Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 09, 2024 1:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14537 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 966, 967, 968, 969, 970  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1639
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Miły, grzeczny, serdeczny 33 letni Wikary nie odprawił mszy, bo policjanci zamknęli go na dołku
Co się zmieniło, ano kuria już następnego dnia po aresztowaniu wikariusza wydaje Komunikat ws. aresztowania księdza w Święcanach Zastanawiam się kto, lub co spowodowało takie szybkie działanie kurii. Może to ci, którym zarzucano „bezpardonowy to atak na Kościół”?


Wt maja 14, 2024 16:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2837
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zareagują szybka? Można zarzucić.
Zareagują za późno? Trzeba oskarżyć.
W każdym wypadku źle.
Jak chcesz psa uderzyć, to zawsze się kij znajdzie.


Wt maja 14, 2024 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1639
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie wiem co chcesz zarzucić, kogo oskarżać i dlaczego okładać kijem, moim zdaniem komunikat Kurii diecezjalnej jest spoko. Pytam, co, kto spowodował, że wydano w tak szybkim czasie komunikat. Do niedawna jedyny komunikat jaki można było usłyszeć brzmiał: "Tylko nie mów nikomu"


Wt maja 14, 2024 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1639
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ktoś kiedyś powiedział "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma". Jeszcze na przełomie IV i V w. władzę w Kościele katolickim często sprawowały dynastie kapłańskie. Pod koniec średniowiecza nikogo nie dziwił fakt, że większość księży mieszka z tak zwanymi "gosposiami". W jednej z kronik krakowskich możemy przeczytać o pewnym prałacie, który umierał na plebanii w otoczeniu kochających dzieci i wnuków. W dzisiejszych kronikach czytamy: Wstrząsające kulisy molestowania indiańskich dzieci w katolickich szkołach. Natury nie oszukasz, ona wręcz krzyczy - Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, napełniajcie ziemię, lecz nie gwałćcie jej.


Cz maja 30, 2024 7:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2837
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Ktoś kiedyś powiedział "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".
Ale ujawnił sens tego zdanie jedynie niektórym. Szkoda.

george45 napisał(a):
Jeszcze na przełomie IV i V w. władzę w Kościele katolickim często sprawowały dynastie kapłańskie.
Wskaż choć jedną dynastię. Zwłaszcza ze wspomnianego okresu.
Obawiam się, że kiedyś wyczytałeś coś w jakiejś komunistycznej agitce i bezmyślnie powtarzasz.

george45 napisał(a):
Pod koniec średniowiecza nikogo nie dziwił fakt, że większość księży mieszka z tak zwanymi "gosposiami".
Gdybyś troszkę postudiował temat, dotarłoby, że było o wiele gorzej. A czy zdajesz sobie sprawę (a łatwo to wyszukać w internetach), od kiedy w Kodeksie Prawa Kanonicznego znajduje się zapis nakazujący celibat?
A czy wiesz kochany o tym, że słynny nasz Jan Kochanowski, ten od trenów i Urszulki (co do której istnienia są niemałe wątpliwości) był proboszczem?

george45 napisał(a):
Natury nie oszukasz, ona wręcz krzyczy - Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, napełniajcie ziemię, lecz nie gwałćcie jej.
Czy to znaczy, że ganiasz ze swoim organem płciowym i starasz się zapładniać ziemię? Oczywiście bez gwałcenia jej? Pochwal się swoją płodnością? I tym, że nie potrafisz jej opanować.
Ludzie na pewnym etapie rozwoju bardziej kierują się rozumiem, niż zaspokajaniem potrzeb, także tych podstawowych.


Cz maja 30, 2024 8:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2120
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
A czy wiesz kochany o tym, że słynny nasz Jan Kochanowski, ten od trenów i Urszulki (co do której istnienia są niemałe wątpliwości) był proboszczem?
A to ciekawe.
"Najbardziej lukratywną posadą w karierze Jana Kochanowskiego był urząd prepozyta (proboszcza) w katedrze poznańskiej. Nie sprawował on żadnych funkcji duszpasterskich, a jedynie administracyjne, a i to za pośrednictwem zaufanego człowieka. Z urzędu tego musiał zrezygnować, kiedy podjął decyzję o małżeństwie z Dorotą Podlodowską."
https://regionwielkopolska.pl/artykuly-ciekawostki/kochanowski-proboszczem/
-------
Czyli nie był księdzem w dzisiejszym znaczeniu słowa 'proboszcz', tak? Zarządzał/administrował tylko czymś tam... Ale jako mąż Doroty nie mógł tego robić... Ciekawe.

A co z Urszulką Kochanowską nie tak?!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz maja 30, 2024 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1639
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Czy to znaczy, że ganiasz ze swoim organem płciowym i starasz się zapładniać ziemię? Oczywiście bez gwałcenia jej? Pochwal się swoją płodnością? I tym, że nie potrafisz jej opanować.
Andej, ganiać z organem, co to za słownictwo, mówisz językiem kogoś, kto ma problemy z seksem. Seks jest podstawową energią w ciele. Zapłodnienie to tylko jedno z jej zastosowań.
Zobacz, kobieta, kiedy staje się matką, osiąga dobrostan, coś stworzyła. Mężczyzna, nie zostanie matką, czuje pewnego rodzaju strach i stara się tworzyć inne rzeczy. Tylko ludzie nietwórczy muszą narzucić sobie celibat. Ale, gdy są mu przeciwni, wrodzy, seks wypełniać będzie ich umysł, pamiętamy bowiem swoich przyjaciół, a jeszcze lepiej pamiętamy swoich wrogów.
PS
Jednym z czynnikiów ryzyka zachorowania na złośliwy nowotwór stercza (prostaty) to: wstrzemięźliwość płciowa;

andej napisał(a):
Ludzie na pewnym etapie rozwoju bardziej kierują się rozumiem, niż zaspokajaniem potrzeb, także tych podstawowych.
Czyżbyś uważał, że rozwój umysłowy tych 22 zakonnic i 122 księży był w powijakach i to spowodowało, że dopuszczali się molestowania i wykorzystywania seksualnego powierzonych im pod opiekę dzieci?


Pt maja 31, 2024 21:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2837
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
andej napisał(a):
Seks jest podstawową energią w ciele.

Oczywiście, ale tylko dla seksoholików.

george45 napisał(a):
Jednym z czynnikiów ryzyka zachorowania na złośliwy nowotwór stercza (prostaty) to: wstrzemięźliwość płciowa;

Ja podaje: https://www.luxmed.pl/dla-pacjenta/artykuly-i-poradniki/rak-prostaty-przyczyny-powstawania-objawy-sposoby-leczenia: Nie są znane dokładne przyczyny rozwoju raka gruczołu krokowego. Wśród czynników ryzyka jego rozwoju wymienia się zwłaszcza: podeszły wiek, uwarunkowania genetyczne – obciążony wywiad rodzinny w kierunku raka stercza, przynależność rasową i etniczną (największe ryzyko zachorowania dotyczy osób rasy czarnej).
Proponuję, abyś zamiast pouczać tu na forum, pouczył lekarzy, naukowców, medyków.

george45 napisał(a):
Czyżbyś uważał, że rozwój umysłowy tych 22 zakonnic i 122 księży był w powijakach i to spowodowało, że dopuszczali się molestowania i wykorzystywania seksualnego powierzonych im pod opiekę dzieci?

Coś się porąbało? Czy wiesz o czym napisałeś? I czy masz jakieś podstawy, poza złośliwymi pomówieniami?


So cze 01, 2024 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2837
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
Seks jest podstawową energią w ciele.

Oczywiście, ale tylko dla seksoholików.

george45 napisał(a):
Jednym z czynnikiów ryzyka zachorowania na złośliwy nowotwór stercza (prostaty) to: wstrzemięźliwość płciowa;

Ja podaje: https://www.luxmed.pl/dla-pacjenta/artykuly-i-poradniki/rak-prostaty-przyczyny-powstawania-objawy-sposoby-leczenia: Nie są znane dokładne przyczyny rozwoju raka gruczołu krokowego. Wśród czynników ryzyka jego rozwoju wymienia się zwłaszcza: podeszły wiek, uwarunkowania genetyczne – obciążony wywiad rodzinny w kierunku raka stercza, przynależność rasową i etniczną (największe ryzyko zachorowania dotyczy osób rasy czarnej).
Proponuję, abyś zamiast pouczać tu na forum, pouczył lekarzy, naukowców, medyków.

george45 napisał(a):
Czyżbyś uważał, że rozwój umysłowy tych 22 zakonnic i 122 księży był w powijakach i to spowodowało, że dopuszczali się molestowania i wykorzystywania seksualnego powierzonych im pod opiekę dzieci?

Coś się porąbało? Czy wiesz o czym napisałeś? I czy masz jakieś podstawy, poza złośliwymi pomówieniami?


So cze 01, 2024 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1639
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
george45 napisał(a):
Seks jest podstawową energią w ciele.
Oczywiście, ale tylko dla seksoholików.
Andej, czy tych 122 siostry i 22 zakonne i 122 księzy to seksoholicy?
andej napisał(a):
george45 napisał(a):
Jednym z czynnikiów ryzyka zachorowania na złośliwy nowotwór stercza (prostaty) to: wstrzemięźliwość płciowa;

Proponuję, abyś zamiast pouczać tu na forum, pouczył lekarzy, naukowców, medyków.
Andej, lekarze, medycy, naukowcy o tym wiedzą. Staram się ich wiedzę popartą badaniami przekazać tym, którzy jej nie posiadają.
Częstsze wytryski zmniejszają ryzyko raka prostaty.
Badanie opublikowane w 2016 roku, obejmujące prawe 32 000 mężczyzn pokazało, że faceci którzy częściej uprawiają seks lub częściej się masturbują, co najmniej 21 razy w miesiącu, mają około 20% mniejsze ryzyko zachorowania na raka prostaty.[...]
Źródło:Aktywność seksualna zmniejsza ryzyko raka prostaty
andej napisał(a):
george45 napisał(a):
Czyżbyś uważał, że rozwój umysłowy tych 22 zakonnic i 122 księży był w powijakach i to spowodowało, że dopuszczali się molestowania i wykorzystywania seksualnego powierzonych im pod opiekę dzieci?

Coś się porąbało? Czy wiesz o czym napisałeś? I czy masz jakieś podstawy, poza złośliwymi pomówieniami?
Twoją wypowiedź:
andej napisał(a):
Ludzie na pewnym etapie rozwoju bardziej kierują się rozumiem, niż zaspokajaniem potrzeb, także tych podstawowych.
Wynika z niej, że te siostry i księża nie osiągnęli tego poziomu, ponieważ kierowali się zaspokajaniem swych potrzeb seksualnych, powszechnie uważanych przez społeczeństwo za niedopuszczalne.


So cze 01, 2024 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2837
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Myślałem, że dyskutujesz.

Ble, ble, ble...

Bak podstaw.


So cze 01, 2024 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2837
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tygrysek ryknął. Na żołnierzy wykonujących swój obowiązek.
Czemu nie odbierze im broni?
Zastanawiam się, czy nie wyposażyć ich w gwizdki, tak jak bobby's. Policjantów zresztą też.
Mnożą się oskarżenia o użycie broni, a przecież po to ją mają, aby z niej korzystać. Kiedyś był dość rygorystyczny regulamin broni. Nakazywał on użycie jej w każdej sytuacji tego wymagającej.
Może nawie ktoś mnie jakimś obraźliwym określeniem, ale żołnierza maj,a prawo i obowiązek udo używania broni w trakcie zagrożenia bezpieczeństwa.
* A swoją szosą, dlaczego nie strzelają kulami pieprzowymi i gumowymi?
* Dlaczego wobec demonstrantów może być używana przemoc, a wobec nielegalnie przekraczających granicę nie?
Jestem oburzony postawą Tygryska.
Ale mam nadzieję, że odbije się to na wyborach europarlamentarnych i Koalicja 13 XII sromotnie przegra.


Cz cze 06, 2024 8:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1639
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Chodzą słuchy, że wygra ta z 15 października.
Zaskakujący sondaż tuż przed wyborami


Cz cze 06, 2024 8:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 565
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zbulwersował mnie dzisiaj tekst Onetu (https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobi ... 4,2b83378a) opisujący sytuację, jaka stała się udziałem pary młodych ludzi, zawierających tzw. ślub jednostronny. Panna młoda była stroną niewierzącą.
Mimo wcześniejszych ustaleń, co do charakteru tego ślubu i uzyskanej zgody biskupa, celebrans całkowicie zignorował wcześniejsze ustalenia:
Cytuj:
Ja Agnieszka biorę ciebie za męża i ślubuję ci: miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę, aż do śmierci" — powtarzałam słowo w słowo za księdzem. Na tym moja przysięga powinna się zakończyć.

Tymczasem ksiądz przez mikrofon dyktował dalej: "Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy jedyny i wszyscy święci. Amen". W kościele zapadła cisza, gdy nie powtórzyłam za nim słów. Ale ksiądz nie dawał za wygraną. Katolickie zakończenie przysięgi powtórzył jeszcze raz.

Próbowałam mu dać znać, że nie tak się umawialiśmy. "Ja miałam tego nie mówić" — powiedziałam cicho do księdza. W końcu, gdy udając, że nie wie, o co chodzi, po raz kolejny kontynuował przysięgę, zestresowana wypowiedziałam w końcu te słowa do mikrofonu. Zupełnie nie wiedziałam, jak inaczej wybrnąć z tej sytuacji. Bo przecież za mną stała rodzina, goście. Wiedziałam, że patrzą tylko na mnie. To przecież najważniejsza część ślubu.

Gdy później w trakcie mszy ksiądz jeszcze dwa razy podstawił mi mikrofon, żebym powtórzyła słowa "amen", wiedziałam już, że to nie był przypadek. To nie była pomyłka, zrobił to specjalnie, pomimo że jeszcze tuż przed mszą, przypominaliśmy mu, że to ślub jednostronny.

Swoim zachowaniem wprawił mnie w duże zakłopotanie i poczucie bezsilności, ponieważ nie chciałam przecież robić awantury podczas własnego ślubu, na oczach wszystkich gości.

Zaaferowana szczęściem i zaczynającym się wkrótce weselem nie podeszłam już tego dnia do księdza, żeby wyjaśnić sytuację. Jednak mam ją cały czas w pamięci. Gdy wspominam ślub i pomyślę sobie, że wyglądał inaczej, niż to sobie zaplanowałam, robi mi się zwyczajnie przykro, że ksiądz nie uszanował mojej woli.


Moim zdaniem, ów ksiądz postąpił bardzo głupio. Ja również boleję nad tym, że współcześnie wielu ludzi nie podziela chrześcijańskiej wiary. Gdyby ksiądz spróbował tę wiarę przekazać - jeszcze przed ślubem - to byłoby działanie poprawne. Zamiast tego wybrał manipulację: zmuszenie osoby niewierzącej, by zachowała się tak, jakby była wierząca. W rezultacie Boże Imię (Trójca Święta) zostało użyte "do czczych rzeczy" (por. Wj. 20,7). Wiara jest czymś znacznie głębszym niż wypowiedzenie, do tego pod przymusem, jakichś, chociażby najbardziej świętych, słów.

Zapewne na ślubie byli również niewierzący członkowie rodzin i znajomi pary młodej. Stosowanie manipulacji przez księdza stawia cały Kk w fatalnym świetle. Może w mniemaniu celebransa, postąpił on "sprytnie", ale z punktu widzenia rozszerzania Bożego królestwa - postąpił fatalnie.
Ty, który chlubisz się Prawem, przez przekraczenie Prawa znieważasz Boga. Z waszej to bowiem przyczyny - zgodnie z tym, co jest napisane - poganie bluźnią imieniu Boga (Rz. 2,24)


Cz cze 06, 2024 9:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 04, 2024 5:50
Posty: 30
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mój kuzyn brał ślub jednostronny (jego żona jest ateistką) i też nie poszło lekko. Było wszystko dogadanie i omówione i na ślub przyjechał inny ksiądz (tamten co miał udzielać ślubu musiał gdzieś jechać i nie poinformował tamtego). Świadkowie polecieli ogarnąć, a ksiądz nie wiedział o co chodzi, ślub się zaczął z 15-minutowym opóźnieniem, zanim udało się przekonać księdza, że ma udzielić ślubu jednostronnego.


Cz cze 06, 2024 10:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14537 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 966, 967, 968, 969, 970  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL