Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Pomoc 
Autor Wiadomość
Post Re: Pomoc
I w "wiernosci" tej prosbie Jezusa przez stulecia juz samo chrzescijanie wynajdywali sobie "biblijne", "bardziej biblijne", "biblijne inaczej" drogi do niego.

To ktorych chrzescijan Pan Jezus przyjmie, a ktorych odrzuci?

A ci, ktorzy ze wzgledu na grzechy chrzescijan, ich spory, zaniedbania, lenistwo, nie uslyszeli nigdy o Ewangelii, ale zyli wedlug tych kryteriow, ktore beda sprawdzane na Sadzie Ostatecznym (Ewangelia wedlug sw Mateusza sie klania), to Pan Jezus odrzuci?

Jako chrzescijani wiemy tylko "nie sadzcie a nie bedziecie sadzeni, nie potepiajcie, a nie bedzieci potepieni". I warto byloby pamietac o tym, ze kazdy bedzie sadzony z wlasnego zycia, a ci ktorym "wiecej dano", beda sadzeni... szczegolniej.


Pt paź 24, 2014 8:47
Post Re: Pomoc
Tomek44 napisał(a):
Kael
Brakuje mi wyobraźni by odrzucić Chrystusa jako jedyną drogę do Boga.

Skoro Chrystus nie jest Bogiem, to i Jego krzyż nie jest drogą do zbawienia.


Pt paź 24, 2014 8:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomoc
Alus
Droga do Kielc to nie to samo co Kielce. Będąc dopiero na drodze do Kielc jeszcze nie jesteś w Kielcach.
Tak samo droga do Boga to nie to samo co Bóg. Droga do Boga trwa całe ludzkie życie. Nawet to zostało przyrównane w Biblii do długiego biegu.


Pt paź 24, 2014 9:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Pomoc
MichalLLL napisał(a):
Nie, nie chodziło mi o nabijanie im wyświetleń.

Nie mam problemu nawet jeśli miał pochodzenie po części żydowskie. Problemem dla mnie jest np. to że podczas jednego ze spotkań ekumenicznych w Asyżu postawiono posąg Buddy nad Tabernakulum co nie wiem jak można tolerować ? czy tylko mi wydaje się to nienormalne ? No i ciekawi mnie ten fragment czy to prawda że w przysiędze kapłańskiej nie ma na Ducha Świętego tylko zmieniono to ? To otworzenie się na masonów ? przed Soborem za bycie masonem groziła ekskomunika a teraz przecież można zobaczyć zdjęcia jak masoni są oficjalnie goszczą czasem w Watykanie. Z tych mniej kontrowersyjnych dla mnie rzeczy to to że teraz kapłan stoi przodem do wiernych ale to dla mnie kwestia obyczaju chociaż stanie tyłem do Boga ?


Papież posągu buddy nie stawiał, a przy następnych spotkaniach postarano się, żeby takie coś się nie powtórzyło. Co do przysiąg to nie wiem, nie przysięgałem. Masoni dziś to nie to samo, co masoni kiedyś. Ekskomunika jest karą kościelną, nie jakimś dogmatem, inaczej nie mógłbyś dziś się uczyć o heliocentryzmie.

A co do stania "tyłem", to kolejna bzdura. Bóg w starym rycie był przed księdzem i wiernymi, w nowym jest pomiędzy (konkretnie - na ołtarzu). Sama postawa tylko wyraża tę intencję, samego Boga nie da się "umiejscowić" w jednym konkretnym punkcie, żeby można było mówić o "tyle".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt paź 24, 2014 9:41
Zobacz profil
Post Re: Pomoc
Tomek44 napisał(a):
Alus
Droga do Kielc to nie to samo co Kielce. Będąc dopiero na drodze do Kielc jeszcze nie jesteś w Kielcach.
Tak samo droga do Boga to nie to samo co Bóg. Droga do Boga trwa całe ludzkie życie. Nawet to zostało przyrównane w Biblii do długiego biegu.

A Jezus też dał się ukrzyżować tylko w ramach etapu na drodze.....tak jak każdy inny człowiek.


Pt paź 24, 2014 10:18
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pomoc
Tomek44 napisał(a):

A zatem w imię Jezusa, a nie np. Buddy, czy też Mahometa, bądź też innego obiektu kultu religijnego.

A to nie w imię Jehowy?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt paź 24, 2014 10:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomoc
medieval_man napisał(a):
Tomek44 napisał(a):

A zatem w imię Jezusa, a nie np. Buddy, czy też Mahometa, bądź też innego obiektu kultu religijnego.

A to nie w imię Jehowy?

Jak odrzucisz zbędną złośliwość i histerię, to może dostrzeżesz, jak ważną rzeczą było przyjęcie Jezusa jako JEDYNEJ drogi do Jehowy.
Żydzi, faryzeusze itd też znali Boga Jehowę - ale co z tego, jeśli odrzucili Jego Syna: Jezusa jako jedyną drogę prowadzącą do Boga Jehowy. Nie wystarczyło, że mogli się oni powoływać na Jehowę, skoro odrzucili Jego Syna, który dał okup za ludzkość.
Jana 3:16 BT:
"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".

Więc tym bardziej całowanie Koranu nie jest dopuszczalne na wąskiej drodze wiodącej do życia wiecznego.


Pt paź 24, 2014 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomoc
Alus napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Alus
Droga do Kielc to nie to samo co Kielce. Będąc dopiero na drodze do Kielc jeszcze nie jesteś w Kielcach.
Tak samo droga do Boga to nie to samo co Bóg. Droga do Boga trwa całe ludzkie życie. Nawet to zostało przyrównane w Biblii do długiego biegu.

A Jezus też dał się ukrzyżować tylko w ramach etapu na drodze.....tak jak każdy inny człowiek.

I dlatego stał się dla nas LUDZI wzorem do naśladowania. 1 Piotra 2:21
Cokolwiek nas spotyka na drodze życia musimy być, tak jak Jezus, wytrwali do końca. Mateusza 24:13.


Pt paź 24, 2014 11:43
Zobacz profil
Post Re: Pomoc
Cytuj:
Jak odrzucisz zbędną złośliwość i histerię, to może dostrzeżesz, jak ważną rzeczą było przyjęcie Jezusa jako JEDYNEJ drogi do Jehowy.
Żydzi, faryzeusze itd też znali Boga Jehowę - ale co z tego, jeśli odrzucili Jego Syna: Jezusa jako jedyną drogę prowadzącą do Boga Jehowy. Nie wystarczyło, że mogli się oni powoływać na Jehowę, skoro odrzucili Jego Syna, który dał okup za ludzkość.
Jana 3:16 BT:
"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".

Więc tym bardziej całowanie Koranu nie jest dopuszczalne na wąskiej drodze wiodącej do życia wiecznego.

Dziwne, że nie zauważasz, że "chrześcijanie" to wyznawcy Boga Jezusa. a jesśi Jezus jest tylko synem Boga (Rdz 6,1-4) - to skąd Jego kult?


Pt paź 24, 2014 11:50
Post Re: Pomoc
Cytuj:
I dlatego stał się dla nas LUDZI wzorem do naśladowania. 1 Piotra 2:21
Cokolwiek nas spotyka na drodze życia musimy być, tak jak Jezus, wytrwali do końca. Mateusza 24:13.

Dobrze napisałeś - "dla nas ŚJ - dla pozostałych wszystkich Jego wyznawców jest Bogiem.


Pt paź 24, 2014 11:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomoc
Alus napisał(a):
Cytuj:
I dlatego stał się dla nas LUDZI wzorem do naśladowania. 1 Piotra 2:21
Cokolwiek nas spotyka na drodze życia musimy być, tak jak Jezus, wytrwali do końca. Mateusza 24:13.

Dobrze napisałeś - "dla nas ŚJ - dla pozostałych wszystkich Jego wyznawców jest Bogiem.

Dla Apostoła Piotra, tak jak dla ŚJ, Jezus też jest wzorem do naśladowania. 1 Piotra 2:21.

Natomiast jeśli Ty pochwalasz całowanie Koranu przez JPII - to twoje powyższe "credo" jest zdumiewające.

Jeszcze jedno:
Prawdziwe credo biblijne
1 Kor. 8:5, 6;
Jeden Bóg: Ojciec oraz jeden Pan: Jezus.
1 Tym. 2:5:
Jeden Bóg oraz jeden pośrednik między Bogiem a ludźmi: czlowiek Chrystus Jezus.
W to wierzył Ap. Paweł i inni chrześcijanie, i w to wierzą ŚJ.


Pt paź 24, 2014 12:05
Zobacz profil
Post Re: Pomoc
Tomek44 napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
I dlatego stał się dla nas LUDZI wzorem do naśladowania. 1 Piotra 2:21
Cokolwiek nas spotyka na drodze życia musimy być, tak jak Jezus, wytrwali do końca. Mateusza 24:13.

Dobrze napisałeś - "dla nas ŚJ - dla pozostałych wszystkich Jego wyznawców jest Bogiem.

Dla Apostoła Piotra, tak jak dla ŚJ, Jezus też jest wzorem do naśladowania. 1 Piotra 2:21.

Natomiast jeśli Ty pochwalasz całowanie Koranu przez JPII - to twoje powyższe "credo" jest zdumiewające.

Jeszcze jedno:
Prawdziwe credo biblijne
1 Kor. 8:5, 6;
Jeden Bóg: Ojciec oraz jeden Pan: Jezus.
1 Tym. 2:5:
Jeden Bóg oraz jeden pośrednik między Bogiem a ludźmi: czlowiek Chrystus Jezus.
W to wierzył Ap. Paweł i inni chrześcijanie, i w to wierzą ŚJ.

Św Paweł wyznaje bóstwo Jezus w widzeniu pod Damaszkiem - Kim jesteś Panie.....wyznaje jak św Tomasz Pan Bóg i Bóg mój.
I nie przypisuj chrześcijanom schizmy w postaci odrzucenie bóstwa Jezusa.
Co powtarza wielokrotnie oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu my także jesteśmy (1Kor 8, 6n) ; On istniejąc w postaci Bożej(Fp 2,6).
Pełna wykładnie wiary w Boga Jezusa św Paweł - (Kol 1,15-20).
Wyrzuciliście te wyznania z waszej wersji Biblii, czy na swoją modłę zmodyfikowaliście?


Pt paź 24, 2014 13:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomoc
Alus
Na nic są twoje interpretacje. Są one li tylko twoimi interpretacjami.
Ważne jest to jakie wnioski z tych i innych wersetów wyciągali pisarze biblijni.
A wnioski są oczywiste:
1 Kor. 8: 5, 6
Jeden Bóg - Ojciec, a nie Jezus oraz jeden Pan: Jezus.
1 Tym. 2:5
Jeden Bóg, oraz jeden pośrednik między Bogiem a ludźmi: człowiek Chrystus Jezus.

Prościejszego credo nie ma. Na darmo więc twoje wygibasy interpretacyjne.
Juz chyba sto razy zadałem Ci pytanie na które nigdy nie odpowiedziałaś:
Czy Bóg WSZECHMOCNY ma nad sobą jeszcze innego Boga (albo nie wiadomo kogo), do którego się modli i WYPEŁNIA JEGO WOLĘ? Toż to przeciez zaprzeczenie wszechmocy, jak by Bóg Wszechmocny musiałby wypełniać nie swoja wolę i na dodatek musiałby sie modlić o wsparcie kogoś innego.
Tymczasem Jezus MODLIŁ SIĘ (nie jeden raz, wiele wersetów biblijnych to potwierdza) do SWEGO Boga - Boga Ojca.
Jana 20:17:
"Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego."
Czy Bóg Wszechmocny może mieć jakiegoś swojego jeszcze Boga do którego by się modlil i wypełniał jego wolę?????
Więc Jezus nie może być Bogiem Wszechmocnym - gdyż ma nad sobą Boga, Boga Ojca, Boga Wszechmocnego, do którego sie modlił, i którego wolę wypełniał.

Jana 4:34 BT:
"Powiedział im Jezus: Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło."

Tak proste sformułowania Jezusa i Pawła odrzucasz.


Pt paź 24, 2014 13:40
Zobacz profil
Post Re: Pomoc
Wygibasy to domena ŚJ, którzy usiłują wszystkim chrześcijanom wmówić, że posiedli magiczną moc zrozumienia Biblii inaczej niż wszyscy chrześcijanie, powtarzający przez wieki słowa apostoła Pan mój i Bóg mój.


Pt paź 24, 2014 14:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomoc
Wyrywasz z całej Biblii jeden werset, porzucasz wszystko inne, które jasno tłumaczą to, że mimo tych słów Tomasza ani on, ani Jezus ani ap. Paweł ani Bóg Ojciec Wszechmogący nie uważali Jezusa jako drugiego obok Ojca Boga Wszechmogącego.

Po drugie: pochwalanie całowania Koranu - całkowicie przeczy temu, że Jezusa nawet szanujesz, a co dopiero uznawać go jako "Boga".
Po trzecie: twierdzenie jakie tutaj padło, że poza Jezusem są inne drogi które Bóg akceptuje - także przeczą twemu histerycznemu stanowisku.

Znowu nie odpowiedziałaś: jakim cudem Bóg Wszechmocny musi wypełniać wolę innej istoty? Kto jest istotą nadrzędną nad Bogiem Wszechmocnym? Do kogo musi modlić się Bóg Wszechmocny?
Przecież fakt modlenia się i posłuszeństwa wobec kogo innego wyklucza atrybut wszechmocy.


Pt paź 24, 2014 18:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL