Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje 
Autor Wiadomość
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Nie mowiac o tym, ze sami mamy moze i gorsze grzechy na sumieniu, ale nie .... homoseksualne.


So wrz 17, 2016 9:55
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
A znasz stanowisko kardynała?
http://www.rp.pl/Kosciol/309109955-Dziw ... okoju.html


So wrz 17, 2016 11:15
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Coroner napisał(a):

Na moje pytanie nie odpowiadasz.
A gdy abp Peatz lekceważąc zakazy wchodził cichcem za ołtarz i współcelebrował Mszę i przekazywał znak pokoju innym celebransom, to ci promowali homoseksualizm?


So wrz 17, 2016 11:40
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Alus napisał(a):
Coroner napisał(a):
Np. to co próbują teraz robić wspólnie z homoseksualistami.
Zacieranie granic.
Na całe szczęście sprawę uciął kardynał

Gdy w kościele podasz rękę na znak pokoju anonimowemu gejowi, pedofilowi, gwałcicielowi, prostytutce, złodziejowi, oznaczać to będzie promocję?
Przeczytaj o tym jak katolicy mają podchodzić do dewiacji seksualnych a jak do osób dotkniętych np. homoseksualizmem.
Powiem więcej. Ja nie dzielę ludzi na katolików i resztę. Nie dzielę też na hetero i resztę. W ogóle w przestrzeni publicznej tzw. orientacja mnie nie interesuje. Do środowiska LGBT mocno naciskają aby się afiszować. Ja nigdzie nie afiszuję się ze swoim heteroseksualizmem. Dokładnie wisi mi co sąsiedzi robią w łóżku i kto z kim mieszka. Ale jak ten sąsiad zacznie domagać się specjalnego traktowania właśnie dlatego, że jest LGBT to już zmienia postać rzeczy. I wtedy mają mój sprzeciw.

Genialnie podsumował to publicysta Gościa Niedzielnego
http://gosc.pl/doc/3431498.Zwiazek-Prom ... o-Kosciola


So wrz 17, 2016 11:49
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Coroner napisał(a):
Genialnie podsumował to publicysta Gościa Niedzielnego
http://gosc.pl/doc/3431498.Zwiazek-Prom ... o-Kosciola

Aleś zapodał - od lat omijam felietony jego autorstwa.


So wrz 17, 2016 11:54
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Zapewne dlatego, że jest wierzącym katolikiem a nie katolikiem tygodnikowopowszechnym. To taki katolik, który nie widzi problemu w grzechu. Jak dla mnie facet ma dobre spostrzeżenia. A to że się letnim katolikom nie podobają to ja rozumiem. Jest wyrzutem sumienia.


So wrz 17, 2016 12:20
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Coroner napisał(a):
Zapewne dlatego, że jest wierzącym katolikiem a nie katolikiem tygodnikowopowszechnym. To taki katolik, który nie widzi problemu w grzechu. Jak dla mnie facet ma dobre spostrzeżenia. A to że się letnim katolikom nie podobają to ja rozumiem. Jest wyrzutem sumienia.

Twoje zdanie, nie koniecznie zgodne z rzeczywistością.....kimże ja jestem żeby osądzać kogoś kto jest gejem, powiedział letni katolik.


Ostatnio edytowano So wrz 17, 2016 12:41 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So wrz 17, 2016 12:39
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Ja raczej dlatego go nie lubie, ze robi z siebie wyrocznie i oskarzyciela.
O tym pisalam: pewien rodzaj ludzi, niestety takze chrzescijan, najbardziej sie cieszy, jak uslyszy gromy rzucane pod czyims (nigdy ich) adresem.


So wrz 17, 2016 12:40
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Alus napisał(a):
kimże ja jestem żeby osądzać kogoś kto jest gejem, powiedział letni katolik.
To może pełny cytat z papieża Franciszka? Znasz czy znasz tylko wersję liberalnych mediów?
Sugerujesz, że papież zmienił nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu?
Poproszę linki do oficjalnych wypowiedzi papieża.


So wrz 17, 2016 14:33
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Coroner napisał(a):
Alus napisał(a):
kimże ja jestem żeby osądzać kogoś kto jest gejem, powiedział letni katolik.
To może pełny cytat z papieża Franciszka? Znasz czy znasz tylko wersję liberalnych mediów?
Sugerujesz, że papież zmienił nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu?
Poproszę linki do oficjalnych wypowiedzi papieża.

Nic nie sugeruję - wypowiedź brzmi Jeśli ktoś jest homeseksualistą i poszukuje Boga, oraz ma dobrą wolę, to kim ja jestem by go osądzać.
http://www.deon.pl/religia/serwis-papie ... skach.html


So wrz 17, 2016 14:56
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
No i teraz porównaj to z tym co wypisuje TP.


So wrz 17, 2016 14:59
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Coroner napisał(a):
No i teraz porównaj to z tym co wypisuje TP.

Konkretnie?
Każda osoba, niezależnie od orientacji seksualnej, musi być szanowana w swej godności i przyjęta z szacunkiem, z troską by uniknąć jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji, a zwłaszca wszelkich form agresji i przemocy, adhortacja LA.


So wrz 17, 2016 15:04
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Mówię o Tygodniku Powszechnym a nie o tym co mówią oficjalne dokumenty Kościoła
Tutaj masz link
http://episkopat.pl/prezydium-kep-kampa ... ewangelii/
do oficjalnego stanowiska Kościoła w sprawie akcji


So wrz 17, 2016 15:23
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Coroner napisał(a):
Mówię o Tygodniku Powszechnym a nie o tym co mówią oficjalne dokumenty Kościoła
Tutaj masz link
http://episkopat.pl/prezydium-kep-kampa ... ewangelii/
do oficjalnego stanowiska Kościoła w sprawie akcji

Istniej obawa, że akcja "przekażmy sobie znak pokoju" wydobywając gest podanej ręki z kontekstu liturgicznego, nadaje mu znaczenie, które jest nie do pogodzenia z nauką Chrystusa i Kościoła ....tylko obawa a nie pewność.
Przydało by się aby KEP wydał komunikat, że ostentacyjna odmowa podania ręki na znak pokoju na mszach, jest nie do pogodzenia z nauką Chrystusa.


So wrz 17, 2016 17:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Alus napisał(a):
Coroner napisał(a):
Mówię o Tygodniku Powszechnym a nie o tym co mówią oficjalne dokumenty Kościoła
Tutaj masz link
http://episkopat.pl/prezydium-kep-kampa ... ewangelii/
do oficjalnego stanowiska Kościoła w sprawie akcji

Istniej obawa, że akcja "przekażmy sobie znak pokoju" wydobywając gest podanej ręki z kontekstu liturgicznego, nadaje mu znaczenie, które jest nie do pogodzenia z nauką Chrystusa i Kościoła ....tylko obawa a nie pewność.
Przydało by się aby KEP wydał komunikat, że ostentacyjna odmowa podania ręki na znak pokoju na mszach, jest nie do pogodzenia z nauką Chrystusa.

Alus wszystko zrobi i wszystko napisze, nawet zmieniając temat, żeby nie przyznać racji.
Niestety, takie środowiska jak TP, Znak, Więź, Kontakt (czy większość osób z tych środowisk) dalekie są od radykalizmu Ewangelii i jasności postaw w Kościele.
Najczęściej służą jako pożyteczni idioci do propagowania postaw, które mają na celu demontaż Kościoła. Oczywiście w imię tolerancji, otwartości na świat, szanowania poglądów innych ludzi, co doprowadza w efekcie do indyferentyzmu religijnego i moralnego.
Całość finansowana przez Sorosa. Jak interes ma Soros w finansowaniu tej kampanii? Dlaczego niektórzy, uważający się za katolików chcą za pieniądze Sorosa pouczać hierarchię?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So wrz 17, 2016 17:52
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL