Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie 
Autor Wiadomość
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
Kozioł napisał(a):
spin napisał(a):
Przypomne komunikat.

A ja przypomnę pełne godności zachowanie parafian w Bazylice Mariackiej.
Wyszło na prawdę sporo osób (połowa?) w ciszy, bez ustawek, bez czekającej na wywiad telewizji.
filmik na yt


Ewidentna ustawka. Do tego profesjonalna kamera z transfokatorem.


Wt kwi 05, 2016 14:23
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
Kozioł napisał(a):
akruk napisał(a):
Cytuj:
3)Uważam, że zakłócanie jakiegokolwiek nabożeństwa przez osoby z zewnątrz, z poza wspólnoty (a była to typowa ustawka, podobnie jak kilka innych) jest zwykłym świństwem najlepszego sortu.
Ale narzucanie wszystkim obywatelom swoich religijnych zasad odnośnie do przerywania ciąży wcale nie jest świństwem?
Zawsze jakiś światopogląd będzie dominował. W tym sporze nie ma jednej prawdy i dobrego rozwiązania. Stąd kompromis nie zadowalający tak na prawdę nikogo.
Jeśli tak, to nie ma się co oburzać, że "świństwem" jest zakłócanie nabożeństwa, bo ZNACZNIE WIĘKSZYM świństwem jest narzucanie całemu społeczeństwu ustawą swojej religijnej moralności. Wielokrotnie większym.
To po pierwsze. Po drugie, twierdzenie, że ten kompromis nie zadowala *nikogo*, jest wyssane z palca. Zadowala wiele osób, także wierzących. nie zadowala natomiast fanatyków, którzy muszą swoje religijne zasady narzucić wszystkim przez wprowadzenie ich prawem państwowym.


Wt kwi 05, 2016 14:37
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
Michał Stanek, http://www.jerzysosnowski.pl/?p=1506 napisał(a):
EPISKOPAT O ROZWODACH I SEKSIE POZAMAŁŻEŃSKIM. „NALEŻY CHRONIĆ KAŻDĄ RODZINĘ I CZYSTOŚĆ ŻYCIA KAŻDEGO CZŁOWIEKA”

W kwestii ochrony rodziny nie można poprzestać na obecnym kompromisie – podkreśla komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, który jest odczytywany w niedzielę w kościołach w związku z Dniem Świętości Życia. „Stałość każdej rodziny i czystość każdego człowieka są chronione szóstym przykazaniem Dekalogu: ‚Nie cudzołóż!’. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić każdego człowieka od współżycia pozamałżeńskiego” – podkreśla episkopat. Jak przekonuje, w kwestii ochrony czystości życia nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie, która dopuszcza współżycie pozamałżeńskie oraz rozwody.

„W roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę polskiej rodziny” – czytamy w komunikacie episkopatu. „Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony czystości życia człowieka zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami” – apeluje KEP. Niedawno do marszałka Sejmu wpłynęło zawiadomienie o zawiązaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop rozwiązłości”, która będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej rozwodów i współżycia pozamałżeńskiego. W inicjatywę zaangażowanych jest szereg organizacji, m.in. Fundacja Lux Veritatis, Instytut Jana Pawła II, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Instytut im. Ks. Piotra Skargi, Fundacja Życie. W projekcie ustawy znajdują się zapisy uchylające dotychczasowe, prawne możliwości uzyskania rozwodu, oraz wprowadzające do kodeksu karnego zapisy o penalizacji m. in. zmiany miejsca zamieszkania jednego z małżonków (tzw. separacja) zagrożonej karą do 3 lat pozbawienia wolności (za współsprawstwo grozić będzie do 1 roku pozbawienia wolności – dotyczy to m.in. pracodawców ułatwiających pracownikowi separację poprzez długotrwałe wyjazdy w delegację, lub osób udzielających lokalu mieszkalnego do celów współżycia). Współżycie pozamałżeńskie będzie zagrożone karą do 2 lat więzienia w przypadku osób w stanie wolnym, a do 5 lat w przypadku osób po ślubie[..]


Wt kwi 05, 2016 14:40
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
Johnny99 napisał(a):
Kael napisał(a):
Dzis masz wybor: nie musisz sluchac wszystkiego ci ci ludzie przymikrofonie/tadtaturze chca wbic do glowy. Masz wybor.


Życie w społeczeństwie nie polega na tym, że słucha się tylko tych, którzy się z tobą zgadzają. To jest właśnie gettoizacja. I - nie lubię tego argumentu, ale co tam - nie wydaje mi się to specjalnie chrześcijańskie. Kto jest twoim bliźnim, Kael?


A co to ma do tematu?
Co ja robie w celu jednoczenia mojej parafii, to jedno.
Co robia proboszczowie to drugie. Oni nie sa od kasowania pieniedzy i przekazywania ich do kurii tudziez wydawania na koljny remont wypieszczonego kosciola, ale od tworzenia wspolnoty parafialnej tak, zeby rozni, nie tylko "swieci i nabozni" tam sie mogli odnalezc i spotkac Jezusa.
Uwazasz, ze jest inaczej?

Czy w zwiazku z twoim przekonaniem, ze nalezy sluchac nie tylko tych, z ktorymi sie zgadzasz, spedzasz czas na przegladaniu wszystkich mediow od skarajnej lewicy po skrajna prawice, zeby znac zdanie wszystkich? A wieczorem chodzisz do barow, zeby poznac zdanie "ulicy"?

Ja moj czas bardziej szanuje.


Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Msza sw nie jest po to, zeby (regularnie) wychodzic z niej wkurzonym, albo siedziec na kazaniu z zatyczkami w uszach.


Ani nie jest po to, by potwierdzać twoje przekonania. Również Kościół nie jest po to, by przyznawać ci rację.

Msza sw, a szczegolnie homilia, ma mi otwierac oczy i uszy na nauke Jezusa Chrystusa. Bo ja Jego szukam. Nie proboszcza, ani biskupa. Moze mi psuc moje dobre zdanie o mnie. Nie mam nic przeciwko. Ale nie interesuja mnie preferencje polityczne jakiegoklwiek ksiedza.
A wielu naduzywa swojego dostepu do mikrofonu, zeby mowic o wszystkim, co ich interesuje. Najmniej wielu interesuje nauka Jezusa, ktora maja glosic. A tylko do tego maja uprawnienia jako duchowni, ktorzy wypelniaja "posluge Slowa" podczas nabozenstw.


@akruk, to raczej nie jest oficjalne stanowisko KEP.


Wt kwi 05, 2016 14:44
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
http://brpd.gov.pl/materialy-do-pobrania/ustawa
USTAWA z dnia 6 stycznia 2000 r. o Rzeczniku Praw Dziecka mówi:
W rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności.


Wt kwi 05, 2016 14:49
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
Kael napisał(a):
@akruk, to raczej nie jest oficjalne stanowisko KEP.
Różni się TYLKO sprawą, o której mowa.


Wt kwi 05, 2016 14:52
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
O nie, nie.
Aborcja, to jednak zabijanie dzieci, a rozstania rodzicow nie sa objete Dekalogiem.
Mozna sie klocic, od kiedy zarodek przestaje byc plodem a staje sie dzieckiem, ale kiedy ma wyksztalcone narzady to tylko strona brzucha, po ktorej sie znajduje nie moze decydowac o statusie, ze w brzuchu to mozna zabic, a po urodzeniu to nie.
Dla wierzacych, dziecko to dziecko i plod to etap rozwoju czlowieka.

Ten komunikat KEP mial poza czasem ogloszenia wiele zalet: byl zwiezly i nawolywal do ochrony takze matek i dzieci urodzonych. A najmniej do zmiany prawa dla samego prawa.
Co do czasu: moze w Polsce jest on regularnie oglaszany w okolicach 25 marca?


Wt kwi 05, 2016 14:57
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
Niedlugo bedziemy mieli podobne protesty sadystow, gwalcicieli, mordercow, zboczencow i innych.
Wszystkich ktorym nie odpowiada 10 przykazan.


Wt kwi 05, 2016 14:58
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
akruk napisał(a):
Jeśli tak, to nie ma się co oburzać, że "świństwem" jest zakłócanie nabożeństwa, bo ZNACZNIE WIĘKSZYM świństwem jest narzucanie całemu społeczeństwu ustawą swojej religijnej moralności.
Jakim narzucaniem? Żaden Kościół w Polsce prawa nie stanowi. A organizacje pro-life tak samo lobbują jak organizacje pro-choice. Obie maja do tego prawo.
akruk napisał(a):
Po drugie, twierdzenie, że ten kompromis nie zadowala *nikogo*, jest wyssane z palca. Zadowala wiele osób, także wierzących. nie zadowala natomiast fanatyków, którzy muszą swoje religijne zasady narzucić wszystkim przez wprowadzenie ich prawem państwowym.
Nie zadowala także tych, którzy chcieliby aborcji zawsze, wszędzie i dla każdego, bez wiedzy, a nawet w tajemnicy przed rodzicami (w przypadku niepełnoletniej), czy mężem. To także fanatycy którzy chcą swoje zasady narzucić prawem państwowym?


Ostatnio edytowano Wt kwi 05, 2016 15:04 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Wt kwi 05, 2016 15:00
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
spin napisał(a):
Ewidentna ustawka. Do tego profesjonalna kamera z transfokatorem.
Autofokus i podobną rozdzielczość mam w swojej archaicznej komórce, choc pewnie nie ta liczba klatek i jasność. Za to komórka mojego syna wspaniale sobie radzi w takich sytuacjach.


Wt kwi 05, 2016 15:02
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
Kozioł napisał(a):
spin napisał(a):
Ewidentna ustawka. Do tego profesjonalna kamera z transfokatorem.
Autofokus i podobną rozdzielczość mam w swojej archaicznej komórce, choc pewnie nie ta liczba klatek i jasność. Za to komórka mojego syna wspaniale sobie radzi w takich sytuacjach.

Autofocus to nie jest zoom optyczny (transfokator).
Owszem jest jakaś komórka, do której można dokręcić dodatkowy obiektyw o zmiennej ogniskowej.
Ale jest spory, nie do kieszeni.
Uważasz, że w kościele ktoś "przypadkowo" to wyjście nagrał, bo ma na mszy włączoną kamerę w telefonie i zaczyna nagrywać jak ksiądz czyta komunikaty :?:
Pewnie dla odtworzenia w domu, taki pobożny. :p


Wt kwi 05, 2016 15:28
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
Zoom takze jest w komórce dostępny. "Cyfrowy" wystarczy. Nagranie nie jest od początku, jest co najmniej kilka sekund spóźnione. A podobne filmiki nagrywa się dzis komórką bez większej wiedzy. Wystarczy do tego jedna prawa i dwa palce dloni lewej (czy na odwrót).
To nie jest nagranie ani dużej jakości ani z duzym kunsztem. Daleko mu do profesjonalizmu, nawet do profesjonalizmu operatorów TvTrwam.


Wt kwi 05, 2016 16:00
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
Spektakl jaki urządziła pani Anna (krzycząca w kościele św Anny) zaproszona przez red Morozowskiego do programu "Tak jest" nawet trudno określić - żenada i tragifarsa.
Nie pojmowała czym jest rozmowa a czym monolog. Zmusiła tym Morozowskiego do przerwania programu.
Czymś takim feministki tylko się ośmieszają.
Wygląda, że komunikat KEP był jedynie przyczynkiem do zaistnienia a nie szermowanym hasłem - troską o zdrowie kobiety.


Wt kwi 05, 2016 17:40
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
Kael napisał(a):
O nie, nie.
Aborcja, to jednak zabijanie dzieci, a rozstania rodzicow nie sa objete Dekalogiem.
Czytaj uważnie. CUDZOŁÓSTWO jest objęte Dekalogiem.
Kael napisał(a):
Mozna sie klocic, od kiedy zarodek przestaje byc plodem a staje sie dzieckiem
No widzisz! Komunikat Episkopatu nawołuje do NARZUCENIA całemu społeczeństwu prawa, które odzwierciadla ŚWIATOPOGLĄD tylko CZĘŚCI obywateli. Na dodatek MNIEJSZOŚCI. Ponieważ większość jest przeciwna zaostrzaniu tych przepisów.


Wt kwi 05, 2016 18:03
Post Re: Prowokacja w kościele św. Anny w Warszawie
akruk napisał(a):
Michał Stanek, http://www.jerzysosnowski.pl/?p=1506 napisał(a):
EPISKOPAT O ROZWODACH I SEKSIE POZAMAŁŻEŃSKIM. „NALEŻY CHRONIĆ KAŻDĄ RODZINĘ I CZYSTOŚĆ ŻYCIA KAŻDEGO CZŁOWIEKA”

Niedawno do marszałka Sejmu wpłynęło zawiadomienie o zawiązaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop rozwiązłości”, która będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej rozwodów i współżycia pozamałżeńskiego. W inicjatywę zaangażowanych jest szereg organizacji, m.in. Fundacja Lux Veritatis, Instytut Jana Pawła II, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Instytut im. Ks. Piotra Skargi, Fundacja Życie. W projekcie ustawy znajdują się zapisy uchylające dotychczasowe, prawne możliwości uzyskania rozwodu, oraz wprowadzające do kodeksu karnego zapisy o penalizacji m. in. zmiany miejsca zamieszkania jednego z małżonków (tzw. separacja) zagrożonej karą do 3 lat pozbawienia wolności (za współsprawstwo grozić będzie do 1 roku pozbawienia wolności – dotyczy to m.in. pracodawców ułatwiających pracownikowi separację poprzez długotrwałe wyjazdy w delegację, lub osób udzielających lokalu mieszkalnego do celów współżycia). Współżycie pozamałżeńskie będzie zagrożone karą do 2 lat więzienia w przypadku osób w stanie wolnym, a do 5 lat w przypadku osób po ślubie[..]

Otoz to sprowadzenie ad absurdum jest nieadekwatne.

Nie wiem jaki szalony Sejm z szalonym Senatem i jeszcze bardziej szalonym prezydentem, przyjalby ustawe, ktora kara 3 lat wiezienia karalaby brak seksu w dni plodne, tudziez kazda miesiaczke.


Moim zdaniem, kazdy obronca zycia, ktory chocby paczka pampersow do domu samotnej matki nie wspiera kobiety, ktora urodzila to wymodlone przez niego dziecko, jest niewiarygodny i nie ma czystego sumienia.
Naprawde nie wystarczy dziesiatka rozanca, byle dziecko przyszlo na swiat, a potem kolejne rozance za nastepne dzieci.
Ale mnie pewnie skrzywil moj ulubiony List sw Jakuba i wole tych, ktorzy malo gadaja i pouczaja, a duzo konkretnie robia.


Wt kwi 05, 2016 18:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL