Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
"W chwili, gdy jakieś prawo pozytywne pozbawia obrony pewną kategorię istot ludzkich, których ze swej natury powinno bronić, państwo przez to samo neguje równość wszystkich wobec prawa. Gdy państwo nie używa swej władzy w służbie praw każdego obywatela, a w szczególności tego, który jest najsłabszy, zagrożone są podstawy praworządności państwa... Wyrazem szacunku i opieki należnej mającemu urodzić się dziecku, począwszy od chwili jego poczęcia, powinny być przewidziane przez prawodawstwo odpowiednie sankcje karne za każde dobrowolne pogwałcenie jego praw" (Kongregacja Nauki Wiary, instr. Donum vitrae, III).

Państwo musi chronić ludzkie życie, zwłaszcza te bezbronne.


Śr kwi 06, 2016 10:15
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
ErgoProxy napisał(a):
Innymi słowy, w kwestii aborcji jestem ultrakonserwatystą i sprzeciwiam się rewolucji światopoglądowej, jaką z uporem godnym lepszej sprawy usiłuje przeforsować rzymskokatolicka wierchuszka.
O! Nie pomyślałem w ten sposób. Wygląda, że także jestem ultrakonserwatystą co do tego.


Śr kwi 06, 2016 10:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Czy tak musi wyglądać dyskusja o aborcji? :-(
http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/anna- ... 33197.html

Pani Zawadzka wygłasza tyrady, nie zwracając uwagi na prowadzącego program i ks. Sowę.


Śr kwi 06, 2016 10:32
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
proteom napisał(a):
Czy tak musi wyglądać dyskusja o aborcji? :-(
http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/anna- ... 33197.html

Pani Zawadzka wygłasza tyrady, nie zwracając uwagi na prowadzącego program i ks. Sowę.

Fanatycy, nie zależnie z której opcji, nie potrafią rozmawiać.....Zawadzka jest tylko jednym z wielu przykładów.
Przypadkowo ganiając po programach natrafiłam na ten spektakl - żaden kabaret mnie tak nie ubawił jak zachowanie tej pani.


Śr kwi 06, 2016 11:10

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Raport CBOS z maja 2013 r. wskazuje, że:
Cytuj:
co najmniej jednokrotne przerwanie ciąży częściej
deklarują kobiety gorzej wykształcone, niezadowolone ze swojej sytuacji materialnej, mające
prawicowe poglądy i praktykujące religijnie
http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_060_13.PDF


To Kościół [...] zmusza wszystkich, nawet niewierzących ludzi do heroicznych postaw pod groźbą sankcji karnych.

Proteom, Ty jeśli urodzi się dziecko, które nie ma połowy głowy, ma mózg na wierzchu, ma wiszącą gałkę oczną, ma rozszczep całej twarzy, nie ma mózgu w środku, a matka je zostawi, to przytulisz taką małą bezbronną istotkę, otoczysz, ją miłością, weźmiesz takie maleństwo do domu i będziesz patrzył, jak męczy się, płacze i kona w długich męczarniach.
Jeśli tego nie potrafisz, to nie zmuszaj innych.


Ostatnio edytowano Śr kwi 06, 2016 12:15 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

obraźliwa wypowiedź



Śr kwi 06, 2016 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
ErgoProxy napisał(a):
Defekuję na postęp. Powtórzę się - powtarzania widać nigdy dość - nie istnieje nic takiego, jak "człowiek nienarodzony"; to jest nowomowa służąca kreowaniu myślozbrodni. Jest płód i jest dziecko, i zdarza się, że płód trzeba zabić, póki się jeszcze nie rozwinął w dziecko, które będzie potem zdychało cierpiąc godzina po godzinie, dzień za dniem, bo lekarze nie bogowie i nie każdego potrafią uzdrowić. Innymi słowy, w kwestii aborcji jestem ultrakonserwatystą i sprzeciwiam się rewolucji światopoglądowej, jaką z uporem godnym lepszej sprawy usiłuje przeforsować rzymskokatolicka wierchuszka.


No dobrze, a od jakiego momentu w takim razie kończy się płód, a zaczyna dziecko i dlaczego właśnie od tego momentu, a nie od jakiegoś innego? Powinieneś też również wskazać, w jaki sposób powinno być rozstrzygane, czy ten moment już nastąpił, czy jeszcze nie.

A - czy w kwestii człowieczeństwa kobiety, Murzyna bądź Indianina jesteś równie "ultrakonserwatywny"?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 06, 2016 13:38
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Ależ oczywiście. Ponadto jestem zdania, że skoro funkcjonuje ograniczenie prędkości samochodów do, dajmy na to, stu dwudziestu, to samoloty tez powinny poruszać się sto dwadzieścia maks. I mało mnie obchodzi, że nie będą mogły wtedy latać. Gdyby Bóg chciał, żeby ludzie latali, dałby im skrzydła itd.

Sarkazm na bok. Nie wiem, i nikt tego jeszcze nie wie, kiedy "kończy się" płód, a "zaczyna się" człowiek. I nie wiadomo, kiedy to wreszcie jasno wyjdzie z badań, tak że w ogóle będzie się dało sformułować niepodważalną definicję człowieczeństwa. Co do zabijania życia, a niekoniecznie osoby, naturalną cezurą ostateczną, po przekroczeniu której otwiera się piekło absurdu, jest "moment" rozwiązania ciąży (nawet jeśli z badań wyjdzie, że do uczłowieczenia się płodu konieczna jest np. mielinizacja aksonów, co zachodzi sporo po urodzeniu). Warto jednak na tę chwilę założyć pewien, i to dość spory, margines bezpieczeństwa. Oczywiście konkretne rozwiązanie prawne zawsze będzie obarczone ryzykiem, szczególnie, że rzecz najprawdopodobniej okaże się uwarunkowana indywidualnie, tak że jedne płody nabywają człowieczeństwa wcześniej, inne później (a niektóre ciężko uszkodzone wcale).


Śr kwi 06, 2016 15:16

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
No to ja spytam się Ciebie w ten sposób.

Gdyby, w twojej rodzinie występowała ciężka choroba genetyczna, a twoja 12-letnia córka została zgwałcona, to mogąc podać, jej parę godzin po zdarzeniu tak na wszelki wypadek tzw. "pigułkę po" , zrobiłbyś to, czy uważasz, że to już może być człowiek, któremu należą się takie same prawa jak twojej córce?


Śr kwi 06, 2016 16:09
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Oczywiście, że podałbym pigułkę dzień po. Na litość boską, wtedy możemy mówić najwyżej o grudce komórek. Jeśli ktoś uważa kolonię ameb za osobę...


Śr kwi 06, 2016 16:12

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
beata50 napisał(a):
No to ja spytam się Ciebie w ten sposób.

Gdyby, w twojej rodzinie występowała ciężka choroba genetyczna, a twoja 12-letnia córka została zgwałcona, to mogąc podać, jej parę godzin po zdarzeniu tak na wszelki wypadek tzw. "pigułkę po" , zrobiłbyś to, czy uważasz, że to już może być człowiek, któremu należą się takie same prawa jak twojej córce?

To pytanie ja raczej skierowałam do obrońców życia od chwili poczęcia.


Śr kwi 06, 2016 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Obrońcy życia poczętego uważają, że.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 21267.html
te kilka komórek ma takie same prawa jak w pełni ukształtowany, człowiek, który ma samoświadomość, uczucia, system nerwowy i odczuwa ból, radość, smutek.....


Śr kwi 06, 2016 17:00
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
To już jest człowiek.
Wynika to z Ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka z 2000 r.
Wynika to z bioetyki.


Śr kwi 06, 2016 19:50
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
ErgoProxy napisał(a):
Oczywiście, że podałbym pigułkę dzień po. Na litość boską, wtedy możemy mówić najwyżej o grudce komórek. Jeśli ktoś uważa kolonię ameb za osobę...


Kolonia drobnoustrojów, to nawet nie jest tkanka.

Jesteś tylko dużą kolonią komórek :?: :razz:


Śr kwi 06, 2016 19:53
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Moje ciało jest tylko dużą kolonią komórek.Ale ciało to tylko kostium, z wyjątkiem mózgu oczywiście, gdzie duch buszuje. Słowo "emergencja" mówi ci coś?


Śr kwi 06, 2016 21:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
ErgoProxy napisał(a):
Ależ oczywiście. Ponadto jestem zdania, że skoro funkcjonuje ograniczenie prędkości samochodów do, dajmy na to, stu dwudziestu, to samoloty tez powinny poruszać się sto dwadzieścia maks. I mało mnie obchodzi, że nie będą mogły wtedy latać. Gdyby Bóg chciał, żeby ludzie latali, dałby im skrzydła itd.


A potrafisz odpowiedzieć bez sarkazmu? To poważne pytanie i poważna sprawa.

Cytuj:
Nie wiem, i nikt tego jeszcze nie wie, kiedy "kończy się" płód, a "zaczyna się" człowiek. I nie wiadomo, kiedy to wreszcie jasno wyjdzie z badań, tak że w ogóle będzie się dało sformułować niepodważalną definicję człowieczeństwa.


Ale co miałoby "wyjść z badań"? Żeby z badań mogło wyjść, kiedy zaczyna się człowiek, trzeba najpierw rozstrzygnąć.. kiedy zaczyna się człowiek. Więc kiedy zaczyna się człowiek? Jak już na to pytanie odpowiesz, uczeni będą mogli (o ile będą mogli, bo to też zależy od tego rozstrzygnięcia) badać, kiedy ten moment następuje - a oczywistym jest ponadto, że dla każdego człowieka nastąpi on w innym momencie.

Cytuj:
Co do zabijania życia, a niekoniecznie osoby


Ale mooooment. Co to jest "osoba"? I czy "człowiek" i "osoba" to pojęcia tożsame?

Cytuj:
Moje ciało jest tylko dużą kolonią komórek.Ale ciało to tylko kostium, z wyjątkiem mózgu oczywiście, gdzie duch buszuje.


Skoro już uciekamy się do sarkazmu, zawsze mnie bawiło to, że ateiści (mówię ogólnie), gdy przychodzi do aborcji, są gotowi natychmiast uwierzyć w "ducha", "duszę" etc. a nawet uznać, że św. Tomasz i św. Augustyn słusznie prawili! 8) Wiele razy już to pisałem - gdybym był ateistą, sprzeciwiałbym się aborcji o wiele bardziej bezwzględnie, niż dzisiaj. Bo nie wierzyłbym w żadną duszę, ducha i tym podobne bzdety. Człowiek to tylko ciało; człowiek jest ciałem i niczym więcej. Nigdy nie następuje żaden "moment nabycia człowieczeństwa", bo człowieczeństwo powstaje wraz z powstaniem żywego ciała człowieka. Pewien problem miałbym może z momentem śmierci - ciężko byłoby, będąc konsekwentnym, mówić tu o "ustaniu człowieczeństwa", należałoby raczej mówić o "martwym człowieku" (w sensie analogicznym z "niedziałającym samochodzie"). Oczywiście, martwy człowiek nie mógłby mieć żadnych praw, ale nie dlatego, że nie jest człowiekiem, tylko z podobnych powodów, dla których nie ma sensu badania spełniania wymogów dot. emisji spalin w samochodzie, który nie działa.

Inaczej mówiąc: co takiego jest w aborcji, czym ona się tak wyróżnia spośród innych aspektów życia, że doprowadza nawet skrajnie materialistycznych ateistów do takich dziwnych niespójności?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz kwi 07, 2016 7:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL