Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje 
Autor Wiadomość
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Alus
A w kościele pytasz jak podajesz rękę czy ktoś jest gejom, pedofilem, złodziejem czy może po prostu podajesz rękę sąsiadowi z prawej i lewej oraz w ławce przed i w ławce za?
Mnie interesuje ze to człowiek i podaje i w nic nie wnikam.
Nie wiem jak w waszych kościołach ale podróżując po Polsce spotkałem się z różnymi zwyczajami i nie wszędzie podaje się rękę. Są regiony w których się tylko skłania głowę sąsiadowi z czterech stron świata.
A akcja jest wymierzona w kościół co KEP doskonale charakteryzuje.
Akcja jak wiele tego typu prowadzonych przez LGBT. Może zaczęliby od siebie. Kiedyś chciałem się dowiedzieć co myślą mniejszości seksualne o katolikach i wszedłem bez rejestracji na jakieś forum dyskusyjne i poczytałem No to można powiedzieć ze poziom ONR i rożnych takich bojówek które słusznie krytykujecie.


So wrz 17, 2016 17:58
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Coroner napisał(a):
Mówię o Tygodniku Powszechnym a nie o tym co mówią oficjalne dokumenty Kościoła
Tutaj masz link
http://episkopat.pl/prezydium-kep-kampa ... ewangelii/
do oficjalnego stanowiska Kościoła w sprawie akcji

Istniej obawa, że akcja "przekażmy sobie znak pokoju" wydobywając gest podanej ręki z kontekstu liturgicznego, nadaje mu znaczenie, które jest nie do pogodzenia z nauką Chrystusa i Kościoła ....tylko obawa a nie pewność.
Przydało by się aby KEP wydał komunikat, że ostentacyjna odmowa podania ręki na znak pokoju na mszach, jest nie do pogodzenia z nauką Chrystusa.

Alus wszystko zrobi i wszystko napisze, nawet zmieniając temat, żeby nie przyznać racji.
Niestety, takie środowiska jak TP, Znak, Więź, Kontakt (czy większość osób z tych środowisk) dalekie są od radykalizmu Ewangelii i jasności postaw w Kościele.
Najczęściej służą jako pożyteczni idioci do propagowania postaw, które mają na celu demontaż Kościoła. Oczywiście w imię tolerancji, otwartości na świat, szanowania poglądów innych ludzi, co doprowadza w efekcie do indyferentyzmu religijnego i moralnego.
Całość finansowana przez Sorosa. Jak interes ma Soros w finansowaniu tej kampanii? Dlaczego niektórzy, uważający się za katolików chcą za pieniądze Sorosa pouczać hierarchię?

Fajna tyrada, tylko zero odniesienia do tematu......powiedz mi panie mądralo - czym zawinili wobec Boga i Kościoła transseksualiści - sami sobie dobrowolnie i świadomie wybrali tą odmienność?
Przyczyn homoseksualizmu też nikt nie zdefiniował.
Medialni homoseksualiści niczym sie praktycznie nie różnią od medialnych małżeństw żyjących w kolejnych związkach i publicznie chlubiących się "powodzeniem" i kolejnym ślubem.
Dla niesakramentalnych związków znajduje sie miejsce w Kościele, funkcjonuje duszpasterstwo, a transseksualista i gej to tylko demontuje Kościół.
Radykalizm Ewangelii wskazuje grzech, ale równolegle obowiązek szanowania każdego człowieka.
Ta kampania uderza w Kościół, a ta "broni" Kościoła
http://wyborcza.pl/1,75398,20155339,fes ... -geje.html

PS. Chrystus zapewnia bramy piekielne go nie przemogą, a niektórzy boją sie, ze Soros silniejszy od Boga zniszczy Kościół......


N wrz 18, 2016 7:33
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Jest w kościele miejsce i dla małżeństw niesakramentalnych i dla LGBT. Warunek jest jeden. Życie według przykazań. A przykazania i Sława Boże jest nieubłagane. Osoby takie które popelńiaja grzech homoseksualizmu nie odziedzicza królestwa. Dość ostro o tym pisze św. Paweł. Jako wierzący nie mamy prawa prześladować ludzi ale nie mamy prawa przymykać oczu na grzech jak robi to tygodnik. Dlaczego bo inaczej będziemy współwinni ich


N wrz 18, 2016 7:58
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Coroner napisał(a):
Jest w kościele miejsce i dla małżeństw niesakramentalnych i dla LGBT. Warunek jest jeden. Życie według przykazań. A przykazania i Sława Boże jest nieubłagane. Osoby takie które popelńiaja grzech homoseksualizmu nie odziedzicza królestwa. Dość ostro o tym pisze św. Paweł. Jako wierzący nie mamy prawa prześladować ludzi ale nie mamy prawa przymykać oczu na grzech jak robi to tygodnik. Dlaczego bo inaczej będziemy współwinni ich

W związkach niesakramentalnych współmałżonkowie nie żyją w celibacie.
Kto będzie zbawiony, a kto potępiony, wie jedynie Bóg, który naucza pierwsi będą ostatnimi, a ostatni pierwszymi......nie nam sądzić o zbawieniu kogokolwiek.
O niepotrafiących wybaczać, odwracających się plecami do drugiego aby nie przekazać mu znaku pokoju, Jezus mówi radykalne słowa o niezbywalnej potrzebie wybaczania i zgody i o konsekwencji zaniechania (Mt 5,21-26)


N wrz 18, 2016 8:03
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
W Kosciele jest przede wszystkim miejsce dla grzesznikow. Dla tych faryzeiskich, ktorzy uwazaja, ze ich grzechy to grzeszki i to inni to powinni w worach pokutnych przed progiem kosciola kleczec i tych slabych, ktorzy wiedza, ze maja poplatane zycie ale nie potrafia tego ani sami ani od reki naprawic.

Swieci sa w niebie.


N wrz 18, 2016 8:12
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni sie w Prawie, ale interpretacja Prawa zmienia sie.
Przez wieki nieślubne dzieci były piętnowane przez duchownych nadawaniem im ośmieszających, wyróżniających imion, oznaczających - owoc grzechu.
Aktualnie - byłam na 3 ślubach, gdzie po przysiędze małżeńskiej następował sakrament chrztu i duchowni mówili a teraz przyjmiemy do wspólnoty owoc miłości x i y.
Na bazie nie zmienionej Ewangelii, jakże inne traktowanie człowieka.


N wrz 18, 2016 8:19
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Jest coś takiego jak duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych. I rozwodnicy będący w drugich związkach nie maja prawa do komunii. Duszpasterstwo ma ich doprowadzić to życia w czystości. Ich sytuacja nie różni się niczym od osób homoseksualnych. Podobno są księża którzy pracują z takimi osobami. Warto sprawdzić.
Kael napisał(a):
W Kosciele jest przede wszystkim miejsce dla grzesznikow. Dla tych faryzeiskich, ktorzy uwazaja, ze ich grzechy to grzeszki i to inni to powinni w worach pokutnych przed progiem kosciola kleczec i tych slabych, ktorzy wiedza, ze maja poplatane zycie ale nie potrafia tego ani sami ani od reki naprawic.

Swieci sa w niebie.

A teraz udowodnij gdzie ja pisałem ze moje grzechy ciężkie są lżejsze od grzechu ciężkiego gejów?
I gdzie ja mowię ze homoseksualiści maja w wora h pokutnych a ja nie muszę.
Kłamiesz i manipulujesz.


N wrz 18, 2016 9:39
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Jeszcze w kwestii radykalizmu NT.
Jezus bardzo radykalnie piętnuje osoby niezdolne do wybaczania i pojednania - (Mt 5,21-26)
Św Paweł w żaden sposób nie różnicuje grzeszników - Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie sie! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdrajcynie odziedziczą królestwa Bożego.
I tak odnosząc sie do jednego grzechu - oszczerstwo...
M.M. Kolbe został w 1939r aresztowany, osadzony w obozach, zwolnieni 9 grudnia 1939r.
W. Bartoszewski został złapany w łapance ulicznej w 1940r, osadzony w obozie w Oświęcimiu, za wstawiennictwem Czerwonego Krzyża uwolniony po kilku miesiącach.
od lat pada "patriotyczne" pytanie z tezą - jakim to sposobem został uwolniony Bartoszewski.....wiadomo - konfident.
Gdyby padło podobne pytanie pod adresem św. M.M. Kolbe, z miejsca wpisywałoby sie w atak i walkę z Kościołem.
Tak grzech oszczerstwa bywa traktowany dwojako, wedle interesów osobistych czy politycznych.
Podobnie wiele innych uległy "zapomnieniu" z równoległym zaakcentowaniem innych.


N wrz 18, 2016 10:21
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
A gdzie ja pisze, ze ci faryzeusze to ty? Uderzylam w stol, czy jak?
Pomiedzy tymi dwoma skrajnymi przypadkami jest cala reszta grzesznikow. Tylko grzesznikow.
Zdrowi lekarza nie potrzebuja i ... nie chca.

Ty napisales
Coroner napisał(a):
Jest w kościele miejsce i dla małżeństw niesakramentalnych i dla LGBT. Warunek jest jeden. Życie według przykazań. A przykazania i Sława Boże jest nieubłagane. Osoby takie które popelńiaja grzech homoseksualizmu nie odziedzicza królestwa. Dość ostro o tym pisze św. Paweł. Jako wierzący nie mamy prawa prześladować ludzi ale nie mamy prawa przymykać oczu na grzech jak robi to tygodnik. Dlaczego bo inaczej będziemy współwinni ich

Ty zawsze “zyjesz wedlug przykazan“?

A mimo to jestes zawsze czescia Kosciola i do kosciola tez wchodzisz.


N wrz 18, 2016 13:30
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Kael napisał(a):
Ty zawsze “zyjesz wedlug przykazan“?
Nie, ale jak zgrzeszę to mam wyrzuty sumienia i wtedy lecę do konfesjonału. Źle się czuję jak na mszy nie mogę przystąpić do komunii.
Widzisz różnicę? Ja uznaję, swój grzech. Więcej uznaję, że Kościół ma mnie prawo pouczać w zakresie mojego życia duchowego. Nie stawiam się ponad. Są grzechy które sprowadzają smierć. Nie można mówić, że jest wszystko OK gdy idzie się prostą drogą do zatracenia.
Cytuj:
1 Kor 6, 9-10 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.

Jasne, że jest zawsze szansa na nawrócenie i nie wiadomo czy np. gej wyrazi szczery żal a prawowierny katolik zachowa się jak starszy brat. Zawsze można odejść od Boga.
Natomiast środowiska gejowskie czy wiele małżeństw tzw. niesakramentalnych dąży do tego żeby nazywać zło dobrem a dobro złem.


N wrz 18, 2016 14:08
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
I dlatego potrzebne sa dla nich duszpasterstwa.

Wiesz ilu porzadnych katolikow popiera in vitro, antykoncepcje czy nawet aborcje?
Uwazasz, ze ich tez trzeba z Kosciola i kosciola wyprosic?

Jakby kazdego katolika przeswietlic, to u kazdego znalazly by sie grzechy, ktorych on sam (jeszcze) nie widzi. I wlasnie udzial w zyciu Kosciola moze mu pomoc otworzyc oczy i zmienic zycie.


N wrz 18, 2016 14:12
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Cytuj:
1 Kor 6, 9-10 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.

Czyżbyś posługiwał sie jakimś innym wydaniem Biblii z wytłuszczonym jednym grzechem?

Cytuj:
Natomiast środowiska gejowskie czy wiele małżeństw tzw. niesakramentalnych dąży do tego żeby nazywać zło dobrem a dobro złem.

Wiele małżeństw i całe środowiska gejowskie.....aby na pewno całe?....papież Franciszek tak sobie gołosłownie powiedział szukają Boga i mają dobrą wolę?


N wrz 18, 2016 14:26
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Ja mówię o działaniach aktywistów gejowskich i to do czego zmierzają takie akcje a nie o tym co zrobił dany człowiek.
Zastanawiam sie celowa manipulacja z twojej strony i zła wola czy nie dostrzegasz tego co oni robią.


N wrz 18, 2016 14:35
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Kael napisał(a):
I dlatego potrzebne sa dla nich duszpasterstwa.

Wiesz ilu porzadnych katolikow popiera in vitro, antykoncepcje czy nawet aborcje?
Uwazasz, ze ich tez trzeba z Kosciola i kosciola wyprosic?

Jakby kazdego katolika przeswietlic, to u kazdego znalazly by sie grzechy, ktorych on sam (jeszcze) nie widzi. I wlasnie udzial w zyciu Kosciola moze mu pomoc otworzyc oczy i zmienic zycie.

Nie żyje na księżycu wiec widze. Nikogo z kościoła nie wyrzucam. Mówię tylko o sprawie komunii i do czego maja dążyć. A sprzeciwiam sie temu co robi lobby LGBT
Akcja ktorej patronował TP właśnie prowadzi do zacierania co jest grzechem.
Rozróżniam mój grzech od tego co Kościół głosi. I nie można dopuścić zeby kościół nazywał dobrem grzech jak to w niektórych krajach sie dzieje. Zobaczcie do czego doszli No. Anglikanie


N wrz 18, 2016 14:39
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Coroner napisał(a):
Ja mówię o działaniach aktywistów gejowskich i to do czego zmierzają takie akcje a nie o tym co zrobił dany człowiek.
Zastanawiam sie celowa manipulacja z twojej strony i zła wola czy nie dostrzegasz tego co oni robią.

Ty mówisz o działaniach aktywistów, których ja nazwałam medialnymi gejami.
Ja mówię o tych, którzy sa świadomi swego grzechu, szukają Boga, ale ludzka pospolita słabość uniemożliwia im wstrzemięźliwość i zupełne odejściu od grzechu.
O takich mówił papież Franciszek
http://www.deon.pl/religia/serwis-papie ... gejow.html


N wrz 18, 2016 16:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL