Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Szybki awans na egzorcystę ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Kozioł napisał(a):
Fakt, ze dziecko ci nie powie co się dzieje. Fakt, ze po całej nocy płakania i nakręcania się większość dzieci padnie. Fakt, ze niewiele wystarczyło (albo bardzo dużo, optyka rodzica jest inna) abyś uwierzyła w leczenie pobłogosławioną wodą i solą.

Ale czy ta zbieżność to przypadek.....ks Heller powiada u Boga nie ma przypadków.
Jeśli ta kobieta od lat była przez otoczenie postrzegana jako ta, która przynosi nieszczęście, choroby, to taka opinia nie bierze się z niczego.
Wtedy podobnie jak Ty dziś traktowałam to jako czysty zabobon, a teraz już patrzę inaczej....gniew, zawiść ma działanie destrukcyjne dla osoby odczuwającej te stany, ale może także negatywnie epatować na otoczenie.


Wt mar 08, 2016 17:09
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Przeczytaj większy fragment ze zrozumieniem. Jak nie pomoże, to sięgnij po komentarz biblijny.

Jeszcze raz wskazuję ci, ze Biblia, to nie wersy. Że czyta się treść i próbuje zrozumieć, a nie dla tezy szuka sie wersów. Bo wychodzisz na tym tak, jak teraz : wierzysz w gusła.

Fałszywi prorocy kłamali dla zysku i gusła odprawiali. Usidlali dusze, bo ludzie wierzyli w fałszywki i gusła, a nie w Boga.
To nie czary, czy wstążki "usidliły dusze" ale zwiodły je kłamstwa. A to wszystko dla zysku, "dla garści jęczmienia i kęsa chleba".


Wt mar 08, 2016 17:09
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Alus napisał(a):
Jeśli ta kobieta od lat była przez otoczenie postrzegana jako ta, która przynosi nieszczęście, choroby, to taka opinia nie bierze się z niczego.
To jest znane w socjologii i psychologii zjawisko. Podobnie działa piątek 13-tego. A czarny kot w przypadku moich przesądnych znajomych sprawdza sie w 100% :badgrin:


Wt mar 08, 2016 17:11
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Jeśli ta kobieta od lat była przez otoczenie postrzegana jako ta, która przynosi nieszczęście, choroby, to taka opinia nie bierze się z niczego.
To jest znane w socjologii i psychologii zjawisko. Podobnie działa piątek 13-tego. A czarny kot w przypadku moich przesądnych znajomych sprawdza sie w 100% :badgrin:

Tak działa w przypadku ludzi w to wierzących, a kilka razy pisałam, że w tamtym czasie kpiłam z przesądów.
Podobnie jak niezbyt ufałam w moc wody czy soli święconej, jak i mocy modlitw jakie sprawowała sąsiadka - pozwoliłam, bo w tym czasie zajęta byłam przygotowywaniem sie do jazdy do lekarza.


Wt mar 08, 2016 17:14
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Cytuj:
Tak działa w przypadku ludzi w to wierzących, a kilka razy pisałam, że w tamtym czasie kpiłam z przesądów.
No właśnie tak to działa. Dlatego ludzie uważają kobietę za ta ze złym okiem. I dlatego nie jest to argumentem. A ona np. ma astygmatyzm albo jest jednooczna i dlatego lekko z ukosa patrzy.
Wystarczyło aby ziarno w tobie zasiać

Alus napisał(a):
Podobnie jak niezbyt ufałam w moc wody czy soli święconej, jak i mocy modlitw jakie sprawowała sąsiadka - pozwoliłam, bo w tym czasie zajęta byłam przygotowywaniem sie do jazdy do lekarza.

I w tym czasie wyczerpane dziecko odłączone chwilowo od zdenerwowanej, lekko rozhisteryzowanej matki (nic w tym złego, sam byłbym w takim stanie po całej nocy i z dala od cywilizacji) zasneło przy monotonnej modlitwie.
@Aluś daj spokój. O "mocy" wody święconej to my tu nawet z księdzem na forum rozmawialiśmy. Pamiętasz? A "święta" sól, to sól pobłogosławiona z innymi potrawami przed Wielkanocą.


Wt mar 08, 2016 18:34
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
No wyjaśnij - wierzysz w Chrystusa, On kilka razy mówi o demonie i jego działaniu.....czyżbyś uznał, że demon działał jedynie w czasach Chrystusa, a współczesny świat jest wolny od jego działania?


Wt mar 08, 2016 18:42
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Mówił o demonie, czy o świętej soli, złym oku i cudownej wodzie święconej?


Wt mar 08, 2016 18:47
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Kozioł napisał(a):
Mówił o demonie, czy o świętej soli, złym oku i cudownej wodzie święconej?

Demon nie działa w swej postaci, posługuje się wieloma dziedzinami, w tym człowiekiem....wszedł w niego szatan(J 13,27)


Wt mar 08, 2016 18:57
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
No i? Leczył świętą wodą, święta solą?
Jezus wypędzał demony, a nie kropił wodą. Swym uczniom nakazał wypędzać w swoim imieniu a nie poprzez posypywanie solą. A gdy były uparte, to mówił o poscie i modlitwie do Boga, a nie o gusłach.

Przeczytaj to:

Chciałabym Wam coś opowiedzieć. Gdy mój syn był całkiem malutki miał może trzy , cztery miesiące poszłamw pewien niedzielny poranek na spacer z rodzinką do lasu. Kacperek spał dośc długo a gdy sie obudził zaczął strasznie płakać,krzyczeć na cały las. Takie jakby to nazwać ataki płaczu powtarzały się dość często więc całą winę przypisywałam kolce. Gdy wróciliśmy do domu,babcia obejżała mojego Niuńka i stwierdziła że to nie jest żadna kolka tylko po prostu jest zauroczony i zapytała dlaczego nie mam nic czeronego na wózku??? :( Widziałam że na wózkach mamy wieszają jakieś czerone kokardki czy serduszka ale wydawało mi się to śmieszne. Stwierdziłam że nie będę ulegać jakimś zabobonom i kokardki nie wieszałam. Babcia zadecydowała że trzeba Kacperka oduroczyć !!! :) Wzięła go sam na sam do sypialni coś tam machnęła spódnicą wypowiedziała jakieś dziwne słowa...Od tego czasu Kacper nie miał już ataków płaczu. Daleka jestem od rozpowszechniania "pogańskich obrzędów" ( jak mawia mój ojciec), odnosze się do tego sceptycznie, ale nie wiem teraz czy to po prostu zbieg okoliczności czy naprawdę coś w tym jest. Babcia mówi (pochodzi z Ukrainy)że za jej młodości takie obrzędy były całkiem normalne. Ze każdy może zauroczyć dziecko swoim spojżeniem , słowami....a czewony kolor przyciąga czy odbija to złe spojżenie.Opowiedziałam mojej przyjaciółce całą historię licząc sie z tym że znając jej podejście do "takich" spraw może nie dać wiary w całą opowieść ale wiecie co im powiedziała...? Ze widziała gdy do mojego wózka (Kacper była na spacerze z moją mamą)zaglądała pewna kobieta, która podobno znana jest z tego że zauracza dzieciaczki!!! I nie wiem co teraz myślec!!!! Czy tylko ja jestem takim niedowiarkiem? Czy to tylko zabobony??? Dziwne to troche. Kupiłam kokardkę.Choć Kacper już w wózku nie chce siedziec.pozdrawiamAgata
żródło

Brzmi znajomo?


Wt mar 08, 2016 19:23
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Kozioł napisał(a):
No i? Leczył świętą wodą, święta solą?
Jezus wypędzał demony, a nie kropił wodą. Swym uczniom nakazał wypędzać w swoim imieniu a nie poprzez posypywanie solą. A gdy były uparte, to mówił o poscie i modlitwie do Boga, a nie o gusłach.

Przeczytaj to:

Chciałabym Wam coś opowiedzieć. Gdy mój syn był całkiem malutki miał może trzy , cztery miesiące poszłamw pewien niedzielny poranek na spacer z rodzinką do lasu. Kacperek spał dośc długo a gdy sie obudził zaczął strasznie płakać,krzyczeć na cały las. Takie jakby to nazwać ataki płaczu powtarzały się dość często więc całą winę przypisywałam kolce. Gdy wróciliśmy do domu,babcia obejżała mojego Niuńka i stwierdziła że to nie jest żadna kolka tylko po prostu jest zauroczony i zapytała dlaczego nie mam nic czeronego na wózku??? :( Widziałam że na wózkach mamy wieszają jakieś czerone kokardki czy serduszka ale wydawało mi się to śmieszne. Stwierdziłam że nie będę ulegać jakimś zabobonom i kokardki nie wieszałam. Babcia zadecydowała że trzeba Kacperka oduroczyć !!! :) Wzięła go sam na sam do sypialni coś tam machnęła spódnicą wypowiedziała jakieś dziwne słowa...Od tego czasu Kacper nie miał już ataków płaczu. Daleka jestem od rozpowszechniania "pogańskich obrzędów" ( jak mawia mój ojciec), odnosze się do tego sceptycznie, ale nie wiem teraz czy to po prostu zbieg okoliczności czy naprawdę coś w tym jest. Babcia mówi (pochodzi z Ukrainy)że za jej młodości takie obrzędy były całkiem normalne. Ze każdy może zauroczyć dziecko swoim spojżeniem , słowami....a czewony kolor przyciąga czy odbija to złe spojżenie.Opowiedziałam mojej przyjaciółce całą historię licząc sie z tym że znając jej podejście do "takich" spraw może nie dać wiary w całą opowieść ale wiecie co im powiedziała...? Ze widziała gdy do mojego wózka (Kacper była na spacerze z moją mamą)zaglądała pewna kobieta, która podobno znana jest z tego że zauracza dzieciaczki!!! I nie wiem co teraz myślec!!!! Czy tylko ja jestem takim niedowiarkiem? Czy to tylko zabobony??? Dziwne to troche. Kupiłam kokardkę.Choć Kacper już w wózku nie chce siedziec.pozdrawiamAgata
żródło

Brzmi znajomo?

Przepędzali modlitwą.....zatem tak jak moja sąsiadka :)
A powiedz mi - po co Jezusowi ślina lub błoto dla uzdrowienia ślepca?
W ST napotykamy wodę święconą (Lb 5,17).


Wt mar 08, 2016 21:17
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Alus napisał(a):
Przepędzali modlitwą.....zatem tak jak moja sąsiadka :)

"Wzięła go sam na sam do sypialni coś tam machnęła spódnicą wypowiedziała jakieś dziwne słowa..."
Modlitwa? Czyżby?
Alus napisał(a):
W ST napotykamy wodę święconą (Lb 5,17).
Świętą w sensie wydzieloną do potrzeb światyni, Boga, a nie magiczną.

A masz coś czerwonego w wózku? Jakąś kokardkę? Wstążeczkę?


Wt mar 08, 2016 22:19
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Przepędzali modlitwą.....zatem tak jak moja sąsiadka :)

"Wzięła go sam na sam do sypialni coś tam machnęła spódnicą wypowiedziała jakieś dziwne słowa..."
Modlitwa? Czyżby?

Jeśli chcesz dyskutować rzeczowo, to nie wrzucaj jakiś bzdurnych kawałków.

Alus napisał(a):
W ST napotykamy wodę święconą (Lb 5,17).

Cytuj:
Świętą w sensie wydzieloną do potrzeb światyni, Boga, a nie magiczną.

A masz coś czerwonego w wózku? Jakąś kokardkę? Wstążeczkę?

Na potrzeby świątyni, którą tez potraktowałbyś w kategoriach magicznych - a chodzi o oczyszczenie żony podejrzanej o zdradę.
Znów uciekłeś od przekazu biblijnego do wiejskiego zabobonu.
A co z moim pytaniem, powtórzę - po co Jezusowi ślina czy błoto?


Śr mar 09, 2016 9:19
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Alus napisał(a):
Jeśli chcesz dyskutować rzeczowo, to nie wrzucaj jakiś bzdurnych kawałków.
Chciałem ci wskazać, że przesądy o "złym oku" sa zabobonem. Machanie spódnicy i tajemne słowa jako lekarstwo na "złe oko". Reagujesz bardzo emocjonalnie.

Alus napisał(a):
Na potrzeby świątyni, którą tez potraktowałbyś w kategoriach magicznych - a chodzi o oczyszczenie żony podejrzanej o zdradę.
Uciekłem? Ustosunkowałem się do "świętej wody" dość rzeczowo. Masz cos do dodania, to pisz. chętnie o tym porozmawiam.

Alus napisał(a):
Znów uciekłeś od przekazu biblijnego do wiejskiego zabobonu.
A co z moim pytaniem, powtórzę - po co Jezusowi ślina czy błoto?
Niektórzy uwazają, że ślepy nie miał gałek ocznych i w ten sposób Jezus je stworzył - ulepił z gliny. Ja identyfikuję się z tym, że chciał pobudzić wiarę ślepego, zmusic go do działania. Podejrzewam, że sadzawka nie była za rogiem.
A co ty sugerujesz?


Śr mar 09, 2016 10:41
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Tyle tylko, że Bóg posługuje sie znakami widzialnymi, jak wąż miedziany, ślina, błoto, woda święcona, tęczą, z racji fizycznego zapotrzebowania wielu ludzi - widocznego znaku - nie uwierzę dopóki nie dotknę Jego ran, nie włożę palców w Jego ranę.
Owszem z wiekami te znaki Boga zostały nadużyte, przehandlowane, wplecione w magię i zysk.
Czasem z ogromną szkodą dla człowieka.... szkodą duchową lub szkodą fizyczną - jak choćby zawierzenie dziecka samozwańczemu "uzdrowicielowi" przez ludzi wykształconych, co skończyło się dramatem.
Niemniej pośród tej głupoty nie należy odrzucać znaków Boga.


Śr mar 09, 2016 13:04
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Owszem, znakami. Jak woda na chrzcie, w której zanurzali jego uczniowie. Często rzeka, jezioro.
Czy miała "cudowne" właściwości?

Sól z pobłogosławionego posiłku jako znak Boga? A dlaczego nie kawałek szynki, jajko czy choćby jego skorupka? Albo pół litra (i taką święconkę widziałem)?

@Aluś ty na siłę szukasz usprawiedliwienia dla guseł i przypisujesz im boską wolę!
Przekonać ciebie na forum szans nie mam, bo zawsze czyms się usprawiedliwisz.
To jest własnie opętanie, a nie "złe oko".

Na forum mogę tylko obalać twoje "argumenty" aby się następni nie złapali.


Śr mar 09, 2016 15:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL