Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
"kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień" (J 8,7)
Jestem daleka od usprawiedliwiania postępku ks. Sowy, ale jest różnica między księdzem, który podporządkowuje się biskupowi (ks. Sowa), a księdzem, który ma je gdzieś (ks. Międlar, ks. Lemański). Jest różnica między działalnością gospodarczą i sianiem nienawiści na antenie (o. Rydzyk), a zachowaniem, które ujrzało światło dzienne dzięki podsłuchowi. Jak widać ks. Sowa nie ma wyznawców, którzy zachowują się w podobny sposób jak ci, którzy są nakręcani z ambony (ks. Międlar) czy przez media (o. Rydzyk).
Ufam, że ks. Sowa zrozumiał swój grzech (podporządkował się decyzji biskupa), czego nie można powiedzieć o pozostałych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 23, 2017 16:08
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
@terezjusz, te osmiorniczki to po pierwsze paskudztwo, tyle ze dla nas egzotyczne, jak slimaki we Francji a po drugie ekipa rzadu PiS juz dawno wystawnoscia je przebila: panstwowa ochrona na prywatne miesiecznice, weekendy w Brzeszczach, zdemolowane co miesiac super drogie rzadowe limuzyny...
A co do o. Rydzyka, to mimo milionow haraczu jaki juz dostal za poparcie PiS w wyborach, ciagle narzeka, ze to za malo.
Nie wiem, czy ks Sowa dopominal sie o miliony na “swoje dziela“, jakie by one nie byly?


Pt cze 23, 2017 16:56
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
A jakie to dzieła ks Sowa dokonał?
Na swoje utrzymanie wystarczy mu to co płaca w tv religia i spółki w których zasiada w radach nadzorczych. Mam wrażenie ze to troszkę więcej niż to co dostaje o. Rydzyk.
Żeby nie było ze bronię o. Rydzyka.


Pt cze 23, 2017 17:09
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Kael napisał(a):
@terezjusz, te osmiorniczki to po pierwsze paskudztwo, tyle ze dla nas egzotyczne, jak slimaki we Francji a po drugie ekipa rzadu PiS juz dawno wystawnoscia je przebila: panstwowa ochrona na prywatne miesiecznice, weekendy w Brzeszczach, zdemolowane co miesiac super drogie rzadowe limuzyny...
A co do o. Rydzyka, to mimo milionow haraczu jaki juz dostal za poparcie PiS w wyborach, ciagle narzeka, ze to za malo.
Nie wiem, czy ks Sowa dopominal sie o miliony na “swoje dziela“, jakie by one nie byly?

Ochrona miesięcznicy w czerwcu 2017 to koszt 440 tys zł, 1900 policjantów, gdy tymczasem 2-3 lata temu do ochrony wystarczało 100-150.....efekt ostatniego rozporządzenia w o cyklicznych manifestacjach.
Ileż kilogramów tą kwotę można by zjeść ośmiorniczek :rotfl2:

Coroner napisał(a):
A jakie to dzieła ks Sowa dokonał?
Na swoje utrzymanie wystarczy mu to co płaca w tv religia i spółki w których zasiada w radach nadzorczych. Mam wrażenie ze to troszkę więcej niż to co dostaje o. Rydzyk.
Żeby nie było ze bronię o. Rydzyka.

TV Religii nie ma już od ok 5 lat.
A może podzielisz sie konkretną wiedzą w których konkretnie spółkach zasiada w radzach nadzorczych ks Sowa.....chyba, ze Twoja wiedza jest adekwatna jak o TV Religia.


Pt cze 23, 2017 17:12
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Masz racje już nie zasiada
Zasiadał w Krakchemia SA do 2016
A to że Religia TV upadła to było do przewidzenia. Nie udała się konkurencja dla TV Trwam. Zapewne dlatego, że gorliwość liberalnych katolików jest mniejsza niż tych określanych pogardliwie jako mohery.


Pt cze 23, 2017 17:39
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
No coz, jak pisalam, o Rydzykowi ciagle malo i ciagle dopomina sie o wiecej. Nie kazdy ma tyle tupetu.

Kurski go tylko przerasta i ciekawe jak sie wojna o przymusowy haracz skonczy.


Pt cze 23, 2017 17:44
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Nie odpowiedziałaś jakie to dzieła dokonuje ks. Sowa.


Pt cze 23, 2017 17:52
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
A musi dokonywac? Nie wiem co ks Sowa robi ale nie slysze tez jego wyrzekan, ze malo pieniedzy (z podatkow) dostaje
Czy uwazasz za godne pochwaly dzielo postawienie swiatyni z witrazami z wlasna osoba?


Pt cze 23, 2017 18:23
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Skoro piszesz:
Kael napisał(a):
Nie wiem, czy ks Sowa dopominal sie o miliony na “swoje dziela“, jakie by one nie byly?

To ja się pytam jakie to dzieła dokonał ks. Sowa.
Bo o. Rydzyk (cokolwiek ja osobiście o nim sądzę i o jego dziełach również) to:
- TV TRWAM
- Radio Maryja
-Nasz Dziennik
- Fundacja Lux Veritatis
- założyciel i były rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
- zainicjował budowę Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu jako wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Jana Pawła II.

Nie słyszałem, żeby gdzieś byly witraże z o. Rydzykiem. Ale mogę nie wiedzieć w końcu nie jestem ani moherem ani antymoherem


Pt cze 23, 2017 18:32
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Cytuj:
A to że Religia TV upadła to było do przewidzenia. Nie udała się konkurencja dla TV Trwam. Zapewne dlatego, że gorliwość liberalnych katolików jest mniejsza niż tych określanych pogardliwie jako mohery.

Nikt liberalnych katolików nie molestował non stop o datki, a dla prywatnej telewizji gdy zyski z reklam nie pokrywały kosztów, nie było powodu do finansowania nierentownego kanału.

Cytuj:
To ja się pytam jakie to dzieła dokonał ks. Sowa.
Bo o. Rydzyk (cokolwiek ja osobiście o nim sądzę i o jego dziełach również) to:
- TV TRWAM
- Radio Maryja
-Nasz Dziennik
- Fundacja Lux Veritatis
- założyciel i były rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
- zainicjował budowę Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu jako wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Jana Pawła II.

Nie w gmachach i we wspaniałych urządzeniach upodobałem sobie, ale w sercu czystym , Dzienniczek.....te słowa Chrystusa odnoszą się do obu księży i ich dzieł.


Pt cze 23, 2017 19:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz, zwróć uwagę, że przynajmniej nikt ks. Sowy nie broni ani nawet nie usiłuje zrozumieć, a po drugiej stronie wobec o. Rydzyka lub (nie)ks. Międlara można spotkać obronę lub wyrazy pewnego zrozumienia.

Poza tym nawet w nauce KK jest ogromna różnica między kimś, kto żałuje za swoje grzechy, a kimś, kto nie żałuje. Różnica jak między niebem a piekłem. I to dosłownie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt cze 23, 2017 19:11
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Soul33 napisał(a):
terezjusz, zwróć uwagę, że przynajmniej nikt ks. Sowy nie broni ani nawet nie usiłuje zrozumieć, a po drugiej stronie wobec o. Rydzyka lub (nie)ks. Międlara można spotkać obronę lub wyrazy pewnego zrozumienia.

Poza tym nawet w nauce KK jest ogromna różnica między kimś, kto żałuje za swoje grzechy, a kimś, kto nie żałuje. Różnica jak między niebem a piekłem. I to dosłownie.

Ks Sowa w wywiadzie dla Dziennika wyznaje iż u przyjaciela pracował w Radzie Nadzorczej, bo chciał zarobić na wydanie swojej książki o polskich misjonarzach, ale uznaje Niedobrze się stało.
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar ... -sowa.html


Pt cze 23, 2017 19:28
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Coroner napisał(a):
Nie słyszałem, żeby gdzieś byly witraże z o. Rydzykiem. Ale mogę nie wiedzieć w końcu nie jestem ani moherem ani antymoherem

Sa, sa. Wlasnie w tej wspanialej Swiatyni. Wyszukiwarka ci znajdzie, jak pewien fan (atyk) o.Rydzxka i TV Trwam robil z siebie idiote i twierdzil, ze przeciez Swiatynie ogladal i tam takich witrazy nie ma.
Kiedy wykazano mu ze sa, powiedzial, ze z nas sobie kpil. Juz go tu nie ma.


Pt cze 23, 2017 19:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Kael napisał(a):
@terezjusz, te osmiorniczki to po pierwsze paskudztwo, tyle ze dla nas egzotyczne, jak slimaki we Francji a po drugie ekipa rzadu PiS juz dawno wystawnoscia je przebila: panstwowa ochrona na prywatne miesiecznice, weekendy w Brzeszczach, zdemolowane co miesiac super drogie rzadowe limuzyny...
A co do o. Rydzyka, to mimo milionow haraczu jaki juz dostal za poparcie PiS w wyborach, ciagle narzeka, ze to za malo.
Nie wiem, czy ks Sowa dopominal sie o miliony na “swoje dziela“, jakie by one nie byly?


Alus napisał(a):
Ochrona miesięcznicy w czerwcu 2017 to koszt 440 tys zł, 1900 policjantów, gdy tymczasem 2-3 lata temu do ochrony wystarczało 100-150.....efekt ostatniego rozporządzenia w o cyklicznych manifestacjach.
Ileż kilogramów tą kwotę można by zjeść ośmiorniczek



Stosujecie retorykę, na którą u swojego oponenta reagowałyście zawsze pianą na ustach. Widzę, że żadnej okazji nie przepuścicie, aby nie rozliczać PISu, ale w kontekście ks. Sowy nie chodziło mi o same wydatki na to przeznaczone przez PO, tylko czy księdzu wypadało w tym uczestniczyć.
Szkoda, że tak ochoczo nie rozliczacie 8 lat rządów obecnej opozycji. No ale gdy rządzili "jeszcze nie był czas, aby ich rozliczać", a teraz "już nie jest czas, aby ich rozliczać".

Już nie raz tu pisałem, że sam fanem o.Rydzyka nie jestem, tylko że jego "ciemne sprawki" to można w nieskończoność wywlekać, bo wiadomo, związany jest z PISem, a ks. Sowa z PO, więc nietykalny.

Soul33 napisał(a):
terezjusz, zwróć uwagę, że przynajmniej nikt ks. Sowy nie broni ani nawet nie usiłuje zrozumieć, a po drugiej stronie wobec o. Rydzyka lub (nie)ks. Międlara można spotkać obronę lub wyrazy pewnego zrozumienia. Poza tym nawet w nauce KK jest ogromna różnica między kimś, kto żałuje za swoje grzechy, a kimś, kto nie żałuje. Różnica jak między niebem a piekłem. I to dosłownie.


A ja widzę na tym forum sporo postów usprawiedliwiających lub bakatelizujących ks. Sowę i jego poczynania.
Tylko czy posłuszeństwo wobec biskupa jest aktem skruchy? Bo zachowanie tego księdza było zgorszeniem publicznym, i publiczne przeprosiny byłyby na miejscu. Jeśli je przeoczyłem, proszę o link. O ile pełna zgoda, że za swoje błędy ani o.Rydzyk, ani Jacek Międlar nie przeprosili, bo zwyczajnie nie poczuwają się do nich, i ja tego nie usprawiedliwiam, o tyle o nich nikt nie mówi: zostawcie ich już w spokoju. Przed chwilą Kael napisała o haraczu jaki o.Rydzyk dostał za poparcie PISu, ale firmowanie PO swoją kapłańską osobą przez ks. Sowę - partię, która jawnie kpi sobie z nauczania Kościoła, na które sie powołujesz - mało kogo tu oburza.

Małgosiaa napisał(a):
Jest różnica między działalnością gospodarczą i sianiem nienawiści na antenie (o. Rydzyk), a zachowaniem, które ujrzało światło dzienne dzięki podsłuchowi. .


Namawianie i instruowanie jak zniszczyć dzieło czyjejś pracy, w dodaktu okraszone obficie wulgaryzmami, to nie jest nawoływanie do nienawiści? :o
Tylko proszę nie powtarzaj mi bzdurnego argumentu o prywatności rozmów i nielegalnym podsłuchu. Księdzem nie jest się tylko w "czasie służbowym".

Małgosiaa napisał(a):
"kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień" (J 8,7)


Chciałbym zobaczyć, jak niektóre osoby z tego forum, powstrzymują się przed rzucaniem kamieniami np. w J. Kaczyńskiego, A. Macierewicza czy A. Dudę. Bardzo bym chciał.
No ale wiadomo, w PIS można...


Pt cze 23, 2017 19:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
No ale wiadomo, w PIS można...

Zwykle rzuca się w tych, co są na świeczniku, a że teraz jest czas PiS, to im patrzy się na ręce. PO nie jest u władzy. Kiedy było, obrywało aż do jej utraty.
Niestety, obrona PiS polega na "a u was murzynów biją".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 23, 2017 20:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL