Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu 
Autor Wiadomość
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Stosujecie retorykę, na którą u swojego oponenta reagowałyście zawsze pianą na ustach. Widzę, że żadnej okazji nie przepuścicie, aby nie rozliczać PISu, ale w kontekście ks. Sowy nie chodziło mi o same wydatki na to przeznaczone przez PO, tylko czy księdzu wypadało w tym uczestniczyć.
Szkoda, że tak ochoczo nie rozliczacie 8 lat rządów obecnej opozycji. No ale gdy rządzili "jeszcze nie był czas, aby ich rozliczać", a teraz "już nie jest czas, aby ich rozliczać".

Już nie raz tu pisałem, że sam fanem o.Rydzyka nie jestem, tylko że jego "ciemne sprawki" to można w nieskończoność wywlekać, bo wiadomo, związany jest z PISem, a ks. Sowa z PO, więc nietykalny.

Widzisz, co chcesz widzieć.
Wątków w dziale "z kraju i świata" tyczącego PiS jest raptem 4-5, wątków o PO było 3-4 razy tyle.
Usiłujesz tworzyć wirtualną rzeczywistość, bo wskazywanie durnoty polityków, to nie stosowanie wobec adwersarza wyzwisk w rodzaju: ujadające kundle, wieprze, lewactwo, idiota, nienawistnik, polskojęzyczni, antypolacy..., nie chce mi sie wszystkie wymieniać, zgłaszane posty z takimi inwektywami były do moderacji, autorzy otrzymywali osty.....ile tego rodzaju postów obrażających personalnie konkretnych userów zgłosiłeś?
Usilnie pragniesz osądu-linczu ks Sowy - Bóg nie wystarczy?
I żądasz publicznych przeprosin - to może wskaż gdzie Jezus nakazał jawnogrzesznicy publicznie przepraszać za grzech cudzołóstwa skutkujący publicznym zgorszeniem.
Tak się użalasz nad Kaczyńskim, Macierewiczem, Dudą, sam wrzucając do modlitwy intencję godzącą w ich przeciwników.....zapomniałeś zapewne co boskie Bogu, a co cesarskie cesarzowi, nie miesza się obu tych porządków.
Powtórzę po raz enty - politycy sami swoim osobistym wyborem zdecydowali się na pochwały ale i także na krytykę.


N cze 25, 2017 10:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Alus napisał(a):
Widzisz, co chcesz widzieć.
Wątków w dziale "z kraju i świata" tyczącego PiS jest raptem 4-5, wątków o PO było 3-4 razy tyle.
Usiłujesz tworzyć wirtualną rzeczywistość, bo wskazywanie durnoty polityków, to nie stosowanie wobec adwersarza wyzwisk w rodzaju: ujadające kundle, wieprze, lewactwo, idiota, nienawistnik, polskojęzyczni, antypolacy..., nie chce mi sie wszystkie wymieniać, zgłaszane posty z takimi inwektywami były do moderacji, autorzy otrzymywali osty.....ile tego rodzaju postów obrażających personalnie konkretnych userów zgłosiłeś?
Usilnie pragniesz osądu-linczu ks Sowy - Bóg nie wystarczy?
I żądasz publicznych przeprosin - to może wskaż gdzie Jezus nakazał jawnogrzesznicy publicznie przepraszać za grzech cudzołóstwa skutkujący publicznym zgorszeniem.
Tak się użalasz nad Kaczyńskim, Macierewiczem, Dudą, sam wrzucając do modlitwy intencję godzącą w ich przeciwników.....zapomniałeś zapewne co boskie Bogu, a co cesarskie cesarzowi, nie miesza się obu tych porządków.
Powtórzę po raz enty - politycy sami swoim osobistym wyborem zdecydowali się na pochwały ale i także na krytykę.


Intencja o opamiętanie się, nie jest życzeniem komuś źle.
To jest tylko i wyłącznie Twoja obsesja antypisowska, do której zresztą sama się przyznałaś.

Nie czekam na lincz ks. Sowy, oczekuję że przestaniecie linczować przy każdej okazji o.Rydzyka i podejdziecie do niego z takim samym miłosierdziem. Nie przeprosił ks. Sowa, nie przeprosił o.Rydzyk, obu dajcie spokój, a nie wywlekajcie w obronie ks. Sowy coś co o.Rydzyk powiedział na antenie RM ileś tam lat temu. Hipokryzja się kłania.

Jezus mówił też często: idź i nie grzesz więcej.
Nie mówił: kocham cię, rób co chcesz, grzesz dalej.
Ty widzisz tylko "słodkiego miłosiernego Jezuska klepiącego po główce", a to jest robienie z Niego karykatury. Powtórzę, że JP2 modlił sie o opamiętanie dla komunistów i jakoś Kościoła w geście protestu nie opuściłaś. Problem w tym, że Ty się z tym środowiskiem Platformy identyfikujesz, więc potraktowałaś to jako personalną obrazę, ale to już Twój problem, z jakim środowiskiem sie identyfikujesz. I dopóki nie będziesz potrafiła się wznieść ponad własne urazy, nie ma sensu dyskutować.


N cze 25, 2017 11:14
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Cytuj:
Intencja o opamiętanie się, nie jest życzeniem komuś źle.
To jest tylko i wyłącznie Twoja obsesja antypisowska, do której zresztą sama się przyznałaś.

Przeczytaj sobie słowniku jęz polskiego sens "opamiętanie" - modlitwa o opamiętanie to wskazanie na głupotę, brak rozsądku, grzeszność bylejakość, tych, w intencji których ktoś prosi o opamiętanie.

Cytuj:
Nie czekam na lincz ks. Sowy, oczekuję że przestaniecie linczować przy każdej okazji o.Rydzyka i podejdziecie do niego z takim samym miłosierdziem. Nie przeprosił ks. Sowa, nie przeprosił o.Rydzyk, obu dajcie spokój, a nie wywlekajcie w obronie ks. Sowy coś co o.Rydzyk powiedział na antenie RM ileś tam lat temu. Hipokryzja się kłania.

Czyja hipokryzja?....od czasu rezygnacji z forum Gity, praktycznie nikt nie podejmuje tematu o. Rydzyka.

Cytuj:
Jezus mówił też często: idź i nie grzesz więcej.
Nie mówił: kocham cię, rób co chcesz, grzesz dalej.
Ty widzisz tylko "słodkiego miłosiernego Jezuska klepiącego po główce", a to jest robienie z Niego karykatury. Powtórzę, że JP2 modlił sie o opamiętanie dla komunistów i jakoś Kościoła w geście protestu nie opuściłaś. Problem w tym, że Ty się z tym środowiskiem Platformy identyfikujesz, więc potraktowałaś to jako personalną obrazę, ale to już Twój problem, z jakim środowiskiem sie identyfikujesz. I dopóki nie będziesz potrafiła się wznieść ponad własne urazy, nie ma sensu dyskutować.

I vice versa - Ty postrzegasz Boga jako tego srogiego z mieczem czyhającego na grzesznika.
Św Jan Paweł II modlił sie o nawrócenie Rosji i komunistów, współczuł im w obliczu ich ateizmu, ale nie gardził komunistami, nie traktował ich jako głupich, nie rozsądnych.


N cze 25, 2017 11:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Alus napisał(a):
Ty postrzegasz Boga jako tego srogiego z mieczem czyhającego na grzesznika.


Nie, ale uznaję, że Boże Miłsoierdzie nie funkcjonuje bez Bożej Sprawiedliwości, a skoro tak, będzie też kara dla grzeszników. Sam się też z tego grona nie wykluczam, też jestem grzesznikiem.
O Bożym gniewie i mieczu... poczytaj sobie w Piśmie Świętym.

Alus napisał(a):
Przeczytaj sobie słowniku jęz polskiego sens "opamiętanie" - modlitwa o opamiętanie to wskazanie na głupotę, brak rozsądku, grzeszność bylejakość, tych, w intencji których ktoś prosi o opamiętanie.


O opamiętanie w działaniach, które szkodzą Polsce. Nigdzie nie nazwałem ich głupcami, to tylko Twoja subiektywna, histeryczna nadinterpretacja.


N cze 25, 2017 11:39
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Alus napisał(a):
Ty postrzegasz Boga jako tego srogiego z mieczem czyhającego na grzesznika.


Nie, ale uznaję, że Boże Miłsoierdzie nie funkcjonuje bez Bożej Sprawiedliwości, a skoro tak, będzie też kara dla grzeszników. Sam się też z tego grona nie wykluczam, też jestem grzesznikiem.
O Bożym gniewie i mieczu... poczytaj sobie w Piśmie Świętym.

Niezawodnie będzie kara, ale nie musi obligatoryjnie być wykonywana tera i tu.....Bóg zna każdego dogłębnie i tylko On jest w stanie wydać prawdziwy werdykt.

Alus napisał(a):
Przeczytaj sobie słowniku jęz polskiego sens "opamiętanie" - modlitwa o opamiętanie to wskazanie na głupotę, brak rozsądku, grzeszność bylejakość, tych, w intencji których ktoś prosi o opamiętanie.


Cytuj:
O opamiętanie w działaniach, które szkodzą Polsce. Nigdzie nie nazwałem ich głupcami, to tylko Twoja subiektywna, histeryczna nadinterpretacja.

WedłuG Ciebie szkodzą, inni postrzegali tak opozycję sprzed 2015....czy koniecznie potrzeba swoje osobiste spostrzeżenia umieszczac jako intencje modlitewną.


N cze 25, 2017 11:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Marek_Piotrowski napisał(a):
Można - słusznie lub nie - deprecjonować ks.Międlara, ale to nie znaczy że wszystkie problemy na jakie zwraca uwagę nie istnieją.

Podtrzymujesz powyższe? https://www.facebook.com/olaf.makowski. ... U8&fref=nf

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 29, 2018 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Małgosiaa napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Można - słusznie lub nie - deprecjonować ks.Międlara, ale to nie znaczy że wszystkie problemy na jakie zwraca uwagę nie istnieją.

Podtrzymujesz powyższe? https://www.facebook.com/olaf.makowski. ... U8&fref=nf
No i jak tu mieć dobre zdanie o polskim systemie edukacji, skoro funkcjonują w nim tacy nauczyciele jak Małgosiaa, która z myśleniem logicznym ma potworne problemy?

Myśl Marka można przedstawić następująco:
przyjmijmy, że Jacek Międlar w swoich publikacjach porusza x problemów - dla zobrazowania można powiedzieć, że jest ich np. 20, zatem mamy 20-elementowy zbiór problemów składający się z A1, A2, ... A20. Marek nie zgadza się z twierdzeniem, że wszystkie 20 problemów nie istnieje (nie tylko jeśli chodzi o spór co do faktów, ale także spór co do interpretacji, tak że ktoś - tu: Małgosia - mógłby przyznać, że dany fakt istnieje, ale Międlar niesłusznie interpretuje i uważa, że to jest złe, bo to jest bardzo dobre, tak powinno być, a Międlar błądzi, jest odstępcą, to on ma problem, a nie inni itd.). Marek nie twierdzi przecież nigdzie, że istnieją wszystkie 20 - sugeruje tylko, że któreś z nich są realne.

Myśl Małgosii z najnowszego wpisu:
czyżby, Marku? Zobacz, co ja dla ciebie mam - to są problemy A21, A22, A23, A24, A25*.
Czy nadal podtrzymujesz, że któryś z tych poprzednich 20 problemów istnieje?

*w tym filmiku wyróżniłem takie problemy:
1. Ambasada RP w Londynie (26 czerwca 2018 r.) wycofała patronat i wsparcie finansowe dla wydarzenia pt. Bieg Tropem Wilczym organizowany w Slough (hrabstwo Berkshire), kiedy dowiedziała się, że będzie brać w nim udział Jacek Międlar.
2. Dyplomacja za czasów ministra Waszczykowskiego przyznała się, że oddała swojego obywatela w ręce zagranicznych służb - chodzi o zatrzymanie Międlara na lotnisku i niewpuszczenie go na terytorium Wielkiej Brytanii (jedno było w lutym a drugie w czerwcu 2017 - nie jestem pewien, o które chodzi, ale chyba o to pierwsze); Międlar sugerował, że przesłuchiwali go agenci Mossadu.
3. Zmiana ustawy o IPN - uleganie naciskom zagranicznych lobbystów i lewackich mediów.
4. Wycieranie sobie mordy (powołanie się na cytat z Jarosława Kaczyńskiego) Żołnierzami Wyklętymi przy jednoczesnej pogardzie dla wartości przez nich wyznawanych - nienawiść do konformizmu, oszustwa i zdrady narodu, a którą - o ironio - cechuje się obecna władza.
Brak zaproszenia dla narodowców na obchody Święta Niepodległości (podczas gdy Żołnierze Wyklęci właśnie narodowcami byli).
5. [w nawiązaniu do poprzedniego] Oszustwo wyborcze polegające na nazywaniu ekipy (a także i ich samych imiennie) Tuska, HGW i Komorowskiego zdrajcami oraz złodziejami, na których są kwity (dowody) bez późniejszego (aż do teraz) przekucia tego w czyn, czyli brak zawiadomienia o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa, brak postawienia zarzutów itp.
6. [może jeszcze to, ale pewnie już wcześniej się to gdzieś u niego pojawiło]
Mydlenie oczu socjalem w postaci 500+.

Moje zastanowienie:
Kyrie Eleison! [Twarz-dłoń.]
Czy Małgosiaa potrafiłaby wyjaśnić przebieg swojego rozumowania, według którego dodanie (rzekomo nieistniejących) kolejnych 5 problemów ma dowodzić, że każdy z poprzednich 20 nie istnieje?

Według mojego ograniczonego rozumu Małgosiaa najpierw powinna zapytać Marka, które problemy według niego istnieją, a dopiero wtedy, kiedy przekona Marka, że nie istnieją, mogłaby przedstawić te kolejne 5 i spytać, czy któreś z nich istnieją. Jeśli nie, to wtedy sugestia Małgosi, że nie istnieją, byłaby zasadna. Jeśli nie, to sugestia Małgosii jest niezasadna i nadal twierdzenie Marka ma podstawy. Powtórzę jeszcze raz: aby twierdzenie Marka było prawdziwe wystarczy, że tylko 1 z poruszanych przez Międlara 25 problemów istnieje, dlatego obalić trzeba wszystkie 25, a nie 1 czy 5.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt cze 29, 2018 21:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Elbrus napisał(a):
No i jak tu mieć dobre zdanie o polskim systemie edukacji, skoro funkcjonują w nim tacy nauczyciele jak Małgosiaa, która z myśleniem logicznym ma potworne problemy?

Cytując tylko powyższe, odniosę się do całosci, ale w ogólności. Kompletnie nie chodziło mi o to, co wypunktowałeś, a o stwierdzenie Marka, ze Miedlar porusza istniejące problemy. Ja z tym się zgadzam, chociaż daleka jestem od gloryfikacji Miedlara. Moje pytanie do Marka mogłabym ująć tak: czy Twoim zdaniem Miedlar porusza tu istotne problemy, czy też Marek zmienił zdanie o Miedlarze.
Także, drogi Elbrusie, zanim skrytykujesz poziom edukacji, weź pod uwagę konteksty: bliższy (wypowiedź Międlara) i dalszy (poglądy Marka na obecną władzę).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 29, 2018 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Obawiam się, Małgosiuu, że w swojej odpowiedzi dla Elbrusa, mocno potwierdziłaś Jego tezę (o Twoich problemach z myśleniem logicznym).
Naprawdę nie zrozumiałaś, co napisał?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt cze 29, 2018 22:41
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
No tak. Tego się spodziewałam (bo jak tu ie skorzystać z okazji, jeśli ktoś inny dowalił, chociaż nie zrozumiał o co chodziło w moim poście) zamiast odpowiedzi na mój post skierowany do Ciebie. Odpowiesz? Chodzi mi o to, czy dalej jesteś skłonny twierdzić, ze Miedlar ma racje (ja uważam, ze ma, pominąwszy wycofanie sie ambasady - plus dla ambasady, chociaż nie zgadzam się z jego poglądami w ogólności, nie zgadzam się z narodowcami)?
Aha, odpowiedź Elbrusa była nie na temat. Nie o to pytałam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 29, 2018 22:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
I nadal nie wczytujesz - niewiarygodne.
Jak krowie na rowie: nigdy nie twierdziłem, że ks. Międlar we wszystkim ma rację. Ani nawet że w większości. Twierdziłem i twierdzę, że są sprawy, w których ma rację.
Nie publikowałem tu analizy w czym ma rację w czym nie, po mnie to nie podnieca.
Dotarło?
(jak Ty możesz uczyć dzieci?)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt cze 29, 2018 23:14
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Niewiarygodne, ze nie rozumiesz tego co napisałeś, a napisałeś:
"to nie znaczy że wszystkie problemy na jakie zwraca uwagę nie istnieją".
Skoro nie znaczy, że wszystkie nie istnieją, to znaczy, że wszystkie istnieją. Gdybyś napisał "niektóre"..., no, ale za żadne skarby nie przyznasz, że w sprawie obecnego rządu ma rację, a zaprzeczyć też nie możesz, więc próbujesz udowodnić mi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
No i wypadałoby pisać po polsku:
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie publikowałem tu analizy w czym ma rację w czym nie, po mnie to nie podnieca.

Może coś podniecać kogoś, a nie po kimś. I nie jest to literówka, bo "b" i "p" na klawiaturze nie leżą obok siebie.
Marek_Piotrowski napisał(a):
(jak Ty możesz uczyć dzieci?)

No cóż. Stara metoda. Aby wybrnąć z niewygodnej sytuacji, należy zakwestionować czyjeś kwalifikacje. Może dlatego mogę, że nie uczę ich iż "ofiara jest uobecnieniem jakiegoś wydarzenia" i, że "wszystko" znaczy niektóre, a cokolwiek "po kimś podnieca" ;-)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 30, 2018 6:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Cytuj:
"to nie znaczy że wszystkie problemy na jakie zwraca uwagę nie istnieją".
Skoro nie znaczy, że wszystkie nie istnieją, to znaczy, że wszystkie istnieją.

Tym razem sama się zaorałaś.
Mam tylko nadzieję, że nie uczysz matematyki albo jakichś innych przedmiotów, gdzie potrzebna jest choćby najmniejsza znajomość logiki, tylko np. rysunków.
Najgorzej byłoby, gdybyś uczyła religii.
Niewiarygodne.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So cze 30, 2018 8:13
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Małgosiaa napisał(a):
Niewiarygodne, ze nie rozumiesz tego co napisałeś, a napisałeś:
"to nie znaczy że wszystkie problemy na jakie zwraca uwagę nie istnieją".
Skoro nie znaczy, że wszystkie nie istnieją, to znaczy, że wszystkie istnieją.


:-|

Małgosiuu, pogążasz się. Co stwierdzam mimo niejakiej antypatii do Twojego oponenta. Ochłoń i zastanów się przez chwilę.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 30, 2018 8:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
JedenPost napisał(a):
Małgosiuu, pogążasz się. Co stwierdzam mimo niejakiej antypatii do Twojego oponenta. Ochłoń i zastanów się przez chwilę.

No, uważaj, bo jeszcze uwierzę, że mnie darzysz sympatią :D
Wyobraź sobie, że dobrze wiem, co Marek miał na myśli i bynajmniej nie to co przedstawiłam. Jednak należy wyrażać się precyzyjnie. Takie, a nie inne moje ustosunkowanie się do tej wypowiedzi wynika wyłącznie z tego, że Marek, miast argumentów, pojechał ad personam. Złośliwość za złośliwość. Wiem, że to nieprofesjonalne i zrobiłam to z premedytacją, bo Marek, zamiast odnieść sie do zarzutów Międlara, skupił się na mnie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 30, 2018 10:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL