Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Były biskup Wesołowski nie żyje 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Andrzej67 napisał(a):
Jeden proces się już toczył. Kanoniczny. Na arcybiskupa została nałożona najwyższa z możliwych kara, w obu instancjach, odwołanie zostało odrzucone.

Cawilian napisał(a):
Andrzej67 napisał(a):
Cawilian napisał(a):
Odwołanie nie zostało odrzucone w drugiej instancji.

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej 30.08 odpowiedziało wprost, że odwołanie arcybiskupa zostało przez trybunał CDF odrzucone. Decyzja ta nie została jedynie ogłoszona publicznie. W procedurze postępowania przed CDF nie musi być.
Biuro prasowe nie jest sądem.

Nie jest. Jest natomiast oficjalnym urzędem Stolicy Apostolskiej, wchodzącym w skład pierwszej sekcji Sekretariatu Stanu, powołanym do tego, by udzielać oficjalnych informacji o działalności S.A., a więc także o działaniach CDF i o tym, czy wyrok w sprawie o której piszemy zapadł czy nie. Nie masz innych bardziej oficjalnych informacji o bieżącej działalności papieża rzymskiego i organów Stolicy Apostolskiej niż te przekazane przez Biuro Prasowe (Sala Stampa della Santa Sede).

Cytuj:
Jeżeli zamiast powołanych do tego i kompetentnych organów,

Nie brnij, please, wstydu oszczędź. Jaki masz bardziej kompetentny urząd Stolicy Apostolskiej, jeżeli chodzi o udzielanie oficjalnych informacji o działalności Waszego papieża i centralnych organów Waszego Kościoła niż Sala Stampa? :shock: :shock: :shock:

Cytuj:
chcecie się kierować dziennikarskimi wypocinami,

Łżesz, obmawiasz, rzucasz oszczerstwa. Piszę o oficjalnych informacjach przekazanych przez kompetentny d tego urząd centralnych organów Waszego Kościoła. Kogo chcesz obrazić i zhejtować określając wypowiedzi Sala Stampa della Santa Sede jako "dziennikarskie wypociny"? Rzymskich-katolików?

Cytuj:
to ja się wyłączam z takij dyskusji
.
Tak łatwo łgarzu i oszczerco się nie wykręcisz.


Cytuj:
Bo dla mnie taka dyskusja jest na poziomie pijackim. Ja chcę i kieruję się faktami.

Faktami?????? Chyba, że brukowiec "Fakt" masz na myśli.

Cytuj:
Wy emocjami, podpieranymi emocjonalnymi rozważaniami.



Cytuj:
Podsumowując: dla mnie ważne jest orzeczenie sądu Watykańskiego.

Dlaczego tylko watykańskiego? Sprawa przed sądem Watykanu dopiero się rozpoczęła i oczywiście z powodu zgonu arcybiskupa nie będzie dokończona Trybunał Stolicy Apostolskiej, i o tym piszę, wypowiedział się w obydwu instancjach. Dlaczego nie jest to dla Ciebie ważne?


Cytuj:
Oraz sposób pogrzebania abpa Wesołowskiego, który wskazuje na to, że nie został on uznany winnym zarzucanych mu czynów.

Jest to sprzeczne z powodami, które oficjalnie przekazała Stolica Apostolska na ten temat.

Cytuj:
Jak dla mnie to w zupełności wystarcza.
Roma locuta causa finita

Ty jesteś "Roma" dla siebie samego? :shock: :shock: :shock:
Bo Stolica Apostolska w Rzymie wypowiedziała coś przeciwnego.


Wt wrz 01, 2015 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Cawilian napisał(a):
Apad napisał(a):
Umarł dzisiaj [były] biskup - pedofil
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html




[Korekta tytułu i treści na zgodny ze stanem faktycznym - YZ]
Stan faktyczny jest taki, że święcenia są nieodwołalne. Nie jest to więc żaden "były", tylko po prostu biskup.

Natomiast, przez fakt że nie doszło do procesu, abp Wesołowski nie został skazany za pedofilię, czyli nie została mu udowodniona. Nie może więc być nazywany pedofilem.
Chyba że ktoś zamiast mózgu ma kłąb makulatury z brukowców.


No, fakt - święcenia są nieodwołalne, jednak biskup został przeniesiony
do stanu świeckiego i jego pogrzeb odbędzie się według rytu dla świeckich
a były abp. zostanie pochowany ubrany jak osoba świecka (aczkolwiek w stroju
kapłana - co dla mnie jest bardzo dziwne).

Wina byłego abp. została udowodniona przed Trybunałem
przy Kongregacji Nauki i Wiary, właśnie w związku z jej udowodnieniem
były abp. został przeniesiony do stanu świeckiego. Wprawdzie się odwołal,
ale sąd Trybunał drugiej instancji odrzucił odwołanie.

http://pl.radiovaticana.va/news/2015/06 ... sza_j_wesołowskiego/1151689

Udowodnienie winy przed Trybunałem Koscielnym nic dla Ciebie nie znacz?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr wrz 02, 2015 14:59
Zobacz profil
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Przewód sądowy kończy się ogłoszeniem wyroku.


Śr wrz 02, 2015 17:40
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
A pedofila zlapanego in flagranti nie mozna nazwac pedofilem, bo nie ma wyroku ostatniej instancji...

Chyba ci poprawnosc polityczna zaszkodzila?


Śr wrz 02, 2015 18:48
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Kael napisał(a):
A pedofila zlapanego in flagranti nie mozna nazwac pedofilem, bo nie ma wyroku ostatniej instancji...
Nie dlatego.

Ludzkość przeszła długą drogę, od sprawiedliwości kułaczej do wyroków ferowanych przez niezawisłe sądy, wedle przepisów prawa, określonych przez kompetentną władzę. Zgodnie z tymi przepisami prawa, gdy na naszych oczach ktoś (niekoniecznie mężczyzna) dobiera się do (niekoniecznie naszego) dziecka, to, o ile nie dzieje się to w usprawiedliwiającym kontekście (np. wizyta u lekarza), mamy prawo, a nawet obowiązek zareagować, powstrzymując te działania, wpierw słownie, a później, jeżeli ich nie zaprzestanie to i czynnie, przy czym ewentualne urazy owego osobnika, powstałe wskutek naszej interwencji, mogą być uznane za skutki działania w stanie wyższej konieczności, usprawiedliwiającej i zwalniającej nas od zadośćuczynienia.

Wyrażając się krócej, możemy go słownie i czynnie znieważyć, a nawet zlać po mordzie.
Jest wysoce prawdopodobne, że zarówno niezawisły sąd, jak i większość zainteresowanych, nie tylko nas nie zgani, ale wręcz przedstawi jako wzór obywatelskiej postawy.
Jednak dopóki niezawisły sąd nie skaże owego człowieka jako pedofila, nie możemy go tak nazywać. Co najwyżej możemy twierdzić, że jego postępowanie wydawało nam się takowym.

P.S. Mam córki. Wszystkie posłałem na krav-magę. Już kilka lat temu.


Śr wrz 02, 2015 21:40

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Cawilian napisał(a):
Przewód sądowy kończy się ogłoszeniem wyroku.

Wyroki postępowania prowadzonego przed CDF z reguły nie są podawane z reguły do publicznej wiadomości. Samo postępowanie przed trybunałem kościelnym, nie ma także charakteru publicznego. O wyniku dowiadują się strony. Podaj przykład wyroku publicznie ogłoszonego? A spraw toczy się relatywnie wiele, w sprawach molestowania seksualnego nieletnich CDF prowadzi postępowania z całego świata. O sprawie Wesołowskiego Sala Stampa informowała po prostu dlatego, że media się tym interesowały. Dla przebiegu i charakteru samej sprawy procesu kanonicznego nie ma znaczenia czy o zakończeniu i wyniku postępowania poinformowano opinię publiczną czy nie.


Śr wrz 02, 2015 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Cawilian napisał(a):
Kael napisał(a):
A pedofila zlapanego in flagranti nie mozna nazwac pedofilem, bo nie ma wyroku ostatniej instancji...
Nie dlatego.

Ludzkość przeszła długą drogę, od sprawiedliwości kułaczej do wyroków ferowanych przez niezawisłe sądy, wedle przepisów prawa, określonych przez kompetentną władzę.

W postępowaniu przed rzymskokatolickim Trybunałem kościelnym nie ma niezawisłych organów. Kościół rzymskokatolicki nie jest liberalną demokracją i nie zna trójpodziału władz. Władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza ma charakter personalny i jest rozumiana jako jedna władza rządzenia (jurysdykcji), której zdolność, zgodnie z prawem, nabywa się poprzez przyjęcie święceń.
Piszę cały czas o rzymskokatolickim procesie kanonicznym, ludzkość być może "przeszła drogę", Krk jednak pozostał i jest feudalną monarchią i "droga ludzkości", choćby nawet długa, nic go raczej nie obchodzi.


Śr wrz 02, 2015 22:13
Zobacz profil
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Andrzej67 napisał(a):
Cawilian napisał(a):
Przewód sądowy kończy się ogłoszeniem wyroku.

Wyroki postępowania prowadzonego przed CDF z reguły nie są podawane z reguły do publicznej wiadomości. Samo postępowanie przed trybunałem kościelnym, nie ma także charakteru publicznego. O wyniku dowiadują się strony. Podaj przykład wyroku publicznie ogłoszonego? A spraw toczy się relatywnie wiele, w sprawach molestowania seksualnego nieletnich CDF prowadzi postępowania z całego świata. O sprawie Wesołowskiego Sala Stampa informowała po prostu dlatego, że media się tym interesowały. Dla przebiegu i charakteru samej sprawy procesu kanonicznego nie ma znaczenia czy o zakończeniu i wyniku postępowania poinformowano opinię publiczną czy nie.
Nie miałem na myśli publicznego ogłoszenia wyroku, tylko po prostu wygłoszenia wyroku. Wiemy, że do tego nie doszło, ponieważ akt ten został odłożony. Potem zaś sprawy przejęła Wyższa Instancja. O wyroku Boga też się na tym świecie nie dowiemy.


Ostatnio edytowano Śr wrz 02, 2015 22:24 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr wrz 02, 2015 22:21
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Andrzej67 napisał(a):
Cawilian napisał(a):
Kael napisał(a):
A pedofila zlapanego in flagranti nie mozna nazwac pedofilem, bo nie ma wyroku ostatniej instancji...
Nie dlatego.

Ludzkość przeszła długą drogę, od sprawiedliwości kułaczej do wyroków ferowanych przez niezawisłe sądy, wedle przepisów prawa, określonych przez kompetentną władzę.

W postępowaniu przed rzymskokatolickim Trybunałem kościelnym nie ma niezawisłych organów.
Nie wcinaj się, bo ta moja wypowiedź w ogóle nie dotyczyła Sądów Kościelnych.


Śr wrz 02, 2015 22:22

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Cawilian napisał(a):
Andrzej67 napisał(a):
Cawilian napisał(a):
Przewód sądowy kończy się ogłoszeniem wyroku.

Wyroki postępowania prowadzonego przed CDF z reguły nie są podawane z reguły do publicznej wiadomości. Samo postępowanie przed trybunałem kościelnym, nie ma także charakteru publicznego. O wyniku dowiadują się strony. Podaj przykład wyroku publicznie ogłoszonego? A spraw toczy się relatywnie wiele, w sprawach molestowania seksualnego nieletnich CDF prowadzi postępowania z całego świata. O sprawie Wesołowskiego Sala Stampa informowała po prostu dlatego, że media się tym interesowały. Dla przebiegu i charakteru samej sprawy procesu kanonicznego nie ma znaczenia czy o zakończeniu i wyniku postępowania poinformowano opinię publiczną czy nie.
Nie miałem na myśli publicznego ogłoszenia wyroku, tylko po prostu wygłoszenia wyroku. Wiemy, że do tego nie doszło,

Kłamiesz. Łżesz.

Cytuj:
ponieważ akt ten został odłożony.

Bez wyroku, ostatecznego, trybunału kościelnego nie rozpocząłby się proces karny przez sądem miasta-państwa watykańskiego.
To samo potwierdziła Sala Stampa 30 sierpnia.

Cytuj:
Potem zaś sprawy przejęła Wyższa Instancja.

???Jaka wyższa instancja jest w procesie kanonicznym? :shock: :shock: :shock:

Cytuj:
O wyroku Boga też się na tym świecie nie dowiemy.
[/quote][/quote]
To inna rzecz i nie o tym rozmawiamy.


Śr wrz 02, 2015 22:58
Zobacz profil
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Cawilian napisał(a):

Jednak dopóki niezawisły sąd nie skaże owego człowieka jako pedofila, nie możemy go tak nazywać. Co najwyżej możemy twierdzić, że jego postępowanie wydawało nam się takowym.
.

Mozesz go "zniewazyc slownie", ale nie powiedziec: ty pedofilu? :o

Chyba sie zapetliles. W zwiazku z tym bp Wesolowski byl ... i ... i... ale o stwierdzeniu czy byl pedofilem albo efebofilem musi zadecydowc sad i to swiecki. Bo to zadna zniewaga tylko stwierdzenie oficjalbe pewnej jednostki zboczenia?Zreszta mozesz miec racje: byl raczej hebefilem niz pedofilem. :D


Cz wrz 03, 2015 3:47

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Ludzie opamiętajcie się o czym tak naprawdę dyskutujecie. Zapomnieliście zupełnie o osobach, które najbardziej ucierpiały, co z nimi będzie, jakie będzie ich dalsze życie, kto ich wspiera i im pomaga.


Cz wrz 03, 2015 6:52
Zobacz profil
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Dżagob napisał(a):
Ludzie opamiętajcie się o czym tak naprawdę dyskutujecie. Zapomnieliście zupełnie o osobach, które najbardziej ucierpiały, co z nimi będzie, jakie będzie ich dalsze życie, kto ich wspiera i im pomaga.

Zapewne postrzegane są jako "dzieci z rozbitych małżeństw poszukujące miłości, gubiący siebie i kapłana".


Cz wrz 03, 2015 7:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Alus napisał(a):
Dżagob napisał(a):
Ludzie opamiętajcie się o czym tak naprawdę dyskutujecie. Zapomnieliście zupełnie o osobach, które najbardziej ucierpiały, co z nimi będzie, jakie będzie ich dalsze życie, kto ich wspiera i im pomaga.

Zapewne postrzegane są jako "dzieci z rozbitych małżeństw poszukujące miłości, gubiący siebie i kapłana".

Ulżyło Ci?
Czy powtórzysz po raz kolejny wszystkie swoje mantry?

Gwoli wyjaśnienia: forum służy do rozmów i dyskusji a nie do wyrzucania swoich frustracji
8)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz wrz 03, 2015 9:35
Zobacz profil WWW
Post Re: Były biskup Wesołowski nie żyje
Kael napisał(a):
Mozesz go "zniewazyc slownie", ale nie powiedziec: ty pedofilu? :o
Możesz go nazwać gnojem, ścierwem, (censored), sukinsynem, dupkiem i pedofilem też, ale najlepiej gdy jesteście sam na sam.

Okrzyknięcie kogoś tymi epitetami publicznie (czyli w obecności publiki, a taką jest również to forum) może skutkować procesem o znieważenie, w którym musiałabyś udowodnić, że naprawdę jest on gnojem, ścierwem, (censored), sukinsynem, dupkiem i pedofilem lub przynajmniej uzasadnić, że nie są to określenia obraźliwe. Przegranie tego procesu łączy się zazwyczaj z obowiązkiem przeprosin na łamach prasy i satysfakcją finansową. Niedopełnienie przeprosin prasowych spowoduje karę w postaci robót społecznych bądź więzienia, a kasę ściągnie komornik.

Nic przyjemnego.


Cz wrz 03, 2015 9:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL