Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 03, 2024 13:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 SAMOOCZYSZCZENIE 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 15:38
Posty: 661
Post 
Roszwor napisał(a):
Coz widac, ze nie masz zbytniego pojecia o dzialaniu SB, skoro podchodzisz do ich dokumento jak do prawdy objawionej.
a ty widze masz.
Roszwor napisał(a):
k66 napisał(a):
Nie rozumiem pojecia totalnej lustracji - co to jest?

Jak nie rozumiesz, to czemu uzywasz? Ja swoje rozumienie tych slow wytlumaczylem.
tam powienien byc cudzyslow - to byl cytat z ToMu - nie baw sie w slowka.

Roszwor napisał(a):
A moim zdaniem za wszystkim stoja "zydy, masony i pedalstwo". Dopoki nie podasz jakis przykladow "dawnych dzialaczy sluzb specjanych oraz osob powiazanych z bylym kgb" operujacych teczkami mozesz sobie krzyczec do woli. Nie ma to zadnej wartosci.
ogladales relacje z komisji ds. Orlenu? Jak ogladales to wiesz o co chodzi - jak nie to nawet nie mamy o czym rozmawiac.
Roszwor napisał(a):
Cytuj:
A tak jak napisano powyzej powtarzasz frazesy rodem z Bzdety Wybiorczej.

Nie ma to jak doby, rzeczowy argument :)
nie ma jak wyrafinowana riposta :)


Wt mar 07, 2006 8:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
k66 napisał(a):
Ale pomysl o tych co chca.

To niech idą do IPNu i występują o wgląd do swoich teczek. A nie robią szum. Skoro im zależy na informacjach, to nie prościej poprosić po prostu o dostęp do swoich teczek :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 07, 2006 10:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
ToMu napisał(a):
I mają prawo nie chcieć wracać do czegoś, co od kilkunastu lat mają nadzieję mieć za sobą.
...
Skoro człowiek żył w chorym systemie, to ma co zapominać.

Z różnych Twoich wypowiedzi na tym Forum (w różnych tematach i wątkach) odnosiłem wrażenie, że pragniesz żyć w wolnym kraju, w wolnej Polsce. To jest suwerennej w stosunkach z zagranicą, ale i wolnej dla jej obywateli wewnątrz. Z wolnością wypowiedzi, z wolnością różnych indywidualnych wyborów.

Dlaczego nie chcesz przyznać prawa do wyboru POZNANIA prawdy lub UCIECZKI od niej ?

To jakieś nowe podejście do wolości ?

Jak na razie żaden chory umysł nie proponował przymusowego ujawnienia prawdy o każdym Kowalskim. Swoisty 'przymus' dotyczyłby wyłącznie osób publicznych lub osób publicznego zaufania.
No cóż, wszystko kosztuje. Jak się chce być osobą publiczną, a nie np. szewcem (pozdrawiam wszystkich szewców !) to trzeba być CZYSTYM.
Głównie chodzi o ręce.

Poza tym wątek nie dotyczy TOTALNEJ LUSTRACJI, lecz ujawnienia prawdy o działalności służb specjalnych komuny w Kościele !

Odniesienia ogólne są ważne, bo ten wątek jest częścią większego problemu. Więc do rzeczy.

Poza tym, nie powielajmy argumentacji znanej od lat przez tych, którzy mają coś do ukrycia. Bardziej twórczo !

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt mar 07, 2006 10:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 15:38
Posty: 661
Post 
ToMu napisał(a):
k66 napisał(a):
Ale pomysl o tych co chca.

To niech idą do IPNu i występują o wgląd do swoich teczek. A nie robią szum. Skoro im zależy na informacjach, to nie prościej poprosić po prostu o dostęp do swoich teczek :?:


A jak chce wiedziec czy kandydat na burmistrza mojego miasta nie byl TW to co mi da sprawdzenie mojej teczki. Moze na mnie akurat nie donosil.


Wt mar 07, 2006 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
k66 napisał(a):
Roszwor napisał(a):

Coz widac, ze nie masz zbytniego pojecia o dzialaniu SB, skoro podchodzisz do ich dokumento jak do prawdy objawionej.

a ty widze masz.

Nie napisalem, ze ja mam, tylko ze ty nie masz. To zasadnicza roznica. Ale skoro mowisz, ze mam to bardzo dziekuje.
k66 napisał(a):
tam powienien byc cudzyslow - to byl cytat z ToMu - nie baw sie w slowka.

Nie rozmieszaj mnie tekstami "tam mial byc". Trzeba bylo przeczytac co napisales.
k66 napisał(a):
ogladales relacje z komisji ds. Orlenu? Jak ogladales to wiesz o co chodzi - jak nie to nawet nie mamy o czym rozmawiac.

komisja ds. orlenu byla jedna wielka farsa i kompromitacja. [...]

[...] - może dość przepychanek? - jo_tka

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Wt mar 07, 2006 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 15:38
Posty: 661
Post 
Roszwor napisał(a):

komisja ds. orlenu byla jedna wielka farsa i kompromitacja.
[...]
Ale zapytam jeszcze raz[...] - ogladales komisje ?
czy lecisz na opiniach GW i NIE ?

[...] kolejne posty z tą ilością koniecznych cięć będę usuwała w całości - jo_tka


Śr mar 08, 2006 9:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
[...] A odpowiadajac na pytanie, tak widzialem. Jeszcze mam koszmary.

[...] - komentarz jak wyżej - jo_tka

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Śr mar 08, 2006 16:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Może trochę panowania nad słowem?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz mar 09, 2006 14:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
W kwestii lustracji - przeczytajcie (o. Maciej Zięba, OP)
Cytuj:
Bardzo rzadko mówi się [...] o dotąd anonimowych ofiarach, których prywatność w archiwach SB została brutalnie złamana.

Prawdziwymi ofiarami są bowiem również ci liczni ludzie - najczęściej tego nieświadomi - o których agenci dostarczali SB informacje. Wiele z tych informacji wygląda z pozoru niewinnie, choć, jak powtarza mi często - i coraz lepiej go rozumiem - znajomy ze służb: „Ojcze, dla nas nie ma nieważnych informacji”. Większość z nich jednak jest po prostu „brudna”, opowiada w prymitywny jednostronny sposób o ludzkich słabościach, przywarach i potknięciach, o podziałach i kłótniach, o podłościach, intrygach i ambicjach. Takie bowiem tematy głównie interesowały oficerów prowadzących i w takich kierunkach „zadarniowali” swych agentów.
[...]
Ludzie, na których donosili agenci prowadzeni przez Służbę Bezpieczeństwa, staną się dopiero dziś, jeśli ujawni się zasoby IPN, jej prawdziwymi ofiarami. Dlatego też tak ważne jest utrzymanie - domagającego się, rzecz jasna, reformy - sądu lustracyjnego po to, by istniała niezależna instancja, która ma prawo badania dowodów i ferowania werdyktów, ale zapobiega „dzikiemu” wypływowi danych naruszającemu dobra osobiste osób trzecich.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz mar 09, 2006 20:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL