Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Stan Kościoła i państwa 
Autor Wiadomość
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Coroner napisał(a):
marcela12 napisał(a):
Zmiany w kościele powinny iść odgórnie. Mam coraz więcej znajomych oddalających się od kościoła niestety przez księży.

Jak to dobrze, że są tacy źli księża bo przynajmniej jest na kogo zwalić swoje lenistwo w wierze.
To ja mam pytanie ci znajomi to wierzą w księdza czy w Boga?

Jak to dobrze, że są tacy źli parafianie, dawać na tacę nie chcą, na wypominki co łaska 50 PLN od duszy nie płacą, za ślub, chrzciny też się bulwersują że za drogo.. Jak to dobrze że są tacy źli parafianie, którzy znają Pismo Święte, którzy szukają Boga tam gdzie podobno go niema.
A może właśnie nie ma Go tam gdzie powinien być?
W tych wielkich świątyniach, które kupczą na prawo i lewo robiąc jarmark z Domu Ojca.

No właśnie, co kryje się pod nazwą Dom Ojca?
Bo skoro każdy człowiek jest Świątynią Ducha Św., to może sam w sobie jest Domem Ojca - jeśli czyni dobrze, nikogo nie krzywdzi...

Alus napisał(a):
Ksiądz Isakowicz Zalewski wraz z Terlikowskim piszą książkę o polskim Kościele, w której jeden obszerny rozdział poświęcają homoseksualistom duchownym dowodząc lobby homoseksualne decyduje kto zostanie waznym urzędnikiem w Kościele i kto awansuje
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... tabu/wllqc


I pewnie dlatego kiedyś Ks. Isakowicz-Zalewskiemu zamknięto usta.

Ciekawe co tam u naszego ks Charamsy słychać?


Pt lis 04, 2016 19:40
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Maria-Magdalena napisał(a):
I pewnie dlatego kiedyś Ks. Isakowicz-Zalewskiemu zamknięto usta.

Nie dlatego - zakaz wydano w 2006r gdy ks Isakowicz Zaleski z pasją sledził księży współpracowników SB, wskazując na chybił trafił - tak utrafił Bogu ducha winnego ks Malińskiego, któremu gorliwi patrioci w odwecie spalili mieszkania.
Rzeczona książka wywiad ukazała się późnej, konkretnie w 2012r.

Cytuj:
Ciekawe co tam u naszego ks Charamsy słychać?

Już nie księdza - sam osobiście porzucił kapłaństwo


Pt lis 04, 2016 19:49
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Alus napisał(a):
Już nie księdza - sam osobiście porzucił kapłaństwo

Tak, pamiętam jego show.
Ale jak by nie patrzeć, był wysoko postawionym księdzem.
Co w zestawieniu z cytowanym artykułem ładnie się uzupełnia.

Ps. Dziękować Bogu, są też miłujący Boga jezuici :)


Pt lis 04, 2016 20:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Stan Kościoła i państwa
chwat napisał(a):
Kiedyś powiedziałem znajomemu, że chodzę do kościoła, na co on zapytał mnie "po jasną cholerę chodzisz do tych pedofili?".


I jak na to zareagował chwat? Położył uszy po sobie? Czy stanął w obronie Kościoła, jak się tego od niego oczekuje?

Cytuj:
Wydaje mi się, że niestety powoli wkraczamy w fazę, gdzie Kościół (kler? my sami?) w opinii publicznej zmienia się w przysłowiowego chłopca do bicia i kojarzy się wyłącznie z negatywnymi zjawiskami i to z reguły z tymi najgorszymi.


Nihil novi. Kościół jest pod nieustającym propagandowym atakiem od 2 tysięcy lat. A oskarżano go zawsze o wszystko to, co w danej epoce uważano za najgorsze. I psy szczekały i szczekały, a karawana jechała dalej. :)

Cytuj:
Nie mówię, że nie widzę dookoła w KK, okazji do krytyki, widzę i to dużo.


To i dobrze, bo dzięki takiej nieustającej krytyce Kościół bez przerwy się reformuje i koryguje, dzięi czemu jest już najstarszą nieprzerwanie istniejącą organizacją na planecie Ziemia


Cytuj:
Jeśli ktoś niewierzący myśli o przyjęciu wiary, to śmiem twierdzić, że KK w obecnych czasach, nie będzie mu się jawił, jako trwający od dwudziestu wieków pierwotny depozyt chrześcijaństwa,


Wręcz przeciwnie. Będzie się jawił jako jedyna sensowna wobec ateizmu (nie mylić z humanizmem) alternatywa.


Cytuj:
ale raczej jako wewnętrznie skłócona instytucja,


Instytucje które nie były wewnętrznie skłócone, np KPZR, przetrwały znacznie krócej :D

Cytuj:
Czasem odwiedzają nas na tym forum, protestanci z różnych denominacji. Dochodzi do dyskusji, które często z ich strony przybierają formę zarzutu, czasami zarzutu od strony dogmatycznej a czasami obyczajowości katolickiej. Być może nawet pewne zarzuty, czasami bywają uzasadnione. Zapewne różne zarzuty mogliby wystosować równie dobrze pod własnym adresem, bo w ich zborach na pewno można by doszukać się takich czy innych nadużyć. Tak się jednak nie dzieje, samokrytyki z ich strony nigdy nie ma, a kozłem ofiarnym jest tradycyjnie KK.


I dlatego KK będzie trwał, a po ich sektach zostaną tylko przypiski w podręcznikach historii, jak to się stało z literalnie wszystkimi sektami powstałymi przed Reformacją.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


N lis 06, 2016 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Może zostałem źle zrozumiany, nie chodziło mi o uprawianie krytyki KK, wręcz przeciwnie. Wydaje mi się. że stajesz w obronie KK, a ja go wcale nie atakowałem.
Napisałem "Tylko w obecnej sytuacji... trochę bym odpuścił z tego tonu (krytyki), bo tradycyjny złoty środek myślenia, chyba już dawno wśród katolików i w katolicyzmie znalazł się pod kreską"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 06, 2016 21:38
Zobacz profil
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Krytykować kościół jest bardzo łatwo. Powiem ze jest nawet w tej chwili moda na krytykę kościoła. Zawsze warto się zastanowić nad celowością krytyki. I czy to jest krytyka coś wnosząca czy takie typowe polskie narzekactwo. Chodzi tez o to żeby nie postawić się po stronie tych co z kościołem walczą.
To ze jest wiele błędów i nieprawidłowości w kościele to oczywiste, w końcu to ludzie i w dodatku grzesznicy. Pytanie o cel i czy mamy jakaś propozycje czy nie. Zawsze mnie zadziwiała troska o kościół wrogów kościoła. Jakie oni zawsze mieli wspaniałe pomysły jak powinien kościół funkcjonować. Ale jak się tym pomysłom dokładnie przyjrzeć to nic sensownego w nich nie było.
Katolik który krytykuje kościół powinien zastanowić się czy chociaż tyle samo czasu co na krytykę kościoła poświecił na modlitwę za kościół i za te wszystkie sprawy o których tak z lubością się rozpisuje na rożnego rodzaju grupach dyskusyjnych. Namawiam do modlitwy bo to jedyna droga do zmiany na lepsze.


Pn lis 07, 2016 0:28
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Coroner napisał(a):
Krytykować kościół jest bardzo łatwo. Powiem ze jest nawet w tej chwili moda na krytykę kościoła. Zawsze warto się zastanowić nad celowością krytyki. I czy to jest krytyka coś wnosząca czy takie typowe polskie narzekactwo. Chodzi tez o to żeby nie postawić się po stronie tych co z kościołem walczą.
To ze jest wiele błędów i nieprawidłowości w kościele to oczywiste, w końcu to ludzie i w dodatku grzesznicy. Pytanie o cel i czy mamy jakaś propozycje czy nie. Zawsze mnie zadziwiała troska o kościół wrogów kościoła. Jakie oni zawsze mieli wspaniałe pomysły jak powinien kościół funkcjonować. Ale jak się tym pomysłom dokładnie przyjrzeć to nic sensownego w nich nie było.
Katolik który krytykuje kościół powinien zastanowić się czy chociaż tyle samo czasu co na krytykę kościoła poświecił na modlitwę za kościół i za te wszystkie sprawy o których tak z lubością się rozpisuje na rożnego rodzaju grupach dyskusyjnych. Namawiam do modlitwy bo to jedyna droga do zmiany na lepsze.

A krytyka Kościoła przez księży - i nie tylko zbuntowanych - nie zastanawia Cię?......pomodliłeś się choć raz za tych księży krytykantów, ba nawet oszczerców?


Pn lis 07, 2016 7:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Stan Kościoła i państwa
chwat napisał(a):
Wydaje mi się. że stajesz w obronie KK, a ja go wcale nie atakowałem.


Ale i nie broniłem. :( Usłyszał chwat, że "Kościół to pedofile" i położył uszy po sobie. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt lis 08, 2016 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Taki wniosek Ci się nasunął?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lis 08, 2016 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Stan Kościoła i państwa
A nie było tak?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lis 09, 2016 10:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Stan Kościoła i państwa
pilaster napisał(a):
A nie było tak?


A próbował już pilaster "w towarzystwie"? Prezentował swoje tezy o nieszkodliwości (?) pedofilii, o Sienkiewiczu i o trzecim poziomie istotności?

Jeżeli próbował, to ciekaw jestem relacji z reakcji.



PS: Mi się nie zdarzyło (nie było okazji), choć zdarzało się reagować na inne zarzuty wobec KRK. Ale tutaj sam nie wiem, czy bym potrafił adekwatnie zareagować. Ten temat wywołuje na wstępie "emocjonalne tsunami".



EDIT: Wróć, parę razy reagowałem na "ten temat", ale to nie było w atmosferze konfrontacji, więc nie ma porównania.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 09, 2016 11:11
Zobacz profil
Post Re: Stan Kościoła i państwa
bert04 napisał(a):
pilaster napisał(a):
A nie było tak?


A próbował już pilaster "w towarzystwie"? Prezentował swoje tezy o nieszkodliwości (?) pedofilii, o Sienkiewiczu i o trzecim poziomie istotności?

Jeżeli próbował, to ciekaw jestem relacji z reakcji.



PS: Mi się nie zdarzyło (nie było okazji), choć zdarzało się reagować na inne zarzuty wobec KRK. Ale tutaj sam nie wiem, czy bym potrafił adekwatnie zareagować. Ten temat wywołuje na wstępie "emocjonalne tsunami".



EDIT: Wróć, parę razy reagowałem na "ten temat", ale to nie było w atmosferze konfrontacji, więc nie ma porównania.





Cytuj:
PS: Mi się nie zdarzyło (nie było okazji), choć zdarzało się reagować na inne zarzuty wobec KRK. Ale tutaj sam nie wiem, czy bym potrafił adekwatnie zareagować. Ten temat wywołuje na wstępie "emocjonalne tsunami".



No tak...trudno spodziewac sie innej reakcji...KK ma sie czego bac...tu chodzi przeciez o "byc" albo "nie-byc" tej "swietej" instytucji...

W sredniowieczu to co innego...Wtedy KK posiadal skuteczne sposoby zapobiegania i uciszania
ewentualnych tsunami...

Teraz, niestety, wytracono mu bron z reki....
A dobry Bog jakby stracil zainteresowanie...i nie spieszy z pomoca...


Śr lis 09, 2016 11:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Stan Kościoła i państwa
adaBRD napisał(a):
W sredniowieczu to co innego...Wtedy KK posiadal skuteczne sposoby zapobiegania i uciszania
ewentualnych tsunami...


Ado, proszę, nie wtrącaj się już do dyskusji dorosłych, jak nie masz nic sensownego do dodania. Znajdź osobę umiejącą czytać ze zrozumieniem i niech Ci wyjaśni, w jakim kontekście bert użył słowa "tsunami". Bo mi się tłumaczyć nie chce.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 09, 2016 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Stan Kościoła i państwa
pilaster napisał(a):
A nie było tak?

W sensie nasunięcia się wniosku, czy położenia uszu?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lis 09, 2016 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Stan Kościoła i państwa
bert04 napisał(a):
pilaster napisał(a):
A nie było tak?


A próbował już pilaster "w towarzystwie"? Prezentował swoje tezy o nieszkodliwości (?) pedofilii,


Pilaster nigdy nie prezentował żadnych tez o nieszkodliwości pedofilii. Co najwyżej o niskiej szkodliwości (niższej niż się histeryzuje w mediach).

W towarzystwie, owszem, również.

Cytuj:
Jeżeli próbował, to ciekaw jestem relacji z reakcji.


Niczego spektakularnego niech bert04 nie oczekuje. Ludzie w bezpośredniej dwustronnej rozmowie nie poddają się tak histerii, jak będąc w tłumie, choćby wirtualnym. Dyskusje zawsze przebiegają spokojnie i bez agresji. W większości przypadków (tak z 90%) pilaster rozmówców przekonał.

Zresztą tak naprawdę w realu pilaster stosunkowo rzadko musi Kościoła bronić. Ale może to wynika z charakteru środowiska w którym pilaster się obraca. (znaczny udział "moherów")

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lis 09, 2016 13:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL