje pytanie i ponownie proszę, abyś na nie odpowiedział:

Co powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?


Odpowiedziałem na twoje pytanie - tylko nic nie rozumiesz z odpowiedzi.
Nie zadawaj więcej pytań typu: "co myślisz o gruszkach rosnących na wierzbie?"


So paź 11, 2014 18:40
Zobacz profil
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Tomek44 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Nie zrozumiałeś prostego zdania po polsku.

Skoro odpowiadasz na swoje, a nie na moje pytanie, to nie licz na to, ze będę się tą odpowiedzią zajmował. Powtarzam jeszcze raz swoje pytanie i ponownie proszę, abyś na nie odpowiedział:

Co powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?


Odpowiedziałem na twoje pytanie(...)

Nie. Odpowiedziałeś na wymyślone przez siebie pytanie odnośnie biblijnych podstaw dogmatów katolickich. Ja zaś pytam o coś innego:

Co powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?

Proszę, abyś odpowiedział na moje pytanie i przestał ściemniać, że już to zrobiłeś.


So paź 11, 2014 18:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Zadajesz pytanie typu: "co sadzisz o osobach, które na podstawie chodzenia do polskiej szkoły, w której po polsku na podstawie polskich podręczników oraz lekcji prowadzonych w języku polskim nauczyły się mówić po chińsku".


So paź 11, 2014 18:48
Zobacz profil
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Tomek44 napisał(a):
Zadajesz pytanie typu(...)

Uników ciąg daszy... Tomek, napisałeś tak:

Tomek44 napisał(a):
Wysoko cenię rozum osób odchodzących z KK.

Skoro nie bałeś się napisać swojej opinii na temat rozumu osób, które tak jak Ty zerwały lub zerwą jedność z Kościołem, to teraz miej cywilną odwagę i odrobinę honoru, i odpowiedzi na moje pytanie odnośnie osób, które podążają w drugą stronę:

Co powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?


So paź 11, 2014 18:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Nudzi mnie już odpowiadanie na bezsensowne pytanie, które powtarzasz w kółko.
Cóż można sądzić o osobach, które nie istnieją?


So paź 11, 2014 19:00
Zobacz profil
Post Re: Pomysłowy proboszcz.
Tomek44 napisał(a):
Cóż można sądzić o osobach, które nie istnieją?

Mało wiesz, Tomaszu. Masz tutaj przykład osoby, która na podstawie długoletniego studium tekstów Ojców Kościoła, nauczania Soborów i Kościoła, oraz ich porównaniu z Pismem Świętym, doszła do wniosku, że Kościołem Chrystusa jest Kościół katolicki i do niego dołączyła: Scott Hahn*.
Teraz zaś, skoro już wiesz, że takie osoby istnieją, odpowiedz wreszcie na moje pytanie:

Co powiesz o rozumie osób, które na podstawie przeprowadzonych badań i analizie Pisma Świętego zostają katolikami?




*Dwa fragmenty historii jego drogi do Kościoła katolickiego znajdziesz tutaj, a pełną w napisanej przez niego wspólnie z żoną książce W domu najlepiej (do kupienia w księgarniach).


So paź 11, 2014 19:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL